Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

Jeżeli to ma być tylko rano na siku to myślę, że możesz ją zostawić ;) Chyba, że Nuka ma mordercze wobec piesków zamiary i tego się obawiasz, to może jednak lepiej byłoby wziąc większą. Ale jeżeli nie, to po co wymieniać na ciężar?
Ja na dobrą sprawę też mogłam wziąc "na styk" do 15kg, ale mój pies ma zrywy do ptaszków, kotków, czasem piesków i wolałam wziąc większą. Ale wcale Ci się nie dziwię, bo te do 50kg już są duże i ciężkie, powinien być jakiś rozmiar pomiędzy jeszcze...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Jeżeli to ma być tylko rano na siku to myślę, że możesz ją zostawić ;) Chyba, że Nuka ma mordercze wobec piesków zamiary i tego się obawiasz, to może jednak lepiej byłoby wziąc większą. Ale jeżeli nie, to po co wymieniać na ciężar?
Ja na dobrą sprawę też mogłam wziąc "na styk" do 15kg, ale mój pies ma zrywy do ptaszków, kotków, czasem piesków i wolałam wziąc większą. Ale wcale Ci się nie dziwię, bo te do 50kg już są duże i ciężkie, powinien być jakiś rozmiar pomiędzy jeszcze...[/QUOTE]
Czasami pociągnie do psa ale tylko wtedy jak jakiś pies zacznie pierwszy. Miałam już do 50 kg, też tą classic, teraz chciałabym comforta, cięższy jest nic classic wiesz może? Bo classic nie był ciężki, do 50 kg mówię tylko o lince :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']po raz kolejny widziałam sukę husky, która ma flexi M (wcześniej fioletową linkę, teraz niebieską taśmę) i smycz spokojnie daje radę przy ciągnącym, rzucającym się piesku;)[/QUOTE]
Ok dzięki :) to zostawię bo jest na serio wygodna i lekka :) a karabińczyk na żywo nie wygląda na taki mały :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Czasami pociągnie do psa ale tylko wtedy jak jakiś pies zacznie pierwszy. Miałam już do 50 kg, też tą classic, teraz chciałabym comforta, cięższy jest nic classic wiesz może? Bo classic nie był ciężki, do 50 kg mówię tylko o lince :)[/QUOTE]

No to myślę, że powinien wytrzymać ;) Tych do 50kg w ręce miałam tylko Classica, więc nie wiem. Ale po swoich widzę różnicę i Comfort ma troche większą obudowę, ale jest lżejszy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Ok dzięki :) to zostawię bo jest na serio wygodna i lekka :) a karabińczyk na żywo nie wygląda na taki mały :)[/QUOTE]
ja Cię rozumiem, bo jak pierwszy raz w ręku miałam flexi linkową dla mojego to też się zastanawiałam, czy taka cienka linka z takim małym karabińczykiem da radę;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']No to myślę, że powinien wytrzymać ;) Tych do 50kg w ręce miałam tylko Classica, więc nie wiem. Ale po swoich widzę różnicę i Comfort ma troche większą obudowę, ale jest lżejszy.[/QUOTE]
Mi raczej nei chodziło o sam mechanizm bo wiem, że flexi jest dobra, tlyko raczej ten karabińczyk mógłby być większy, albo na prawdę mogliby znowu robić te do 35 kg tylko z większymi karabińczykami, jak np te co ma taks, to wielkość by była super :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']ja Cię rozumiem, bo jak pierwszy raz w ręku miałam flexi linkową dla mojego to też się zastanawiałam, czy taka cienka linka z takim małym karabińczykiem da radę;)[/QUOTE]
Linka akurat sama w sobie jest wytrzymała jak pies nie przegryzie :evil_lol: Nawet już nie o taką z flexi chodzi tylko nawet taką normalną jak mam do puszczania Nuki na łąkach w razie czego :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Mi raczej nei chodziło o sam mechanizm bo wiem, że flexi jest dobra, tlyko raczej ten karabińczyk mógłby być większy, albo na prawdę mogliby znowu robić te do 35 kg tylko z większymi karabińczykami, jak np te co ma taks, to wielkość by była super :)[/QUOTE]

Ale ten karabinierczyk jest taki sam, mam teraz do porównania, wrzucałam fotę nawet :D Tylko chyba jest z innego metalu, mocniejszego czy cuś, bo wydaje mi się porządniejszy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Ale ten karabinierczyk jest taki sam, mam teraz do porównania, wrzucałam fotę nawet :D Tylko chyba jest z innego metalu, mocniejszego czy cuś, bo wydaje mi się porządniejszy ;)[/QUOTE]
Wiem wiem, że wielkość taka sama tylko tak mówię, że mogliby dawać te karabińczyki większe niż obecnie ;)

Link to comment
Share on other sites

Flexi comfort L kolor petrol :loveu:
Kolor prawie rzeczywisty, jest taka ciemna w rzeczywistości :)

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/835/22xr.jpg/][IMG]http://img835.imageshack.us/img835/9784/22xr.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/706/bx5r.jpg/][IMG]http://img706.imageshack.us/img706/3880/bx5r.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barberry']O, fajnie, że wrzuciłaś. Byłam pewna, że jest jaśniejsza! :D
Rozumiem, że ":loveu:" oznacza, że Ci się podoba? ;)[/QUOTE]

Jasne, że mi się podoba, jest świetna :) Ja uwielbiam psie akcesoria w różnych odcieniach niebieskiego, tylko teraz muszę dokupić pasującą obrożę :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Kolor super, jakbym wiedziała, że jest taki fajny to bym poważnie go rozważyła :loveu: Widzę, że jednak zdecydowałaś się na większy rozmiar, Mka za mała?[/QUOTE]
Ja się zapytałam osoby, która sprzedaje te smycze jaki ten kolor jest na prawdę, czy sie bardzo różni. To mi napisano, że jest w rzeczywistości trochę ciemniejszy niż na zdjęciach od producenta, no to wzięłam :loveu: Bałam się na początku zanim mi odpisali, że może będzie taki zielonkawy jak jest w internecie w google :evil_lol:
Tak wymieniłam, bo jednak tam był dużo za mały karabińczyk :lol:

Link to comment
Share on other sites

Pomarańczowa comfort i turkusowa Funtime
[IMG]http://i1112.photobucket.com/albums/k487/Dog-Style/WIOSNA 2013/CAM00011_zps18768f71.jpg?t=1371891738[/IMG]


Małe porównanie, wszystkie to Comfort 2 (do 20kg, jeśli dobrze pamiętam ;))
Fioletowa i niebieska to long 8m, a pomarańczowa 5m. Zdecydowanie bardziej podoba mi się klasyczna, jest dużo mniejsza, lżejsza, a przez to wygodniejsza
[IMG]http://i1112.photobucket.com/albums/k487/Dog-Style/WIOSNA 2013/CAM00015_zpsa3ebdcce.jpg?t=1371891738[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olga2309']Czy widział gdzieś ktoś kiedyś smycz automatyczną 10 metrów dla małego psa do 5 kg? Znalazłam 10 metrówkę, ale tylko dla kolosów do 50 kg...[/QUOTE]

Z Flexi na pewno nie ma. Najdłuższa na taką wagę (to i tak byłoby do 12kg) to 8m.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...