Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

[quote name='Papisiowa']A mój york od początku chodził na automatycznej i nauczył się... Z automatycznych obecnie mamy 2 - czarną, 5m z Hiltona i czerwoną, 3m z Flexi[/QUOTE]
I co jak go weźmiesz na normalną smycz to chodzi na luźnej i nie ciagnie tak? Chodzi przy nodze? Ciekawe :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfheart

Mam dwa (może głupie) pytania:oops:

1.Co to jest taśma/pętla zabezpieczająca do Flexi?Jak to wygląda?Nie mogę znaleźć i czy ktoś z Was tego używa?
2.Flexi taśma czy linka?Taśma wydaje mi się bardziej solidna...

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfheart

[quote name='Hahnoto']1. Tą taśmę powinno się owinąć wokół szyi psa i i zapiąć razem z obrożą. W sytuacji, gdy obroża pęknie, taśma chroni psa przed "wolnością" ;p
2. Ja preferuję taśmę, do linki nigdy nie byłam przekonana. Linka chyba bardziej pali ręce.[/QUOTE]


To chyba dodatek do Flexi tylko?Bo nie znajduję w necie...

Ja w ogóle nie dotykam linki/taśmy bo niedawno obdarłam tak,dwa palce i myślałam przez chwilę ,że umrę...:placz:

Miałam podróbę flexi linkową i taśmową ,ale pytam Was o zdanie,bo podróba zbyt, krótko przetrwała bym mogła ocenić który typ lepszy taśma czy linka.

Link to comment
Share on other sites

ja mam linkę i jest super. z początku trochę się bałam na niej psa prowadzić, bo nie wierzyłam, ze taki cienki sznurek utrzyma 35 kg psa ale bez problemu daje radę.
wcześniej dostałam smycz pedigree wysuwaną taśmę i taśma strasznie się przekręcała, co mnie denerwowało.
a w jakim celu się używa tego zabezpieczenia to nie mam pojęcia, nigdy tego psu nie zakładałam.

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfheart

[quote name='Beatrx']ja mam linkę i jest super. z początku trochę się bałam na niej psa prowadzić, bo nie wierzyłam, ze taki cienki sznurek utrzyma 35 kg psa ale bez problemu daje radę.
wcześniej dostałam smycz pedigree wysuwaną taśmę i taśma strasznie się przekręcała, co mnie denerwowało.
a w jakim celu się używa tego zabezpieczenia to nie mam pojęcia, nigdy tego psu nie zakładałam.[/QUOTE]

przekręcanie się taśmy też mnie denerwowało

Luna waży 29kg i jest energiczna,dlatego przezornie chcę wziąć Flexi na 60kg,nigdy nie widziałam ,żeby ktoś zakładał psu to zabezpieczenie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']ja mam linkę i jest super. z początku trochę się bałam na niej psa prowadzić, bo nie wierzyłam, ze taki cienki sznurek utrzyma 35 kg psa ale bez problemu daje radę.
wcześniej dostałam smycz pedigree wysuwaną taśmę i taśma strasznie się przekręcała, co mnie denerwowało.
[B]a w jakim celu się używa tego zabezpieczenia to nie mam pojęcia, nigdy tego psu nie zakładałam.[/B][/QUOTE]

Tą pętlę zakłada się na szyję psa, jak obrożę, a służy ona po to, żeby w razie odpięcia się obroży nie dostać szybko zwijającą się smyczą, zakończoną karabińczykiem, w zęby;).
Uderzenie tym karabińczykiem baaardzo boli:D, sama się przekonałam kilkakrotnie podczas zabawy smyczą - zwijałam/rozwijałam smycz i kiedyś za wcześnie puściłam karabińczyk:diabloti:...

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfheart

[quote name='Beatrx']ja mam do 50kg. na dobrą sprawę, jeśli pies szarpnie aż tak, że pęknie obroża to tym bardziej pójdzie i to zabezpieczenie, więc ja dla tego zastosowania kompletnie nie widzę.[/QUOTE]

to samo pomyślałam:roll: obroże mamy raczej solidne,Luna musiałaby chyba szarpać z siłą konia...

A jak we Flexi ma się sam mechanizm?Załóżmy ,że pies wybiegnie nagle i szarpnie rozciągając całą smycz,czy istnieje ryzyko ,że coś w środku trzaśnie?

Nam się takie akcje nie zdażają(już) ale na wszelki wypadek pytam...

Link to comment
Share on other sites

Z tego co mi dziewczyny tłumaczyły (bo nie wiedziałam, po co jest ta pętelka) to w razie rozpięcia/pęknięcia obroży to ma utrzymać smycz, żeby nie dostać karabinierczykiem w twarz. Dla mnie to też bezsensu, tymbardziej, że mój pies do Flexi nosi szelki i nie wiem, jak miałabym dodatkowo tą pętelke założyć.
Ale widziałam, że niektórzy jakimś cudem przeciągają jedno kółeczko przez drugie i robią z tego dławik. Jak - sama chciałabym wiedzieć :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta.k9080']myślę między innymi nad [U]Flexi GIANT[/U] ,czy ktoś może podzielić się opinią?[/QUOTE]

Mam taśmową giant do 75kg 8m.
Mój pies z ADHD waży 50kg z hakiem, smycz go ładnie wytrzymuje, taśma nawet jak podczas bieganiny się poskręca to jeszcze nigdy z tym nie miałam problemów (automatycznie się 'odwija' z powrotem). Pies na wakacjach zostawiony sam dobrał się do smyczy i przeżuł rączkę gumową - wystarczyło ostre/kujące resztki gumy poodcinać i jest 'jak nowa'.
Mechanizm wytrzymały.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta.k9080']myślę między innymi nad [U]Flexi GIANT[/U] ,czy ktoś może podzielić się opinią?[/QUOTE]

Dla poczwarka ponad 40kg taką mam. Jest dosyć długa, więc jak pies idzie przy nodze to może się obijać o grzbiet ;) Ale poza tym jest bardzo wygodna, wbrew pozorm wcale nie aż tak ciężka, ładnie się zwija i nie zacina. Jedyny mankament to ten hamulec bezpieczeństwa, najczęściej się włącza w niepotrzebnym momencie i lecę za psem w krzaki :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfheart

[quote name='Beatrx']moją flexi L przetestowałam na zrywy na piesku ubranym w szelki i bez problemu dawała radę. zadziwia mnie wytrzymałość tych smyczy, chociażby porównując wielkość karabińczyka od flexi i od zwykłej taśmowej smyczy 2,5cm.[/QUOTE]

super,bo do szelek też zamierzam używać Flexi:p


Czy ktoś z Was używa amortyzatora do Flexi i czy to wygodna opcja?Nie opada za bardzo i nie obciąża smyczy? Myślałam żeby zamówić np.z DS :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...