Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

[B][COLOR=#ff0000]Odkupię smycz firmy FLEXI, taśmową, minimum 5 metrów, dla psa do 25 kg, lub więcej. Jeśli ktoś ma jakąś niepotrzebną smycz w dobrym stanie, lub dostał w nietrafionym prezencie/gratisie i chce odsprzedać, to czekam na PW z propozycjami ceny :)[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Smycz nam kaputła po 8latach użytkowania :placz:!
Czy teraz smycze są wytrzymalsze i potrzeba jest duża nadwyżka wagowa, czy też można śmiało brać 'na styk'?
Suka ma 16-18kg, mocno ciągnie do tego potrafi znienacka zrobić porządnego susa. Teraz nie wiem czy brać na 20kg smycz, czy na 50 ... a może są jakieś pośrednie których nie zauważyłam?
Kolejna sprawa to gdzie kupie najtańszą flexi, ale 'firmówke' - w sensie znacie jakiś sklep który nie zdziera mamony?

aaaaaaaa i jeszcze jedno, które smycze flexi sa 'odziane' w gumową rączke?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Corcillum'][B][COLOR=#ff0000]Odkupię smycz firmy FLEXI, taśmową, minimum 5 metrów, dla psa do 25 kg, lub więcej. Jeśli ktoś ma jakąś niepotrzebną smycz w dobrym stanie, lub dostał w nietrafionym prezencie/gratisie i chce odsprzedać, to czekam na PW z propozycjami ceny :)[/COLOR][/B][/QUOTE]

Ja mam do odsprzedania nowiutką smycz FLEXI funtime do 25 kg (M) różowa :lol:. Niestety przesadziłam z rozmiarem- suka już na smyczy nie ciągnie, jest zbyt duże napięcie na taśmie, poza tym sama smycz jest dla mnie za duża.
Z miłą chęcią wymienię na wersję S.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']Smycz nam kaputła po 8latach użytkowania :placz:!
Czy teraz smycze są wytrzymalsze i potrzeba jest duża nadwyżka wagowa, czy też można śmiało brać 'na styk'?
Suka ma 16-18kg, mocno ciągnie do tego potrafi znienacka zrobić porządnego susa. Teraz nie wiem czy brać na 20kg smycz, czy na 50 ... a może są jakieś pośrednie których nie zauważyłam?
Kolejna sprawa to gdzie kupie najtańszą flexi, ale 'firmówke' - w sensie znacie jakiś sklep który nie zdziera mamony?

aaaaaaaa i jeszcze jedno, które smycze flexi sa 'odziane' w gumową rączke?[/QUOTE]
Ja dla psa 25 kg, brałam tą do 50 kg bo do 25 była za mała dla nas, myślę, że ty możesz wziąć tą do 25 kg ;)

Ja swoją kupiłam na allegro u użytkownika, który sprzedaje tylko flexi, użytkownik to [B] smycze-flexi [/B]

Smycz z gumową rączką to flexi comfort ;) Ja mam właśnie comfort do 50 kg i z przesyłką kosztowała mnie 65 zł, jak patrzyłam na allegro to prawie każdy użytkownik miał o min 10 zł droższe flexi w tym rozmiarze i z tą rączką. Jest oryginalna, zapakowana w oryginalne pudełko, instrukcja była i ta taka pętelka, której nie używam ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='vege*']Dla szczeniaka nie polecam automatycznej smyczy, w ten sposób będziesz miała problem, żeby nauczyć psa chodzenia na luźnej smyczy przy nodze.[/QUOTE]

Popieram, pies nauczy się że im mocniej pociągnie tym ma więcej luzu. Tak właśnie działa flexi, pies ciągnie i idzie dalej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Dla szczeniaka nie polecam automatycznej smyczy, w ten sposób będziesz miała problem, żeby nauczyć psa chodzenia na luźnej smyczy przy nodze.[/QUOTE]
Racja, racja, ale mimo to, wiek psa nie ma znaczenia, jeśli dylemat jest przy wyborze linki/taśmy.
[B]lucky, [/B]​możesz też kupić samą linkę, przyda się do nauki przechodzenia na zawołanie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta_Ares']Mam pytanie, czy flexi s (do 12kg), linka nada się dla szczeniaka yorka?? da radę to wyciągnąć :)??[/QUOTE]
Da :) znajomej suczka od szczyla ma właśnie taką flexi na lince i nawet jako 3 miesięczny pies nie miała z tym problemu .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta_Ares']Mam pytanie, czy flexi s (do 12kg), linka nada się dla szczeniaka yorka?? da radę to wyciągnąć :)??[/QUOTE]

Na pewno da ;) Moja 14kg suczka spokojnie daje rade wyciągnąć Gianta XL :D to się tylko tak wydaje, ale ten naciąg nie jest aż taki mocny. Tylko lepiej na szelkach i tyle :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta_Ares']Mam pytanie, czy flexi s (do 12kg), linka nada się dla szczeniaka yorka?? da radę to wyciągnąć :)??[/QUOTE]


Nie wiem jak z linką, ale taśmy mój dorosły maltańczyk nie daje rady i musiałam kupić tę maleńką flexi 3 m, chociaż dla mnie wcale nie jest wygodna taka mała rączka.

Mam kilka smyczy flexi do 12 kg (wszystkie taśmowe), jednak naprawdę bardzo ciężko było się poruszać maltańczykowi, był duży opór i wyginało mu grzbiet w pałąk. Żaden inny mój pies nie ma tego problemu, ale ważą od 6 kg w górę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Na pewno da ;) Moja 14kg suczka spokojnie daje rade wyciągnąć Gianta XL :D to się tylko tak wydaje, ale ten naciąg nie jest aż taki mocny. Tylko lepiej na szelkach i tyle :)[/QUOTE]

Mój kocur jest czasami na giancie wyprowadzany i ze spokojem ją wyciąga (czasami aż za szybko ;) )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...