Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

Ja za swojego Classica 5m na taśmie dałam 20zł z przesyłką :lol: Ale to smycz używana, pewnie swoje lata już ma i o gwarancji nawet nie śnilam :P
Za to jak wcześniej kupowała B&W to napisałam do sklepu, jak wygląda sprawa gwarancji i dostalam rachunek. Pare miesięcy później w tym samym sklepie bralam Gianta i dostałam fakturę.
A B&W zostało przegryzione przez poczwarka, także nie miało żadnych szans :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']
Teraz sie zastanawiam czy te 5m smycze lepiej zwijaja sie linkowe czy tasmowe, bo 8m to wiem ze tasmowa slicznie zwija i ta tasma sie nie blokuje (jak to mam przy linkowej) i nie zacina :)[/QUOTE]
Ja mam dwie taśmowe 8m do 50 kg i obydwie się zacinają :( Obydwie oryginalne Flexi, po 85 zł każda. Czyszczone, smarowane, suszone po deszczu i śniegu, jedna zszywana, bo taśma się wytarła, obie w najbardziej nieodpowiednich momentach albo się zacinają, albo zabezpieczone puszczają...

Link to comment
Share on other sites

Comforty lepiej leżą w ręce, Classici się ślizgają dosyć mocno i zimą w rękawiczkach to udręka ;) Ja preferuje taśmę do szelek, jak miałam linkową to prowadzałam psa na obroży, bo jej nie ufałam całkowicie :P Ale nie brałam aż tak przewymiarowanej.

Link to comment
Share on other sites

Chce kupić nową flexi i waham się między pomarańczem, a turkusem :shake:

[IMG]http://images9.fotosik.pl/4631/c288ef360b50eafdmed.jpg[/IMG]


[IMG]http://allezoo.com.pl/images/funtime_medium_turquoise.jpg[/IMG]



Mam 2 comforty, long do 20kg, teraz chciałam jakąś mniejszą, bo te 8 dość ciężkie są.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta_Ares']Chce kupić nową flexi i waham się między pomarańczem, a turkusem :shake:

Mam 2 comforty, long do 20kg, teraz chciałam jakąś mniejszą, bo te 8 dość ciężkie są.[/QUOTE]
turkus ładniejszy :) Marta keidyś kupowałaś takie kolorowe adresówki na allegro, możesz powiedzieć jak się sprawują?

Link to comment
Share on other sites

też jestem bardziej za turkusem :D tylko zastanawiam się czy wziąć do 15kg czy do 25kg :roll:

Ares waży 13-14kg, ale ładnie chodzi na smyczy, pojedyncze zrywy zdarzają się bardzo rzadko, a w tych linkach 8m przeszkadza mi wielkość smyczy ;/


Adresówki sprawdzaja się bardzo dobrze, umieszczone mam zazwyczaj tak, żeby jak najmniej dzwoniły (np. przy regulatorze) więc o nic nie pukają i farba nie odchodzi,

Link to comment
Share on other sites

Ja mam dwie flexi linkowe 5 m.
Jedna linkowa Flexi classic czarna rozmiar S ma kilkanaście lat. Jest jeszcze po psie cioci i dalej sprawuje się świetnie. Ma rysy,ale b.dobrze zwija linkę. Teraz przejął ją mój królik :lol: Tą S'ke miał przedtem mój beagle,waży trochę ponad 15 kg (18 kg) i wytrzymała ciężar :D
Druga to Flexi Color turkus linka M. Świetna Ma niecały rok,ale już zaliczyła dwie rysy :placz: Ale mimo tego sprawuje się świetnie :multi:
Bardzo polecam Flexi. Lepiej dodać kasę niż kupić mniej wytrzymałe typu. Hilton i mieć ją krócej,a Flexi,droższą dłużej ;D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Comforty lepiej leżą w ręce, Classici się ślizgają dosyć mocno i zimą w rękawiczkach to udręka ;) Ja preferuje taśmę do szelek, jak miałam linkową to prowadzałam psa na obroży, bo jej nie ufałam całkowicie :P Ale nie brałam aż tak przewymiarowanej.[/QUOTE]

Chyba wezmę tą do 50 kg, Lu w przyszłości powinna ważyć ok 20-25 kilogramów, a nawet mojej 25 kg flexi classic nie ufam zbytnio (strasznie drobno wygląda przy Lu - 55 cm w kłębie) :D Ale zastanawiam się jeszcze nad kolorem: czarny, szary czy pomarańcz? Pomarańcz jest śliczny, ale chyba mało praktyczny.. Co myślicie? :)

Link to comment
Share on other sites

Ja bym brała szary :lol: Albo pomarańczowy.
Sama mam czarną, taśmową, ma już 8-9 lat i działa jak powinna - a mój labrador dopiero od dwóch lat chodzi spokojnie na spacerach.:evil_lol:
Raz ją przegryzł, ale na szczęście była zablokowana, zszyłam ją i dalej hula.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kateczka']a my kumipiśmy niedawno ten pomarańcz...zmienili rozmiarówkę znów...i szerokosć tasmy i w ogole inna trochę niż stare ale fajna :)
to już nasza 7 flexi chyba ;P[/QUOTE]
Nie chciałabyś jakiejś odsprzedać bo juz za mała albo nieprzydatna tobie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Czy dla suni, która waży niecałe 25 kg mogę kupić flexi taśmę do 25 kg? Smycz ma być tylko na wieczorne i poranne siku, sunia nie ciągnie na smyczy i się słucha ;) Czy lepiej kupić większą czy nie ma sensu jeśli to tylko na takie załatwienie potrzeb fizjologicznych, żebym za nią nie biegała po krzakach? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Czy dla suni, która waży niecałe 25 kg mogę kupić flexi taśmę do 25 kg? Smycz ma być tylko na wieczorne i poranne siku, sunia nie ciągnie na smyczy i się słucha ;) Czy lepiej kupić większą czy nie ma sensu jeśli to tylko na takie załatwienie potrzeb fizjologicznych, żebym za nią nie biegała po krzakach? :)[/QUOTE]
Ostatnio miałam podobny problem, zastanawiałam się czy dla psa 13kg kupić taśmę do 15 czy 25kg, kupiłam do 25 i trochę żałuje, ciężko się wyciąga, ogólnie smycz jest dość ciężka, wagowo podobna do flexi long.

od 2-3 lat używam dla suczki husky z różnymi odchyłami flexi do 25kg i nic się nie dzieje, a miewa czasami różne nagłe zrywy do kury/kotka/ptaszka :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...