Jump to content
Dogomania

Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy? [2]


dog_master

Recommended Posts

[quote name='kavala']Mną powoduje raczej ciekawość dlaczego u niektórych ukształtował się taki pogląd a u innych inny na tą sama sprawę. Chciałabym to móc zrozumieć.[/QUOTE]

Bo ludzie nie są tacy sami? To tak, jak z aborcją - jedyni są za, inni przeciw.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stroosia83']Ratujemy psa, pozbawiając się życia i zostawiamy ludzi, których kochamy i którzy nas kochają wyrządzając im tym ogromną krzywdę.[/QUOTE]
ano właśnie.Ludzka część rodziny też będzie cierpieć.Tego nie bierzecie pod uwagę?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']dlaczego krzywdzącą? Moją oceną.Twojego zdania.A może już nie mogę skomentować? :D[/QUOTE]

Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka. naprawdę tego nie rozumiesz? możesz sobie robić co chcesz, każdy może, ale tylko dopóki nie krzywdzi to kogoś.

Link to comment
Share on other sites

Dyskusja się rozkręciła, zmieńmy bohaterów. Co byście zrobili gdyby jednocześnie topił się Wasz pies i Wasza mama? zakładamy że pies i mama topią się w identyczny sposób, tak samo szybko i mają takie same szanse na uratowanie się bądź śmierć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='behemotka']



Polecam zapytać kogoś obeznanego z językiem polskim, co też może oznaczać wyrażenie "Pół żartem, pół serio". W dużym skrócie, zanim dowiesz się więcej: to taka wypowiedź z przymrużeniem oka. Takim jak to o: ;)[/quote]

Z tego co pamiętam, to Filodendron pytała całkiem serio... rozumiem, że poważna odpowiedź nie wchodziła w grę, bo mogłaby zaprzeczyć Twoim poglądom?


[quote]Kilkakrotnie całkiem serio, w prostych słowach (więc teoretycznie można by się spodziewać, że nie będzie problemów ze zrozumieniem) napisałam, że szanuję czyjeś wybory, światopoglądy i systemy wartości tak długo, jak długo nie obejmują one zadawania krzywdy.
[/QUOTE]

A jak nazwiesz wybór psa zamiast człowieka, jak nie zadawaniem krzywdy?
Nie dość, że skazujesz kogoś na śmierć, bo zamiast udzielić mu pomocy wybierasz psa, to jeszcze przyczyniasz się do ludzkiej tragedii jaką jest utrata bliskiej osoby...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']Dyskusja się rozkręciła, zmieńmy bohaterów. Co byście zrobili gdyby jednocześnie topił się Wasz pies i Wasza mama? zakładamy że pies i mama topią się w identyczny sposób, tak samo szybko i mają takie same szanse na uratowanie się bądź śmierć.[/QUOTE]

Zakładając, że jest to nasza ukochana mama, którą kochamy nad życie - ratujemy mamę, to oczywiste.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']Dyskusja się rozkręciła, zmieńmy bohaterów. Co byście zrobili gdyby jednocześnie topił się Wasz pies i Wasza mama? zakładamy że pies i mama topią się w identyczny sposób, tak samo szybko i mają takie same szanse na uratowanie się bądź śmierć.[/QUOTE]
O tym już było, że chodzi o obcego człowieka, a nie bliska osobę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Zakładając, że jest to nasza ukochana mama, którą kochamy nad życie - ratujemy mamę, to oczywiste.[/QUOTE]

Z tą oczywistością, to bym nie przesadzała... ;)
Mnie się oczywistym wydawał fakt, że mając wybór człowiek/pies powinno się zawsze wybrać człowieka... tzn. mnie dalej się tak wydaje, tyle, że moja oczywistość nie jest oczywista dla każdego... :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Arwilla']Z tą oczywistością, to bym nie przesadzała... ;)
Mnie się oczywistym wydawał fakt, że mając wybór człowiek/pies powinno się zawsze wybrać człowieka... tzn. mnie dalej się tak wydaje, tyle, że moja oczywistość nie jest oczywista dla każdego... :D[/QUOTE]

Tylko że w tej sytuacji to Ty masz problem, nie ktoś inny ;) Stąd - cały ten OT jest dla mnie z lekka bezsensem ;)

Link to comment
Share on other sites

Zaraz pewnie ktoś zapyta - topi się Twoja mama,tata,pies i dziecko sąsiada - kogo ratujesz najpierw?:roll:

Czy ktoś jeszcze widzi bezcelowość tej dyskusji?:roll:

Ktoś Wam pisze,że ratowałby psa i zawsze będzie go ratował najpierw to po co wymyślać milion kolejnych topiących się/ginących osób vs pies byle tylko udowodnić temu komuś,że jednak nie zawsze najpierw uratuje psa?

Życie i tak by to zweryfikowało więc takie gdybanie nie ma sensu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Arwilla']Z tą oczywistością, to bym nie przesadzała... ;)
Mnie się oczywistym wydawał fakt, że mając wybór człowiek/pies powinno się zawsze wybrać człowieka... tzn. mnie dalej się tak wydaje, tyle, że moja oczywistość nie jest oczywista dla każdego... :D[/QUOTE]
tak z ciekawości: wyobraź sobie hipotetyczną sytuację. jesteś na spacerze z psem w ciemnym parku, Twój pies pobiegł za czymś (nie interesuje mnie to, ze nie chodzisz po ciemnym parku czy masz super psa, który za niczym nie odbiega od Ciebie). nagle jakiś olbrzymi facet wciąga Cię w krzaki( (przyjmujemy, ze nie masz czarnego pasa karate bądź nie posiadasz super siły żeby go obezwładnić i nie zdażysz użyć gazu). po wszystkim ucieka, ale nagle pojawia się Twój pies i zaczyna go gonić. zapędza go do stawu (przyjmijmy, że w tym parku jest staw). zboczeniec poślizgnął się, wpadł do wody a Twój pies skoczył za nim. nagle obaj zaczynają się topić. kogo ratujesz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kavala']I jeszcze pytanie do osób, które deklarują, że najpierw ratowałyby psa. Czy jest w waszym życiu jakiś człowiek, którego kochacie miłością prawdziwą, na zabój, nad życie?[/QUOTE]

Jest.


[quote name='Fauka']Dyskusja się rozkręciła, zmieńmy bohaterów. Co byście zrobili gdyby jednocześnie topił się Wasz pies i Wasza mama? zakładamy że pies i mama topią się w identyczny sposób, tak samo szybko i mają takie same szanse na uratowanie się bądź śmierć.[/QUOTE]

To pytanie jest bardzo trudne i nie sądzę, bym potrafiła na nie odpowiedzieć. Oboje kocham ponad życie i mam nadzieję, że w takiej sytuacji nigdy się nie znajdę.
A psychologa już kiedyś odwiedzałam, więc namiary mam. Nie martwcie się ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kavala']A co byś zrobiła, gdyby twój pies z poświęceniem życia, miał możliwość uratowania człowieka, stanąłby w czyjejś obronie, czy próbował by wyciągnąć z wody, czy płonącego budynku. Pozwoliłabyś mu na to? Pytam z ciekawości :)[/QUOTE]

A to zależy. Jeśli mój pies byłby do tego szkolony, to znaczy podjęłabym świadomą decyzję, że razem z psem, narażając również jego życie, pracujemy ratując ludzi, to tak. W innym wypadku - nie. Nieszkolony pies w ogromnej większości przypadków nie wie, jak się zachować, więc ryzyko, że coś mu się stanie, ryzyko, na które nie byłabym gotowa, byłoby zbyt duże.

[QUOTE]I jeszcze pytanie do osób, które deklarują, że najpierw ratowałyby psa. Czy jest w waszym życiu jakiś człowiek, którego kochacie miłością prawdziwą, na zabój, nad życie?[/QUOTE]

Tak. :) Widzisz, zasadnicza różnica jest taka, że ja psa nie tylko kocham (jak i innych bliskich), ale i za niego ODPOWIADAM. Ale nie mam pojęcia, co bym zrobiła w przypadku wyboru pies - bliski mi człowiek. I mam nadzieję, że się nigdy nie będę musiała dowiadywać. :)

Link to comment
Share on other sites

a ja tak sobie myślę ,ze może weźmy te wszystkie opowieści kopiuj-wklej do worda i zróbmy książkę 100 dogomaniackich bajek na dobranoc ? Myślę ,że będzie się świetnie sprzedawać,po piątej odrazu bezsenność minie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']tak z ciekawości: wyobraź sobie hipotetyczną sytuację. jesteś na spacerze z psem w ciemnym parku, Twój pies pobiegł za czymś (nie interesuje mnie to, ze nie chodzisz po ciemnym parku czy masz super psa, który za niczym nie odbiega od Ciebie). nagle jakiś olbrzymi facet wciąga Cię w krzaki( (przyjmujemy, ze nie masz czarnego pasa karate bądź nie posiadasz super siły żeby go obezwładnić i nie zdażysz użyć gazu). po wszystkim ucieka, ale nagle pojawia się Twój pies i zaczyna go gonić. zapędza go do stawu (przyjmijmy, że w tym parku jest staw). zboczeniec poślizgnął się, wpadł do wody a Twój pies skoczył za nim. nagle obaj zaczynają się topić. kogo ratujesz?[/QUOTE]

Ta jest bardzo prawdopodobna:evil_lol: (bez obrazy oczywiście)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...