Jump to content
Dogomania

Grozny pies rasy Amstaff zaatakowal dziecko i zagryzl psa


kell46

Recommended Posts

[quote name='kell46']We wtorek 26 maja okolo godziny 15-ej, moja mlodsza siostra Ania postanowila zabrac pieski - dwa Maltanczyki na spacer razem z jej kolezankami. Mieszka w Sandomierzu, woj. swietokrzyskie. Przyszykowala jej do wyjscia jak zwykle; smycz, obroza i wyszla z domu. Mieszkamy na osiedlu, w bloku w Sandomierzu, na pierwszym pietrze. Pieski sa male i boja sie schodzic ze schodow, wiec jak zawsze Ania wziela je na rece, zeby je zniesc na dol. Do sasiadow mieszkajacych na parterze przyjechala rodzina; kobieta z mezczyzna. W momencie gdy Ania byla na parterze rodzina sasiadow wchodzila do mieszkania. Nagle niespodziewanie z mieszkania wyskoczyl wielki pies rasy American Stafordshire Terrier - Amstaff i zaatakowal moja siostre. Ten pies sasiadow to okolo 2 letnia czarna suka o imieniu Saga. Saga skoczyla na moja siostre Anie, byla bardzo agresywna i warczala. Ania bardzo sie przestraszyla i upuscila pieski aby sie zaslonic. W tym momencie Saga zlapala jednego z pieskow Peluche (tak mial na imie) za gardlo i zaczela go dusic. Moja siostra zdolala odrzucic drugiego psiaka i chciala ratowac Peluche. Krzyczala, wolala o pomoc nawet zaczela bic wielkiego Amstaffa - Sage, ale pies nie puszczal. Wszystko to dzialo sie na oczach dwojga doroslych ludzi (rodziny sasiadow), ktorzy jak wspomnialam przyjechali z wizyta. Kilka kolezanek mojej siostry bylo przed klatka i slyszaly cale zdarzenie ale baly sie wielkiego psa. Nikt nie pomogl mojej siostrze ani malemu psiakowi. Z mieszkania wybiegla Dominika - wlascicielka Amstaffa (corka sasiadki), ale bezskutecznie probowala odciagnac rozwscieczonego psa. Wkoncu Saga puscila i Ania - moja siostra natychmiast podnisla Peluche z ziemi i pobiegla do domu (na pierwsze pietro) po pomoc Kasi, mojej starszej siostry. Jedna z kolezanek mojej siostry zaoferowala opieke nad drugim psiakiem i zabrala go do siebie do domu (mieszka w tym samym bloku w innej klatce). Obie moje siostry; Ania i Kasia natychmiast zabraly pieska do weterynarza. Kobieta, ktora przyjechala do sasiadki zaoferowala podwiezienie do lekarza. Przez cala droge mowila ze nic sie nie stalo, ze to nie jest wina Sagi (Amstaffa) i ze maly piesek jest w szoku i nic mu nie jest. Lekarz weterynarii od razu zajal sie psem, lecz stwierdzil, ze piesek juz nie zyje. Moje obie siostry wpadly w rozpacz, plakaly, krzyczaly zeby Peluche sie obudzil i ze Saga jest morderca. Cala rodzina jest w szoku. Wszyscy rozpaczaja po stracie Peluche.
To jest nie do pomyslania, ze taki pies jak Saga mieszka w bloku posrod tylu ludzi i zwierzat. Wlascicielka psa czy jej corka Dominika, nie wydaja sie przejmowac faktem ze ich pies zaatakowal na klatce schodowej dwunastoletnie dziecko z malymi pieskami na rekach i zagryzl, zabil jednego z nich. Pies do tej pory jest w mieszkaniu. Po tym zdarzeniu po raz pierwszy pies mial zalozony kaganiec jak byl wyprowadzony na zewnatrz. Do tej pory nigdy nie mial kaganca na spacerze. Opiekuja sie tym amstaffem dwie kobiety, ktore nie sa w stanie zajac sie tak poteznym zwierzeciem. Wielokrotnie widac bylo, ze to pies dominuje i ze to pies wyprowadza na spacer panie a nie odwrotnie. Wielokrotnie tez zwracano wlascicielkom uwage, ze nie potrafia zapanowac nad zwierzeciem i ze Saga jest bardzo agresywna w stosunku do innych zwierzat i nieznajomych. Sama bylam swiadkiem jak Saga o maly wlos nie przewrocila Dominiki podczas spaceru, poniewaz wyrywala sie i warczala jak przechodzil inny pies. Rozmawialam z Dominika i ona sama potwierdzila, ze Saga jest bardzo agresywna. W glowie mi sie nie miesci bezmyslnosc i nieodpowiedzialnosc tych ludzi. Ten pies stanowi powazne zagrozenie dla otoczenia. Byc moze tego dnia maly Peluche uratowal moja mala siostre, co by bylo gdyby to ona zostala pogryziona. Ten maly piesek zginal przez bezmyslnosc i nieodpowiedzialnosc wlascicieli Sagi. Bylo bardzo wiele przypadkow zagryzien ludzi i zwierzat przez Amstaffy w calej Polsce. Moja mama dowiadywala sie opini ekspertow ze szkoly w Rzeszowie, ktora zajmuje sie tresura i ulozeniem duzych psow i stwierdzili, ze pies rasy Amstaff, ktory raz zaatakowal i zabil, jest bardzo niebezpieczny i nalezy go jak najszybciej odizolowac od otoczenia. Jezeli zaatakowal raz, to moze to zrobic w kazdej chwili nie dajac zadnych sygnalow ostrzegawczych. W szkole tresury nie poddaliby tego psa rehabilitacji. To pies morderca, ktory nie moze przebywac wsrod ludzi i zwierzat. Mama zlozyla doniesienie na policje o zagrozeniu ludzkiego zycia i zagryzieniu naszego psa przez Sage. Chcemy te sprawe skierowac do sadu, aby jak najszybciej Saga zostala usunieta z bloku, a wlaciciele psa ukarani. Trzeba zapobiec kolejnej sytuacji w ktorej pies moze zabic nastepnym razem inne zwierze albo i dziecko. Juz raz to zrobil. Bardzo prosimy o pomoc w tej sprawie. Prosimy o naglosnienie jej, aby spoleczenstwo i wladze zdaly sobie sprawe z grozacego niebezpieczenstwa. Planujemy rozdawac ulotki i walczyc w sadzie aby pies zostal usuniety jak najszybciej z bloku. Moje obydwie siostry sa przerazone. Boja sie teraz kontaktu z innymi psami i wogole nie wyprowadzaja drugiego pieska o imieniu Socotroco z domu przez wzglad na Sage - Amstaffa. Boja sie ze Saga zaatakuje ponownie.[/quote]
Jak coś takie czytam to mnie poprostu:angryy::angryy::angryy:Jedn pies też chciał atakować mojego yorka ale szybko wziełam go na ręce:angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Balbina12']Jak coś takie czytam to mnie poprostu:angryy::angryy::angryy:Jedn pies też chciał atakować mojego yorka ale szybko wziełam go na ręce:angryy:[/quote]
a to czytałaś ?

[url]http://www.dogomania.pl/forum/f1059/szczecin-briard-zagryzl-jamniczke-krolicza-konwalie-135749/[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']a to czytałaś ?

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f1059/szczecin-briard-zagryzl-jamniczke-krolicza-konwalie-135749/[/URL][/quote]
Złą metodę udowadniania swoich racji wybrałaś.:razz: Na jeden przykład z briardem mogę rzucic sporo przykładów np z amstafem.
Wystarczy wyszukiwarka:
[URL="http://www.google.pl/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Apl%3Aofficial&channel=s&hl=pl&q=amstaf+pogryz%C5%82&lr=&btnG=Szukaj+w+Google"]amstaf pogryzł - Szukaj w Google[/URL]

Muszę bronic kuzynów ;)

Link to comment
Share on other sites

Z tym złodziejem otwierającym kłódkę, to zależy czy da się udowodnić i znaleźć sprawcę...
Zamknięcie na kłódkę furtki wypełnia znamiona należytej staranności, a otwarcie przez złodzieja jest sytuacją niezawinioną przez właściciela...
Tylko trzeba mieć twarde dowody, bo każdy by mógł powiedzieć "złodziej mi furtkę otworzył..." ;)

Ja mam klamki w domu odwrócone tak, że otwierają się do góry, bo Pan Pies umie otwierać takie normalne :diabloti:
Umie też otwierać piekarnik i umiał lodówkę, dopóki drzwiczek na odwrót nie założylem, bo teraz nie ma dobrego podejścia łapami i sobie nie radzi :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']no to masz kuzynów :)

[URL="http://www.google.pl/search?hl=pl&q=owczarek+pogryz%C5%82&btnG=Szukaj+w+Google&lr=&aq=f&oq="]owczarek pogryzł - Szukaj w Google[/URL][/quote]

Niemce jakieś w większości. To nie rodzina. Francuzy tylko poważam...;)

[quote name='jjgawron'][URL="http://www.ii.uj.edu.pl/%7Ezbooy/polish/gryz.html"]Jak biker pogryzł kierowcę[/URL] [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/diablotin.gif[/IMG][/quote]

Przebiłaś wszystkich licytujących! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Złą metodę udowadniania swoich racji wybrałaś.:razz: Na jeden przykład z briardem mogę rzucic sporo przykładów np z amstafem.
Wystarczy wyszukiwarka:
[URL="http://www.google.pl/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Apl%3Aofficial&channel=s&hl=pl&q=amstaf+pogryz%C5%82&lr=&btnG=Szukaj+w+Google"]amstaf pogryzł - Szukaj w Google[/URL]

Muszę bronic kuzynów ;)[/quote]
To kretyni piszą te artykuły.99%tych amstaffów to kundle zmieszane diabli wiedzą z czym.Dla nich każdy pies,który ma prążki to amstaff.Ciekawe,że nigdy nie dają zdjęcia takiego amstaffa.Więc dlatego szlak mnie trafia i Vectrę też:angryy:

Link to comment
Share on other sites

zapewne będę się powtarzać ale w Polsce,jak w większości krajów Europy powinny byc wydawane specjalne zezwolenia na posiadanie psów ras agresywnych,właściciele poddawani badaniom psychologicznym,każdy pies zachipowany i zarejestrowany,wprowadzony obowiązek wyprowadzania takiego psa w kagańcu i na mocnej smyczy. [B]Właściciel którego pies[/B] [B]wyrządził komuś krzywdę powinien być ukarany tak samo jak za np. użycie broni!![/B]Jestem wielbicielką psów, zdaje sobie jednak sprawę że rasy agresywne były specyficznie selekcjonowane przez hodowców ,miały być agresywne a genów się nie oszuka. Nie wierze nikomu kto mówi ze jego np. amstaff jest łagodny.Nigdy nie wiadomo jakie wydarzenie może obudzić w takim psie zabójce.dlatego też pójdę dalej- powinno się wydawać zezwolenia na posiadanie takich psów tylko ludziom mieszkającym we własnych, ogrodzonych posesjach, nigdy w osiedlach mieszkalnych. Już wiele razy byłam świadkiem jak wyprowadzony na spacer amstaff oszalała na widok prowadzonego na przeciwko psiaka, a jego własciciel z trudem utrzymał smycz! Myślę że trzeba wystosować odpowiednie pismo do władz ,zebrac podpisy i zmienić przepisy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kendo-lee']Więc dlatego szlak mnie trafia i Vectrę też:angryy:[/quote]Khem... a jaki szlak? Czerwony, czarny, zielony? Czy moze szla[B]g[/B]? :evil_lol:
A serio - no niestety, wszystko co ma paszcze szersza niz owczarek to amstaff/pitbull, a jesli jest kudlate i ma sterczace uszy, to ON.

Link to comment
Share on other sites

nie no , mnie to już szlag przestał trafiać , teraz to już pozostało się śmiać .. kij z pismakami ... piszę o miłośnikach psów :)

hahahaha widzicie , człowiek też ma zęby :evil_lol: a jak widać niektórzy ich zaczęli używać

Karmi , owczarek to owczarek , nie ważne jaki , ważne że pisze że owczarek :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Vectra, ale o czym tu gadac w ogole? Niechby wszystkie owczarki [i niemieckie, i francuskie, i nizinne, i w ogole cala pierwsza grupa od razu] pozagryzaly swoich wlascicieli i ich matki, to i tak pewnie sprowokowaly je do tego te paskudne TTB, w celu zawladniecia nad swiatem, zgodnie z teoria dominacji :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']a tak wygląda staffik , a nawet dwa staffiki :diabloti:
interpretacja zdjęcia , wedle uznania i przekonań :) [/quote]Psy sie mordujo, psy sie mordujo! Paaani, te to normalnie do walk od malego uczone! :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shin']Psy sie mordujo, psy sie mordujo! Paaani, te to normalnie do walk od malego uczone! :evil_lol:[/quote]
Nie widzisz, ze to chłopczyk i dziewczynka?? A nie wiesz, że mordercy zagryzają tylko psy tej samej płci :razz: Ty się w ogóle na walkach psów nie znasz :shake:

Przeca one tańczą, ale partner znudzony chyba, ziewa az bidny :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']Nie widzisz, ze to chłopczyk i dziewczynka?? A nie wiesz, że mordercy zagryzają tylko psy tej samej płci :razz: Ty się w ogóle na walkach psów nie znasz :shake:

Przeca one tańczą, ale partner znudzony chyba, ziewa az bidny :-([/quote]A co ty za dyskryminacje tu wprowadzasz, e? Nie widzisz, ze ten pies to feminista i daje suce po pysku, jak dalby kazdemu podskakujacemu mu psu? Ty seksistko! :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']nie no , mnie to już szlag przestał trafiać , teraz to już pozostało się śmiać .. kij z pismakami ... piszę o miłośnikach psów :)
[/quote]

A to proszę. Głos miłośnika i znawcy rasy:
[I]Lidia Lewandowska może o sobie mówić, że jest matką chrzestną polskich amstaffów. W 1990 r. sprowadziła do Polski jedną z pierwszych suk tej rasy. – [/I][I]Amstaffy to cudowne psy. Ale gdybym wiedziała, jakie będą tego konsekwencje, chyba bym się na to nie zdecydowała. To nie jest pies na tę szerokość geograficzną – wyznaje ze smutkiem po 18 latach. [/I]
[I]W tamtych czasach triumfy odnosiły rottweilery, ale [U]miłośnicy mocnych wrażeń szybko dostrzegli amstaffa. Imponował wielką siłą w małym opakowaniu i zaciętością. Ból nie tylko nie powstrzymywał tych psów, ale dodatkowo stymulował do walki. – [/U][/I][U][I]Szczenięta z moich pierwszych miotów kupowali hodowcy i panowie z okolic Pruszkowa, Wołomina. Szły w dobre ręce, bo byli to ludzie o mocnych charakterach, co jest niezbędne dla posiadaczy tej rasy – wspomina pani Lidia. [/I][/U]
[I]Cena, prawie tysiąc dolarów za sztukę, była zaporą dla przypadkowych posiadaczy. Jednak kiedy żołnierze owych mocnych panów zapragnęli mieć takie psy jak ich bossowie, ale za mniejsze pieniądze, rynek natychmiast odpowiedział. – [/I][I]Pojawiało się coraz więcej amstaffów, pit bulli, często z Bałkanów, gdzie masowo używano tych psów do nielegalnych, ale modnych walk. Wielkie zapotrzebowanie na rynku zaowocowało wzmożoną produkcją. Pseudohodowcy zaczęli krzyżować ze sobą wszystko, co choć trochę przypominało amstaffa czy pit bulla, z czego powstawały psy o bardzo niestabilnej psychice. Miały tak dużo złych cech, że nie dało się ich niwelować nawet poprzez szkolenie. Zresztą wtedy jeszcze mało kto umiał je odpowiednio prowadzić – dodaje Lewandowska. [/I]
[I]W 1996 r. na Międzynarodowej Wystawie Psów w Poznaniu zgłoszonych było prawie 200 amstaffów. Wkrótce nikt już nie kontrolował tego, co działo się z mieszańcami tej rasy. Amstaffy zeszły pod strzechy. Za 300 zł każdy mógł zostać posiadaczem psa o nacisku pół tony na centymetr kwadratowy szczęki. – [/I][I]Przypadkowe kojarzenia doprowadzały do coraz gorszych i słabszych psychicznie egzemplarzy. Największym problemem były te lękliwe. Takie zwierzęta są najgroźniejsze, bo nawet drobnostka wywołująca stres czy strach może być powodem ataku. Taki pies jest potencjalnym mordercą. Dotyczy to zresztą każdej rasy – tłumaczy Lewandowska.
[/I]


Podoba mi się kawałek: szły w dobre ręce bo to ludzie o mocnych charakterach[I] :lol:[/I]


[url=http://www.polityka.pl/szczekoscisk/Lead33,1137,261694,18/]Szczękościsk - Kraj - POLITYKA.PL - serwis internetowy Tygodnika POLITYKA[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']a tak wygląda staffik , a nawet dwa staffiki :diabloti:
interpretacja zdjęcia , wedle uznania i przekonań :)

[/quote]

Franek głośno tłumaczy Mani (bo akurat kompresor sie włączył!:diabloti:), o czym piszą ludzie - a konkretnie - co o bullowatych piszą ci, którzy ich nie znają!:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Andzia, nie znasz się na bullach :shake:. Mania jest zwolenniczką ostrej 'zabawy' i Franio stara się sprostać jej wymaganiom :diabloti:. Taniec godowy staffików :evil_lol:.[SIZE="1"]Zawsze mi się zdjęcia Vectry psiaków podobały :loveu:[/SIZE].

Tytuł "Szczękościsk" kojarzy mi się z Hexoliny dolegliwością, którą 2 razy przechodziła, a nie jest ona astem :roll: (to tak mi się skojarzyło offowo).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jjgawron'][URL="http://www.ii.uj.edu.pl/%7Ezbooy/polish/gryz.html"]Jak biker pogryzł kierowcę[/URL] [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/diablotin.gif[/IMG][/quote]

Wszyscy rowerzyści to mordercy! Zakazac jazdy na rowerach!

W moim mieście panika, bo "amsdaw" pogryzł dziewięcioletnia dziewczynkę. A o tych w Krakowie słyszeliście?

No i to, co znalazłam w sieci:
golden "morderca":
[url]http://www.goldenretriver**********/media,15/szczecin-pies-pogryzl-roczna-dziewczynke,378.html[/url]

pies ze schroniska-kundel "morderca"
[url]http://www.rmf.fm/fakty/?id=157648[/url]

kolejny kundel:
[url]http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-viewpub-tid-9-pid-75088.html[/url]

i ostatnie,jamniki to mordercy! uśpic!:
[url]http://miasta.gazeta.pl/bialystok/1,35235,884394.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NatiiMar']
No i to, co znalazłam w sieci:
golden "morderca":
[URL]http://www.goldenretriver**********/media,15/szczecin-pies-pogryzl-roczna-dziewczynke,378.html[/URL]
[/quote]
w miejsce gwiazdek ********** :shake: co za cenzura..
Padłam przy komentarzach :lol:


EDIT: ale jaja :crazyeye: więc inaczej kropka-fora-kropka-pl :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...