Jump to content
Dogomania

SAMOPOMOC forumowiczów w kupowaniu mięsa dla psów


AM

Recommended Posts

Chyba znowu zaczne gotowac suce i z tego powodu tu pisze - czesto byly podawane namiary na tanie miesko w Warszawie ale nie wiem czy wszystko aktualne. Moze cos sie zmienilo, moze ktos znalazl kolejne miejsce? Najchetniej oklice poludniowej wawy, ew pruszkow, chociaz czasami mozna pojechac i gdzies dalej. Interesuje mnie....np mielone korpusy, wieprzowe wolowe moze gorzej bo czesto dosc duza cena - chyba ze cos tanszego:roll:Jak ktos cos wie, bede wdzieczna za pomoc

Link to comment
Share on other sites

A czy ktoś może robił zakupy na bazarku pod HALA BANACHA? Co prawda robiłam ale dość dawno a narazie z psiakiem wyjść nie moge bo to nowy domek zaledwie od 3 dni a samego zostawić nie moge a nie bardzo wiem jak zachowa się w sród stosów mięska. Narazie kupuje w zwykłym mięsnym wątrobki drobiowe po 3 żl za kg .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

WROCŁAW - szukamy taniego mięsa. najchetniej wołowe. Czy ktoś z Wrocławia lub okolic (powiedzmy do 20km) zna dobre dojście??
Albo może jest ktos kto zamawia i moglibyśmy sie dołączyć. interesuja nas ilości 15-20kg na miesiąc.:eating: ;)


poza tym interesują nas jeszcze kurze łapki.to już łatwiej.gdzie zatem??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

W Makro w Krakowie można kupić psom rarytasy (polecam zwłaszcza dla BARFiarzy :cool3: ):
[LIST]
[*]śledzie tuszki, bez głów, patroszone ok. 6,8zł za kg,
[*]patroszone karasie z głowami ok. 6,9 za kg
[*]kości wołowe rosołowe 1,8zł za kg - wg mnie rewelacja!! Są one w dużym opakowaniu po ok. 5kg. Kości tej jednak mają dużo mięsa, są tam fragmenty szpodra, które mogą stanowić oddzielny posiłek.
[*]porcje z indyka, nie są tanie jak na porcje rosołowe ale mają dużo więcej mięska niż te "sklepowe" ok. 2,8zł za kg
[*]porcje z kuczaka - jak wyżej.[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='gisela166']Ja kupuje miesko w sieci miesnych takich znanych ale za cholere nie pamietam nazwy. Ostatnio kupiłam watrobke drobiowa za 2.47zł/kg[/quote]


Byle nie w zakładach Henryka Stokłosy :ekmm: :ekmm: :ekmm: :ekmm: :ekmm: :question:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A może ktoś ma namiary na dobre, sprawdzone mięsko w Szczecinie lub Goleniowie (i okolicach)? Powolutku się przymierzam do przestawienia psiaków na BARF, ale najpierw muszę znaleźć źródło porządnego mięska :cool3:
I szukam też kurzych łapek, ale to chyba w tej okolicy towar deficytowy, bo tylko raz jakimś cudem udało mi się na nie trafić, ale tamten sklep już więcej łapek nie miał :shake: A zatem szukam i mam nadzieję, że jakić uprzejmy Dogomaniak mi pomoże :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dodam jeszcze że w makro kupuję również porcje kacze i gęsie, za ok. 5 zł/kg. Są też skrzydełka z gęsi, szyje indycze, korpusy, skrzydełka, łapki i podroby drobiowe i wołowe.
Nie zawsze jest wybór, czasem jak przyjeżdżam to nie ma prawie nic, a czasem jest wszystko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sangoma']Dodam jeszcze że w makro kupuję również porcje kacze i gęsie, za ok. 5 zł/kg. Są też skrzydełka z gęsi, szyje indycze, korpusy, skrzydełka, łapki i podroby drobiowe i wołowe.
Nie zawsze jest wybór, czasem jak przyjeżdżam to nie ma prawie nic, a czasem jest wszystko.[/quote]
a korpusy z kurczaka są??
poszukuje tanich korpusow tzn.poniżej 1.5zł za kg:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Korpusów chyba nie widziałam, są gicze cielęce i żeberka w workach 5 kg, z kurczaków sa szyjki, łapli, skrzydła, udka, pałki (okrojona wersja udek). Będę dziś na zakupach to spiszę ceny.

Oczywiście są i inne atrakcje jak dziczyzna, zające, baranina i inne, ale to już mrożone i w cenach powyżej 20 zł.

Link to comment
Share on other sites

Więc tak, korpusów nie ma. Spisałam ceny tych produktów które kupowałam, bo tam strasznie zimno w dziale mięsnym :-( wszystkie ceny za 1 kg.
kości cielęce - 3 zł
łapki kurze - 2.80
serca kurze - 5.90
skrzydła kacze - 5 zł
indyk (porcja 2 skrzydełek, 2 szyjek, 1 żoładek) - 4.90 zł
gęsi nie dostałam, muszę chyba dzwonić przed przyjazdem
kurczaków nie kupiłam, ale skrzydełka były po 4.50

do tego kupiłam głowy z kręgosłupem z łososia - 1.50 (sporo mięsa - musze podgotować bo surowego psy jeść nie chcą)
śledź tusza bez głowy - 6.50

Postanowiłam sprawdzić ile miesięcznie idzie kasy na Barfa, jestem ciekawa jak to jest w stosunku do suchej karmy, robił ktoś takie porównaie?

Edyta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...