Jump to content
Dogomania

SAMOPOMOC forumowiczów w kupowaniu mięsa dla psów


AM

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Witam,
ja mogę doradzić, gdzie można zaopatrzyć się w mięso dla psa w Tychach.

1. Tyskie Hale Targowe koło Bramy Słońca - hala mięsna.
Szeroki wybór wołowiny, cielęciny, wieprzowiny i chyba nawet baraniny - kości (wołowe 2zł, cielęce 5zł), podroby (4-6zł), wątroba (wołowa 4zł), ozory, ogony wołowe (ok 4-6zł).

2. Korpusy indycze, szyje indycze i łapki kurze można kupić w takich małych sklepikach osiedlowych z drobiem. Jeden jest przy rondzie pod hotelem Tychy a drugi jest koło Papirusa. Ceny sie wahają, ale korpusy indycze są za 2.8zł (kurze to za 99gr małe a duże 1,4zł), szyje indycze 5zł a łapki czasami są w promocji już za 1zł za kilo.

3. Dobrym źródłem zakupów jest też tyski Real (nie wiem jak inne), też mają wątrobę wołową, szyje indycze (w promocji za 4zł) i szeroki wybór wieprzowiny. Ja akurat nie daję wieprzowiny, ale widziałam nogi, ozory, porcje gulaszowe, jakieś karczki, a nawet kości wieprzowe za 90gr.
W mikołowskim Auchan widziałam całe siatki kości za 2-3zł. Kości wołowe i wieprzowe, ale raczej nie było na nich zbyt wiele mięsa...

To chyba na razie tyle. Szkoda, że jeszcze nie udało mi się znaleźć żadnego taniego mięsa wołowego... Czy jest tu jakiś barfowicz/ka-tyszanin/tyszanka?

Link to comment
Share on other sites

Witam moze ktos z Torunia ma sprawdzone miesko - najlepiej mielone w rozsadnej cenie :) Ja jesli ktos bedzie zainteresowany wiem gdzie mozna kupic : szyjki kurze 1,50; korpusy 1zł, lapki 1,70, łapy świńskie 0,35zł , kości wieprzone ale te z fajnymi panewkami i mieskiem do obgryzienia 0,10zł , ogony świńskie 3,20zł.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

[quote name='moon_light']Wie ktos gdzie w warszawie można kupić chrząstki indyka ??[/quote]

Od połowy września będzie można kupić chrząstki w paczkach 500g i 1000g - vacum, mrożone. Można to będzie kupić początkowo w hurtowni w Ożarowie Mazowieckim, a potem będzie też hurtownia w samej Warszawie, tylko jeszcze nie wiem dokładnie gdzie. Gdy się dowiem, to dam znać.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

A ja ostatnio widziałam w naszym tyskim l'eclercu (więc nie wiem jak reszta) lodówkę z psim jedzeniem. Są to kilowe lub półkilowe woreczki z zamrożonym jedzieniem - jakieś skrawki mięsa, podroby, chyba tez kości. I różne rodzaje - wołowina, cielęcina. Nie ma niestety składu procentowego.
Co prawda te woreczki trzeba gotować 20 minut, ale może można podać też na surowo.
Ja się nie skusiłam, bo półkilowy worek 4 zł, więc ja wolę za ta samą cenę sama kupić podroby i mięso.

Link to comment
Share on other sites

witam :)
Ja kupuję niedrogie mięsko wołowe 6 zł/kg na bazarku na ulicy Bytnara (mokotów). Mięso jest bez kości, tłuszczyku jest naprawdę niewiele. Sprzedawca daje to też swoim psom więc myślę że nie jest to jakaś tandeta. Mięso jest zamrozone w ok kg paczki albo nie mrożone jesli akurat zostało przywiezione. Ktoś wcześniej pisał o bazarku na rogu wołowskiej i racławickej (niedaleko tego na Bytnara) . Rzeczywiście są tam dwa sklepy z mięsem z własnej ubojni. Kości dostaję tam za darmo :). Sa też mielone skrawki wołowe, tchawice , ogonki, płucka, watroby i wszystko w niskiej cenie. Jeden minus że na zakupy trzeba raczej jechac rano bo momentalnie schodzi :). Kolejki po mieso chyba dobrze świadczą o jego jakości a także cenie :). Sama na razie gotuję ale coraz częściej myślę o przejściu na barf. Pies mi ciągle choruje i może barf pomoże wyprowadzi go na prostą. W każdym razie jakby ktoś był zainteresowany to moge tam iśc i dokładniej wywiedziec się o ceny

Link to comment
Share on other sites

[quote name='soti']A ja ostatnio widziałam w naszym tyskim l'eclercu (więc nie wiem jak reszta) lodówkę z psim jedzeniem. Są to kilowe lub półkilowe woreczki z zamrożonym jedzieniem - jakieś skrawki mięsa, podroby, chyba tez kości. I różne rodzaje - wołowina, cielęcina. Nie ma niestety składu procentowego.
Co prawda te woreczki trzeba gotować 20 minut, ale może można podać też na surowo.
Ja się nie skusiłam, bo półkilowy worek 4 zł, więc ja wolę za ta samą cenę sama kupić podroby i mięso.[/quote]
czy to czasami nie mięso z Aspolu?

Link to comment
Share on other sites

jesli to beagle taki podskakujący to jest to to mięso. Nie można go raczej podawać na surowo tzn producent wskazuje że trzeba je poddawac obróbce cieplnej. Niezbyt pięknie pachnie w trakcie ale sa tam chrząstki - to dla mnie ważne. Są tacy którzy bardzo sobie je chwalą a są i inni......:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jumbolot']jesli to beagle taki podskakujący to jest to to mięso. Nie można go raczej podawać na surowo tzn producent wskazuje że trzeba je poddawac obróbce cieplnej. Niezbyt pięknie pachnie w trakcie ale sa tam chrząstki - to dla mnie ważne. Są tacy którzy bardzo sobie je chwalą a są i inni......:cool3:[/quote]

Proszę wejść na stronę [URL="http://www.primex-barf.eu"]www.primex-barf.eu[/URL]. Zapraszam też po darmowe próby - naszego mięsa nie trzeba gotować, jak mieszanek z Aspola, a zapach ma taki, jak mięsko dla ludzi :) Nie wypowiadam się źle o konkurencji, jedynie zachęcam do spróbowania naszego mięsa. W skład mieszanki wchodzi wołowina, podroby, indyk, i mielone kości drobiowe (głównie chrząstki). Robimy też gotowe mieszanki z owocami i warzywami, pewnie to na nas dostała Pani namiary :) Zapraszam do naszej firmy - mamy tam psy, które są realną reklamą naszego jedzonka. Wystarczy podać nam swoje namiary i termin odbioru próbek. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vena&vivi']A możesz napisać jakie są ceny?? I czy rozprowadzacie je po całej Polsce czy tylko w okolicy? A i ile waży jedno opakowanie:)[/quote]

Za mieszankę mięsną netto 4,00zł za kilogram (brutto = plus 3% vat). Za mieszankę mięsną z warzywami, owocami i olejem 6zł za kg. Jest to cena promocyjna do końca września. Jedno opakowanie waży 250g. Jednostkowe opakowania są zbiorczo pakowane w woreczek 1 kg - to mieszanka z warzywami, i w 5 kg - to mieszanka mięsna. Na naszej stronie są firmy, które dystrybuują nasze mieszanki w całej Polsce. Najbliżej Torunia jest w tej chwili hurtownia we Włocławku, ale nad samym Toruniem też pracujemy :) . Proszę o kontakt, chętnie podeślemy do Włocławka darmowe próby. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hanula']Proszę o podanie czy w Poznaniu można gdzieś kupić mieszanki.[/quote]

Witam. W Poznaniu jest hurtownia zoologiczna, która lada dzień będzie dystrybuować naszą karmę, tylko musi powiększyć swoją mroźnię. Jest to hurtownia LEX - nr telefonu 061 654 5739. Będziemy też w Poznaniu na Wystawie Psów Rasowych, tam będzie można otrzymać próby, lub kupić naszą karmę. Pozdrawiam serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']A w Gliwicach albo Krakowie? Bo bardzo by mi pasowały takie mieszanki warzywno-mięsne ;)[/quote]

W Wieliczce, hurtownia Inter-Mag ul. Grottgera 26, tel. 012 2783330. Lista naszych dystrybutorów ciągle się zwiększa i mam nadzieję, że i w samym Krakowie znajdzie się ktoś zainteresowany dystrybucją. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DG32']A czy w Chorzowie też można zakupić Wasze wyroby?[/quote]

Tak, jeszcze w tej chwili tak - u nas, czyli tam, gdzie odbywa się produkcja. Zapraszam po darmowe próby :) Natomiast od 1-go października cały region śląski obejmie dystrybutor regionalny. Wszystkie informacje znajdą się na naszej stronie [url]www.primex-barf.eu[/url].
Pozdrawiam :) Marzena

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...