Jump to content
Dogomania

SAMOPOMOC forumowiczów w kupowaniu mięsa dla psów


AM

Recommended Posts

A widzisz, no to też pewnie się dowiedziałaś tego samego co ja :) Ja tam byłam tak koło 14:30, akurat mniej więcej po drodze dziś tam miałam, bo z Warszawskiej wracałam :) Na razie nic nie kupowałam, tylko się dowiedziałam to czego chciałam, a Ty coś wybrałaś dla swojej psiny, czy też tak tylko po informacje zachodziłaś? ;)

Link to comment
Share on other sites

Zazdroszczę wam tej giełdy, ale ostatnio dopadłam w Poznaniu sklep, gdzie bardzo tanio mają np.
mielone ozory końskie, mielone ozory końskie z wołowiną, ogony końskie, kości baranie z mięsem (mięsne kości), suszone skóry indycze (same skóry z ciutką tłuszczu, bez żadnych dodatków do tego, dosmaczaczy, kolorów i zapachów). Także nie jest najgorzej.
Po żwacze musiałabym jechać do swojej wetki.
U nas też jest giełda rolno-spożywczal, ale nawet nie wiem gdzie i czy mają mięso.. Trzeba sie zorientować.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Hallie']Chefrenek na pradze płd to ja polecam bazar przy placu szembeka, duży wybór i ceny ok. Tylko w poniedziałki wybór zawsze kiepski. Ja tam zawsze robię zakupy, choć na niektóre ciekawsze rzeczy to trzeba popolować bo nie są każdego dnia.[/QUOTE]

Udałam się tam. Były: kurze szyjki bez skóry, kurze łapki, przełyki, nerki, serca wołowe, płuca, serca kurze, żołądki kurze, wołowe okrawki, różnego rodzaju kości.

Link to comment
Share on other sites

jakies polecane miejsca w Gdańsku??
psiak jest na suchej, ale doapdla go juz czas temu jakas alergia pokarmowa..
zmienilam karme niby na sensitive (pro planu) .. stan psiaka sie porawil, ale objawy nie ustapily całkowiecie.. takze sprobuje mu pogotowac i wyczaic co mu szkodzi..

no i nie wiem.. zaczne chyba od kurczaka + ryz
Macie jakies miejsca w Gdańsku??

Link to comment
Share on other sites

Korpusy 1,70 !!! najtaniej obecnie jak się tylko da i indycze nogi z mięskiem 1,90.
Super, że podzieliłaś się znaleziskiem :).
Tylko ta igiełka/chrząstka utkwiła grubaskowi częściowo zmamlana między zębami i w gardle taka ciapka i kaszlała żeby wypluć, jak kolejny raz kaszlnęła to zajrzałam i wyjęłam z końca dzioba. Ona ma bardzo płaski pysk i nie lubi żeby jej zaglądać, ale wiedziałam że jak pokasłuje od czasu do czasu to coś jest na rzeczy.
Zabiera dzioba uchyla się, ale to wina skróconego pyska, normalnie to by łapką dała radę.

Link to comment
Share on other sites

zaginiona_sara, gdzie takie cuda w takich cenach? ;) A możecie mi przybliżyć te kolanka indycze? Jak toto wygląda, duże, małe, mocno kostne czy raczej chrzęstne? I w jaki dzień najlepiej się wybierać na targ? Na przyszłość pytam, bo chwilowo mam fajny mięsny pod nosem :)

Link to comment
Share on other sites

Od strony Novej 2 alejka od Tysiąclecia, 2 budka, pierwsza to wędliny, druga mięso.
To takie coś jak podudzia z kurczaka, jest tam mięsko, chrząstki takie jak w indyczym mięsie, kość i szpik, moim zdaniem warto kupić. Coś podobnego do golonki... To najniższa część nogi indyczej bez łapki. Grubsze odrobinę niż podudzie. Fajna rzecz.
Ceny super.

W korpusach często odrobina podrobów zostaje czyli mamy 2 w 1 :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaginiona sara']Szykuj wielkie siaty. Jak Ty się do domu zabierasz z zakupami? Ja wzięłam po 2kg ale muszę autem z facetem podjechać i zrobić dobre zapasy :)[/QUOTE]
oj zawsze wyglądam jak wielbłąd.... Dobrze, ze PKS blisko, potem tylko lekki problem z dojsciem z przystanku, bo kawałek, ale zostawie sanki lub taczke u kogoś kto blisko przystanku mieszka :)

Link to comment
Share on other sites

moje pożrą wszystko oprocz kaczki.... (byc może nie po tej myśli politycznej są ).
Te 100 kg to na trochę więcej niz miesiąc. T w zalezności ile daję samcom, czy po 1 kg dziennie, czy po 0.75 g na dobę. Pirania stale dostaje 0.5 kg. Łatwo policzyc, ile idzie.....

(offf - nasiona mam dla Ciebie oddzielnie)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...