Jump to content
Dogomania

SAMOPOMOC forumowiczów w kupowaniu mięsa dla psów


AM

Recommended Posts

Może kogoś to zainteresuje? W poszukiwaniu mięsa dla mojego psa (nie BAFRujemy co prawda, ale jest cennym składnikiem diety) trafiłam do Selgrosa na Białołęce. Tam w rzeźni można zamówić skrawki wołowe (pewnie i wieprzowe też) w cenie 10 zł za kg. Zamówiłam 5 kg, odebrałam i jestem pod wrażeniem bo mięsko wygląda naprawdę ładnie. Opisane jako wołowina klasy II, jest to prawie samo mięso, porośnięte nieco tłuszczem, bez kości. Zresztą widać na fotkach.

[IMG]http://img803.imageshack.us/img803/9981/dsc9892.jpg[/IMG]

[IMG]http://img845.imageshack.us/img845/6766/dsc9893.jpg[/IMG]

[IMG]http://img155.imageshack.us/img155/3944/dsc9896.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Ambra!
Jestem pod wrażeniem!:crazyeye: Toż i człowiek może coś z tego sobie przyrządzić np.pierogi z mięsem:razz:
Ciekawa jestem, czy w każdym Selgrosie to można kupić? Trzeba zbadać i w Krakowie:razz:
Dzięki za info!!

Link to comment
Share on other sites

Nigdy nie byłam w innym Selgrosie ale u mnie obok chłodni z mięsem, jest stoisko gdzie można zamówić jakąkolwiek część z woła czy świni (wisi cennik), na te skrawki nie ma cennika, ale podeszłam do ekspedientki i zapytałam się o skrawki, nie było problemu, zapisała w zeszycie i miałam następnego dnia. W Selgrosie można kupić też kości wołowe, bardzo tanio, w takich samych workach - pocięte, te fajne z główkami. Stoją przeważnie od ręki w chłodni.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze raz podaję linka do sklepu internetowego z mięsem dla psów:
[URL]http://www.sklep.miesodlapsow.pl/[/URL]

Miałam to mięso, nie jest "kantowane",zawiera też chrząstki, raczej to nie były typowe kości!
Pewnie wysyłają na cały kraj:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Jeszcze raz podaję linka do sklepu internetowego z mięsem dla psów:
[URL]http://www.sklep.miesodlapsow.pl/[/URL]

Miałam to mięso, nie jest "kantowane",zawiera też chrząstki, raczej to nie były typowe kości!
Pewnie wysyłają na cały kraj:razz:[/QUOTE]
Mi dowieźli, zamrożone ;).
Ale kości w mięsie z kością nie widzę - albo zmielone na miazgę (oglądałam tylko przez folię) albo są tylko chrząstki (widoczne). Psom smakuje, przesyłka szybko dotarła i nie było problemów :).
Co do świeżości niektórych paczek bym mogła się przyczepić bo konina była po prostu śmierdząca po rozmrożeniu i po tej paczce psy sraczki dostały :cool1: (kupowałam wcześniej w sklepie te same mrożonki i powinna śmierdzieć końską kupą :p). Zorientowałam się dopiero przy kolacji kiedy już było za późno żeby psom sprzed nosów michy zabrać (nie ja je karmię)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']ale gotowanie mięsa przeczy zasadom barf i to bardzo[/QUOTE] a czy ja kogoś namawiam do gotowania? Dla mnie gotowane to nie BARF. Ktoś zapytał jaka jest różnica pomiędzy produktami As-Pol i BIOSK i otrzymał odpowiedź. To chyba nie problem :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BIOSK']a czy ja kogoś namawiam do gotowania? Dla mnie gotowane to nie BARF. Ktoś zapytał jaka jest różnica pomiędzy produktami As-Pol i BIOSK i otrzymał odpowiedź. To chyba nie problem :razz:[/QUOTE]
a czy ja tu piszę o namawianiu????? Ale napis na produkcie że nadaje się do gotowania może być mylący dla barfiarzy, bo cos z mięsem moze być nie halo, jeśli producent mówi o możliwości gotowania. Moje psy nie próbowały Biosku ani Aspolu, więc nie znam tych produktów. A napis jest dla mnie mylący.

Link to comment
Share on other sites

To może ja się wypowiem,bo znam jeden z produktów - wołowina mrożona z chrząstkami. Dostałam od znajomej paczkę 2,5kg
Mięso było świeże, wołowe z samymi chrząstkami - nie było mielonych kości w nim. Nie stosuję BARF,ale daję też psu surowe mięso, więc z tej paczki część mięsa pies zjadł surowe, a część sparzyłam - zapach wołowiny napewno:razz:

Link to comment
Share on other sites

Jest w Poznaniu na pewno. W południowej Wielkopolsce niestety nie ma, z tego co się orientuję. Był kiedyś w Ostrowie Wlkp., ale kobieta zrezygnowała. Może będzie dostawca w Kaliszu, namawiam jedną osobę. Tzn. mówię o mięsie z Primexu teraz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']Jest w Poznaniu na pewno. W południowej Wielkopolsce niestety nie ma, z tego co się orientuję. Był kiedyś w Ostrowie Wlkp., ale kobieta zrezygnowała. Może będzie dostawca w Kaliszu, namawiam jedną osobę. Tzn. mówię o mięsie z Primexu teraz.[/QUOTE]

A jaka cena tego mięsa z Primexu? do Kalisza mam 60km

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Hallie']Monia ja kupowałam dziś po 2,93zł ale to była jakaś promocja na te, ale były jeszcze drugie za 3 z kawałkiem. Jak dla mnie to super cena. Wszystkiego było dużo, więc chyba nie mam wielkiego problemu z dostaniem. Ja już wiem, że będę się tam zaopatrywać :D[/QUOTE]


Czy to może w Makro??? Potrzebuję kaczynę dla mojego psa...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...