Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Hilton vel Ken, długowłosy kocurek, który  trafił pod naszą opiekę,  ma się coraz lepiej. Już nie siedzi  pod łóżkiem, wychodzi coraz częściej i na coraz dłużej. Jest bardzo łagodny, daje się brać na ręce i zwisa wtedy bezwładnie jak na ragdolla przystało. Opanował korzystanie z kuwety, ma apetyt, więc planujemy w piątek szczepienie cudaka. 

Największe problemy Dt ma z sierścią, wciąż jest sporo kołtunów, zwłaszcza na szyi. 

IMG-20230220-WA0003.jpg

IMG-20230220-WA0005.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.02.2023 o 17:06, Tola napisał:

Hilton vel Ken, długowłosy kocurek, który  trafił pod naszą opiekę,  ma się coraz lepiej. Już nie siedzi  pod łóżkiem, wychodzi coraz częściej i na coraz dłużej. Jest bardzo łagodny, daje się brać na ręce i zwisa wtedy bezwładnie jak na ragdolla przystało. Opanował korzystanie z kuwety, ma apetyt, więc planujemy w piątek szczepienie cudaka. 

Największe problemy Dt ma z sierścią, wciąż jest sporo kołtunów, zwłaszcza na szyi. 

IMG-20230220-WA0003.jpg

IMG-20230220-WA0005.jpg

Bierze się bardzo ostre nożyczki, albo nóż cienki, rozcina kołtuny wzdłuż, potem szczotka.

Link to comment
Share on other sites

Mialam norweska leśna z adopcji, rasową. Jej sierść to był dramat. Musiałam codziennie długo czesać odpowiednimi szczotkami, aby nie było koltunów. Raz na 3 miesiące była u groomera, w sumie od adopcji od razu poszła i specjalistka pomogła nam opanować pierwsze koltuny, poleciła też szczotki. Ale od tamtej pory mialam postanowienie, że nigdy więcej kota długowłosego (potem okazalo się, że w ogóle kota, ale to inna bajka). Mam też mixa syberyjskiego, ale on ma zupełnie inną sierść, mimo że długowłosa to nie wymaga zbyt częstego czesania, nie ma tendencji do kołtunienia. 

Link to comment
Share on other sites

Mój adopciak Lucuś jest bardzo podobny do Hiltona. Trafil do nas niedotykalski. Prawdopodobnie byl golony nie dal się szczotkować. 

Wystarczylo pół roku..Lucuś jest systematycznie szczotkowany..

Zero koltunów czy filcu. 

Marcelinka z Ukrainy to kot Norweski leśny  Zero koltunow czy filcu. Ma piękną puchatą sierść. Jest systematycznie szczotkowana.

Najmlodszy Kacper ma mniej kudlata sierść. Tylko ogon puchaty.

Każdy z kotów ma inną szczotkę.

Poza tym ważna jest karma. 

 

FB_IMG_1676917178577.jpg

FB_IMG_1676917295731.jpg

FB_IMG_1676917401133.jpg

FB_IMG_1676917395209.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.02.2023 o 19:14, rozi napisał:

U kota z taką sierścią??? U psa z lekką? Jak już kołtun jest?

Tak. A ja mam przeważnie psy z koltuniącą się sierścią i filcującą się. Koszmar.

Żeby było jaśniej, to zaczynam z dwa cm od końca. Jak rozczeszę, to idę kolejne 2  cm w stronę skóry, ale czeszę oczywiście do końca sierści i tak stopniowo coraz  bliżej skóry.

Link to comment
Share on other sites

Tolu, warto kotu podawać suplementy na sierść. Juz po 2-3 tyg powinna nastapić poprawa, a sierść bedzie silniejsza i nie filcująca się.   u kota inaczej niż u psa, jesli wyczesuje sie koltuny, to większość sierści  wychodzi ze skóry. Najlepiej jest, tak jak napisała rozi, rozciać filc wzdłóż i rozczesywać lub jak napisała Moli@ odciać cześć, resztę łatwie się wyczesze. Do rozczesania polecam puder absorbujący, którym posypuje się filc, wgniata palcami i czesze szczotką lub mozna spróbowac ze zwykłą maka ziemniaczaną. Do tego pudlówka bez kuleczek na końcach - polecam https://realbeautyshop.pl/pielegnacja/szczotki/doggy-man/doggy-man-srednio-miekka-szczotka-pudlowka-mala/ Grzebień stosuje się na koniec, zeby wyczesać martwe włoski, które zostały przyczepione. Dla mnie najlepszy to: https://germapol.pl/pl/grzebien-spratts-nr-80-extra-szeroki-rozstaw-zebow.html

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za wszystkie porady💙💚 przekażę p. Justynie, postaram się też zakupić potrzebne produkty. Część kołtunów została wycięta w lecznicy, a z tymi, które  pozostały, będzie walczyła opiekunka, na ile Hilton pozwoli. Kocurek wciąż  przezwycięża strach...

IMG-20230221-WA0017.jpg

IMG-20230221-WA0018.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.02.2023 o 14:36, Jo37 napisał:

Zrobiłam dwa przelewy na konto ZEA

Jeden to 110,00 dla Łatka u Onaa ( wpłaty na moje konto od helli 2x 50,00 i od Agnieszki103 2x 5,00 zł.

Drugi przelew to 100,00 dla Kody od urazki z Forum Ogrodniczego " Kompostownik.

Potwierdzę jak będę miała wydruk.

Link to comment
Share on other sites

Wet ma jutro zaszczepić sunię i mam nadzieję, że wreszcie 04. 03. będzie mogła opuścić schronisko. Planuję w niedzielę podjechać tam, być może dowiem się czegoś o niej i o suni z chorą łapką, ale u mnie ostatnio plany trudno realizować. 

IMG-20221122-WA0001.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.02.2023 o 20:21, Tola napisał:

Najstarsza suczka matka, całe życie na łańcuchu;  obok niej ok.roczny szczeniak 

received_926688848342627.jpeg

received_6161826537182032.jpeg

received_1354379971771268.jpeg

 

Dnia 8.02.2023 o 20:23, Tola napisał:

Malutki dorosły piesek

received_1889770648052445.jpeg

Te 3 psiaki dzisiaj jadą do Poznania do Animalii. Proszę o ciepłe myśli i kciuki, warunki pogodowe dziś nie sprzyjają.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.02.2023 o 17:20, Aska7 napisał:

Spoko. Będzie dobrze.

Asiu,  czy skoro te psy dziś jadą, to transport 04.03 aktualny? Pytam, bo tego dnia też jest transport z Ukrainy, musimy odebrać w Katowicach naszego Roberto, więc potrzebuje to jakoś rozplanować. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...