Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Chciałam tutaj podziękować Poker za ogromny karton z rzeczami dla psiaków, który wczoraj od Niej dostaliśmy 😘 Wszystko się akurat przyda, bo przy Greyu nie tylko skończyły się  zapasy, ale i muszę "polować" w lumpeksach na koce, poszewki i kołderki.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Niech służy zwierzakom.

Rzeczy przynoszą mi różne osoby, które wiedzą, że pomagam bezdomniakom.  Są to znajomi, sąsiedzi, ich znajomi, znajomi królika. Czasem nawet nie wiem kto zawiesił na furtce reklamówkę albo wrzucił przez płot wór.

Mówcie różnym ludziom o potrzebach, bo większość nie wie o nich.

 

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Mam też wspaniałą wiadomość dla wszystkich, którym zapadli w serce 2 bracia z przytuliska w Kozienicach - ciemnego brata bierze pod opiekę Poker, chłopak pojedzie do Murki

Zea pomoże w zakupie karmy. Koszt hotelowania to 18 zł/doba 

Wszystko jest w trakcie organizacji, piesek przyjedzie z Aska7 do Zamościa, co dalej to napiszę w piątek .

FB_IMG_1677609770903.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Natomiast ja wciąż tutaj szukam pomocy dla drugiego brata:(

Serce mi pęka, bo jak tam zostanie, to już na zawsze, zakopie  się w budzie i nie będze nawet wychodził.

Dziewczyny nie mają kiedy uczyć go chodzenia na smyczy, ich mało, psów bardzo dużo, dlatego tak bardzo proszą o pomoc dla braci.

Była szansa w Zamościu na DT, ale jak pani dowiedziała się, że trzeba będzie włożyć sporo pracy - zrezygnowała.

Może ktoś z Was ma pomysł, żeby drugi z braci też miał szansę na inne życie i żeby wyjechał w sobotę z przytuliska?  U Murki nie ma miejsca😔

Pieski są młode, radosne, urocze; tylko ten strach przed spacerami na smyczy. 

FB_IMG_1677609925173.jpg

FB_IMG_1677609932720.jpg

FB_IMG_1677609928694.jpg

FB_IMG_1677609911611.jpg

Link to comment
Share on other sites

Żal mi tego drugiego niesamowicie. Moje znajome hodowczynie i handlerki mieszkające prawie po sasiedzku potrafią nauczyć chodzenia na smyczy chyba każdego psa. Zreszta mlodsza z nich, corka prowadzi kursy handlingu w ZKwP. Mogłabym podpytać o możliwość wzięcia psa na czas nauki, tylko co dalej? I faktury za pobyt u nich też nie byłoby. Ja po opanowaniu chodzenia i tak nie dałabym rady go wziąć. Mogę popytać o cenę pobytu, ale pies musiałby mieć jakąś opcje kiedy opanuje chodzenie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.03.2023 o 09:28, Poker napisał:

Jaaga, popytaj sąsiadkę. W czasie nauki można robić intensywne ogłoszenia.

Zadzwoniłam, ma zapytać córkę czy dadzą radę go wziąć  i da mi znać. Myślę, że Zea  pewnie też zgodziłaby się kupić mu na początek jedzenie, jak jego bratu. Tylko chyba zbyt ryzykowne wieźć psa przez pół Polski bez opcji opieki po nauce  chodzenia na smyczy. Musiałby mieć  zapewnionego opiekuna i jakieś miejsce.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.03.2023 o 10:50, Poker napisał:

Z  karmą na pewno damy radę.  A może wzięłyby go na tymczas?

To sa hodowczynie, maja dostatek swoich psów. One maja psy, które biorą na handling. Niektóre są u nich do uzyskania tytułów. Jesli juz, to jest możliwy platny pobyt. Ja tez jak daję do nich moje psy przed i na wystawy, to płacę.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.03.2023 o 11:08, Poker napisał:

A jaki jest koszt?

Pisałam, ze zadzwoniłam i ma rozmawiac z córką odnosnie tego czy w ogóle mają miejsce i kosztów. Jak coś się dowiem, to dam znać. Prosiłam o informację dziś, bo jak cos, to trzeba organizować jego wyjazd w sobotę razem z bratem, więc czasu nie ma za wiele.

Link to comment
Share on other sites

Nadal nie dostałam odpowiedzi, choć późnym wieczorem jeszcze smsowałam. spróbuję ok 10.00 zadzwonić. Chyba jednak nie ma w tej sytuacji za bardzo co liczyć na tę opcję, bo jutro już transport.

Może ktoś go jednak weźmie gdzieś pod opiekę? Bez odważniejszego brata zdziczeje w przytulisku 😞 Ja juz nie mam innych pomysłów.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.03.2023 o 09:53, Poker napisał:

Nie ma  miejsca u Murki, ani u Szafirki. Nie wiem dokąd mógłby pojechać. Chyba, że Anecik.

Spytam ,ale nie mogę wziąć pełnej odpowiedzialności finansowej za niego, bo biorę obecnie 2 psy.

Ci bracia nie powinni być razem. Ten biały atakuje ciemnego. Dziewczyny z Kozienic chciały ich dlatego rozdzielić.

Link to comment
Share on other sites

Też nie mam jak pomóc. Rozdysponowałam już pieniądze po Łatce, a nie mam zaprzyjaźnionego hoteliku, który znalazłby miejsce dla psiaka, gdybym o nie zapytała. Na dt jak już rozważamy to tylko małe sunie i na pewno nielękowe, młode, bez traumatycznej przeszłości. Ten psiak nijak wpasowuje się w ten opis 😞 może jakaś Fundacja mogłaby go przejąć, np Fundacja Animalia albo Sterczące Uszy?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.03.2023 o 14:15, Poker napisał:

Obaj chłopcy mają miejsca tylko oby Aska mogła ich zabrać. Resztę napisze Tola. No i będzie potrzebna pomoc finansowa dla jasnego.  Ciemnego i sunię powinnam ogarnąć.

Dzisiaj od rana siedzę z telefonem, ale udało się wszystko załatwić. Ciemny piesio pojedzie do anecik, a jasny zostanie u Murki. Jeśli ktoś może pomóc, to będziemy wdzieczne. Jestem też po rozmowie z Aśka7 i prawdopodobnie obu chłopaków uda się umieścić jutro w jednej klatce. Późnym wieczorem rozpiszę dokładnie kto gdzie jedzie, może uda mi się też założyć wątki. Na razie muszę uciekać.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...