Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Dnia 15.02.2023 o 10:46, Murka napisał:

Zadzwoń do Rafała, on jutro jedzie w nasze okolice i potem do Wrocławia.

Dzięki Kasiu, właśnie dzwonilam. Pan Rafał jedzie jutro do Wrocławia, ale z Krakowa, nie damy rady jutro rano dostarczyć suczki😓

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.02.2023 o 10:54, Tola napisał:

Dzięki Kasiu, właśnie dzwonilam. Pan Rafał jedzie jutro do Wrocławia, ale z Krakowa, nie damy rady jutro rano dostarczyć suczki😓

A bo mi coś pisał, że jedzie też w nasze okolice, ale to pewnie w inny dzień w takim razie.

No to szkoda 😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.02.2023 o 10:46, Tola napisał:

Ona ma jechać do szafirków, czyli do Nowej Soli,  bo tam p. Beata zarezerwowała miejsce, nigdzie więcej nie ma. 

A jeśliby było miejsce u p. Kasi w Bieszczadach? Zapytaj proszę p. Beatę czy zgodziłaby się hotelować tam sunię. To hotel sprawdzony przez wiele psiaków z zamojskiego schronu i podróż dużo krótsza.

Jeśli p. Beata się zgodzi to popytam o miejsce p. Kasię.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.02.2023 o 10:27, elik napisał:

Jeszcze bardziej pogarsza moje samopoczucie brak wiadomości o tej suni z guzem.

Co chciałaś wiedzieć? Marina mieszka tam, gdzie jest wojna. Nie ma możliwości każdemu z osobna na bieżąco udzielać informacji o zarezerwowanych psach. I tak stałe wstawia posty, szuka ratunku dla kolejnych. Transport się odwlekł z powodu stanu zdrowia innej suczki. Dom już tu na nią czeka, a ona nie nadaje się na taką drogę. Marina nie ma gdzie jej zdiagnozować. Z Twoja sunia na pewno wszystko jest porządku, bo Ola coś by mi mówiła, gdyby było inaczej.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.02.2023 o 11:16, Jaaga napisał:

Co chciałaś wiedzieć? Marina mieszka tam, gdzie jest wojna. Nie ma możliwości każdemu z osobna na bieżąco udzielać informacji o zarezerwowanych psach. I tak stałe wstawia posty, szuka ratunku dla kolejnych. Transport się odwlekł z powodu stanu zdrowia innej suczki. Dom już tu na nią czeka, a ona nie nadaje się na taką drogę. Marina nie ma gdzie jej zdiagnozować. Z Twoja sunia na pewno wszystko jest porządku, bo Ola coś by mi mówiła, gdyby było inaczej.

Jaga, nie musisz mi tego tłumaczyć, ja to wszystko wiem, ale czy ja Tobie muszę tłumaczyć moje zaniepokojenie? 

Dostałam elektryzującą wiadomość, że sunia ma duży wyciek z dróg rodnych. To bardzo groźny dla życia objaw, zwłaszcza biorąc właśnie tamtejsze warunki pod uwagę.  Można było to przekazać, to trzeba teraz powiadomić co dalej. Na stronie pojawiają się nowe wiadomości, a informacji o suni nadal brak. Stąd moje niepokoje.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.02.2023 o 10:56, Tola napisał:

Kasia, a może u Ciebie suczka mogłaby poczekać na transport?  Jest zaszczepiona. 

A jaka to sunia? Nie wiem kiedy ma być transport, ale chyba w przyszłym tygodniu by mogła przyjechać do mnie jeśli to miałoby w czymś pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.02.2023 o 11:23, elik napisał:

Jaga, nie musisz mi tego tłumaczyć, ja to wszystko wiem, ale czy ja Tobie muszę tłumaczyć moje zaniepokojenie? 

Dostałam elektryzującą wiadomość, że sunia ma duży wyciek z dróg rodnych. To bardzo groźny dla życia objaw, zwłaszcza biorąc właśnie tamtejsze warunki pod uwagę.  Można było to przekazać, to trzeba teraz powiadomić co dalej. Na stronie pojawiają się nowe wiadomości, a informacji o suni nadal brak. Stąd moje niepokoje.

Elu, pytałam tylko czy coś konkretnego chcesz wiedzieć, bo moglabym zapytać Oli. Ze mną Marina też nie utrzymywała bezpośredniego kontaktu, kiedy stamtąd przyjeżdżały psy, wszystko było przez Ole i tak to sie odbywa. Marina nie ogarnia kontaktow z kazdym z osobna.

Nie musisz mi się tłumaczyć, chciałam tylko pomóc, ale jak to mówią dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.02.2023 o 12:12, Jaaga napisał:

Elu, pytałam tylko czy coś konkretnego chcesz wiedzieć, bo moglabym zapytać Oli. Ze mną Marina też nie utrzymywała bezpośredniego kontaktu, kiedy stamtąd przyjeżdżały psy, wszystko było przez Ole i tak to sie odbywa. Marina nie ogarnia kontaktow z kazdym z osobna.

Nie musisz mi się tłumaczyć, chciałam tylko pomóc, ale jak to mówią dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane.

Jaga, ja wiem, że Marina nie ma czasu na kontakty z poszczególnymi osobami. Mamy ten sam kontakt p. Olę, ale ona nic nie wie w sprawie tej suni, dlatego tak się niepokoję.
Co chcę wiedzieć? Wszystko co dzieje się z tą sunią, czyli w sumie niewiele - jaki jest jej obecny stan zdrowia - kilka, kilkanaście słów.  To, że transport opóźni się około tygodnia, wiem.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.02.2023 o 13:52, Aska7 napisał:

Zbierzcie to towarzystwo do kupy, bo jeszcze jest Artur z Tomaszowa, który ma jechać do Jagny i może jeszcze ktoś to za te 10-14 dni pojadę.

Ja Ci dam znać czy nie będzie dla mnie jechał jeden mały piesek, sprawa jest w toku, nie wiem czy się uda zorganizować pomoc dla biedaka. Będę wiedzieć właśnie bliżej terminu Twojego wyjazdu. 

Link to comment
Share on other sites

Mam do oddania antybiotyk Kefavet 250 mg i Kefavet 500 mg, czyli Cefaleksynę. Kończy sie termin ważnosci, może jakiemus psu sie przyda akurat? 

Zastosowanie: układ kostny, układ moczowy, układ nerwowy i narządy zmysłów, układ oddechowy, układ połączeń kości (stawy i jego elementy)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.02.2023 o 20:21, Tola napisał:

Najstarsza suczka matka, całe życie na łańcuchu;  obok niej ok.roczny szczeniak 

received_926688848342627.jpeg

received_6161826537182032.jpeg

received_1354379971771268.jpeg

 

Dnia 8.02.2023 o 20:23, Tola napisał:

Malutki dorosły piesek

received_1889770648052445.jpeg

Całkiem prawdopodobne, że te trzy psiaki (łaciata mała sunia, niespełna roczny kudłatek i kilkuletni pinczerek) przejmie poznańska Fundacja Animalia. Tylko największy problem to transport.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.02.2023 o 11:30, Murka napisał:

A jaka to sunia? Nie wiem kiedy ma być transport, ale chyba w przyszłym tygodniu by mogła przyjechać do mnie jeśli to miałoby w czymś pomóc.

 

Dnia 15.02.2023 o 11:42, elik napisał:

Ja tylko pokazałam sunię, żeby Martusia nie musiała szukać zdjęcia.
Ustalenia pozostawiam oczywiście Martusi.

Sunia już bardzo długo czeka na wyjazd, bardzo mnie to martwi, więc pomyślałam, żeby ją wreszcie zabrać z tego schroniska.

Ale w sytuacji, kiedy ten transport coraz bliżej nie wiem, czy to ma sens, bo za chwile będzie musiała wyjeżdżać...

Dojdzie też kolejny być może problem - zgranie przekazania suczki.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.02.2023 o 13:52, Aska7 napisał:

Zbierzcie to towarzystwo do kupy, bo jeszcze jest Artur z Tomaszowa, który ma jechać do Jagny i może jeszcze ktoś, to za te 10-14 dni pojadę.

Transport trzeba będzie planować ok. pierwszego weekendu marca, jeśli to oczywiście będzie możliwe.

Ta suczka po sterylizacji musi być jeszcze zaszczepiona.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.02.2023 o 15:44, Tyśka) napisał:

Ta sunia o różnokolorowych oczkach ma już ds w Łańcucie. 

Tak wiem, bardzo się cieszę.

Chcieliśmy zabrać suczkę mamę, ale niestety gmina nie chce w żaden sposób pomóc, aby przekazanie odbyło się zgodnie z prawem.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.02.2023 o 20:30, Tola napisał:

 

Sunia już bardzo długo czeka na wyjazd, bardzo mnie to martwi, więc pomyślałam, żeby ją wreszcie zabrać z tego schroniska.

Ale w sytuacji, kiedy ten transport coraz bliżej nie wiem, czy to ma sens, bo za chwile będzie musiała wyjeżdżać...

Dojdzie też kolejny być może problem - zgranie przekazania suczki.

 

Dnia 17.02.2023 o 20:34, Tola napisał:

Transport trzeba będzie planować ok. pierwszego weekendu marca, jeśli to oczywiście będzie możliwe.

Ta suczka po sterylizacji musi być jeszcze zaszczepiona.

 

Do pierwszego weekendu marca to jest całe 2 tygodnie i w dodatku jeszcze nie jest to takie pewne  😞   To strasznie długo  😞  

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.02.2023 o 23:19, elik napisał:

Przelałam na konto Fundacji 610,00 zł z tego bazarku < L I N K>

Jak pieniądze pojawią się na koncie, bardzo proszę Martusiu o potwierdzenie na wątku.

Pieniądze są już na koncie ZEA, pięknie Ci Elu dziękuję za ten bazarek  🌹♥️♥️🌹Mam nadzieję, że już wkrótce będę mogła napisać, że sunia opuszcza schronisko!

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.02.2023 o 11:26, Tola napisał:

Pieniądze są już na koncie ZEA, pięknie Ci Elu dziękuję za ten bazarek  🌹♥️♥️🌹Mam nadzieję, że już wkrótce będę mogła napisać, że sunia opuszcza schronisko!

Jakże mogłoby być inaczej  🙂  Skoro prosiłam Cię o pomoc dla tej suni, to czuję się zobowiązana zgromadzić choćby część funduszy potrzebnych na jej operację  🙂      

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...