Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Dnia 13.12.2021 o 22:57, Poker napisał:

 

Tolu, współczuję tych wizyt. Od samego patrzenia serce pęka, a co dopiero zobaczyć te biedaki na żywo 😞

wiolhelm , a może dałoby radę w garażu go trzymać? I ogłaszać jako szpicowatego. Coś wiadomo o charakterze?

Okropna sytuacja z miejscami. Coraz ich mniej albo bardzo drogie. Popyt przeważa podaż, prawa ekonomii.

On ma ogłoszenia jako szpic i cisza.

Ogłasza go tez schronisko na swoim profilu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.12.2021 o 23:11, Tola napisał:

Dostałam zdjęcia Rubika z amputowanym ogonkiem z warszawskiego DS, kocio wymarzł się w okresie bezdomności, teraz nadrabia;)

1639432785867.jpg

1639432793300.jpg

                                            ❤️  ❤️  ❤️  ❤️

Link to comment
Share on other sites

tolu a jak wygląda opieka wolontariuszy? Ile razy w tygodniu tam są.U mnie na podwórku tiwrzystwa dotrzymywalaby Braszka a co do ludzi , to gorzej niż w lecie, kiedy ciągle byłam na dworze.Ciagle się zastanawiam czy u mni warunki byłyby lepsze skoro jest w wolontariackim boksie i tam też więcej ludzi może go zobaczyć.Jeszcze jedno jak to się formalnie załatwia jeśli ja jestem DT?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.12.2021 o 22:57, Poker napisał:

 

Tolu, współczuję tych wizyt. Od samego patrzenia serce pęka, a co dopiero zobaczyć te biedaki na żywo 😞

wiolhelm , a może dałoby radę w garażu go trzymać? I ogłaszać jako szpicowatego. Coś wiadomo o charakterze?

Okropna sytuacja z miejscami. Coraz ich mniej albo bardzo drogie. Popyt przeważa podaż, prawa ekonomii.

I jeszcze rośnie "podaż" w drugą stronę - jak wet nie uśpi - pies na ulicę, w efekcie do schroniska....bardzo dużo ich ostatnio przybyło....a już ten ledwie chodzący owczarek...dramat 😞

Ja również podziwiam Tolę i Jej współczuję tych wizyt, dla nas to trudne patrzeć na zdjęcia, a Ona nie tylko widzi te biedne, zrozpaczone psy, ale słyszy ich płacz, patrzy "na żywo" w ich oczy... czasem w odruchu bezradnej rozpaczy myślałam: "jeszcze temu pomogę i już nie wchodzę na ten wątek, niewiele mogę zrobić"....wiem, że nie tylko ja tak myślałam, ale nie zrealizuję tego dopóki serce mi bije... bo jak????? czym są moje łzy w porównaniu do Toli, która żeby pomóc choć kilku ciągle "od nowa" patrzy na cierpienie ponad dwustu....

Apeluję do tych, którzy "uciekli" z tego wątku - wracajcie, wiem, że boli, bardzo boli.... ale kto, jak nie my im pomoże??????

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.12.2021 o 20:54, Tyśka) napisał:

Dzisiaj zdołałam zrobić ogłoszenie jedynie Keksikowi, jutro - postaram się resztę kociarni albo chociaż 1-2.

Keksik na Krakówhttps://www.olx.pl/d/oferta/puchaty-jak-kot-syberyjski-3-msc-keksik-szuka-empatycznego-czlowieka-CID103-IDMZDZ0.html

Kornelia i Delicja na Kraków: https://www.olx.pl/d/oferta/delicja-i-kornelia-3-miesieczne-siostry-mix-kot-syberyjski-adopcja-CID103-IDN04ff.html

- ogłaszam je razem, bo może akurat komuś zamarzy się dwupak... 😉 

Link to comment
Share on other sites

I się zaczęło... parę godzin od wstawienia ogłoszeń. Ludzie poszaleli, nie czytają ogłoszeń... a to pytają czy aktualne, a to czy do domu z psem kotek się nada, a to czy podwózka możliwa. Nawet padła propozycja DT, ale "tylko dla tej długowłosej burej" (ogłoszenie Delicji i Korneli), "bo mój partner ma alergie na koty". Szaleństwo, mimo że proszę w treści ogłoszeń o kontakt telefoniczny, bo ogłaszam grzecznościowo.

Współczuję Toli telefonów.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.12.2021 o 07:28, wiolhelm170 napisał:

tolu a jak wygląda opieka wolontariuszy? Ile razy w tygodniu tam są.U mnie na podwórku tiwrzystwa dotrzymywalaby Braszka a co do ludzi , to gorzej niż w lecie, kiedy ciągle byłam na dworze.Ciagle się zastanawiam czy u mni warunki byłyby lepsze skoro jest w wolontariackim boksie i tam też więcej ludzi może go zobaczyć.Jeszcze jedno jak to się formalnie załatwia jeśli ja jestem DT?

Psy w schronie są zrozpaczone, ogłupiałe. WSZYSTKO jest lepsze, niż schron.

Link to comment
Share on other sites

Zapytanie pod ogloszeniem Kornelki i Delicji:

"Dzień dobry, spodobały nam się kotki i kocurek. Czy wyrażacie Państwo zgodę na adopcje przez rodzine z Częstochowy? Domek z dwójka dzieci. Nie wszyscy zgadzają się na takie warunki:("

Odesłałam do kontaktu telefonicznego z Tolą.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.12.2021 o 23:50, wiolhelm170 napisał:

Jest napisane że łagodny i wykastrowany.A on na pewno jest niewielki? Bo na zdjęciach wygląda na sporego

To raczej średniak

Dnia 14.12.2021 o 07:28, wiolhelm170 napisał:

tolu a jak wygląda opieka wolontariuszy? Ile razy w tygodniu tam są.U mnie na podwórku tiwrzystwa dotrzymywalaby Braszka a co do ludzi , to gorzej niż w lecie, kiedy ciągle byłam na dworze.Ciagle się zastanawiam czy u mni warunki byłyby lepsze skoro jest w wolontariackim boksie i tam też więcej ludzi może go zobaczyć.Jeszcze jedno jak to się formalnie załatwia jeśli ja jestem DT?

Tego nie wiem, wolontariuszy jest paru, ale nie znam grafiku.

Myślę, ze przed podjęciem decyzji o zabraniu psa powinnaś podjechać z TZem do schroniska i na żywo go zobaczyć.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.12.2021 o 23:37, Poker napisał:

Czy zdjęcia z tego ogłoszenia są wykorzystane  i czy to ogłoszenie nadal wisi na OLX?

Przydałoby się więcej danych , wysokość, waga, wiek!, czy kastrowany, jak do innych psów. Od kiedy on jest w schronie ?

 

Dnia 14.12.2021 o 21:09, Poker napisał:

Ile on ma lat ?

Na pewno przydałyby się te informacje, postaram się dowiedzieć o wiek i od kiedy jest w schronie, ale nie obiecuje kiedy, mam teraz ciężki czas,  wozimy z TZem karmę na wieś, jutro trzeba znowu jechać z tymi kociakami do weta, mam wolny czas póżnym wieczorem, wczoraj i dzisiaj dopiero teraz mogę wejśc na forum:(

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.12.2021 o 12:49, Tyśka) napisał:

Kornelia i Delicja na Kraków: https://www.olx.pl/d/oferta/delicja-i-kornelia-3-miesieczne-siostry-mix-kot-syberyjski-adopcja-CID103-IDN04ff.html

- ogłaszam je razem, bo może akurat komuś zamarzy się dwupak... 😉 

Pięknie dziękuję:)

Dnia 14.12.2021 o 13:29, Tyśka) napisał:

O Linxa jest najwięcej zapytań, na razie nic z tego nie wynika

Dnia 14.12.2021 o 13:32, Tyśka) napisał:

Dziękuję 🙂

Dnia 14.12.2021 o 13:33, Tyśka) napisał:

Po ukraińskiej koteczce Nastce Jaagi mam wolne wyróżnienie (do 02.01.). Tolu, na jakiego kotka podmienić? Jaaga zaproponowała ogłoszenie kociaków, ale akurat już im zrobiłam olxy.

Może dla Keksika?

A może Pastelka, to niewidzialna kotka, od paru miesięcy nie mam ani jednego zapytania:(.

Ma OLX na Warszawę, b-b zrobiła na Kraków, może na Katowice?

Dnia 14.12.2021 o 18:52, Tyśka) napisał:

I się zaczęło... parę godzin od wstawienia ogłoszeń. Ludzie poszaleli, nie czytają ogłoszeń... a to pytają czy aktualne, a to czy do domu z psem kotek się nada, a to czy podwózka możliwa. Nawet padła propozycja DT, ale "tylko dla tej długowłosej burej" (ogłoszenie Delicji i Korneli), "bo mój partner ma alergie na koty". Szaleństwo, mimo że proszę w treści ogłoszeń o kontakt telefoniczny, bo ogłaszam grzecznościowo.

Współczuję Toli telefonów.

Ja sobie sama współczuję, bo dzisiaj był koszmarny dzień, same debilne zapytania, koty na prezenty, szczeniaki dla tatusia, bo może się ucieszy, to nie jest dobry czas na ogłaszanie psich i kocich dzieci:(

Dnia 14.12.2021 o 22:47, Tyśka) napisał:

Zapytanie pod ogloszeniem Kornelki i Delicji:

"Dzień dobry, spodobały nam się kotki i kocurek. Czy wyrażacie Państwo zgodę na adopcje przez rodzine z Częstochowy? Domek z dwójka dzieci. Nie wszyscy zgadzają się na takie warunki:("

Odesłałam do kontaktu telefonicznego z Tolą.

Nie  dzwonili...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...