Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Dnia 19.12.2021 o 12:57, wiolhelm170 napisał:

Żeby nie było że coś komuś zarzucam.Ja po prostu nie wiem który pies to priorytet

Oba są priorytetem -  kaleki pies, bo nie może żyć z taką dyndająca łapką, zaczepia o nią, przewraca się.

Priorytetem jest też owczarek, bo nie dotrwa do wiosny.

Link to comment
Share on other sites

Szukam pomocy, pytam, gdzie się da ( i nie da ;)) We Wrocławiu dr Bieżyński jest dobrym ortopedą i dobrym człowiekiem, bezdomniaki traktuje bardzo ulgowo, jeśli chodzi o koszty. Rozmawiałam z koleżanką z Wrocławia, która adoptowała identyczną sunię ode mnie, kocha biszkopty... niestety trzecie piętro bez windy i zmiana pracy to dwa powody, że BDT nie uda się u niej zorganizować, ale deklaruje pomoc finansową na operację.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.12.2021 o 19:02, mari23 napisał:

We Wrocławiu dr Bieżyński jest dobrym ortopedą i dobrym człowiekiem, bezdomniaki traktuje bardzo ulgowo, jeśli chodzi o koszty. Rozmawiałam z koleżanką z Wrocławia, która kocha biszkopty... niestety trzecie piętro bez windy i zmiana pracy to dwa powody, że BDT nie uda się u niej zorganizować, ale deklaruje pomoc finansową na operację.

O nim myślałam, to on operował zamojską Tycię od Poker:).

Faktycznie potraktował sunię bardzo ulgowo.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.12.2021 o 09:33, wiolhelm170 napisał:

Mogłabym dać na starego owczarka 100 miesiecznie ale wtedy nie dam na innych nowych czyli misia szpica i Micha . teraz nie wiem co robic

 

Dnia 19.12.2021 o 10:00, Aska7 napisał:

jak się uzbiera to go przywiozę

Ja bym dała 50 miesięcznie i dodatkowo na diagnostykę .

On nie dotrwa do wiosny, tak jak Pręgusek nie doczekał ....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.12.2021 o 21:42, limonka80 napisał:

 

Ja bym dała 50 miesięcznie i dodatkowo na diagnostykę .

On nie dotrwa do wiosny, tak jak Pręgusek nie doczekał ....

To prawda. Jest juz skrajnie wychudzony. Jesli ma biegunke, to odwodnienie jest kwestia dni. Juz nawet ścięgna ma przykurczone z powodu zaniku mięśni. Dla niego teraz jest ostatni dzwonek na pomoc. Jeśli przeżyje następne dni, to może zostać zagryziony w Sylwestra, kiedy zaczną łupac petardami. Jest najsłabszym psem w kojcu. Tolu, a nie dałoby się poprosić w schronisku o jego przeniesienie? Raczej tu nie uda się mu pomóc na już. Ja naprawdę nie dam rady bardziej się zaangażować przy następnym, bo i tak przez chorobę Toli i Stefci żyjemy jeszcze na dwa domy, a w obu są psy. Może przenosiny w inne miejsce w schronisku uratowałyby mu życie i dały czas? Chyba ze tu stanie się cud i ktoś zabierze go do siebie lub obejmie opieką.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.12.2021 o 11:59, Tianku napisał:

kiedyś było to sporo osób od owczarków 😞 działała skarpeta owczarkowa 😞 czy ktoś ma jeszcze kontakt może przez fb z osobami od owczarków? 

Jest tyle owczarków w potrzebie, że jeśli my go nie uratujemy to raczej nikt mu nie pomoże ....

Gdyby udało się zebrać deklaracje mógłby zamieszkać z Andżelą u Jaagi.

W schronie biedak nie ma szans....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.12.2021 o 11:59, Tianku napisał:

kiedyś było to sporo osób od owczarków 😞 działała skarpeta owczarkowa 😞 czy ktoś ma jeszcze kontakt może przez fb z osobami od owczarków? 

Ja mam kontakt, zglaszałam już kolegę Andżeli i ją samą też pokazałam. Niestety, bez odzewu. Wczesniej jeszcze przy innym psie dostałam info, że maja bardzo dużo zgłoszeń i nie są w stanie pomóc. Po prostu w każdym schronisku jest co najmniej kilka psów tej rasy, a na FB, ledwo wchodzę to pojawiają się mi posty od osób, które n grupach piszą, że szukają nowych domów swoim psom. Parę dni temu ktoś zrobił zdjęcie cudnemu porzuconemu długowłosemu psu z pytaniem, czy to nie czyjś. Nie wiem, czy tylko skończyło się na pokazaniu zdjęcia, czy psiak został zabrany.

Owczarkowcy siedzą też na grupach rasy na FB. Na wszystkich pokazuję psy wymagające pomocy.

Dnia 20.12.2021 o 12:55, limonka80 napisał:

Jest tyle owczarków w potrzebie, że jeśli my go nie uratujemy to raczej nikt mu nie pomoże ....

Gdyby udało się zebrać deklaracje mógłby zamieszkać z Andżelą u Jaagi.

Z Suvi, bo Andżela mieszka w domu, a już następnego psa za nic nie wepchniemy do domu. Tak myślałam, że gdyby się udało, to Suvi skusilibysmy dodatkową kołderką ( uwielbia nowe warstwy rozkopywać) do drugiej budy i zamknęlibyśmy kojec. Pies jest ponoć uwalany w kupach, więc najpierw trzeba by go odizolować i od razu porobić badania i testy. Jest w takim stanie, że gdyby Tola na fundację zrobiła zbiórkę, to bez problemu na pewno ludzie ulitowaliby się nad nim i zebrałaby się potrzebna na weta kwota. Moja wetka może zrobić zbiorczą przelewową fakturę na koniec leczenia. Po leczeniu kojec i budę łatwo zdezynfekować.

Oczywiście, może ktoś ma jakiś inny pomysł  lub lepsze np domowe miejsce. Zaproponowałam miejsce, żeby było od czego ruszyć, bo czesto to jest głównym problemem w pomaganiu dużym samcom. Nie wygląda na starego, jesli się wyleczy i odkarmi, to będzie piękny adopcyjny pies.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.12.2021 o 17:43, Nesiowata napisał:

Mogę tylko dychę.

To nie żadna ''tylko dycha'', to krok bliżej uratowania życia tego biedaka ....

Wiem że wszyscy zadeklarowani po same uszy, ale może ktoś jeszcze pomoże ?

Zawsze najtrudniej o miejsce dla dużego psa, a ten już miejsce ma, tylko nie ma na utrzymanie ....

Nie tylko on ocali życie, ale i Suvi skorzysta, nie byłaby sama ....

Proszę, niech psiak nie podzieli losu tych wszystkich, o których się pisało na wątku, które tak prosiły, tak czekały, ale nie doczekały, bo pomoc przyszła za późno .....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...