Jump to content
Dogomania

Gabi - cudna idealna sunia ma wspaniały dom.


Recommended Posts

Dnia 19.08.2023 o 15:56, Jaaga napisał:

Też mam taką nadzieję i czekam na to. To będzie najwiekszy dar psiej milości i oddania względem człowieka. 

Marina dla mnie również jest największą bohaterką. Może wiecie, że mieszkała w Indiach i dopiero kilka lat wczesniej wrociła do kraju, kupiła ziemię i załozyła schronisko. Dziewczyna miała inne życie, a tu po paru latach zapieprzu i codziennej walki, nastała wojna. Ona ma mnóstwo kontaktów i zakladam, ze 99%  ludzi na jej miejcu zebrałoby manatki i ucieklo, żeby ratować siebie i dziecko, a ona została. Wczoraj Andrzej jej pytał, czy nie myslała, zeby przenieść schronisko w bardziej bezpieczne i stabilne okolice np przy polskiej granicy.  Marina odpowiedziała, ze nie, bo tam, gdzie jest nie ma nigdzie pomocy i schonisk, a są zwierzeta.

Czyli nie to, co dla mnie lepsze, tylko gdzie jestem bardziej potrzebna. To postawa, która w dzisiejszym świecie i naszej cywilizacji oraz kulturze jest w zaniku. Brak mi słów. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ostatnio wysłałam do p. Oli 2 kartony po 20 kg, z odzieżą damską i męską, nowa bielizną  i pościelą. W poniedziałek pojadą 2 kolejne. Chociaż tyle pomogę. Wpłacam też na konto p.Oli ,a ona dokupuje karmę.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.08.2023 o 17:14, agat21 napisał:

Co najbardziej jest potrzebne w schronisku Mariny? Oprócz leków, bo tych nie mam jak zdobyć. I gdzie tym paczkomatem można przesłać? Przepraszam, że pytam tu, na wątku Gabi.

Agato, głównie to są środki do profilaktyki: na kleszcze, pchły, odrobaczenie, z tego co ostatnio pisała to nieuzywana bielizna i wygodna odzież typu dres. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.08.2023 o 18:40, Jaaga napisał:

Agato, głównie to są środki do profilaktyki: na kleszcze, pchły, odrobaczenie, z tego co ostatnio pisała to nieuzywana bielizna i wygodna odzież typu dres. Ola może mi podac paczkomat i moge jej dokładnie podpytać, co jeszcze. Dałam Marinie podkłady i część wcierek na kleszcze, jakie dostałam ostatnio od Toli, bo maluchy drapały się. Na pewno tez przydadzą się szelki, obróżki i puszki lub sucha karma. Nadal w schronisku ze względów oszczednościowych gotują.

Ok, podpytaj o paczkomat proszę. Teraz wyjeżdżam na kilka dni, ale pod koniec sierpnia powinnam zdążyć coś zebrać.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.08.2023 o 15:09, Jaaga napisał:

Jest tak kochaną, że chciałoby się ją cały czas przytulać. Nie wyobrażam sobie teraz, że miałaby tam zostać sama w schronisku.

Wczoraj było mi tak bardzo smutno, kiedy Marina mówiła, że od tych 3 szczeniaków, które wiozła do Czech, w schronisku zostało  jeszcze 4 rodzeństwa i matka. Mama podobno wielkosci Dylana, ktorym zachwycala sie Marina, eiec bez szans na opuszczenie schroniska.

Tak się wtedy cieszyłam, że nam tu wspólnie udało się zmobilizować i zaopiekować mamę z wszystkimi dziećmi.  Tamte były tak słodkie, przymilne i kochane, że  naprawdę z wielkim trudem było mi się powstrzymać, żeby nie powiedzieć, niech je przywiezie.

Takie smutne było to, że ludzie wybrali 3, a reszta co dzień musi wiele godzin słuchać huków,  szaleć że strachu. I nie wiadomo, czy i kiedy dla nich zakonczy się piekło. Ostatnie noce w okolicy były ponoć bardzo trudne. Marina mówiła, że wiele godzin były naloty i spadały rakiety. Nie wszystkie udało się zestrzelić.  Psy ponoć wariowały w schronisku.

Gabi od początku była w schronisku, nie z dziećmi.  Domyślam się więc, że to jej zachowanie to zespół stresu pourazowego. 

Powiem Wam, że sama Marinę wczoraj chciało się przytulić, żeby dać jej siłę. Zresztą ona od razu się przytula i stale dziękuje.  To tak dzielna kobieta. Wyszła z auta na boso,  poprosiła tylko o toaletę. na wiadomość, żeby weszli coś zjeść i napić się, jedynie roztargniona powiedziała "da, zjeść ".  Wlekła swoje dziecko tyle godzin, żeby psim dzieciom zapewnić byt. 

Jesteśmy przemęczeni na maxa, ale wczoraj stwierdziłam, że ta kobieta daje siłę  i nie mogę narzekać. Jeśli Ona daje rade, to my też sobie poradzimy.

Pod koniec miesiąca do Oli przyjedzie z kolejnym transportem Tania. Gdyby ktoś miał coś do podarowania, to Ola chętnie odbierze z paczkomatu i przekaże do Dniepra.

Marina opowiadała, że przyjmują ludzi bezdomnych przez wojnę. Teraz jest w schronisku 5 mężczyzn. Zajmują w schronisku 2 pokoje w budyneczku. Pomagają im dziewczyny, utrzymują, dają odzież. Bezdomni za to pomagają przy psach.  Jest ich ok 600 i ponad 100 szczeniat. Kiedy ludzie odnajdują krewnych i wyjeżdżają,  to Marina przyjmuje kolejnych. Rozmiar współczucia i pojemność serca tej kobiety są niesamowite.

Nie chciałam się tak rozpisać, ale naprawdę chciałam się podzielić tym wszystkim czego doswiadczyliśmy i o czym wysłuchaliśmy. Kiedy włączam komputer, wchodzę na fb I widzę wojenki i wzajemne dogryzanie niby miłośników zwierząt i pomagaczy, to mam ochotę od razu wyłączyć sprzęt I mnie mdli. Prawdziwe dobro i poświęcenie dzieją się obok nas, a przechodzimy koło tego obojętnie zajęci swoimi sprawami.

Bardzo dobrze Jaaga, że o tym wszystkim napisałaś. Marina, to istny anioł.

Zazwyczaj tak jest, że ludzie, którzy pomagają ( nie ważne jak i komu) nie obnoszą się z tym, nie oczekują poklasku. Serce pęka na myśl o tej suni i szczeniakach, które zostały i ogólnie o tych wszystkich psiakach tam w tym piekle😭

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Gabi79 changed the title to Gabi - cudna idealna sunia już w hotelu u Jaaga czeka na najwspanialszy dom na świecie.
  • Gabi79 changed the title to Gabi - cudna idealna sunia już w hotelu - czeka na najwspanialszy dom na świecie.

Myślę, że najlepiej ogłaszać Gabi jak najszybciej.  Jest zaszczepiona p wsciekliznie i na wirusowki, zachipowana, dostaje metronidazol, była odrobaczona. Wydaje mi się, że jej zdjecia na wątku jak najbardziej nadają się do ogłoszeń.

  I chyba najlepiej ogłoszenie zrobić na Wrocław, bo tu w okolicy będzie ciężko z dorosłą suczką. Jest wykastrowana, waży ok 10 kg, jest oceniona na 2 lata. Spokojna, cicha, miła i bezroblemowa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...