Jump to content
Dogomania

Ekspresowy i mały bazarek - fanty od rodziny i przyjaciół - nowa sukienka over-size NOISY MAY, książka CHŁOPKI, kwiecista jak nie wiem sukienka - dla Gucia i Zoranka do 18 VIII


agat21

Recommended Posts

Szybki bazarek dla starszego i młodszego chłopaka:  Gucia i Zoranka. Dostałam tych kilka rzeczy (bardzo za nie dziękuję moim bliskim), może komuś się spodobają, a psiaki na tym skorzystają. Gucio coraz starszy i bardziej schorowany, a Zoranek mimo, że piękny i młody też jeszcze nikogo nie zainteresował.

Będę bardzo wdzięczna jeśli zajrzycie, podrzucicie, zalicytujecie.

Możliwa opcja KT za 150% ostatnio licytowanej ceny.

Bazarek potrwa do 18 sierpnia, do 22.00

Link to comment
Share on other sites

1. Modna nowa sukienka firmy NOISY MAY w kolorze khaki. Krój mocno oversize, rozmiar niby M, ale chyba bardziej L. Na życzenie pomierzę. Ona ma taki specjalnie bardzo szeroki krój. Z takiej grubszej fajnej bawełny, świetnie się układa, prasować chyba też za bardzo nie trzeba. 😉 Od mojej koleżanki na wspomożenie chłopaków 🙂 Cena sklepowa ponad 100 zł, tutaj wywoławcza 40 zł.

Tyska za wywoławczą (?)

Aśka spoza dogo za 45 zł

20230810_173306.jpg

20230810_173328.jpg

20230810_173315.jpg

Link to comment
Share on other sites

2. Od mojego Taty książka "Chłopki" Joanny Kuciel - Frydryszak. Książka w stanie idealnym, tylko Tata ją czytał, a on książki szanuje. Poniżej krótki opis książki, ale wydaje mi się, że zbyt pobieżny i upraszczający. Ja przesłuchałam ją sobie i według mnie jest to bardzo rzetelny i wnikliwy obraz wielkiej grupy społecznej, która po II wojnie światowej stała się fundamentem dużej części społeczeństwa "nowej" Polski. Wiele bardzo ciekawych przemyśleń daje lektura tej książki. Jej autorka popełniła wcześniej "Służące" - również bardzo ciekawą i znaną już książkę.

Cena wywoławcza 30 zł.

Monika083 za wywoławczą.

Mazowszanka za 35 zł


lg.php?abfyid=0&campaignid=0&zoneid=73&l9788367674317.jpg
 

Książka, która w niezwykle obrazowy sposób przedstawia życie polskich chłopek. Zobacz, jak wiele musiały poświęcić, by kolejne pokolenia mogły żyć dostatnio i nie liczyć każdej wydanej złotówki.

"Chłopki. Opowieść o naszych babkach" to publikacja stanowiąca reportaż na temat życia wiejskich kobiet. Współczesny czytelnik może dzięki niemu zrozumieć, jak wiodło się jego babkom i prababkom oraz z jakimi problemami musiały się mierzyć.

Książka przedstawia odbiorcy pracujące w pocie czoła gospodynie wiejskie, mamki, folwarczne wyrobnice, a także dziewczyny zatrudniające się w bogatszych gospodarstwach. Jak wynika z poszczególnych opowieści, ich największymi marzeniami były łóżka, wygodne buty czy edukacja. Każdej też zależało na posagu i dobrym wyjściu za mąż. Czytelnik zobaczy też, jak ogromnych wysiłków musiały dokonywać, by zapewnić wyżywienie całej swojej rodzinie. W publikacji pokazane zostają więc kobiety nieszanowane i wykorzystywane przez mężczyzn, nie tylko mężów, ale i ojców. Pomijane, podobnie jak ich potrzeby, dlatego też często niepotrafiące pisać ani czytać.

 

Link to comment
Share on other sites

3. Piękna baardzo kwiecista elegancka sukienka kupiona przez moją córę na ślub jej koleżanki. Raz założona. Jeszcze wiele radości może dać nowej właścicielce, upiększy każde letnią okazję. Rozmiar 36, na życzenie zmierzę dokładniej.

Cena wywoławcza 30 zł.

Limonka za 50 zł! 😍

20230811_143548.jpg

20230811_143523.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • agat21 changed the title to Ekspresowy i mały bazarek - fanty od rodziny i przyjaciół - nowa sukienka over-size NOISY MAY, książka CHŁOPKI, kwiecista jak nie wiem sukienka - dla Gucia i Zoranka do 18 VIII
Dnia 11.08.2023 o 16:28, Tyśka) napisał:

Jeżeli jest opcja wysyłki za 4-8 zł, czyli przez olx/vinted to poproszę nr 1 za wyw.

Tysiu, nie wysyłałam nigdy, nie wiem jak to zrobić, czy wystarczy mieć konto na olx? Takie, jak dla ogłoszeń psiaków?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.08.2023 o 14:00, Ellig napisał:

Serdecznie zapraszam 🙂

 

Dnia 12.08.2023 o 14:42, Aska7 napisał:

Ta książka jest jeszcze lepsza niż Ludowa historia Polski Leszczyńskiego. Ja ją odsłuchałam i bardzo polecam.

Dziękuję Wam za podrzucanie i reklamę 😃 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...