Jump to content
Dogomania

Do zamknięcia. Mała dropiata Łatka.


Tyśka)

Recommended Posts

Dnia 19.12.2022 o 20:24, Tyśka) napisał:

elik, jedno nie wyklucza drugiego. Ja to rozumiem. Możesz dopytać Pani Kasi czy Łatka jest w formie hotelu u niej? Bo Grafowi normalnie wystawia fakturę.

Jeśli Łatka trafi do p. Kasi, to na pewno będzie wystawiała faktury.

Link to comment
Share on other sites

Kurcze. Szykowała się adopcja w zaprzyjaźnionym DT w Tomaszowie, ale nic z tego nie wyszło. Myślałam, że Łacia tam zakotwiczy się, aby przeczekać czas aż  trafi do hotelu. Nic z tego 😞 Szukam dalej 😞 Może jutro będę mieć chwilę, aby na nowo sunię pokazać na fb. 

Link to comment
Share on other sites

Pani Kasia potwierdziła przyjęcie koszt 13,00 zł/dobę z karmą. Opieka weterynaryjna dodatkowo płatna, ale to jak zawsze.

Tysiu, czy dobrze powiedziałam, że sunia jest wysterylizowana?

EDIT
Pani Kasia będzie w hotelu od 5 stycznia więc od tego dnia sunia może przyjechać.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.12.2022 o 10:23, elik napisał:

Pani Kasia potwierdziła przyjęcie suni po 10.01. koszt 13,00 zł/dobę z karmą. Opieka weterynaryjna dodatkowo płatna, ale to jak zawsze.

Tysiu, czy dobrze powiedziałam, że sunia jest wysterylizowana?

To mam nadzieję, że uda się zebrać deklaracje na hotel. Jeżeli do Pani Kasi to chociaż z 320-350zł, jeśli do anecik to też podobnie, tzn. z 50zł zawsze się dozbiera, przy większych brakach nie mam możliwości ew. ich pokrycia:( 

Może spróbuje dzisiaj założyć zbiórkę, aby zabezpieczyć sunię mniej więcej na pół roku. 

Tak, Łacia jest wysterylizowana. Pan  o to zadbał.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.12.2022 o 10:52, Tyśka) napisał:

To mam nadzieję, że uda się zebrać deklaracje na hotel. Jeżeli do Pani Kasi to chociaż z 320-350zł, jeśli do anecik to też podobnie, tzn. z 50zł zawsze się dozbiera, przy większych brakach nie mam możliwości ew. ich pokrycia:( 

Może spróbuje dzisiaj założyć zbiórkę, aby zabezpieczyć sunię mniej więcej na pół roku. 

Tak, Łacia jest wysterylizowana. Pan  o to zadbał. Dowiedzialam sie od sąsiadki, że pan poza miłością do Łatki lubił też sobie popić, ale o sunię dbał i lubił zwierzaki. Być może dlatego krewni nie poczuwają się do pomocy suczce. Sama nie wiem...

Tysiu zacytowałaś mój post z przed edycji, gdy pisałam o przyjęciu suni po 10.01. Po rozmowie z p. Kasia edytowałam post i napisałam, że sunia może przyjechać od 5.01. Niby to tylko 5 dni, ale biorąc pod uwagę, że to zima i mroźno, 5 dni to dużo  🙂

Czy masz już pewny transport? 

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, ja wiem że dobrze byłoby, aby sunia jak najszybciej trafiła do hotelu, ale nie mam możliwości finansować hotelu (jestem bez pracy i będę minimum do września, a mamy zobowiązania finansowe). Suczka na razie ma 90zł deklaracji, ja z mężem pewnie wyskrobiemy z 40zł albo 50 (musimy podliczyć finanse), ale więcej nie damy rady. Nie mogę jej wyciągnąć i organizować cokolwiek, dopóki nie dozbieram stałych. Dzisiaj spróbuję założyć zrzutkę. Szukam w dalszym ciągu jej DT. Pytam po znajomych czy ktoś może dać jakąś stałą. Rozumiem, że będę odpowiedzialna za Łatkę i ewentualne długi, więc wygrywa u mnie rozsądek. Wiem, że jesteście osobami, które wyciągają i potem udaje się dozbierać albo same finansujecie. U nas to nie zadziała.

Dlatego ja na razie nie organizuję transportu, nie wiem na czym stoję.

Link to comment
Share on other sites

Po śmierci bliskiego nam człowieka cała rodzina rzuciła się na wszystko, mieszkanie, zawartość kont itd., przychodzili, wynosili dokumenty, meble, a tam tkwił kot...

Nikomu niepotrzebny, czarny kot, patrzył na to wynoszenie i zostawał sam.

Kiedy się dowiedziałam, wzięłam go bez namysłu, choć u nas były ptaki luzem. Odwdzięczył się kompletnym brakiem agresji, polowań, przyjaźnił się z papugami.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.12.2022 o 14:33, elficzkowa napisał:

Dam 20 zł stałej.

Dziekuje !♡

Ja tak z doskoku odpisuję, bo mała ma absorbujący czas. 

Dla mnie pocieszeniem jest to, że Jagoda wraz z mamą (sasiadki) stale zaglądają do suni. Powiedziała mi, że w szopie jest ciepło, jedzonko zostawione wieczorem nie zamarza. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.12.2022 o 13:18, Sowa napisał:

Spadkobiercy mogą się nie poczuwać do opieki, ale może dorzuciliby coś na hotel/transport. Czy jest ew. skarbnik?

elik jest skarbnikiem. Dziękuję!

Niestety, nie ma tutaj takich chęci. Pewnie gdyby nie sąsiadka to suni nikt by nie karmił. 😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.12.2022 o 12:21, Poker napisał:

U Anecik 550 zł/ miesiac z karmą.

Mysle, że realniejsze jest uzbieranie na hotelowanie u Pani Kasi. Bliżej i łatwiej o transport. Dałam znać anecik, żeby nie trzymała miejsca. Niech mała jedzie do Pani Kasi, chyba że cudem znajdzie się DT.

Link to comment
Share on other sites

  • Tyśka) changed the title to KTO DORZUCI STAŁĄ? BRAKUJE JESZCZE 210-220 zł. Mała dropiata Łatka po śmierci opiekuna straciła wszystko: dom i sens życia, mieszka w przydomowej szopie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...