Jump to content
Dogomania

Jest źle, potrzebne TK/MRI głowy i usunięcie pocisku. Ciemność spowiła mój świat - niewidomy Grey mix husky w schronisku.


Jaaga

Recommended Posts

Dnia 25.02.2023 o 15:10, Tyśka) napisał:

Bazarki na fb lepiej idą jak robi je jakaś organizacja, a nie prywatna osoba. Chodzi o wiarygodność. 

Fajne sa takie w ktorych np kazdy moze dodac fant od siebie i wplata za fant na konto np fundacji a kwestie wysylki i jej kosztów juz ograniaja miedzy soba kupujacy i wystawiajacy fant.. Tola musi napisac ale wydaje mi sie ze na ZEA byl raz bazarek

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.02.2023 o 14:03, mdk8 napisał:

No to chyba nie ma  innego wyjścia jak zacząć zbierać pieniądze . 

Jagna podaj proszę konto.  

Na niego konto udostępnia Zea, podać czy masz? Dziękuję bardzo.  Jutro postaram się ogarnąć temat zbiórki. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.02.2023 o 10:32, wiolhelm170 napisał:

Dołożę się jeśli jest szansa na ratownanie

Ślicznie dziękuję. Oczywiście,  że chcemy diagnozować, żeby usunąć pocisk i dobrać leczenie. Mamy kota, którego zabraliśmy spod schroniska uderzonego w głowę w wypadku komunikacyjnym. Miał 7 tyg, był tydzień w śpiączce. Dr Olender go uratowała. Lekami zlikwidowała mu krwiaki w mózgu.  Zostały blizny, przez co czasem dostaje ataki padaczki, ale jest tylko na cbd i poza tym to normalny kot, który ma już 11 lat, a żaden inny lekarz wtedy nie dawał mu szansy.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.02.2023 o 15:29, Tianku napisał:

Fajne sa takie w ktorych np kazdy moze dodac fant od siebie i wplata za fant na konto np fundacji a kwestie wysylki i jej kosztów juz ograniaja miedzy soba kupujacy i wystawiajacy fant.. Tola musi napisac ale wydaje mi sie ze na ZEA byl raz bazarek

Tak, był jeden bazarek z biżuterii podarowanej przez panią z FB, założyła go moja cörka, to bo zaraz po tym, jak zaczekam oriwadzc profil fundacyjny.  Bazarek kiepsko  poszedł, nie wiem czy fanty nie podobały się, czy był słabo reklamowany. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.02.2023 o 19:46, mar.gajko napisał:

Jaaga, rozumiem że są trzy , jakby etapy, przed rozpoczęciem leczenia:

tomografia

Wyjęcie pocisku

Rezonans 

Potem leczenie, jak się ustali rezonansem co jest w środku czaszki.

Ile kosztuje tomografia głowy?

 

 

 

Dokładnie tak byłoby najlepiej. W poniedziałek będę dzwonić,  ale zakładam że każde z badań kosztuje ponad 1000 zł. Muszę umówić mojego maltanczyka na tomografię i wtedy najlepiej byłoby na miejscu pokazać lekarzowi zdjęcia Greya do oceny.  Tomografia jest w Chorzowie.

Martwi mnie jeszcze to, że do każdego z badań czy zabiegu Grey musi być usypiany. Nie wiem z jaką częstotliwością możemy to robić.  Normalnie zaleca się miesieczne odstępy.  Pokaże jeszcze zdjęcia naszej p. Lucynie. Byłoby idealnie, gdyby ona dala radę usunąć pocisk. Jednak myślę,  że to też zależy od umiejscowienia. Jeśli nie da rady, to trzeba chirurga. Na szczęście to nie przy kręgosłupie, bo przecież 2,5 r. temu takie usunięcie u Barytona kosztowało niespełna 5000 zł.  

To nie jest śrut z wiatrówki. To jest duże. Takie duże miały ukraińskie Linda i Baryton. Tylko tamte są ostre z jednej strony. Tu może być taki sam pocisk, ale zniekształcony, kiedy przechodził przez kości. 

 

Link to comment
Share on other sites

Grey jest teraz na lindowym Cimalgexie i dziś jest bardzo fajny.  Pierwszy raz wyszedł na cały ogród z psami. Zostawiłam mu otwartą furtke i na spokojnie wszystko sobie obwąchal i obsikał. Wyszedł i potem sam wrócił. Niestety Linda go goni na swoim wózku i oszczekuje, a on boi sie turkotu jej kółek. Jak ona wróci do domu, to jego wypuszczę spokojnie na ogród. 

Bardzo cieszę się że tu jesteście, bo byłam bardzo załamana i zrezygnowana po neurologicznej wizycie.

Razem łatwiej wszystko przejść.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.02.2023 o 17:47, Jaaga napisał:

Na niego konto udostępnia Zea, podać czy masz? Dziękuję bardzo.  Jutro postaram się ogarnąć temat zbiórki. 

To ?

Zamojska Fundacja dla Zwierząt i Środowiska ZEA
22-400 Zamość

Konto: 97 2030 0045 1110 0000 0200 1700

Link to comment
Share on other sites

Jest mi bardzo żal Greya, ale mam pytanie. Czy nie uważacie, że ten pies strasznie cierpi? Nie ma na chwilę obecną środków finansowych na jego zbadanie, a co dopiero mówić o leczeniu, które nawet nie wiadomo czy będzie możliwe. Czy on się dobrze czuje mając zgruchotaną przez jakiegoś bydlaka głowę? Jak długo trzeba będzie czekać, żeby cokolwiek sprawdzić, czy to humanitarne? Nie znam go osobiście, nie wiem jak funkcjonuje, ale jest mi go strasznie żal. 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.02.2023 o 12:04, Kate1 napisał:

Jest mi bardzo żal Greya, ale mam pytanie. Czy nie uważacie, że ten pies strasznie cierpi? Nie ma na chwilę obecną środków finansowych na jego zbadanie, a co dopiero mówić o leczeniu, które nawet nie wiadomo czy będzie możliwe. Czy on się dobrze czuje mając zgruchotaną przez jakiegoś bydlaka głowę? Jak długo trzeba będzie czekać, żeby cokolwiek sprawdzić, czy to humanitarne? Nie znam go osobiście, nie wiem jak funkcjonuje, ale jest mi go strasznie żal. 

Nie jest w gorszym stanie niż były Linda, Baryton, Amely, Drugi czy kot Lukrecjusz o ktorym tu pisałam. Wszystkie żyją i wszystkim udało się pomóc. Nie mogłabym własnym psom pomagać, na ile się da, a tymczasowi  odmówić tego.

Nie ma zgruchotanej głowy.  Jest uderzony. Chociaż szczerze mówiąc,  przy tamtych psach także znalazły się osoby sugerujące eutanazję. Grey ma zdrowe ciało, nie jest stary, cieszy się, ma apetyt. Jak zabić takiego psa ? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...