Jump to content
Dogomania

~ KOLEŚ - pojechał do swego nowego domku! Półroczny strachulec!


Recommended Posts

Wczoraj Koleś do południa został w domu z naszymi suczkami. Jedna kupa, jedno siku i nadgryziona listwa przy schodku. Wielka radość z mojego powrotu! Do miski nadal boi się podejść w obecności człowieka - stawiam jedzenie i odchodzę kilka kroków. Po smaczek z ręki też albo podejdzie, albo nie - chwyci ząbkami  i ucieka.

Po południu musiał zostać na 3 godziny w kojcu. A potem otworzyłam kojec i Koleś... biegał przy mnie, dał się pogłaskać, bawił się z Bezią i wszyscy razem weszliśmy do domu! Jeszcze nie zdejmuję tej taśmy przypiętej do obroży, ale niedługo tak zrobię.

W nocy idealnie - cichutko i czyściutko. Otworzyłam rano drzwi i wszystkie psiaki wyszły do ogrodu. Za chwilę wróciły drzwiami od tarasu i czekały na śniadanie 🙂

Teraz to inny pies! Jak opowiadam Ani, to nie chce wierzyć! 

Drzwi do ogrodu otwarte, Koleś wchodzi i wychodzi kiedy chce, a że gorąco, kładzie się pod stołem w salonie na gołej podłodze. Nad dworze biega swobodnie i co jakis czas przychodzi do mnie, przytula się do nogi i można go pogłaskać (!)

Takie to zmiany u nas!

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sama jestem w szoku, ze to taki fajny piesio!

Ale jeszcze trochę pracy nas czeka - żeby nie bał się ręki wyciągniętej w jego kierunki, żeby przybiegał na zawołanie, a nie tylko, kiedy on chce itp. Dobre zdjęcia i jadziem z ogłoszeniami!

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.07.2022 o 09:31, mari23 napisał:

Koleś jest śliczny, a spojrzenie takie "prosto w serce" szybko kogoś zauroczy ❤️ 

Życzę, żeby zadzwonił TEN telefon, żeby nie dzwonili idioci itp. 😉

Na razie nikt nie pyta o niego. A Koleś się zadomowił sadząc po zabawach z Bezią - szleją na całego! - i po noszeniu w ryjku co tam wpadnie pod drodze (kapeć, sandał, moje rajstopy z niedomkniętej szuflady, szorty). Nie niszczy tych rzeczy, ale wynosi na trawnik 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.07.2022 o 14:45, malagos napisał:

Na razie nikt nie pyta o niego. A Koleś się zadomowił sadząc po zabawach z Bezią - szleją na całego! - i po noszeniu w ryjku co tam wpadnie pod drodze (kapeć, sandał, moje rajstopy z niedomkniętej szuflady, szorty). Nie niszczy tych rzeczy, ale wynosi na trawnik 🙂

On Ci po prostu robi przegląd garderoby 😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Do kojca gminnego przywieźli psa, bardzo podobny do Kolesia. Kobieta, która go zgłosiła (do mnie dzwoniła w piątek, do gminy w poniedziałek) aż płakała - bo taki uroczy, przymilny, bawi się z dziećmi, przynosi piłeczkę...ale pani ma 3 swoje, jeden z nowotworem, nie może zostawić kolejnej biedy. Konfirm i Irenas znają tę panią Kasię, zawsze pomaga i psom, i kotom. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.07.2022 o 12:51, Poker napisał:

A może mogłaby dać DT za karmę  żeby malagosków tak nie obciążać?

Nie, nie wchodzi to w grę, jej psy nie zaakceptowały przybysza, a i teściowa się złości na Kasię, że ta "taka wrażliwa" 😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.07.2022 o 16:13, malagos napisał:

Nie, nie wchodzi to w grę, jej psy nie zaakceptowały przybysza, a i teściowa się złości na Kasię, że ta "taka wrażliwa" 😞

Psy może by i zaakceptowały po wspólnym spacerze, ale teściowa..... 😞

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...