Jump to content
Dogomania

Szczeniorki mają DS :)) Ich mama Diana - też :)) Ogromne dzięki wszystkim za pomoc! :*


agat21

Recommended Posts

Dnia 8.02.2022 o 17:39, Tyśka) napisał:

Aaa i Pani mieszka też w Tomaszowie, więc sunia byłaby na oku. I jak widać na zdjęciu, Dianka przjeta przez Panią na smyczy była rozluźniona i nie unikała wzroku Pani. 

A czyli to nie ta Pani od 8 kotów :), tym bardziej trzymamy kciuki.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.02.2022 o 17:17, Tyśka) napisał:

Zapoznanie przebiegło bardzo dobrze. Dianka spodobała się Pani i jej buldożkowi, zresztą z wzajemnością- Dianka zareagowała wesoło na nowego kolegę, bawiła się z nim. Pani mieszka sama, nie ma dzieci, w lecie przeprowadza się do większego mieszkania z dużym balkonem i łąkami pod blokiem. W piątek po 15 odbędzie się kolejne spotkanie, najpierw spacer, a potem odwiedziny w mieszkaniu. Jak tam będzie ok to Dianka już tam zostanie. Potrzebne kciuki nadal. 

received_573578880769220.jpeg.873784c008908b99234c3404dbf7032f.jpeg

Moim zdaniem bardzo do siebie pasują! Dzięki Diance buldożek wygląda bardziej "psio" 😉

Fajnie, że tak dobrze wypadło pierwsze spotkanie, oby drugie jeszcze lepiej. I dobrze świadczy o pani, że tak rozsądnie podchodzi do sprawy, że najpierw spokojne zapoznanie, obycie ze sobą psiaków, a nie "hurra i do przodu"

Link to comment
Share on other sites

Mialam zapytanie o Dianę z Krakowa. Pan pytał gdzie przebywa sunia i czy da radę robić 15-20km w górach. Odpisałam, zaproponowałam też Maxa Alaskan Malamutte, Enzo z przytuliska łańcuchowego pod Tomaszowem oraz Brego Marty biłgorajskiej. Dianki nie widzę jako podróżniczki górskiej, a i domek w Tomaszowie na razie zapowiada się bardzo dobrze. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.02.2022 o 18:11, Tyśka) napisał:

Kolejna osoba zainteresowana adopcją Diany. Również z ogłoszenia Marty biłgorajskiej na fb. Czekamy na piątek.

Ci Państwo odesłali ankietę. Rodzina z dziećmi lat 16 i 9, duży dom z ogrodem (ogrodzenie z podmurówką). W domu dwa chomiki, psa nigdy nie było (czekali aż dzieci podrosną). Z doświadczeń z bezdomniakami dokarmiają koty bezdomne. Psiak miałby być w domu, dwa spacery dziennie poza posesję, ale.... Na ogrodzie ciepła ocieplana buda - na czas pracy (5-6h/dziennie) Państwa. Z racji, że Dianka po pierwsze mialaby być pierwszym psem, a na tle stresowym siusia i kupka w domu (nie jest to codziennie, ale się zdarza), dzieci zapewne są stęsknione za psem-przyjacielem (a Dianka potrzebuje czasu I spokoju), plus miałabym ogromne obawy czy nie uciekłaby z posesji zostawiona sama... poprosiłam Martę o zapopronowanie Panstwu innego psa, np. 6-8letniego owczarka z przytuliska gminnego, który długo czeka na dom. P. Marzenka też jest tego zdania, że Rodzinka nie dla Dianki. Zwłaszcza, że domek na wsi podkarpackiej, w ok. Krosna, nie mogliby wcześniej przyjechać i poznać suni, jedyne co to zgodzili się opłacić transport. A Diance na pewno dobrze zrobiłoby zapoznanie przed adopcją. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.02.2022 o 21:52, agat21 napisał:

Tysiu, problemy brzuszkowe to bardzo częsta historia u niemowląt, też noszę często na zmianę z córcią Jadzię na brzuszku, masuję ten brzuszek, i czasem nie ma rady - widać, że boli, że coś tam się dzieje. A czasem jest dobrze. Nie ma reguły. Czasem dzień jest spokojny, a noc zarwana, a czasem odwrotnie. I nie ma na to lekarstwa. Trzeba przetrzymać. 

U nas niestety refluks po każdym posiłku jest okropny, powoduje wrażenie wzmożonego napięcia mięśniowego, prężenie, brak snu, ulewanie po paru godzinach, jak i ulewanie nosem = duszenie się. To nie są typowe kolki, tak stwierdził też pediatra. Do tego dochodzi niechęć ssania piersi, ja walczę o laktację, a mała ma niezaspokojona potrzebę ssania (bo nie potrafi umiejętnie i się denerwuje) i niedobór snu. Kruszynka bardzo cierpi z powodu tego bólu. Cała nadzieja w tym, że winowajcą jest wedzidelko i po podcięciu będzie lepiej - udało się nam umówić zabieg na przyszły piątek, prywatnie bo na NFZ straszne kolejki... Później mamy umówionych innych specjalistów. Dużo zdrówka dla Jadzi i sił dla Was ♡

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.02.2022 o 14:09, Tianku napisał:

Tysiu nie jestem ekspertem od dzieci ale u znajomych wiem że na podobne problemy z brzuszkiem pomogły probiotyki dla niemowląt np BioGaia lub inne zapytaj lekarza jak bedziesz miala możliwość

Biedne jesteście 😞 trzymam kciuki za zdrówko Malutkiej

Dziękuję. Używamy probiotyk, kropelki (dwa rodzaje, skonsultowane z pediatra i położną), stosujemy też masaże, termofor z pestek wiśni, noszenie 😞 Przerzuciliśmy się na mleko bez laktozy, bo pediatra podejrzewał nietolerancję, ale bóle nadal są. Dzisiaj spała mi tylko 20min na spacerze, tak to mam ją stale na rękach. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...