Jump to content
Dogomania

Psi świat kręci się wokół człowieka, dlatego porzucony Dino i osierocona Sali potrzebują naszej pomocy, oboje cierpią w samotności. Dino i Sali już u Jagny:) Dino zamieszkał w Tychach, a Sali w Krakowie:)


Recommended Posts

Witam cieplutko nowe osoby na wątku i zapraszam do pozostania z nami.serce-ruchomy-obrazek-0595.gif

Pięknie dziękuję też za życzenia pozostawione tutaj i te przekazane telefonicznie - niech się spełniają!.serce-ruchomy-obrazek-0595.gif

To był trudny, bardzo stresujący dzień, ale późniejsza radość wynagrodziła i trudy i stres, jestem bardzo szczęśliwa!

A dzień zaczął się o 4 nad ranem wymianą smsów z Jaaga, co TZ skitował słowami "tego jeszcze nie było" ;).

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj, przy okazji odbioru Sali, poznaliśmy część tej smutnej historii suni.

Pisałam już, że została zabrana ze schroniska jako szczeniak, podobno przez swojego pana była kochana.

A potem nadszedł dzień, kiedy jej pan już nie wrócił, a los osieroconego psa zainteresował tylko 16 letniego chłopaka, który dzwonił i pytał co z sunią no i dowiedział się, że konkubina wywiozła ją na działkę, przywiązała do drzewa i tak pozostawiła, bo tam na pewno ktoś ją będzie karmił:(. To temu chłopakowi Sali zawdzięcza życie - pojechał na te działki, odwiązał mokrą (w nocy była burza), zabłoconą suczkę i szukał pomocy.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Tola napisał:

Dzisiaj, przy okazji odbioru Sali, poznaliśmy część tej smutnej historii suni.

Pisałam już, że została zabrana ze schroniska jako szczeniak, podobno przez swojego pana była kochana.

A potem nadszedł dzień, kiedy jej pan już nie wrócił, a los osieroconego psa zainteresował tylko 16 letniego chłopaka, który dzwonił i pytał no i dowiedział się, że konkubina wywiozła sunię na działkę, przywiązała do drzewa i tak pozostawiła, bo tam na pewno ktoś ją będzie karmił:(. To temu chłopakowi zawdzięcza sunia życie - pojechał na te działki, odwiązał mokrą (w nocy była burza), zabłoconą suczkę i szukał pomocy.

Matko, w głowie się nie mieści, jak tak można...Brawa dla chłopaka, wykazał się dużą empatią. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tola napisał:

Magda - tutaj znajdziesz ostatnie zdjęcia Barytona

Tolu - baaardzo Ci dziękuję.Gdzieś tam się dokopałam,ale to jest bardziej aktualne.Jeszcze raz dzięki. :*

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, Tola napisał:

TZ kupił klatkę metalową o nr mniejszą, akurat dla Sali, innych niestety u nas nie było, przychodzi po 1 sztuce i wczoraj właśnie ktoś kupił.  Bardzo się cieszę! Mam dzisiaj imieniny i ten wyjazd to  najpiękniejszy  prezent:). Wyjazd z Krasnegostawu o 12.00.

                              Animowane kartki imieninowe – Sto Lat | Happy birthday, Rose, Cards

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia z porannego spaceru. Dino to stary wyjadacz, nie ma problemów w kontaktach z psami, u suczek sprawdza, czy przypadkiem nie mają cieczki. Ogród jego, ale za to widac, że nie mieszkał nigdy w domu. Nie korzysta z legowiska, spi na podlodze, nie potrafi schodzić i wchodzić po schodach i zlewa ściany.

Sali powina nazywać sie Lady. To dama, zazdrosna o człowieka. Dino nie może do nas spokojnie podejsć, bo ona się wtrynia i go blokuje. Na spacerze stale przy nogach. ZBardzo bała sie psów, widac że była sama, bo nie potrafi za bardzo nawiazywać z nimi relacji. Na szczęście moje psy są mądre i ogarniają każdego przybysza bez konfliktów. Wczoraj było fatalnie z jej strony, dziś już jest w miarę dobrze. Sunia wielkością i urodą jest w typie border collie. Jest też energiczna i szybka. Skupiona na człowieku, ale wymaga trochę ogarniecia, bo widac, ze robiła, co chciała. Trzęsie się na koty i trudno mi to na razie opanować.

Obydwoje jedzą i piją bez problemu.

DSC03806.JPG

DSC03768.JPG

DSC03780.JPG

DSC03808.JPG

DSC03813.JPG

DSC03827.JPG

DSC03828.JPG

DSC03835l.JPG

DSC03831k.JPG

  • Like 5
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Oba psiaczki są cudowne. Po ogarnięciu bez problemu powinny znaleźć domki.

Mieliście możliwość pochwalić chłopaka? On jest z rodziny tego pana?  Pewnie chciałby wiedzieć jakie będą jej losy. Szkoda, że nie mógł jej zatrzymać.

Link to comment
Share on other sites

Tolu, myślę że Sali można zrobić pierwsze ogoszenie. Za tydzień jest sterylka umówiona. Co prawda zdjecia są na nieciekawym tle, bo u nas trwa remont, ale ona ładnie się prezentuje. Domowe może zrobię w niedzielę. Normalnie, w tygodniu  mamy osłonięte okna z powodu prac przy elewacji, więc do wieczora nie ma jak zrobić, a moim apratem w sztucznym świetle nie wychodzą. 

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Tola napisał:

Dzisiaj, przy okazji odbioru Sali, poznaliśmy część tej smutnej historii suni.

Pisałam już, że została zabrana ze schroniska jako szczeniak, podobno przez swojego pana była kochana.

A potem nadszedł dzień, kiedy jej pan już nie wrócił, a los osieroconego psa zainteresował tylko 16 letniego chłopaka, który dzwonił i pytał co z sunią no i dowiedział się, że konkubina wywiozła ją na działkę, przywiązała do drzewa i tak pozostawiła, bo tam na pewno ktoś ją będzie karmił:(. To temu chłopakowi Sali zawdzięcza życie - pojechał na te działki, odwiązał mokrą (w nocy była burza), zabłoconą suczkę i szukał pomocy.

Wielkie brawa dla tego chłopaka, to prawda uratował suni życie.

Co do konkubiny, brak słów na takie okrucieństwo i bezmózgowie.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jaaga napisał:

Zdjęcia z porannego spaceru. Dino to stary wyjadacz, nie ma problemów w kontaktach z psami, u suczek sprawdza, czy przypadkiem nie mają cieczki. Ogród jego, ale za to widac, że nie mieszkał nigdy w domu. Nie korzysta z legowiska, spi na podlodze, nie potrafi schodzić i wchodzić po schodach i zlewa ściany.

Sali powina nazywać sie Lady. To dama, zazdrosna o człowieka. Dino nie może do nas spokojnie podejsć, bo ona się wtrynia i go blokuje. Na spacerze stale przy nogach. ZBardzo bała sie psów, widac że była sama, bo nie potrafi za bardzo nawiazywać z nimi relacji. Na szczęście moje psy są mądre i ogarniają każdego przybysza bez konfliktów. Wczoraj było fatalnie z jej strony, dziś już jest w miarę dobrze. Sunia wielkością i urodą jest w typie border collie. Jest też energiczna i szybka. Skupiona na człowieku, ale wymaga trochę ogarniecia, bo widac, ze robiła, co chciała. Trzęsie się na koty i trudno mi to na razie opanować.

Obydwoje jedzą i piją bez problemu.

DSC03806.JPG

DSC03768.JPG

DSC03780.JPG

DSC03808.JPG

DSC03813.JPG

DSC03827.JPG

DSC03828.JPG

DSC03835l.JPG

DSC03831k.JPG

                      Teddy bear with the big red heart.Valentines greeting card. Love  design.Love.I love You card. Love poster. Valentines day poster. Cute teddy  bear holding big red heart. Marry me. Be my wife.Love heart

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...