Jump to content
Dogomania

Papi,kasztanowy,niewidomy piesek,czeka na pomoc.Papi w Hoteliku.18.06.21-Papi w DS w Świeradowie Zdroju.


Recommended Posts

Bardzo się cieszę z domku dla Papinka, to wszystko tak szybko się zadziało:).

To drugi zamojski piesek, który w ostatnim czasie znalazł dom po pokazaniu zdjęć  na FB na profilu fundacji  -  pierwszym jest Fela vel Duszka od Murki (córcia  z łańcucha).

Ją też pokazałam na FB jeszcze przed zrobieniem ogłoszeń i od razu zadzwoniła p. Ania:).

Wierzę, że ten domek będzie równie wspaniały jak ten Duszki:)

 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.06.2021 o 21:23, Bogusik napisał:

Otrzymałam wczoraj wiadomość od Martuni,że na Fb zgłosiła się Pani ze Świeradowa Zdrój zainteresowana adopcją Papisia. Rozmawiałam z p.Kasią i uważam,że warto sprawdzić ten domek. Pani mieszka wraz z partnerem w mieszkaniu własnościowym na czwartym piętrze.Oboje pracują po 8 godzin.Rok temu musieli podjąć trudną decyzję o uśpieniu 19 letniego jamnisia Koko.Miał nowotwór rozsiany i demencję.Koko był także z Zamościa i w adopcji pomagała Fubdacja S.O.S dla Jamników. Obecnie mają jeszcze przygarniętego 11 letniego pieska,który po śmierci właściciela miał wylądować w schronisku.Rodzina nie chciała go zatrzymać przez to,że nie trzyma moczu.Pani Kasia mi powiedziała,że dla niej to nie jest żaden problem bo rozwiązała go za pomocą pampersów.Mają jeszcze 3 króliczki.Rodzina bardzo zwierzolubna a jak zobaczyli Papisia to się w nim po prostu zakochali po uszy.Wiedzą o jego zdrowotnych problemach z Fb i chcą go bez względu na to zaadoptować. Ze schodami sobie poradzą bo Koko ważył 12 kilo i też go znosili. Być może w przyszłości poszukają jakiegoś innego mieszkania ale na razie będą sobie radzić jak poprzednio. Wspominałam o torbie transportowej dla psów i p. Kasia podchwyciła pomysł.No nic zobaczymy co jeszcze pokaże wizyta p/a o którą poprosiłam naszą kochaną Agnieszkę-MikaAga z dogo i jutro ma się na nią umówić z p. Kasią. Z całego serca Agnieszko dziękujemy! serce-emotikon-ruchomy-obrazek-0032

 

Agnieszka ma "szczęśliwą rękę" do wizyt PA, dzięki Niej mój tymczas Toficzek ma wspaniały, kochający domek :)

Bardzo się cieszę, że Papiś znalazł swoich wspaniałych ludzi i pojedzie do własnego domku <3

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, mari23 napisał:

Agnieszka ma "szczęśliwą rękę" do wizyt PA, dzięki Niej mój tymczas Toficzek ma wspaniały, kochający domek :)

Bardzo się cieszę, że Papiś znalazł swoich wspaniałych ludzi i pojedzie do własnego domku <3

Zamojska Astra też ma cudowny domek, a dzięki Agnieszce wciąż mamy zdjęcia i informacje.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  Nadziejkowa ksiegarenka Sercem calem dla Przecudownego maluczkiego Papunia

rozliczam

Anulo kiedy i czy slalas jakas cegielenke z tego kramku?

Pisz prosze zawsze o wszelkich wplatach na bazareczkach,nie zawsze mam mozlowisci sprawdzic natychmiast u siebie w banku

 

 Papuniowi stokrosci najnajlepsiutkiego wszelkiego zasylam calem sercem

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.06.2021 o 18:38, Nadziejka napisał:
 

 

       Anulko posylam 77 zl z bazareczku dla maluczkiego z mnostwem pozdrowien

                                  Podobny obraz

Nadziejko bardzo dziękuję za pomoc.

6 godzin temu, kiyoshi napisał:

Trxymam kciuki za aklimatyzacje Papuszka w nowym domu :)))) 

Na razie Papiś nadal przebywa w Hoteliku.Czekamy na wyniki badań.

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, szafirka napisał:

Dzisiaj odebrałam wyniki badań Papisia. Wyszła przebyta toxoplazma. Dzwoniłam do neurologa, dr powiedział, abym przesłała mailem wyniki , co uczyniłam i jutro popołudniu mam zadzwonić. 

Ciekawe co dr.zaleci?

Jeżeli to jest toxoplazma oczna to następuje trwały ubytek w widzeniu i nic się na to już nie poradzi.

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z neurologiem. Powiedział, żeby leki na toxo ustawił lekarz na miejscu, więc wczoraj odebrałam receptę i wykupiłam Dalacin. Papi będzie je brał 2 tyg. Pytałam, czy jest możliwa poprawa stanu zdrowia i usłyszałam, że wzroku na pewno nie, natomiast może chód minimalnie, ale nie będzie nic obiecywał. Zalecił by za 2 tygodnie zadzwonić i powiedzieć jak się piesek czuje po lekach i wtedy zdecyduje, czy mamy do niego przyjeżdżać. Zasugerował też by pomyśleć jednak o rezonansie, ponieważ toxoplasmoza może być tylko jednym z czynników wpływających na stan Papiego.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli Papi ma podwyższone tylko IgG to znaczy, że przebył kiedyś toksoplazmozę. Nie rozumiem więc sensu podawania antybiotyku teraz. Nie mówiąc o tym , że Dalacin bardzo źle wpływa na jelita. Jest Rovamycyna, która można stosować nawet u ciężarnych pań.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.06.2021 o 11:24, Jo37 napisał:

Agnieszka ma bardzo szczęśliwą rękę.

I wspaniałe, wrażliwe serce :) A z domkiem "mojego" Toficzka utrzymujemy obie kontakt do dzisiaj <3

Powtórzę za Poker - jeśli toksoplazmoza już przebyta, to co ma leczyć antybiotyk? Skutki toksoplazmozy?

Link to comment
Share on other sites

A czy Papi jakoś szczególnie cierpi w tym swoim ciele? Nie chce się oczywiście wtrącać czy podążać decyzję weta tylko tak mysle

Czy on potrzebuje trochę dziwnego leczenia? I po co rezonans? Nie dość że jest to bardzo drogie to jeszcze na swój sposób niebezpieczne zwłaszcza gdy podaję się kontrast.... 

Co zmieni wynik? 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Weci sugerują, że przyczyną jego stanu zdrowia może też być guz np. uciskający mózg. Trudno mi powiedzieć, czy cierpi, widzę natomiast, że dostosował się i radzi sobie ze swoimi niepełnosprawnościami, a to oznacza, że ma je nie od miesiąca, czy dwóch, a o wiele dłużej

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Badanie w kierunku toksoplazmozy mówi , że on ją przebył a, nie ma teraz czynnego procesu.  Zlecenie antybiotyku i do tego paskudnego, jest chyba po to by coś zlecić. Nie dałabym.

Reszta jego przypadłości może być wynikiem przebycia zakażenia toksoplazmozą.

Jeżeli są chętni na niego, to oddałabym z informacjami jakie są.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Poker napisał:

Badanie w kierunku toksoplazmozy mówi , że on je przebył a, nie ma teraz czynnego procesu.  Zlecenie antybiotyku i do tego paskudnego, jest chyba po to by coś zlecić. Nie dałabym.

Reszta jego przypadłości może być wynikiem przebycia zakażenia toksoplazmozą.

Jeżeli są chętni na niego, to oddałabym z informacjami jakie są.

Poker,jak najbardziej się z tym zgadzam i poprzednimi Twoimi wpisami. Bardzo dziękuję za nie bo zawsze łatwiej jest podjąć decyzję.

26 minut temu, szafirka napisał:

No to nie daję i czekam na decyzję Anuli lub Bogusi co dalej

Anuli nie będzie przez tydzień ale przed jej wyjazdem właśnie zastanawiałyśmy się nad koniecznością rezonansu. Jeżeli on nic w zasadzie nie zmieni bo najbardziej prawdopodobne jest to,że  stan Papisia spowodowała przebyta toxoplamoza, to nie ma sensu go robić.

Jutro wszystko przekażę p.Kasi i jeżeli uzna tak samo to z naszej strony nie stawiamy sprzeciwu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...