Jump to content
Dogomania

Lumi - ma już DS, już mam imię, jestem w hoteliku, Nie mam nic:(:( nawet imienia, jestem za duża, za stara - siedzę od lat w zamojskim schronie - biała suczka prosi o pomoc


Recommended Posts

11 godzin temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Tak, dziękuję, można przyjąć, że choroba przeszła. Ten pomysł z aktywizacją lokalnej społeczności w celu pomocy jednemu wybranemu psu jeszcze wymaga dopracowania, bo na razie efekty nie są duże. Na razie wpłaciły tylko najbliższe koleżanki. Trzeba by było zrobić jakąś akcję choć teraz w covidzie to trudne. Myślałam o zorganizowaniu sprzedaży garażowej, z której dochód poszedłby na sunię. Muszę się nauczyć działać na FB. Potrzeba matką wynalazku. 

Cieszę się, że choroba odpuściła, bo bałysmy się tutaj o Ciebie i Twojego TZa.

Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, mari23 napisał:

Ja bym raczej stawiała, że te zarezerwowane tylko.... obym się myliła, ale odrobaczenie wszystkich to bardzo duży koszt :(

Feniś czuwa; sam nie dał rady:(

Z zamojskiego  schroniska wyjechało teraz 12 psów, to rekord.

Dobro, którego zaznał Feniks w ostatnim czasie wraca i będzie wracać, wierzę w to mocno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.04.2021 o 22:27, Tola napisał:

Feniś czuwa; sam nie dał rady:(

Z zamojskiego  schroniska wyjechało teraz 12 psów, to rekord.

Dobro, którego zaznał Feniks w ostatnim czasie wraca i będzie wracać, wierzę w to mocno.

Tak, Feniś odchodząc zostawił ogrom dobra, które od Was otrzymał i to dobro teraz pomaga innym psiakom, także Lumi, która też wiele lat życia w schronisku zmarnowała <3

Link to comment
Share on other sites

Sunia chodzi już niemal cały czas na luźnej smyczy, nawet wyjście z boksu jest spokojniejsze. Tylko krąży koło mnie jak satelita i muszę cały czas przekładać smycz w rękach. Próbuję ją uczyć, żeby szła po jednej stronie nogi, ale jest bardzo wrażliwa i szarpnięcie smyczą powoduje, że się wycofuje. Jedyne co pomaga to bardzo krótka smycz. Muszę pomyśleć nad psim towarzystwem dla niej, może pokaże jej do czego służy spacer.

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Murka napisał:

Sunia chodzi już niemal cały czas na luźnej smyczy, nawet wyjście z boksu jest spokojniejsze. Tylko krąży koło mnie jak satelita i muszę cały czas przekładać smycz w rękach. Próbuję ją uczyć, żeby szła po jednej stronie nogi, ale jest bardzo wrażliwa i szarpnięcie smyczą powoduje, że się wycofuje. Jedyne co pomaga to bardzo krótka smycz. Muszę pomyśleć nad psim towarzystwem dla niej, może pokaże jej do czego służy spacer.

Może to z radości tak "tańczy" wokół Ciebie :) tyle lat za kratami, a teraz trawka pod łapami, spacer....no przecież nas to bardzo cieszy, a ją.... :) :) Kochana Lumi, nauczy się wszystkiego i nacieszy się jeszcze szczęściem :)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, mgog napisał:

Elu, sprawdź proszę moją wpłatę za bazarek imienny Lumii wysłałam 15 kwietnia.

Przykro mi, ale na koncie Lumi nie ma wpłaty od Ciebie.  Stan konta Lumi w banku jest zgodny ze stanem finansów w poście rozliczeniowym Lumi. Sprawdź proszę czy na pewno wpłaciłaś na podany nr konta.

Link to comment
Share on other sites

Na konto Lumi wpłynęły poniższe kwoty:

 

     180,00  -  Pani Elżbieta i Zygmunt opiekunowie Abi  -  22.04.
27,00  -  kiyoshi   bazarek imienny  -  22.04. 
19,00  -  Jo37   bazarek imienny  -  23.04

32,00  -  Aagat21   bazarek imienny  -  24.04.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy

618144471_dlaWaslove.jpg.358e2bbedf22c687e9f373bc6ea4f352.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, elik napisał:

Na konto Lumi wpłynęły poniższe kwoty:

 

     180,00  -  Pan Zygmunt P.  9 m-cy po 20,00 zł czy to ktoś z dogo?  -  22.04.
27,00  -  kiyoshi   bazarek imienny  -  22.04. 
19,00  -  Jo37   bazarek imienny  -  23.04

32,00  -  Aagat21   bazarek imienny  -  24.04.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy

618144471_dlaWaslove.jpg.358e2bbedf22c687e9f373bc6ea4f352.jpg

Pan Zygmunt jest opiekunem Abi, który razem z żoną p. Elą bardzo kibicują Lumi w powrocie do normalnego życia, poproszę zmień opis na opiekunowie Abi.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Pan Zygmunt jest opiekunem Abi, który razem z żoną p. Elą bardzo kibicują Lumi w powrocie do normalnego życia, poproszę zmień opis na opiekunowie Abi.

Przepraszam, mówiłaś mi o tym, ale

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, mgog napisał:

Elu, sprawdź proszę moją wpłatę za bazarek imienny Lumii wysłałam 15 kwietnia.

 

21 godzin temu, elik napisał:

Przykro mi, ale na koncie Lumi nie ma wpłaty od Ciebie.  Stan konta Lumi w banku jest zgodny ze stanem finansów w poście rozliczeniowym Lumi. Sprawdź proszę czy na pewno wpłaciłaś na podany nr konta.

Wyjaśniło się, że mgog rzeczywiście wpłaciła 20,00 zł na konto Lumi z tym, że w tytule przelewu napisała: BAZAREK IMIENNY BD, co ja odczytałam jako wpłata od b-d (jest dogomaniak o takim nicku) i tak zapisałam w poście rozliczeniowym (już poprawiłam na mgog) i w poście z dnia 16.04. dziękując za wpłaty na konto Lami.

Na koncie Białej Damy pojawiły się poniższe kwoty:

  •  50,00  -  Agnieszka znajoma  elik   -  15.04.
  • 150,00  -  maarit   IV.2021-III.2022 + 30,00 zł  bonusik  :)   -  16.04.
  •   20,00  -  Dulska   IV  -  16.04.
  •   50,00  -  gabim   -  16.04.
  •   20,00  -  Ewa Marta   IV  -  16.04.
  • 130,00  -  Krystyna Ś.   IV   + 100,00 zł  bonusik  :)   -  16.04.
  •  20,00  -  b-d   bazarek imienny  -  16.04.
  • 100,00  -  bou   -  16.04.
  •   20,00  -  b-b   -  16.04.
  •   30,00  -  Zagrodowy p.p.   IV  -  16.04.
  • 300,00  -  Skarpeta im. Talcott   -  16.04.
  • 100,00  -  koja   IV-V  -  16.04.
  •  50,00  -  jankamałpa   -  16.04.
  •  20,00  -  ewu   na transport   -  16.04.

Bardzo serdecznie dziękujemy

1520657540_dlaWaslove.jpg.47e10f526b969d43eae72ee892f7270e.jpg          896411514_dzikujajestecie.jpg.ca87fe5ddd46ec56e19ea26c2093581d.jpg

Link do tego postu

Link to comment
Share on other sites

Jest sporo wpłat dla Lumi, za wszystkie bardzo dziękujemykwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0069.gif

40 zł  - Małgorzata P. Komarów - (16.04)

100 zł - Ela G. W - wa   (16.04)

15 zł - Danuta K. Chełm  (16.04)

30 zł - Beata P. Siemianowice Śl. (19.04)

200 zł Bogumiła B. Michałowice (19.04)

20 zł - Grażyna K. Libiąż (20.04)

20 zł Eugenia C. Łosice (20.04)

50 zł - Ela K. Łódż (20.04)

50 zł - Ela S. Miękinia (23.04)

 

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, KrystynaS napisał:

Witam się u Lumi, ciekawe czy są jakieś postępy. Nie pamiętam czy ona też była tak bardzo zarobaczona? bo inne psy które wyjechały mają mnóstwo pasożytów.

Nie Lumi nie była jakoś bardzo zarobaczona. Murka ją odrobaczyła zaraz po wyjeździe ze schronu i będzie jeszcze raz odrobaczana w ciągu 2 tyg.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Tola napisał:

Jest sporo wpłat dla Lumi, za wszystkie bardzo dziękujemykwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0069.gif

40 zł  - Małgorzata P. Komarów - (16.04)

100 zł - Ela G. W - wa   (16.04)

15 zł - Danuta K. Chełm  (16.04)

30 zł - Beata P. Siemianowice Śl. (19.04)

200 zł Bogumiła B. Michałowice (19.04)

20 zł - Grażyna K. Libiąż (20.04)

20 zł Eugenia C. Łosice (20.04)

50 zł - Ela K. Łódż (20.04)

50 zł - Ela S. Miękinia (23.04)

 

Dziękuję bardzo za info.

Lumi ma zbierane pieniądze na dwóch kontach.

Pieniądze z dogo wpływają na konto skarbnika Elik, a pieniądze z FB wpływają na konto Fundacji ZEA.

Bardzo Cię proszę Tolu, abyś regulowała koszty hotelowania oraz weta itd.,  na które wystawia faktury Murka z konta fundacji ZEA. 

Pieniądze z konta Elik na dogo zaoszczędzimy na razie. 

 

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Tola napisał:

Jest sporo wpłat dla Lumi, za wszystkie bardzo dziękujemykwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0069.gif

40 zł  - Małgorzata P. Komarów - (16.04)

100 zł - Ela G. W - wa   (16.04)

15 zł - Danuta K. Chełm  (16.04)

30 zł - Beata P. Siemianowice Śl. (19.04)

200 zł Bogumiła B. Michałowice (19.04)

20 zł - Grażyna K. Libiąż (20.04)

20 zł Eugenia C. Łosice (20.04)

50 zł - Ela K. Łódż (20.04)

50 zł - Ela S. Miękinia (23.04)

 

Dzięki   :) Już uzupełnię zapis w poście rozliczeniowym.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Dziękuję bardzo za info.

Lumi ma zbierane pieniądze na dwóch kontach.

Pieniądze z dogo wpływają na konto skarbnika Elik, a pieniądze z FB wpływają na konto Fundacji ZEA.

Bardzo Cię proszę Tolu, abyś regulowała koszty hotelowania oraz weta itd.,  na które wystawia faktury Murka z konta fundacji ZEA. 

Pieniądze z konta Elik na dogo zaoszczędzimy na razie. 

 

Nie da się inaczej, jak będą na ZEa;).

Oczywiście wszystko będzie regulowane, na razie nic nie ma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z Murką. Sunia nie umie chodzić na smyczy. Murka zastanowi się z którym pieskiem ją zapoznać, może w ten sposób pokaże jej jak spacerować. Lumi jest miła i bardzo lubi, żeby ją głaskać po głowie. To trochę dziwne, bo większość psów tego nie lubi. Ale Lumi cała się rozpływa jak się ją głaszcze, pragnie kontaktu z kochającą osobą. U Murki sunia odpoczywa i ma najlepszą opiekę.  Na razie wiemy, że Lumi potrzebuje domku z ogrodem, człowieka mogącego jej poświęcić sporo czasu i uczucia. Potrzebuje dużo spacerów i spokoju.  Bez małych dzieci. Zaczniemy ją ogłaszać za jakieś dwa tygodnie.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...