Jump to content
Dogomania

Lumi - ma już DS, już mam imię, jestem w hoteliku, Nie mam nic:(:( nawet imienia, jestem za duża, za stara - siedzę od lat w zamojskim schronie - biała suczka prosi o pomoc


Recommended Posts

42 minuty temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Rozmawiałam z Murką. Sunia nie umie chodzić na smyczy.

Zawsze można spróbować - to na pewno nie zaszkodzi - prowadzić ją za smakolem trzymanym w połowie zaciśniętej dłoni przed psim nosem i co parę kroków zatrzymać się, dać kawałeczek i znowu ruszyć. Tyle ze na początku to bardzo krótki spacer:-) Sunia jest dość wysoka, więc lewa ręka ze smakolem, jeśli sunia ma iść przy lewej nodze,  może być zgięta w łokciu, i w przegubie tak, by dłoń układała się jak koszyczek ze smakolami przed psią mordką. A smycz w prawej ręce.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Lumi jest miła i bardzo lubi, żeby ją głaskać po głowie. To trochę dziwne, bo większość psów tego nie lubi. Ale Lumi cała się rozpływa jak się ją głaszcze,

Moja suczka też uwielbiała jak się ją głaskało po głowie, bez przerwy nadstawiała głowę

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Lumi jest miła i bardzo lubi, żeby ją głaskać po głowie. To trochę dziwne, bo większość psów tego nie lubi.

 

12 godzin temu, KrystynaS napisał:

Moja suczka też uwielbiała jak się ją głaskało po głowie, bez przerwy nadstawiała głowę

No właśnie większość psów kuli się, gdy ktoś głaszcze je po głowie, choćby to był ich opiekun. Ale, jak widać, są wyjątkowe psiaki  :)

Link to comment
Share on other sites

48 minut temu, elik napisał:

 

No właśnie większość psów kuli się, gdy ktoś głaszcze je po głowie, choćby to był ich opiekun. Ale, jak widać, są wyjątkowe psiaki  :)

Lumi jest wyjątkowa :) a głaskania nie miała tyle lat biedulka, że uszczęśliwia ją każde dotknięcie dłoni, muśnięcie sierści...gdyby była kotem, pewnie by mruczała z rozkoszy ;) 

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, mari23 napisał:

Lumi jest wyjątkowa :) a głaskania nie miała tyle lat biedulka, że uszczęśliwia ją każde dotknięcie dłoni, muśnięcie sierści...gdyby była kotem, pewnie by mruczała z rozkoszy ;) 

Też tak myślę  :)

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Sowa napisał:

Zawsze można spróbować - to na pewno nie zaszkodzi - prowadzić ją za smakolem trzymanym w połowie zaciśniętej dłoni przed psim nosem i co parę kroków zatrzymać się, dać kawałeczek i znowu ruszyć. Tyle ze na początku to bardzo krótki spacer:-) Sunia jest dość wysoka, więc lewa ręka ze smakolem, jeśli sunia ma iść przy lewej nodze,  może być zgięta w łokciu, i w przegubie tak, by dłoń układała się jak koszyczek ze smakolami przed psią mordką. A smycz w prawej ręce.

Lumi niestety nie interesują smakołyki, tzn. nie kiedy się je podaje w ręce (dopiero kiedy zostawię jej w boksie i sobie pójdę to skłania się do spałaszowania).

Ogólnie nie jest źle i sunia potrafi iść normalnie np. kiedy idziemy jakimś węższym przejściem. Czuje się też bezpieczniej kiedy idziemy wzdłuż ogrodzenia, krzaków lub muru. Najgorzej jest kiedy wychodzimy na otwartą przestrzeń, wtedy Lumi włącza się satelitowanie. Wówczas działa skrócenie smyczy. 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Murko, rozmawiałam z Tolą i radzi, żeby zrobić Lumi rozszerzone badania krwi, wątroby i trzustki oraz ogólny ogląd, po prostu żeby wiedzieć czy jej nic nie dolega. Czy mogłabyś zrobić te badania przy okazji? To nic pilnego ale przed adopcją dobrze by było wiedzieć czy sunia jest zdrowa.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Murka napisał:

Lumi niestety nie interesują smakołyki, tzn. nie kiedy się je podaje w ręce (dopiero kiedy zostawię jej w boksie i sobie pójdę to skłania się do spałaszowania).

Żadne? Nawet pasztet na bułce albo smażona wątróbka? Nie musi jeść, byle podążała za zapachem w ręce. A gdybyś wyprowadziła ją z kojca, przeprowadziła na smyczy za smakolem w ręce kilka kroków i powrót do kojca i tam wrzucenie smakola? 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Murko, rozmawiałam z Tolą i radzi, żeby zrobić Lumi rozszerzone badania krwi, wątroby i trzustki oraz ogólny ogląd, po prostu żeby wiedzieć czy jej nic nie dolega. Czy mogłabyś zrobić te badania przy okazji? To nic pilnego ale przed adopcją dobrze by było wiedzieć czy sunia jest zdrowa.

Myślę, że a wiedza przyda się nam; to starsza suczka i tyle lat w schronisku, warto zobaczyć, co tam w środku się dzieje...

Link to comment
Share on other sites

Na konto Lumi wpłynęły poniższe kwoty:

  •   45,00  -  Aska7   bazarek imienny  -  26.04
  •     5,00  -  Onaa   bazarek imienny  -  26.04.
  •    20,00  -  jankamałpa   bazarek imienny  -  26.04.
  •     15,00  -  Poker   bazarek imienny  -  26.04.
  •   120,00  -  mgog  deklaracja  IV.2021 - III.2022   -  28.04.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy

466848699_dziki.gif.240c5a3319d26d4a4c9d8d2a0eba30c8.gif     1731149502_kwiatki15.jpeg.307455fc10e5cedf5253a054f4c0bd29.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.04.2021 o 19:08, agat21 napisał:

Kolejne biedne psisko z więzienia gubiące się w większej przestrzeni. Może już nie pamięta jak to jest.. :/

Przez tyle lat w betonowym boksie pełnym innych psiaków, jedynie przez kraty patrzyła na krajobraz....ciągle ten sam...

Dnia 27.04.2021 o 21:04, Tola napisał:

Myślę, że a wiedza przyda się nam; to starsza suczka i tyle lat w schronisku, warto zobaczyć, co tam w środku się dzieje...

Oby wyniki były conajmniej tak dobre, jak u Makarego....trzymam mocno kciuki !

Link to comment
Share on other sites

Za pomocą koleżanki znającej się an FB zrobiłam nowe wydarzenie dla Lumi. Mam nadzieję, że wpłyną dodatkowe pieniążki z FB. W maju KGW w naszej miejscowości planuje wyprzedaż garażową, przygotowuję na tę wyprzedaż sadzonki warzyw, książki i inne gadżety, z których dochód zostanie przeznaczony dla Lumi. Na tej imprezie też ogłoszę, że szukam dla niej domku.

Najlepszą opcją byłoby gdyby sąsiedzi Mari zdecydowali się ją adoptować, ale jeżeli się nie zdecydują to na początek będę szukała dla niej domku niedaleko ode mnie.

Murka napisała, że zrobiła nowe zdjęcia suni, to super bo przydałyby się zdjęcia do ogłoszeń.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...