Jump to content
Dogomania

~ W DOMKU W WARSZAWIE Aria młodziutka ONka


Recommended Posts

  • malagos changed the title to ~ W DOMKU W WARSZAWIE Aria młodziutka ONka

Wczoraj czekałam na telefon, i pani zadzwoniła o 22.30, po spacerze. Az się uśmiechałam, jak pani opowiadał o Arii :) jest w niej zakochana, i ciągle ja chwali, ze takie mądre ma oczy, że tak mądrze patrzy ... Aria zjadła pół puchy Doliny Noteci, garść chrupek,  napiła się wody. Jasiek usiadł przy psie na podłodze, gadał z nią, i jak przyszła por spaceru na wieczór, Aria podniosła się z koca i poszła za ... Jaśkiem. I zeszła po schodach, i pochodziła ślicznie na smyczy ze 20 min, i wrócili na to 2 piętro bez bólu :)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Codziennie mam telefoniczną relację od pani Agnieszki. Jest zaskoczona postępami Arii, tym, jak chodzi na smyczy, jak zaczyna się bawić z Jaśkiem, jak pokonała strach przed schodami i zamkniętymi drzwiami klatki schodowej. Porównuje do poprzedniej owczarki, tez po przejsciach, i porównanie wypada na korzyść Arii :) że mądrzejsza, że milsza, ze taka ujmująca.

No i niech tak zostanie :)

Aha, zaliczyła kupsko na dywanie, ale ponoć nie stanowiło to problemu dla pani Agnieszki.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, malagos napisał:

Codziennie mam telefoniczną relację od pani Agnieszki. Jest zaskoczona postępami Arii, tym, jak chodzi na smyczy, jak zaczyna się bawić z Jaśkiem, jak pokonała strach przed schodami i zamkniętymi drzwiami klatki schodowej. Porównuje do poprzedniej owczarki, tez po przejsciach, i porównanie wypada na korzyść Arii :) że mądrzejsza, że milsza, ze taka ujmująca.

No i niech tak zostanie :)

Aha, zaliczyła kupsko na dywanie, ale ponoć nie stanowiło to problemu dla pani Agnieszki.

Wygląda na to, że sunia czekała na swój własny najwłaśniejszy dom, żeby pokazać się w całej krasie. U Was trochę się maskowała ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, malagos napisał:

Jednak pojawiają się problemy z Arią. Chodzi o lęk Arii przed spotykanymi na spacerze psami, chęcią panicznej ucieczki

SOWA, proszę, pomożesz pani Agnieszce?.... mogę podac Twój nr telefonu?...

Moja Luka też tak miała na początku w Warszawie, choć na wsi była bardzo towarzyska.

Na pierwszego psa, który podszedł do niej na spacerze zawarczała ze strachu, choć nie miał złych zamiarów. Zaczeliśmy ćwiczyć psie kontakty ze starszym spokojnym psem, którego codziennie spotykaliśmy na skwerku, potem był codziennie spotykany szczeniak, potem ciągle ta sama wesoła suczka, a dalej poszło już gładko. Byłam przerażona, bo myślałam, że tak zostanie na zawsze.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nie należy unikać kontaktów z psami, bo lęk będzie się nasilał.Dobrze jest organizować spotkania z przyjaznymi psami, lub zapisać się z Arią do psiego przedszkola, gdzie pod okiem trenera, psy się uczą zachowań socjalnych i nie tylko. Polecam Akademię Psorbona, która prowadzi zajęcia w Warszawie ( nie wiem, jak to jest teraz przy pandemii). Kończyły ją wszystkie psy z mojej rodziny, z wyjątkiem Lerki. Mają stronę www i na fb

 

Link to comment
Share on other sites

W Warszawie jest sporo dobrych szkółek - to normalne, że Aria jest w tej chwili przerażona nowym dla niej światem. Telefon przekazany, rozmowa umówiona, a wszystkie Miłe Panie zapraszam na nosem.pl - jest za free do przeczytania nienajgorszy moim zdaniem poradnik - Z kluczem do psa.  I także trzy teksty o psach przygarniętych Adoptowany pies w nowym domu, Zachowanie ciszy w domu, Szczekanie na ludzi - mogą się przydać.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Sowa napisał:

W Warszawie jest sporo dobrych szkółek - to normalne, że Aria jest w tej chwili przerażona nowym dla niej światem. Telefon przekazany, rozmowa umówiona, a wszystkie Miłe Panie zapraszam na nosem.pl - jest za free do przeczytania nienajgorszy moim zdaniem poradnik - Z kluczem do psa.  I także trzy teksty o psach przygarniętych Adoptowany pies w nowym domu, Zachowanie ciszy w domu, Szczekanie na ludzi - mogą się przydać.

Bardzo dziękuję, że jesteś, i wszystko przekazałam pańci Arii

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...