Jump to content
Dogomania

S.O.S. sunia spod lasu, teren Wojtyszek- odlowiona z 7 szczeniakami! 6 szczeniaczków już w DS, 1 szczeniak i mama zostają gdzie są...


kiyoshi

Recommended Posts

3 godziny temu, Poker napisał:

 

Co z sunią? Ona też złapana? Pewnie pójdzie za dziećmi , szczególnie ,że do p.Ani nabrała zaufanie.

przepraszam, że nie odpowiadałam od razu. Sunia jest oczywiście z małymi, akurat na zdjęciach na kołdrach się nie załapała, bo wyszła na podwórko, ale jest z nimi cały czas, nie pójdzie nigdzie bo podwórko jest szczelnie ogrodzone

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, agat21 napisał:

Kiyoshi, wielkie ukłony i wyrazy uznania dla Was obojga! Wspaniała robota.

Pytałaś może Judytę o możliwość przyjęcia szczeniaczków?

nie pytałam...nie wiem czy chciałabym je dawać do Judyty, wtedy nie poznam ich dalszych losów....a ta myśl, jest dla mnie straszna:( na pewno Judyta jest super fundacja, ale ma tyle podopiecznych, że ja po prostu spróbuje najpierw szukać gdzie indziej jeszcze....

najlepiej żeby zabrał je ktoś w domowe warunki, bo teraz nie wiem ani jak je odrobaczyć, ani szczepić...dużo jest tych spraw a ja mam wielki deficyt czasu. Tyle co wróciłam ze swojego schroniska...

Pani Ania nie pojedzie z nimi do weta, nie dopilnuje...teraz juz nie mam złudzeń...

Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Poker napisał:

Masz jakiś pomysł co z nimi i z sunią zrobić? jeszcze jest trochę czasu, by się rozejrzeć za DT.

Oby zdążyć przed wydaniem w nieodpowiednie  ręce. Nie sądzę , aby ta Pani Ania czekała 8 tygodni jak zaczną ją nagabywać ci co "zarezerwowali" szczeniaczki :(

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, Poker napisał:

Masz jakiś pomysł co z nimi i z sunią zrobić? jeszcze jest trochę czasu, by się rozejrzeć za DT.

na razie nie wiem:( wjeżdżam teraz na wekend do rodziców, chce pójść na groby- babć moich i chrześniaka, chce wreszcie zobaczyć drugiego chrześniaka, który się urodził...

W poniedziałek zaczne działać...myśle, myśle....póki co moja koleżanka (a córka Pani Ani) obiecała że będzie czuwać i mama na pewno nigdzie małych nie odda ;) (przez te 3 dni wolne będzie tam w lasach)

Moja inna znajoma, która też pomaga na terenach Wojtyszek ma skontaktować sie z Judytowem. Zawoziła tam jakiś czas temu sunie spod lasu tez z 3 szczeniakami. Zachwalała bardzo.....zobaczymy.

DT myślałam znaleśc, ale gdyby były 2-3 szczeniaki, a tu jest ich 7 i jeszcze przez m-c muszą być razem:(

Koleżanka z przytuliska pytała i chyba w najgorszy razie zgodzi się bym zabrała je do nas do kojca, ale to naprawde ostateczność, bo jest zimno mocno i my mamy tylko kojce zewnętrzne :( opieka też jest licha- jesteśmy od 16 do 18 tej a reszta doby nie ma nikogo...:(

Nie wiem...może jakiś płatny tymczas ktoś z Was zna?? nie wiem po prostu co robić...:(

Link to comment
Share on other sites

kiyoshi, jak wspaniale że dzięki Twojej determinacji maluchy już poznają życie z człowiekiem. I rozumiem, że nie chcesz oddawać psiaków do Judyty, bo wtedy faktycznie nie będziesz mieć kontroli nad maluchami... może trzeba by ogłaszać już maluchy, może zgłosi się jakiś DT? :( Na fejsbuku widziałam kilka DT stricte szczeniakowych... może by do nich napisać?

Ciągle po głowie chodzi mi jedno: czy... Pani Ania na pewno przetrzyma szczeniaki do 8tygodnia życia przy matce, czy wyda "bo jedzą samodzielnie"? :( 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, kiyoshi napisał:

Pani Ania nie pojedzie z nimi do weta, nie dopilnuje...teraz juz nie mam złudzeń...

Podczytywałam wątek i powiem szczerze bardzo mnie rozczarowała dzisiejsza postawa tej Pani. :(

Iza jakbyś zbierała kasę dla rodzinki  to daj znać - dorzucę . 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Tyś(ka) napisał:

kiyoshi, jak wspaniale że dzięki Twojej determinacji maluchy już poznają życie z człowiekiem. I rozumiem, że nie chcesz oddawać psiakó do Judyty... może trzeba by ogłaszać już maluchy, może zgłosi się jakiś DT? :( Na fejsbuku widziałam kilka DT stricte szczeniakowych... może by do nich napisać?

Ciągle po głowie chodzi mi jedno: czy... Pani Ania na pewno przetrzyma szczeniaki do 8tygodnia życia przy matce, czy wyda "bo jedzą samodzielnie"? :( 

myśle, że wyda....już dziś pytała co ma im dać jeść!! (mówiłam, ze na razie tylo mama je, one pija mleko mamy)...no ja myślałam, że ona troche lepiej zna się na psach, ale wiadome.... no to wszystko to sa nerwy, stres, ona też nie wie, czy ja wróce czy nie zostanie z 8 nowymi psami których po prostu nie może mieć....NO tak juz ją tłumacze.  Ale mysle, że tych 4 czy 5 tygodni ona w życiu nie wytrzyma z tyloma psami...nie ma szans.... jakie widziałaś DT dla szczeniaków na fb?? ja się boje tych domów u nieznajomych z fb, tyle się naczytałam, że po prostu strach już o wszystko...:(

4 minuty temu, mdk8 napisał:

Podczytywałam wątek i powiem szczerze bardzo mnie rozczarowała dzisiejsza postawa tej Pani. :(

Iza jakbyś zbierała kasę dla rodzinki  to daj znać - dorzucę . 

bardzo dziękuje Małgosiu, na pewno będe zbierać, tak czy inaczej będzie dużo wydatków....DZIEKUJE <3

Link to comment
Share on other sites

A może Panią Anię uspokoiłoby, gdybyś spisała umowę z nią? Że zajmiesz się psami, znajdziesz domy, a ona w zamian za to zapewni im opiekę...? Chociaż nie wiem, nie chce brzmieć jakbym się wymądrzała... patowa sytuacja, Pani Ania już nie jest wiarygodna :(
 

Te szczeniakowe DT, które znam są zapsione obecnie:( ale wiem, że takich osób jest więcej niż te znane przeze mnie... oczywiście trzeba by było i je sprawdzić, spisać umowy, a nie wydawać ślepo. 

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, Poker napisał:

A czy p.Ania ma wspomaganie karmą dla suni ? Może trzeba kupić karmę dla karmiących suczek ?

zostawiłam jej pól worka Britt i sporo puszek Animondy i Rocco, więc dobrej jakości karma. Poza tym ona gotuje suni kasze z kurczakiem/mięsem.

21 minut temu, Tyś(ka) napisał:

A może Panią Anię uspokoiłoby, gdybyś spisała umowę z nią? Że zajmiesz się psami, znajdziesz domy, a ona w zamian za to zapewni im opiekę...? Chociaż nie wiem, nie chce brzmieć jakbym się wymądrzała... patowa sytuacja, Pani Ania już nie jest wiarygodna :(
 

Te szczeniakowe DT, które znam są zapsione obecnie:( ale wiem, że takich osób jest więcej niż te znane przeze mnie... oczywiście trzeba by było i je sprawdzić, spisać umowy, a nie wydawać ślepo. 

ona wie, że ja koleguje się bardzo z jej córka od 5 lat, więc to chyba więcej niż umowa ;) a poza tym jak sąsiedzi wparują po pieski to wiesz ile ta umowa będzie warta ;)

a to co pogrubiłam...no wszystkie domy które mnie zawiodły przeszly pozytywne wizyty, były długie rozmowy....a i tak jakby wydawać na ślepo....:(

 

Link to comment
Share on other sites

Nigdy nie ma 100 % gwarancji , że ludzie nie zawiodą. Ale wizyty PA zmniejszają jednak ryzyko zwrotów.

Dziwna ta p.Ania . Z jednej strony gotuje psom , a z drugiej nie żal jej oddać psy na łańcuch.

To, że Twoja przyjaciółka jest jej córką nie gwarantuje właściwego postępowania tej pani.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny spisane umowy nicnie da

Maz mi tłumaczył jak to jest na wsi, ona teraz nie będzie chciała żyć źle z sąsiadami i da im te psy dla świętego spokoju bo obiecala

W nocy nie mogłam spać. Sądzę że jednak muszę je zabrać do schroniska do nas.. Dla wszystkich ważne tylko że takie słodkie a co reszta- szczepienia odrobaczenia czy przyszlosc

Jestem załamana. Powinnam była nimi odjechać jak je miałam w aucie

14 godzin temu, Poker napisał:

Jesteś wspaniała! Dziękuję całym sercem

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Tola napisał:

Bardzo się cieszę, że akcja zabierania psiej rodzinki udała się, ale martwi mnie podejście p. Ani i tez uważam, ze zechce rozdać szczeniaki jak najszybciej.

Może faktycznie spisanie umowy byłoby jednak jakimś zabezpieczeniem...

Moim zdaniem  nawet spisana umowa nie da żadnej gwarancji. Przyjdzie sąsiad, czy znajomy i powie: "Daj mi szczeniaka" a ta Pani odpowie :"Nie dam Ci bo mam umowe"  - nie  wierze w to. Wyda psiaka i już.  i jeszcze będzie zadowolna. Tej Pani może by należło ładnie podziękować, może jakiś skromny upominek dać,  ALE psiaki zabrać jak najszybciej nawet do  kojca w przytulisku bo będą bezpieczne a Ty nie wykończysz się psychicznie zamartwiając się czy coś im się stało złego, tylko będziesz mogła spokojnie szukać im domów.

Nie mam jak Ci pomóc :(

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, jankamałpa napisał:

Moim zdaniem  nawet spisana umowa nie da żadnej gwarancji. Przyjdzie sąsiad, czy znajomy i powie: "Daj mi szczeniaka" a ta Pani odpowie :"Nie dam Ci bo mam umowe"  - nie  wierze w to. Wyda psiaka i już.  i jeszcze będzie zadowolna. Tej Pani może by należło ładnie podziękować, może jakiś skromny upominek dać,  ALE psiaki zabrać jak najszybciej nawet do  kojca w przytulisku bo będą bezpieczne a Ty nie wykończysz się psychicznie zamartwiając się czy coś im się stało złego, tylko będziesz mogła spokojnie szukać im domów.

Nie mam jak Ci pomóc :(

Mamy identyczne ne zdania. 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, kiyoshi napisał:

nie pytałam...nie wiem czy chciałabym je dawać do Judyty, wtedy nie poznam ich dalszych losów....a ta myśl, jest dla mnie straszna:( na pewno Judyta jest super fundacja, ale ma tyle podopiecznych, że ja po prostu spróbuje najpierw szukać gdzie indziej jeszcze....

najlepiej żeby zabrał je ktoś w domowe warunki, bo teraz nie wiem ani jak je odrobaczyć, ani szczepić...dużo jest tych spraw a ja mam wielki deficyt czasu. Tyle co wróciłam ze swojego schroniska...

Pani Ania nie pojedzie z nimi do weta, nie dopilnuje...teraz juz nie mam złudzeń...

Nie rozumiem..., dlaczego nie poznałabyś ich dalszych losów?

Link to comment
Share on other sites

a nie dałoby się po nie dzisiaj pojechać i je zabrać?

bo jak je kobieta porozdaje to będzie większy  problem, a dzieci sąsiadów pewnie będą chciały takie słodkie szczeniaczki od razu brać -akurat jest kilka wolnych dni od szkoły; nawet jak ich nie da -to i same sobie wezmą; bo szczeniaki nie sa przecież w domu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...