Jump to content
Dogomania

S.O.S. sunia spod lasu, teren Wojtyszek- odlowiona z 7 szczeniakami! 6 szczeniaczków już w DS, 1 szczeniak i mama zostają gdzie są...


kiyoshi

Recommended Posts

Cykl rozwojowy robali wynosi 2-3 tygodni, więc po 10. dniach jest za szybko.

Czy ty masz ludzki Pyrantel ? Jeżeli tak , to powinny dostać po 0.2 ml na porcję. t

Trudno powiedzieć ile jest kropli w 1 ml i jakie duże są krople. Drugim razem podałabym po 3 krople.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Poker napisał:

Cykl rozwojowy robali wynosi 2-3 tygodni, więc po 10. dniach jest za szybko.

Czy ty masz ludzki Pyrantel ? Jeżeli tak , to powinny dostać po 0.2 ml na porcję. t

Trudno powiedzieć ile jest kropli w 1 ml i jakie duże są krople. Drugim razem podałabym po 3 krople.

nie mam ludzkiego- mam psi od weterynarza, taki jaki dajemy u nas w schronisku szczeniakom (wstawialam zdjęcie na watku ;)). Podałam psom po dwie równe krople i to wyniosło ok. pół tuby....też następnym razem zamierzam podać po 3 albo podjade już z nimi do weta, bo trzeba będzie poznać wage.

Dziś miałam znowu multum telefonów i wiaomości. Jeden telefon super! i piesek brązowy z białymi skarpetkami będzie miał DS we Wrocławiu :)

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Poker napisał:

Super , że pojawiają się chętni na maluszki. Może żaden nie będzie musiał trafić do DT.

Chyba jest szansa że wszystkie trafia na Ds ale jeszcze czekam na wizyty PA, dwóch domów nie jestem pewna i bardzo proszę jeszczs chwilkę zatrzymać to miejsce na DT

21 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Już się pogubiłam, ile jest domków na horyzoncie, ale cieszy mnie to :)

Na chwilę obecną chyba tylko ta sunia do koleżanki Poker nie ma rezerwacji na Ds. Ale też zobaczymy co wyjdzie na wizytach pa. Najlepiej rokujace domy będę umawiać po pieski 23 - 24go. Tydzień przed czasem ale nie ma za bardzo wyboru. Mam jeszcze umowiony dziś jeden telefon. 

Tysiu doszła właśnie paczka od Twojej koleżanki! Jest ogromna- ponad 20 kg!! Otworzę już w domu ale DZIĘKUJE Z CAŁEGO SERCA I DUSZY! 

Edited by kiyoshi
Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, kiyoshi napisał:

Otworzyłam paczkę. Boże jakie tam są przepiękne rzeczy!! Ktoś się bardzo wykosztowal. 

Tysiu możesz zdradzić od kogo ta paczka bo naprawdę chciałabym z całego serca podziękować! 

:) Dobra Dusza z Wrocławia. Jak będzie chciała to sama się ujawni, podałam jej namiary na Twój profil na FB :) Cieszy się, że mogła pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Tyś(ka) napisał:

:) Dobra Dusza z Wrocławia. Jak będzie chciała to sama się ujawni, podałam jej namiary na Twój profil na FB :) Cieszy się, że mogła pomóc.

Wyjątkowa dusza :)) spodziewałam się kilku puszek a tu taka paka! Pyszne jedzonko, cudne zabawki, wspaniałe legowisko, miseczki. Naprawdę nie wiem jak dziekowac. Po prostu jestem w SZOKU

Link to comment
Share on other sites

Zobaczcie wszyscy co psiaki dostały! wielki worek Bosh Puppy :) 24 puszki rocco junior!!! dwie miseczki :) dwa misie !! :) dwa zabawiki- sznurki:) i na spodzie jest legowisko jeszcze nie otwarte, ale to jest taki spory materac... WOW !!! po prostu WOW! :)

f1d401ad33a3.jpg

838911935d6b.jpg

Kochani...licze i znowu mi sie te domy stałe nie zgadzają...mam na kartce 5 domów...a jest 7 psów...2 domy przed wizytami. Jeden dom niby rozważa adopcje dwójki szczeniaków...no i teraz mam jeszcze kilka domów na liście które raczej odrzucam bo ludzie za młodzi, w wynajętym mieszkaniu, z niezbyt stabilną stuacją życiową....mysle, ale raczej się nie zdecyduje tam...jak myslicie??

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

WOW :) To ja zdradzę tylko, że to wolontariuszka wrocławskiej Ekostraży, w której teraz odbywa się nierówna walka z parwo... ale mimo to Duszyczka pomyślała, że pomoże psiakom. Full wypas wyprawka:)

kiyoshi, jestem pesymistką, więc mam nadzieję, że moje czarne wizje się nie spełnią, ale... ja obawiam się, że część domów się wykruszy mimo obietnic, że poczekają. Znajdą jakiegoś szczeniaka, na którego nie trzeba czekać do grudnia i nawet nie dadzą znać, że nieaktualne. Chciałabym się mylić... ale już czasem się z tym spotykałam: ludzie nagle znikali, nawet ci "pewni". Dlatego może twórz listę rezerwową chętnych i sprawdź najwięcej domków jak się da. Jakby co, będzie można polecić inne szczeniaki, ich jest w bród.

A zupełnie osobiście, prywatnie i niezobowiązująco: jestem przeciwniczką brania dwóch szczeniąt z jednego miotu (przeciwnie niż z kotami) i wszędzie zachęcam do przygarniania jednak... jednego (a później, dopiero po ukształtowaniu psa, ok. po 2-3latach ew. dopsienie się), uświadamiam z czym wiąże się wzięcie dwóch psów o podobnej sile, które w tym samym czasie wejdą w okres buntu, próby sił i dojrzewania... którym nastawienie do psów może się zmienić, a prawdziwy charakter ujawnić w okresie dojrzewania, i dla których trzeba znaleźć czas na indywidualne spacery i szkolenie (z każdym z osobna) oraz budowaniu skojarzeń, że człowiek jest fajniejszy od brata/siostry i lepiej z nim współpracować, a nie ze współbratem. Wzięcie parki szczeniąt to niezłe wyzwanie wymagające sporej wiedzy o psach i czasu... dwa razy więcej niż przy jednym :) Aczkolwiek wiem, że są też zwolennicy takich adopcji, ja byłam też nim byłam kiedyś. ;)

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

39 minut temu, agat21 napisał:

Wyprawka że szczęka opada!! :D Łałłł! Super kobitka z tej wolontariuszki :)

noooo....szłam do kuriera spokojnie że to mały karton puszek a on mi wyciąga TAKĄ PAKE <3 :))))) cały czas jestem w szoku. Małe sie ucieszą i Pani Ania :)

49 minut temu, Tyś(ka) napisał:

WOW :) To ja zdradzę tylko, że to wolontariuszka wrocławskiej Ekostraży, w której teraz odbywa się nierówna walka z parwo... ale mimo to Duszyczka pomyślała, że pomoże psiakom. Full wypas wyprawka:)

kiyoshi, jestem pesymistką, więc mam nadzieję, że moje czarne wizje się nie spełnią, ale... ja obawiam się, że część domów się wykruszy mimo obietnic, że poczekają. Znajdą jakiegoś szczeniaka, na którego nie trzeba czekać do grudnia i nawet nie dadzą znać, że nieaktualne. Chciałabym się mylić... ale już czasem się z tym spotykałam: ludzie nagle znikali, nawet ci "pewni". Dlatego może twórz listę rezerwową chętnych i sprawdź najwięcej domków jak się da. Jakby co, będzie można polecić inne szczeniaki, ich jest w bród.

 

hmm...na razie wszystkie domy twardo czekają. Myśle, że jeden może się wykruszyc...tak czuje w kościach....te dwa właśnie powiadomiłam że mam wizytatorów i znów potwierdziły wielką chęć adopcji- bez zmian.

Tysiu, ja chce połowe szczeniaków wydać jednak 23/24 czyli za 12d dni...nie moge jednak dłużej czekac, sunia nie da rady z 7-ma, te najmniejsze się telepią ciągle bo ten domek u Pani Ani nie jest ogrzewany...czekanie kolejny tydzień może im bardziej zaszkodzić niż pomóc...musze wazyć na szali za i przeciw. Pojadą wpierw psiaki do tych pewnych domów- czyli 2 lub 3 (plus sunia na DT do koleżanki Poker)....potem zajme się resztą, na razie nie mam listy rezerwowej bo tych super domów jest malo...jest za to mnostwo studentów w wynajętych mieszkaniach, ze współlokatorami...nie wydam im psów- sory :( sa też młode bardzo pary...typu osób które adoptowały Korcia...od razu mam awersje :(  :(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dzwoniłam o lecznicy i wreszcie wiem w temacie szczepień. Pani powiedziała że szczepienie mogą mieć jak ukoncza 6 tygodni czyli mogłabym je zawieść między 19 czy 20tego. Odrobaczeniu drugie nie ma problemu mogę zrobić planowo po 14 dniach od pierwszego ale cena jaka Pani mi podała zwalila mnie z nóg!!! 60 zł za szczeniaka!!! Czyli za 7 szczeniakow to będzie 420 zł!!! 

:( może poszukam jeszcze czegoś taniej

Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, Patmol napisał:

a jakby ci co biorą szczeniaki się dołożyli? chociaż na własne  szczeniaki

mogliby też cos rzucić na karmę, przecież to w ich jest interesie żeby szczeniaki zaszczepić i dobrze karmic

Wszyscy na pewno coś przywioza karme czy cos. Tak jest zwykle przy adopcjach. 

 

Mam weta który zaszczepi małe po 35zl za jednego :)) żeby było śmiesznie to wet którego. PANI Ania wcześniej wezwała co dał tabletki na robale. A trafiłam na niego calkiem przypadkiem i w trakcie rozmowy on nagle mówi że chyba wie o które szczeniaki chodzi! Ale numer :) mówił że mogę nawet w tą sobotę podjechać, z kolei Pani co wcześniej dzwoniłam mówiła że musi być 6 tygodni skończone. Może po prostu pojadę w pon czy wtorek. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kiyoshi napisał:

tzn...mysle, że poprosze o pokrycie kosztów szczepienia przy odbiorze psa. Mam nadzieje, że wszyscy to uczynią....

To będzie wtedy jak bys chciala oplate za psa, bo przeciez wtedy będą juz zaszczepione.

Ale teraz moglabys zadzwoniv i powiedziec, ze warto byloby dla dobra szczeniaka zaszczepic go tydzien przed wydaniem, bo parvo szakeje itd, tylko kasy zadnej szczeniaki nie mają, moze by dali na szczepienie. Czy wola samu zaszczepic za 2 tygodnie ? Tylko to większe ryxyko a szczeniaka no i drożej bedxie, bo twoj vet obiecal upust jak teraz wsxystkie razem.

I nawet klamstwa zadnego w tym nie ma

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pieski zostaną wydane do adopcji po szczepieniu. Domy tylko dwa są pewne, reszta na etapie sprawdzania lub rozmów w powijakach...

Jeśli ktoś zechce zwrócić za szczepienia przy adopcji to super, jeśli nie- trduno, dla mnie ważniejsze jest zdrowie psa....Jesli ktos nie chce by jego pieniądze szły na cel szczepień, to zrobie bazarek lub pokryje z własnej kieszeni, trudno, wydaje i tak fortune na bezdomne psy...

Link to comment
Share on other sites

Ale przecież i tak trzeba zaszczepic czy ci dadzą pieniadze czy nie. Ale to całkiem fajny test czy dadzą te 35 zl szczepienie swojego psa czy pożałuja. Przecież to żadne pieniadze przy jednym szczeniaku. 

No i z drugiej strony jak nawer ich nie poprosisz o te pieniądze, to czy to nie jest dziwne dla nich. Znaczy, ze skądś masz duzo kasy na  szczeniaki. A moze nawet na nich zarabiasz.

I to oczywiście nie zarzut żaden, ale popatrz na to z drugiej strony. Zdrowiej byloby gdyby zaplacili przed szczepieniem

I jak  mówisz "wydaje fortune na psy" to ktoś moze to odebrac, ze masz fortunę. Czyli duzo kasy i jestes rozrzutna.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Patmol....przepraszam, że zmieniam temat...ale czy Ty jestes lub byłaś kiedyś wolontariuszką w schronisku???

pytam....bo tak sobie pomyślałam o Tobie...

 

Dziś na fb natrafiłam na taki tekst....popłakałam się czytając bo jest tak bardzo prawdziwy....poczytajcie, odpuśćcie mi troche...zrozumcie....

https://www.psy.pl/blogi/o-niemilej-pani/?fbclid=IwAR1p8PFdQj3qHlBlVXRILPu8lSwxrgmi83MzbrjqBso-v-p2qhhwrUBtKeQ

 

ps. ja nie mam "tylko" tych psów na głowie...wczoraj przywieźli do nas niewidomego boksera do przytuliska, poza nim mamy 4 inne psy którymi opiekujemy się codziennie, mam tez 3 psy w hotelikach...dziennie odbieram wiele telefonów/maili o psy...nie mam siły myśleć teraz czy za szczepienia wezme dziś czy za tydzień...naprawde

 

ps 2- tak mam fortune...chodze w starych budach, kurtce, spodniach...mam fortune.

ps3. w ogłoszeniach napisałam wyraźnie- szczeniaki wydam po odrobaczeniu i szczepieniu- to jak mam teraz dzwonić i mówić to co napisałaś powyżej?

ps 4. jeśli mają ludzie płacić za szczeniaki przed szczepieniem, to kto zapłaci za te 5 które nie mają pewnych domów?? mam jeździć z nimi na szczepienia na raty- jak ktoś zapłaci za danego? w sumie...mam czas

Link to comment
Share on other sites

Troche bylam, ale tak jakby przy okazji, bo moja córka była, i szczerze powiem, ze nie zauważyłam zeby praciwnikom, vetowi albo wolontariuszom naprawde zależało na dobrostanie tych psów. Dziwne rzeczy sie działy, ze tak powiem, psy w typie rasy znikaly, i nie tylko te w typie rasy, kasa w tle sie przewijala.  vetowi wszystko zwisalo. A potem za zabronili wontariuszom przychodzic,bo niektórzy byli zbyt ciekawi gdzie zaginął konkretny pies. Jakies samochody z psami/ z większą iloscia psów / odjezdzaly w nieznane. Koty mozna bylo sobie łapać., bo większość chodziła luzem po terenie i po okolicznym lesie.

nie da sie ukryc, ze dla wielu ludzi bezdomne zwierzeta to po prosty swietny biznes., chociaz pisza czy mowia o tym jak kochaja zwierzątka

Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, kiyoshi napisał:

Patmol....przepraszam, że zmieniam temat...ale czy Ty jestes lub byłaś kiedyś wolontariuszką w schronisku???

pytam....bo tak sobie pomyślałam o Tobie...

 

Dziś na fb natrafiłam na taki tekst....popłakałam się czytając bo jest tak bardzo prawdziwy....poczytajcie, odpuśćcie mi troche...zrozumcie....

https://www.psy.pl/blogi/o-niemilej-pani/?fbclid=IwAR1p8PFdQj3qHlBlVXRILPu8lSwxrgmi83MzbrjqBso-v-p2qhhwrUBtKeQ

 

ps. ja nie mam "tylko" tych psów na głowie...wczoraj przywieźli do nas niewidomego boksera do przytuliska, poza nim mamy 4 inne psy którymi opiekujemy się codziennie, mam tez 3 psy w hotelikach...dziennie odbieram wiele telefonów/maili o psy...nie mam siły myśleć teraz czy za szczepienia wezme dziś czy za tydzień...naprawde

 

ps 2- tak mam fortune...chodze w starych budach, kurtce, spodniach...mam fortune.

ps3. w ogłoszeniach napisałam wyraźnie- szczeniaki wydam po odrobaczeniu i szczepieniu- to jak mam teraz dzwonić i mówić to co napisałaś powyżej?

ps 4. jeśli mają ludzie płacić za szczeniaki przed szczepieniem, to kto zapłaci za te 5 które nie mają pewnych domów?? mam jeździć z nimi na szczepienia na raty- jak ktoś zapłaci za danego? w sumie...mam czas

Mało piszę, ale podczytuje wątek i bardzo kibicuje żeby wszystko się udało. Wszyscy tu kibicują żeby się udało, mimo że każdy ma odmienne pomysły i każdy gdyby był w Twojej sytuacji to robiłby po swojemu, więc Ty też rób tak aby było najlepiej dla Ciebie i psiaków. Ubolewam, że nie mogę Ci bardziej pomóc. Nie zapominaj o sobie, moja propozycja odpoczynku cały czas aktualna :).

Link to comment
Share on other sites

Nie widzę niczego niestosownego w prośbie o zwrot za szczepienia.  To nie jest zarabianie tylko ZWROT , dzięki temu można będzie pomóc innym bidom.

Jeszcze nigdy , na żadnej wizycie przed adopcyjnej  ( zrobiłam ich około stu ) nie spotkałam się z odmową.Wszyscy podeszli ze zrozumieniem , część sama wyrażała chęć w poniesieniu kosztów.

Ludzi nie wolno rozpuszczać . Nie szanuje się tego co się dostaje za darmo.

Mam już wpłaty z bazarków. Na jakie konto mam wpłacić?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...