Jump to content
Dogomania

Krótki łańcuch, pchły i samotność... Amik od 29.01.21 SZCZĘŚLIWIE zamieszkał pod Wrocławiem u wspaniałych Ludzi


Recommended Posts

6 godzin temu, mari23 napisał:

Tytuł zmieniony, czyli możemy spać spokojnie i cieszyć się Amiczkowym szczęściem :)

Skoro jest na 5tkę to pozwoliłam sobie zmienić tytuł ;) Na tygodniu jeszcze zadzwonię, zapytam co słychać, ale to bardziej z ciekawości, a nie w obawie że coś się mogłoby zadziać.

Link to comment
Share on other sites

Ja oczywiście wypatrzyłam nowego biedaka w pilnej potrzebie. Rany na ciele, pod kupą skołtunionego futra same kosteczki. Pchły i smród. Brak zębów w połowie paszczy, więc chyba staruszek. Prawdopodobnie głuchy, wet powiedział że pies chociaż częściowo nie widzi. Znalazła go znajoma, zawiozła do weta, a potem z bólem serca musiała zawieźć do kojców miejskich. Boli mnie serce, ale nie mogę teraz pomóc :( Pomyślałam że chociaż pokażę, może zdarzy się cud. Psiak był tak głodny, że jak był chwilę w domu to dorwał śmietnik. Potem pochłonął miskę czegoś dobrego i chciał jeszcze.

Na zdjęciach jeszcze na poslanku, teraz za kratkami.

received_781883962754400.thumb.jpeg.8692259ee32760e63e67f6f859faae30.jpegreceived_283852549743198.jpeg.defce491c9481809e61060a5277f9e34.jpeg

Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, mari23 napisał:

prześliczny, drobniutki chyba, wygląda na okruszka...

gdzie on za te kraty trafił?

Psiak waży 10kg, ale powinien przytyć. Wyszła mu w badaniach anemia i coś jeszcze... znajoma nie pamięta. Ale psiak jest mniejszy od Amika. Długi, na krótki łapkach. W kojcach miejskich jest już od tygodnia.

Tam byli: Pola, Promyk, Szaguś, Roxi (*). To takie miejsce chwilowe, bo miasto ma podpisana umowę z Zamosciem, więc właśnie tam wyjeżdżają psiaki po jakimś czasie. Nie ma tam aktualnie wolontariatu. Pracownicy próbują dbać o psy, no ale spacerów nie ma, nikt je nie czesze, wet jest tylko na szczepienie czy chipowanie, a teraz nie ma i komu robić psom ogłoszeń czy zdjęć... :( To mega skromne miejsce. Krzywda biedakowi się nie dzieje, ale obawiam się, że stamtąd nie wyjdzie. Chyba, że uroda mu pomoże.  :( 

34 minuty temu, guccio napisał:

Serce się kraje...Tyle nieszczęścia psiego.Jak wszystkim pomóc...

 

2 godziny temu, Isiak napisał:

Jaki on śliczny, biedaczek...

:(

Ja na razie muszę zrobić sobie przerwę. Nie mogę pomóc tym razem. :( 

received_269778244584923.thumb.jpeg.1663a2dfa50c241394dd1c986821166d.jpeg received_429939094742027.thumb.jpeg.47d85466f91b6311d87d1404df4fac56.jpeg

Nie mam pojęcia czy on nie widzi lub jest staruszkiem. Wet tez tego nie wie, bo psina jest skrajnie zaniedbana. Te zęby mówią, że tak, ale może jadł jakieś badziewie. Mam jeszcze filmik, na nim psiak ślicznie odnalazl się w nowym miejscu, mija domowe sprzęty. Nie powiedziałabym, żeby miał problem ze wzrokiem. No ale wet, który go widział, twierdzi że coś się z oczami dzieje. Kurcze... On ma adopcyjny wygląd... Tylko go odpicować :(

Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, mari23 napisał:

cudny jest! A oczka nie wyglądają na 100% niewidome, może tylko niedowidzi troszkę, skoro w nowym miejscu nie obija sie o sprzęty domowe, to nie może być zupełnie niewidomy

Mam nadzieję, że uda mu się pomóc, tzn. ktoś go wypatrzy. Pokazałam go na lubelskiej grupie pomocowej. Tyle mogę jak na razie. :(

Link to comment
Share on other sites

Kochani, chciałabym już zaproponować podział majątku po Amiku. Oczywiście to propozycja i możecie na nią przystać albo nie. Przyznaję, że chciałabym obdzielić więcej psiaków, ale... jednak potrzeb jest więcej niż finansów. Trzeba było wybrać.

Amik zostawił po sobie +421,51zł  (tzn. 621,51zł, ale 200zł przeznaczyłam już na Łatkę łańcuchową).

Moja propozycja jest taka:

- 121,51 zł dla schorowanego staruszka Szagusia, który jest pod opieką elficzkowa i mdk8, i miał fatalną przeszłość (łańcuch), która teraz odbija się na nim zdrowotnie,

- 100 zł - dla Argo, który jest dogomaniackim weteranem i ma w hoteliku ogromne długi, a starość daje się we znaki

- 100 zł - dla przerażonego życiem Marcelka pod opieką Livki

- 100 zł - dla Natki pod opieką Ellig i Ewa Marta: sunia jest stworzona z pajęczej delikatności i ma w sobie ocean lęków.

 

Dam nam jeszcze czas do 20. marca i wówczas porozdzielam dokładnie pieniądze. 
 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, guccio napisał:

Świetny podział.

 

17 godzin temu, mari23 napisał:

i ja tak myślę !!!

 

17 godzin temu, b-b napisał:

Ja też :)

 

16 godzin temu, uxmal napisał:

Oki :)

 

13 godzin temu, elik napisał:

Tak, jak przedmówczynie  :)

Bardzo Wam dziękuję, zwłaszcza za wspieranie Amika i zaufanie, ale i za wypowiedzenie swojego stanowiska co do podziału :) ♡

Może jeszcze ktoś się wypowie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.03.2021 o 15:53, Tyśka) napisał:

Ja oczywiście wypatrzyłam nowego biedaka w pilnej potrzebie. Rany na ciele, pod kupą skołtunionego futra same kosteczki. Pchły i smród. Brak zębów w połowie paszczy, więc chyba staruszek. Prawdopodobnie głuchy, wet powiedział że pies chociaż częściowo nie widzi. Znalazła go znajoma, zawiozła do weta, a potem z bólem serca musiała zawieźć do kojców miejskich. Boli mnie serce, ale nie mogę teraz pomóc :( Pomyślałam że chociaż pokażę, może zdarzy się cud. Psiak był tak głodny, że jak był chwilę w domu to dorwał śmietnik. Potem pochłonął miskę czegoś dobrego i chciał jeszcze.

Na zdjęciach jeszcze na poslanku, teraz za kratkami.

received_781883962754400.thumb.jpeg.8692259ee32760e63e67f6f859faae30.jpegreceived_283852549743198.jpeg.defce491c9481809e61060a5277f9e34.jpeg

Ogłosiłam biedunia, tyle mogę: https://www.olx.pl/oferta/kupka-nieszczescia-slodki-maly-piesek-trafil-za-kraty-pilne-CID103-IDIPgfy.html

Czy ktoś mógłby go wyróżnić?

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tyśka) napisał:

Dziękuję <3 :) A czy zgadzacie się z podziałem majątku po Amiku?

Wpłacilam to wyróżnienie maxi na 30 dni.

Oczywiście , że się zgadzamy, a w ogóle to nasz udział był tak mizerny, że nie ma co pytać.

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, Filipki napisał:

Wpłacilam to wyróżnienie maxi na 30 dni.

Oczywiście , że się zgadzamy, a w ogóle to nasz udział był tak mizerny, że nie ma co pytać.

Bardzo dziękuję, ogłoszenie jest już wyróżnione. :)
wyr.jpg.18361ae058072fed4cc52ce0a38fed0b.jpg

Chciałam podesłać tutaj filmik z Białaskiem, ale niestety - nie mogę pobrać, wyskakuje błąd.

Jaki mizerny udział! Na wagę złota, a nie mizerny :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...