Jump to content
Dogomania

Fado już w hotelu potrzebna pomoc finansowa na hotel i weta. Niewidomy psiak w schronie. Co go tam czeka? Wszystko co najgorsze - śmierć głodowa, zamarznięcie, rozszarpanie, bo jest bezbronny, a koledzy z boksu bywają okrutni.


elik

Recommended Posts

6 minut temu, rozi napisał:

Zadzwoń do nich. Powiedz, że to sprawa niezwykle ważna, że piesek jedzie na operację itd. I że jeśli klatka dotrze następnego dnia, to dostaną dużo opinii, bo wiele osób martwi się o niego.

Edit.: Kurcze, przelewem płaciłaś? Szybciej jest płatność przy odbiorze.

Zadzwonię jutro :)

Przelewem, ale na konto Jaaga. Przeczytaj zamówienie - Płatność gotówką przy odbiorze  :)  Wszędzie płacę przelewem lub kartą, z wyjątkiem Zooplusa.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, b-d napisał:

Oj... No tak, bo przy przelewie będą czekać z wysylką aź zaksiegują wpływ :-( 

Zooplus dostanie gotówką przy odbiorze. Przelew do Jaaga, żeby nie musiała zakładać kasy.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, elik napisał:

Zadzwonię jutro :)

Przelewem, ale na konto Jaaga. Przeczytaj zamówienie - Płatność gotówką przy odbiorze  :)  Wszędzie płacę przelewem lub kartą, z wyjątkiem Zooplusa.

Aaa, elik - sorka!

Super załatzałatwiłaś sprawę! :-)

Link to comment
Share on other sites

Dobra, wreszcie po pracy. Więc tak:

Ford Focus Combi to moja karoca, ten zamówiony kontener ładnie do niego wejdzie. Planowałam przewóz na tylnym siedzeniu, jakoś nie potrafię myśleć o wpakowaniu osoby do bagażnika. Ale jeśli tak będzie lepiej dla Fado, to uprzątnę bagażnik ;) 

Całkowity koszt przejazdu w obie strony (2*170 km licząc od domu, spalanie 6/100, tankowałam dziś 4,87/litr) to 100 zł + opłata za autostradę, chyba że pojadę inną drogą, ale to będzie dłużej trwało. Zobaczymy, ile spalę faktycznie i wtedy cyk rabacik. 

Edit: sprawdziłam trasę bez opłat, nowe wyliczenie: 

2*150 km, koszt maleje do 88 zł.

Nawigacja pokazuje, że czas przejazdu tylko o 15 minut dłuższy. To chyba niemożliwe? Tam jest tyle zakrętów, nie wiem, jak Faduś to zniesie. Co doradzacie? 

Czy jeszcze o czymś powinnam? 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kamma13 napisał:

Planowałam przewóz na tylnym siedzeniu, jakoś nie potrafię myśleć o wpakowaniu osoby do bagażnika. Ale jeśli tak będzie lepiej dla Fado, to uprzątnę bagażnik ;) 

Ja też myślę, że lepiej byłoby na tylnym siedzeniu, bo pewnie na siedzeniu będą dużo mniej odczuwalne drgania i wszelkie dziury w drodze. W bagażniku to chyba jedynie w takiej sytuacji, jakby się miał nie zmieścić na siedzeniu, ale to raczej już można pewnie byłoby złożyć tylne oparcie na płasko i w ten sposób zwiększyć przestrzeń - łącząc przestrzeń za przednimi siedzeniami aż do końca bagaźnika (bo jak piszesz jest to kombi) .

Trudno powiedzieć, bo jeszcze trzeba uwzględnić to, że wcale nie będzie Wam łatwo z załadowaniem Fado nawet z tym transporterkiem. To będzie ponad 20 kg, które przecieź nie jest workiem kartofli (trzeba będzie bardzo ostrożnie i delikatnie), trudno też ocenić ergonomię przenoszenia takiego transportera  (czy wystarczająca sztywność tego tworzywa, czy jakieś dogodne uchwyty itd). No i z tego co zrozumiałem niestety będzie tam tylko 1 facet :-( 

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Poker napisał:

Lepiej szybciej i prostszą drogą. Przy tych wydatkach kilkanaście złotych chyba nie gra roli.Pies ważniejszy

Całkowicie się zgadzam, jednak nie jestem osobą "decyzyjną". 

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, b-d napisał:

Całkowicie się zgadzam, jednak nie jestem osobą "decyzyjną". 

Autostradą jest o 50 zł drożej, licząc dodatkowe kilometry oraz opłaty 20 zł w każdą stronę. Ale na pewno wygodniej dla psa i łatwiej dla kierowcy. Nie wiem, jak z kolejkami na bramkach, czy długo się czeka. 

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, kamma13 napisał:

Autostradą jest o 50 zł drożej, licząc dodatkowe kilometry oraz opłaty 20 zł w każdą stronę. Ale na pewno wygodniej dla psa i łatwiej dla kierowcy. Nie wiem, jak z kolejkami na bramkach, czy długo się czeka. 

Może jeszcze ktoś podpowie...

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, kamma13 napisał:

Nawigacja pokazuje, że czas przejazdu tylko o 15 minut dłuższy. To chyba niemożliwe? Tam jest tyle zakrętów, nie wiem, jak Faduś to zniesie. Co doradzacie? 

 

6 godzin temu, Poker napisał:

Lepiej szybciej i prostszą drogą. Przy tych wydatkach kilkanaście złotych chyba nie gra roli.Pies ważniejszy.

Też tak uważam.

Najważniejsze, żeby Fado doznał jak najmniej niewygodnych, niezrozumiałych dla niego sytuacji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, b-d napisał:

Ja też myślę, że lepiej byłoby na tylnym siedzeniu, bo pewnie na siedzeniu będą dużo mniej odczuwalne drgania i wszelkie dziury w drodze.

Myślę, że jednak bagażnik będzie lepszy, trzeba tylko koc czy jakimś inny gruby materiał podłożyć pod kontener, żeby wytłumić drgania. Dna kontenera też wyłożyć czymś miękkim, wtedy Fado nie powinien odczuwać drgań samochodu.

Na tylnym siedzeniu kontener mógłby leżeć tylko wzdłuż siedzenia, czyli bokiem do kierunku jazdy. Fado waży 20 kg, każde przyspieszenie, hamowanie powodowałoby, że przechylałby się na boki. Na pewno wywoływałoby to u niego niepokój, stres. Ustawienie kontenera w osi samochodu będzie mogło powodować wahania w przód i w tył, co myślę będzie łatwiejsze do zniesienia, niż kołysania na boki.

W każdym bądź razie kaama13 bardzo prosimy o bezpieczną jazdę :)

Kaama13, masz nawigację, czy opracować i przysłać Ci na e-mail trasę po Krakowie?

Link to comment
Share on other sites

Mam dzwonić do zooplusa czynne od 8:00, a ja już muszę wychodzić z domu bo o 8:00 mam być u chirurga, który miał mnie operować. Stwierdził, że na operację tej nieszczęsnej łopatki jest już za późno, już się sama zrosła kto wie jak więc ma mi dać skierowanie na rehabilitację. Nie wiem ile czasu mi zajmie, bo do niego są zawsze wielgachne kolejki.

Będę dzwonić, muszę prosić o jak najszybszą dostawę.

Odezwę się po powrocie do domu.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, kamma13 napisał:

Elik, adres kliniki :) 

Mam nawigację, a jeżdżę ostrożnie i przede wszystkim płynnie. 

Bardzo proszę, taki do wpisania w nawigację z kodem pocztowym :

  Retina ul. Rolna 1, 30-318 Kraków

Z Fado taka właśnie jazda jest potrzebna :)      Super dzięki   Fotolia_983807_Sa.jpg.02e34330dfaf6697d7a6f923896a0f50.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...