Jump to content
Dogomania
 • Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

kamma13

Members
 • Content count

  70
 • Joined

 • Last visited

 1. Miałaby być niezadowolona, bo nie lubi, gdy coś się dzieje za jej plecami. Nie cierpi zamkniętych drzwi, reaguje na wszystkie... hm... oznaki aktywności ;) A eksmisja skończyła się tak:
 2. Ale nie ma nic za darmo... W zamian dostała całkowitą eksmisję z naszego pokoju na noc. Choć z tego też jest zadowolona... Wyniosła się do Tymka. Oto Jaga na wesoło: głowa w lewo, reszta w prawo, zabrakło skóry na osłonięcie zębów
 3. ...I czarne poddały się. Jaga dostała zezwolenie na pobyt na kanapie. Jak jej z tym? Zobaczcie:
 4. U Jagini stabilnie oczywiscie :) Ma koleżanki w parku, kolegów na podwórku, coraz bardziej próbuje dominować... Myślę, że za jakis czas poproszę Was o poradę, jak tylko znajdę chwilę żeby to opisać. Czasem pojawiają się lęki, jakieś przebłyski z ciemnej przeszłości... Pewne zwyczajne, zdawałoby się sytuacje, przywołują silne reakcje. Ale dopieszczamy, koimy, Jaga sama przychodzi po ukojenie. Bardzo cierpi, gdy nie ma wszystkich w domu. Potrafi podskoczyć i złapać przedmiot znajdujący się na wysokości 180 cm. Robi fikołki. Dobre czlowieki podstawiły podnózek do okna, dzięki czemu można obserwować ulicę lub po prostu pięknie się prezentować ;) Pod prysznic można wejść po dobroci, byle nie kąpali. Na sankach można pojeździć. No dobra, posiedzieć i pogryźć sznurek ;)
 5. Jednego absztyfikanta pogoniła zębami, drugiego chwyta za tylne łapy, powala na ziemię i chwyta za gardło :) Powiedziałabym, że szanse na ślub są marne... Choć ten drugi wydaje się to lubić, bo czasem sam podstawia gardło ;)
 6. Nie, nic nie nabroiła. I nie szykuje się do ślubu. Po prostu lubi tak się prezentować :) Aha, i tuż obok jest żarło ;)
 7. Nie wiem, jak pisać dalej pod zdjęciem ;) Z takich plusów dodatnich, to zauważyliśmy, że Jaga już nie ma takiego panicznego stosunku do jedzenia. Oczywiscie nadal sępi, ale albo nie kradnie, albo robi to tak dobrze, że nie zauważamy ;) Potrafi nawet odejść od niepustej miski, żeby coś sprawdzić, np. jakiś dźwięk. Je dużo wolniej, spokojniej. Porcja karmy przewidziana na jej gabaryt jest niewystarczająca. Musieliśmy zwiekszyć o 20 g, bo chudła. Dzielimy się z nią też naszym jedzeniem, może dlatego przestała kraść? Jaga poznała też moją siostrę i jej syna, przywitała ich jak starych przyjaciół. Innych członków rodziny traktuje z rezerwą.
 8. Porcja niusów: niedziela jest ulubionym dniem Jagi. Wszyscy w zasięgu łapy, ranek leniwy, w ciagu dnia robimy coś ekstra... O, niedziela w Beskidach:
 9. Może ten psiak ma jakąś kryjówkę... Jaga ma nowe wieści - jesteśmy w gości u rodziny, jechaliśmy ponad 4h. Podróż zniosła znakomicie. Miejscówka podoba jej się baaaardzo... Dom z dużym ogrodem i przemiłe czlowieki, każdy pogłaszcze, poczęstuje smaczkiem. Jaga w mig podbiła serca domowników i gości. Wszystkich wita, obwąchuje. Jest ciekawska, towarzyska. A za płotem ma nową przyjaciółkę - labkę Lunę. Ganiają razem ile wlezie. Już słyszę teksty, że nie będzie chciała wyjechać :) To jest dom stworzony dla dużego psa, ale rodzice nie chcą następnego po stracie Kory. Może kiedyś...
 10. Melduję, że trening Jagi znacznie przyspieszył. W dwa dni nauczyliśmy ją oddawania pluszaka na komendę, już coraz rzadziej się z nami siłuje. A jest taka chętna do nauki, aż miło :) Swietnie też podskakuje, ale jeszcze ignoruje komendę. Jak widzi pinga wysoko, to skacze impulsywnie. Ale będzie dobrze :) lewitująca Jaginka
 11. Gabi, zastanawialiśmy się ostatnio z mężem, czy zauważylibyśmy Jagę, gdyby nie dostała na imię Kama. Możliwe, że wlasnie imię przykuło nas do niej od pierwszej chwili :)
 12. Poważnie się nad tym zastanawiam ;) Teraz, jak już osiągnęliśmy stabilizację, Jaga w ogóle nie jawi się jako ADHD. Ma swój czas spokoju i czas aktywności. Dzięki treningowi jej aktywność jest coraz bardziej uporządkowana, a zabawa sensowna. Jaga potrafi swietnie bawić się sama, a także zaprosić kogoś do zabawy. Ma swojego ukochanego pingwinka, który ciagle jest w jednym kawałku (inne pluszaki już w strzępach). No i daje nam wyjsć z domu, choć wyraz oczu ma rozpaczliwy. Jest przekochana. Uwielbia pieszczoty. To najlepsza psina pod słońcem :)
×