Jump to content
Dogomania

Fado już w hotelu potrzebna pomoc finansowa na hotel i weta. Niewidomy psiak w schronie. Co go tam czeka? Wszystko co najgorsze - śmierć głodowa, zamarznięcie, rozszarpanie, bo jest bezbronny, a koledzy z boksu bywają okrutni.


elik

Recommended Posts

Dnia 1.06.2019 o 14:42, Jaaga napisał:

Łapie owady. to jego nowa obsesja ;) 

Ale to też może jest jakaś "rozrywka"? Choć trochę niebezpieczna. Jednak może nie jest taki do końca na wszystko "obojętny"? 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Bardzo mądra jest Jaaga z tym lekiem przeciwwstrząsowym. :) Ale miejmy nadzieję, że Fado swoim doskonałym słuchem odróżnia owady groźne dla niego od mniej groźnych i nie będzie konieczności użycia leku. Dobrze, że ma jakieś zajęcie. Tylu radości sprawnego psiaczka i tak jest pozbawiony.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Olena84 napisał:

Widać, że jest bardziej rozluźniony, ale oczka takie jakby miał duże ciśnienie w gałkach

Miał w dwóch lecznicach mierzone ciśnienie w gałkach. W jednym jest minimalnie powiększone, w drugim dobre. Ciśnienie ponoć ma podwyższone w głowie. Wprowadzamy na to leki. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Morfologia Fado w porządku, a jak reszta badań? Udało się go zważyć? Waga jest ważna przy ustalaniu dawek leków. Jak oceniono jego wiek?

Czy Fado mieszka już na zewnątrz w ptasim ogródku? Może faktycznie będzie czuł się lepiej. 

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, MALWA napisał:

 

Wiosenna odsłona...chyba mu się ciut przytyło  ?

Chyba nawet nieco więcej niż ciut:)  To z powodu jego zamiłowania do jedzenia :) Ale chyba trzeba wdrożyć kurację odchudzającą :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, elik napisał:

Chyba nawet nieco więcej niż ciut:)  To z powodu jego zamiłowania do jedzenia :) Ale chyba trzeba wdrożyć kurację odchudzającą :)

Przydałoby się, ale:

Dnia 31.05.2019 o 12:23, Jaaga napisał:

Fado chyba przyjemność czerpie tylko z jedzenia.

 

Link to comment
Share on other sites

Wyniki z badania krwi przesłałam Elik, ja teraz tu nie potrafię wstawić. Już pisałam tutaj wczesniej, że wyszedł podwyższony jeden parametr wątrobowy. Fado był leczony wczesniej metronidazolem na lambliozę. Ma zalecony Sylimarol i go już dostaje, bo mam od mojej suni. reszta dobrze.

Nie został oddzielon,y bo po sterydzie w zastrzyku bardzo się uspokoił i wstrzymaliśmy się z tym. Do wczoraj było super. Dziś jest już taki, jak wcześniej, znowu goni psy, prowokuje, szczeka na wszystko. dostał nowy steryd w tabletce, ale po pierwszej dawce nie ma widocznej różnicy. Jutro ma dostać większą. Dostaje tez już lek na obniżenie ciśnienia. Oby tabletki pomogły. Lindzie zmiana nie udała się. Wróciliśmy do zastrzyków. jednak w przypadku Fado podawanie zastrzyków co 3-4 dni nie wchodzi w grę. Szybciej zawału dostałby, niż by nam się to udało.

Jednak Enarena musze wykupić, bo mój jest mniejszy. Do tego ma dostać wit. c 1000 mg i Ranigast. To też do wykupienia, bo mam ale nadal podaję Lindzie, więc na dziś tylko od niej pożyczyłam. 

Fado na sterydzie ma wilczy apetyt. Niestety, ale jest w stanie zrobić wszystko jak poczuje jedzenie. Terroryzuje młodego i mu kradnie jedzenie. To dla mnie duży problem, bo mam swoje dwa dzikie psy, dla których jedzenie musi zostawać w misce, bo nie podejdą przy innych, a Fado z parteru wyczuwa miskę i leci na piętro im wyjeść. nawet w trawie niucha czy nie ma jakiejś kości czy gryzaka. Mam nadzieję, że przy większym stężeniu sterydu znowu mu się polepszy i uspokoi się. Po tygodniu kuracji mam dzwonić lub przyjechać.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Jaaga napisał:

Wyniki z badania krwi przesłałam Elik, ja teraz tu nie potrafię wstawić. Już pisałam tutaj wczesniej, że wyszedł podwyższony jeden parametr wątrobowy. Fado był leczony wczesniej metronidazolem na lambliozę. Ma zalecony Sylimarol i go już dostaje, bo mam od mojej suni. reszta dobrze.

Nie został oddzielon,y bo po sterydzie w zastrzyku bardzo się uspokoił i wstrzymaliśmy się z tym. Do wczoraj było super. Dziś jest już taki, jak wcześniej, znowu goni psy, prowokuje, szczeka na wszystko. dostał nowy steryd w tabletce, ale po pierwszej dawce nie ma widocznej różnicy. Jutro ma dostać większą. Dostaje tez już lek na obniżenie ciśnienia. Oby tabletki pomogły. Lindzie zmiana nie udała się. Wróciliśmy do zastrzyków. jednak w przypadku Fado podawanie zastrzyków co 3-4 dni nie wchodzi w grę. Szybciej zawału dostałby, niż by nam się to udało.

Jednak Enarena musze wykupić, bo mój jest mniejszy. Do tego ma dostać wit. c 1000 mg i Ranigast. To też do wykupienia, bo mam ale nadal podaję Lindzie, więc na dziś tylko od niej pożyczyłam. 

Fado na sterydzie ma wilczy apetyt. Niestety, ale jest w stanie zrobić wszystko jak poczuje jedzenie. Terroryzuje młodego i mu kradnie jedzenie. To dla mnie duży problem, bo mam swoje dwa dzikie psy, dla których jedzenie musi zostawać w misce, bo nie podejdą przy innych, a Fado z parteru wyczuwa miskę i leci na piętro im wyjeść. nawet w trawie niucha czy nie ma jakiejś kości czy gryzaka. Mam nadzieję, że przy większym stężeniu sterydu znowu mu się polepszy i uspokoi się. Po tygodniu kuracji mam dzwonić lub przyjechać.

Czyli zdrowotnie nie jest źle, siłę i energię ma. A jak wiekowo i wagowo? Miał mierzone ciśnienie, czy weterynarze tylko przypuszczają, że jest podwyższone? Walecznego, zdenerwowanego psa bardzo ciężko zbadać. Na dodatek Fado malutki nie jest. Pisałaś, że Fado dobrze trawi tylko jeden typ karmy, więc żeby po tym wyjadaniu innym psom nie dostał biegunki.  

Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, agat21 napisał:

Na zdjęciach Fado akurat wyszedł super, widać, że to był jego dobry dzień. Oby takich jak najwięcej. Miejmy nadzieję, że ostatnie leki dobrze zadziałają.

Trochę klusek, ale ma niepowtarzalny urok. I wygląda bardzo poczciwie. :-)

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Jaaga napisał:

Jednak Enarena musze wykupić, bo mój jest mniejszy.

Jaaga, czy ten, który proponuje Poker byłby odpowiedni?

 

1 godzinę temu, Poker napisał:

Mam  60 tabletek Enarenalu 5mg do oddania. Mogę wysłać.

 

Link to comment
Share on other sites

Nie zaglądałam już tu i wczoraj wykupiłam. To kosztuje ponad 3 zł, więc chyba przesyłka wyszłaby i tak drożej. Na razie dziś Fado jest wyjątkowo pobudzony. W założeniu po Enarenalu miał być spokojniejszy, a jest odwrotnie. Jest jeszcze jeden lek, gdyby ten mu nie służył. Jednak na pewno trzeba poczekać i poobserwować, a nie skakać z leku na lek po dwóch dniach. Elik, wysłałam dwa paragony z apteki, jeden wcześniej wykupiony na Anafranil i ten wczorajszy.

Co do ciśnienia, to chodzi o ciśnienie śródczaszkowe. Ważony był do dawkowania, ale całkowicie nie kojarzę wagi, bo byłam z nim i Lindą jednocześnie. Skupiałam się na tym, żeby zapamiętać wszystko, co im dolega i jakoś to mi umknęło. Na pewno waży więcej, niż za pierwszym razem po przyjeździe, bo wtedy przez lamblie wszystko przez niego przelatywało i widoczne miał żebra.  mięśnie też ma teraz spore, szczególnie na łapach.

Co do jedzenia to rzeczywiście jest kłopotliwy jego posterydowy apetyt. Jesli trochę doje innej karmy, to nic się nie dzieje, ale jeśli uda mu się ukraśc wiecej, to kupa jest luźniejsza. Na szczęście jego karma powoduje, że nie jest to całkiem biegunka. Dziś rano nie chciał wyjść z domu i cały pęcherz wylał z piętra na parter. Stanął przy brzegu schodów. Dobrze, że akurat byłam metr od tego miejsca, bo miałabym niezły prysznic.Niestety, po sterydzie nie tylko więcej je, ale i pije i sika.

Link to comment
Share on other sites

51 minut temu, Jaaga napisał:

Nie zaglądałam już tu i wczoraj wykupiłam. To kosztuje ponad 3 zł, więc chyba przesyłka wyszłaby i tak drożej. Na razie dziś Fado jest wyjątkowo pobudzony. W założeniu po Enarenalu miał być spokojniejszy, a jest odwrotnie. Jest jeszcze jeden lek, gdyby ten mu nie służył. Jednak na pewno trzeba poczekać i poobserwować, a nie skakać z leku na lek po dwóch dniach.

Tak, poczekajmy, bo czasem leki do stosowania na dłużej najpierw działają mocniej i dopiero po tygodniu sie wszystko stabilizuje

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Poker napisał:

Między innymi i z tych powodów nie lubię sterydów szczególnie długo działających w zastrzyku.

Akurat ja jestem fanką Dexafortu ;) Jakoś do działania tabletek nie mam u naszych zwierzaków szczęścia. Mojej suni z krwiakiem w kanale rdzeniowym pomógł stanąć na nogi, Lindzie też najlepiej pomaga. Fado po nim był cudowny, a teraz to sikanie ma po Encortonie. Właśnie przyjechaliśmy do domu ze sklepu, a tu wylał cały pęcherz na kaloryfer. Wcześniej tylko miał apetyt i nie zdarzało mu się zsikiwać w domu. Dziś to drugi raz.

Link to comment
Share on other sites

Nie podważam zasadności stosowania sterydów w niektórych sytuacjach ,ale wielu wetów stosuje z każdego powodu świętą trójcę : antybiotyk na wszelki wypadek, lek przeciw zapalno - bólowy i steryd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...