Jump to content
Dogomania

Fado już w hotelu potrzebna pomoc finansowa na hotel i weta. Niewidomy psiak w schronie. Co go tam czeka? Wszystko co najgorsze - śmierć głodowa, zamarznięcie, rozszarpanie, bo jest bezbronny, a koledzy z boksu bywają okrutni.


elik

Recommended Posts

Miejsca odpowiedniego dla Fado nie znalazłam, chociaż szukałam intensywnie. Zresztą temat przeprowadzki został zamknięty, wydawało się, że pies może zostać tu, gdzie jest. Kiepska sytuacja, teraz jest okres wakacyjny, ciężko o miejsca w hotelach i DT. Fado miał być biednym staruszkiem, a okazał się problematycznym psem w średnim wieku. To bardzo komplikuje jego sytuację. Niestety, nie da się przewidzieć, jaki pies będzie, są miłe i niemiłe zaskoczenia...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nie odzywam się na wątku za bardzo, ale to dlatego, że miałam bardzo trudny czas w pracy (nie było mnie 3 dni w Polsce), ale to nie znaczy, że nie myślę i nie działałam w sprawie Fado. Rozmawiałam z TZ Jaagi w czwartek popołudniu i od tej pory robię wszystko, żeby znaleźć dla Fado inne miejsce. Rozmawiałam z kilkoma osobami i potencjalnymi hotelami, o których myślałam w kontekście Fado. Bardzo dziękuję tym, którzy pomagali mi w poszukiwaniach. Nie będę teraz streszczać wszystkich działań i napiszę tylko, co się udało. Oczywiście nikt nie chce takiego psa jak Fado i nikt się nie zdecydował na zabranie go do siebie. Nikt oprócz Jamora. Jamor przyjmie go do siebie. Oczywiście wiadomo, że hotel u niego nie jest tani, ale w udało mi się uzyskać w specjalną cenę 25 zł za dobę. W tej sytuacji bardzo Was proszę o przemyślenie, czy jesteście w stanie pomóc w utrzymaniu Fado u Jamora. Brakuje nam stałych deklaracji w tej sytuacji. "Górka", jaką mamy na koncie Fado szybko się rozejdzie, tym bardziej, że trzeba go przecież przewieźć spory kawałek drogi. Stałym "deklarowiczom" z całego serca dziękuję, że tak regularnie wpłacają deklaracje. Dzięki Wam Fado już ponad 4 miesiące jest poza schronem. Może ktoś mógłby jeszcze pomóc? Może chociaż 5, 10  zł miesięcznie? Ja podnoszę swoją deklarację do 40 zł miesięcznie. Bardzo na Was razem z Fado liczę. To niestety wyjątkowo skrzywdzony pies. :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Agat21 - dobrze sobie to wszystko przemyslalas ?

Jamor na bardzo dobre opinie, ale też ogromne ceny jak na psy z dogomanii,  ktorym zwykle brakuje kasy....

W stosunku do obecnej ceny, za hotel u Jamora przyjdzie dopłacić + 150 % ........

Ja ze swej strony podtrzymuje stałą deklarację dla Fado. 

Link to comment
Share on other sites

Aktualny stan deklaracji Fado można zobaczyć w poście rozliczeniowym

Deklaracje stałe:

 .. .. 20,00 zł  -  beataczl                           wpłacone:  III-VI

  .... 30,00 zł  -  kado                                  wpłacone:  III-VI

  .... 50,00 zł  -  MALWA                            wpłacone:  III-VI

  .... 10,00 zł  -  jankamałpa                      wpłacone: III-IV

   ... 20,00 zł  -  Aldrumka                         wpłacone:  III-VI 

  .... 30,00 zł  - agat21                               wpłacone:  III-VI 

  .... 40,00 zł  -  elik                                    wpłacone:  III-VII

  ..   25,00 zł  -  funia                                 wpłacone:   III-VI

       25,00 zł  -  Joanna M.  z FB              wpłacone:  IV

       25,00 zł  -  Karolina H.  z FB              wpłacone:   III-VI

       25,00 zł  -  Katarzyna K.  z FB           wpłacone:

       25,00 zł  -  Małgorzata B.  z FB         wpłacone:  II-VI

      50,00 zł  -  Bożenka znajoma elik*   wpłacone:  III-VII

 .... 10,00 zł  -  Poker  przez 6 m-cy         wpłacone:  

. ... 20,00 zł  -  nulka07                             wpłacone:  III-VI

  .... 50,00 zł  -  Usiata      od IV                wpłacone:  IV-VI

  .... 20,00 zł  -  mafrkofix1      od VI         wpłacone:  VI-VII

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

  475,00 zł 

* deklaracja na czas, póki znajoma ma dodatkową pracę

 

Deklaracji jest na kwotę 475,00 zł, ale jak widać nie wszyscy wypełniają swoje zobowiązania. Realnie możemy liczyć na około 385,00 zł/m-c.

Potrzebujemy miesięcznie 750,00 - 775,00 zł w zależności od ilości dni w miesiącu.

Ja także mogłabym zwiększyć swoją deklarację miesięczną do kwoty 40,00 zł.

Przyłączam się do prośby agat21 o nowe deklaracje, jak i o podwyższenie deklaracji już wpłacanych.

Czy Fado ma wrócić do schronu???  To byłby dla niego wyrok  :(

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, MALWA napisał:

Agat21 - dobrze sobie to wszystko przemyslalas ?

Jamor na bardzo dobre opinie, ale też ogromne ceny jak na psy z dogomanii,  ktorym zwykle brakuje kasy....

W stosunku do obecnej ceny, za hotel u Jamora przyjdzie dopłacić + 150 % ........

Ja ze swej strony podtrzymuje stałą deklarację dla Fado. 

Malwa, kochana, a co tu jest do przemyśliwania? Co mam zrobić z Fado? Nikt go nie chce. Z powodu kasy mam go oddać do schronu czy uśpić? Jeśli ktoś ma inne pomysły będę wdzięczna, ale sama widzisz, że od czwartku, kiedy pojawiła się wiadomość, że Fado trzeba zabrać, bardzo mało osób nawet odezwało się na wątku, a co dopiero mówić o pomysłach? 

Bardzo Ci dziękuję za podtrzymanie swojej deklaracji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minut temu, elik napisał:

Aktualny stan deklaracji Fado można zobaczyć w poście rozliczeniowym

Deklaracje stałe:

 .. .. 20,00 zł  -  beataczl                           wpłacone:  III-VI

  .... 30,00 zł  -  kado                                  wpłacone:  III-VI

  .... 50,00 zł  -  MALWA                            wpłacone:  III-VI

  .... 10,00 zł  -  jankamałpa                      wpłacone: III-IV

   ... 20,00 zł  -  Aldrumka                         wpłacone:  III-VI 

  .... 30,00 zł  - agat21                               wpłacone:  III-VI 

  .... 40,00 zł  -  elik                                    wpłacone:  III-VII

  ..   25,00 zł  -  funia                                 wpłacone:   III-VI

       25,00 zł  -  Joanna M.  z FB              wpłacone:  IV

       25,00 zł  -  Karolina H.  z FB              wpłacone:   III-VI

       25,00 zł  -  Katarzyna K.  z FB           wpłacone:

       25,00 zł  -  Małgorzata B.  z FB         wpłacone:  II-VI

      50,00 zł  -  Bożenka znajoma elik*   wpłacone:  III-VII

 .... 10,00 zł  -  Poker  przez 6 m-cy         wpłacone:  

. ... 20,00 zł  -  nulka07                             wpłacone:  III-VI

  .... 50,00 zł  -  Usiata      od IV                wpłacone:  IV-VI

  .... 20,00 zł  -  mafrkofix1      od VI         wpłacone:  VI-VII

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

  475,00 zł 

* deklaracja na czas, póki znajoma ma dodatkową pracę

 

Deklaracji jest na kwotę 475,00 zł, ale jak widać nie wszyscy wypełniają swoje zobowiązania. Realnie możemy liczyć na około 385,00 zł/m-c.

Potrzebujemy miesięcznie 750,00 - 775,00 zł w zależności od ilości dni w miesiącu.

Ja także mogłabym zwiększyć swoją deklarację miesięczną do kwoty 40,00 zł.

Przyłączam się do prośby agat21 o nowe deklaracje, jak i o podwyższenie deklaracji już wpłacanych.

Czy Fado ma wrócić do schronu???  To byłby dla niego wyrok  :(

Dzięki Eliku za przypomnienie sytuacji finansowej Fado, i bardzo bardzo Ci dziekuję za podwyższenie deklaracji dla niego. Ja teraz mam właśnie wplacić lipcową, to od razu wpłacę większą. 

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, jankamałpa napisał:

O  kurcze, mam  kilka  psiaków na Dogo, na które wpłacam  stałe deklaracje,  ale zapomniałam o deklaracji dla Fado. Zalegam za 3 miesiace. Przpraszam,  wpłacę  zaległość w poniedziałek.

Dzięki !

Link to comment
Share on other sites

Eliku, czy możesz zmienić tytuł wątku, że szukamy więcej deklaracji, bo musimy przenieść Fado do innego hotelu i przetransportować go tam? A'propos transportu, czy można prosić o pomoc w tej kwestii? Kto mógłby przewieźć kontenerek z Fado na trasie Katowice - Warka? 

Link to comment
Share on other sites

57 minut temu, jankamałpa napisał:

O  kurcze, mam  kilka  psiaków na Dogo, na które wpłacam  stałe deklaracje,  ale zapomniałam o deklaracji dla Fado. Zalegam za 3 miesiace. Przpraszam,  wpłacę  zaległość w poniedziałek.

W nawale obowiązków może się to zdarzyć :) Bardzo dziękujemy za wyrównanie :)

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, agat21 napisał:

Dzięki Eliku za przypomnienie sytuacji finansowej Fado, i bardzo bardzo Ci dziekuję za podwyższenie deklaracji dla niego. Ja teraz mam właśnie wplacić lipcową, to od razu wpłacę większą. 

Ja przypominam o pieniądzach zebranych podczas zbiórki na Ratujemy Zwierzaki , cały czas są na koncie Fundacji.

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, agat21 napisał:

Eliku, czy możesz zmienić tytuł wątku, że szukamy więcej deklaracji, bo musimy przenieść Fado do innego hotelu i przetransportować go tam? A'propos transportu, czy można prosić o pomoc w tej kwestii? Kto mógłby przewieźć kontenerek z Fado na trasie Katowice - Warka? 

Oczywiście, zmienię tylko co proponujesz? Jak ma brzmieć nowy tytuł?

Czy z Jamorem są możliwe negocjacje cenowe?   Może zgodziłby się na niższą stawkę w zamian za dostarczanie karmy. Liczą na to, że Fundacja ZEA pomogłaby nam w zakupie karmy.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Tola napisał:

Ja przypominam o pieniądzach zebranych podczas zbiórki na Ratujemy Zwierzaki , cały czas są na koncie Fundacji.

Pamiętam o tej kasie :) Właśnie mając ją na uwadze napisałam powyższy post.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, agat21 napisał:

Na co można wydać te pieniądze fundacyjne? Tylko na karmę i nic innego? Bo Jamor już mi opuścił cenę, nie chcę go nagabywać mocniej, bo nawet nie wiecie jaki kamień z serca mi spadł, jak on się zgodził wziąć Fado. 

Na weta, leki, na zapłacenie hotelu itp.  Na wszystko co pies potrzebuje, ale musi być wystawiony rachunek lub faktura.

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, agat21 napisał:

A ile ich jest? Nigdzie nie ma na wątku takiej informacji. 

Z moich notowań wynika, że łącznie z trym, co uzbierało się na "Siepomaga" jest 2.124,40 zł, ale nie pamiętam czy już coś było zapłacone z tych pieniędzy.

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, agat21 napisał:

To byłby niesamowity ratunek - zwłaszcza dopóki nie będzie stałych deklaracji w pełnej kwocie na pokrycie hotelowania.

Myślę, że dobrze byłoby rozesłać znowu zaproszenia na wątek z informacja o nowej sytuacji Fado i prośbą o wsparcie.

A masz pomysł na nowy tytuł wątku?

Link to comment
Share on other sites

Jest wszystko na wątku, tylko porozrzucane w różnych postach.

To są wpłaty na Fado na konto Fundacji:

Teresa K. Lublin - 35 zł

Krystyna R. Lublin - 50 zł

Beata K.  Łęczna -  100 zł

Dorota w. Lublin - 50 zł

Edward D. Suchlica - 50 zł

 

A to jest zbiórka, którą zrobiłam na Ratujemy Zwierzaki (str. 53)

 1 889,40 zł

 

Opłaciliśmy fakturę 370 zł  (chyba pierwszą wizytę już u Jagny) str.37

 

Coś pominęłam?

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, elik napisał:

Myślę, że dobrze byłoby rozesłać znowu zaproszenia na wątek z informacja o nowej sytuacji Fado i prośbą o wsparcie.

A masz pomysł na nowy tytuł wątku?

Nie mam na razie pomysłu. Może po prostu napisz, że Fado znowu potrzebuje pilnie pomocy

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...