Jump to content
Dogomania

Parwowiroza-Pomocy!!!Pomóżcie uratować malutkie szczeniaczki.Jeden szczeniaczek-Melisa za [TM*];drugi-Szałwia za [TM*];Została przy życiu Mini,Kenya,Kama i Emi.W DS-Mia w Krakowie;Kenya została na stałe w DT; Kama we Wrocławiu;Emi w Zagórów k/Słupcy.


Anula

Recommended Posts

3 hours ago, b-b said:

Ciekawe jak długo pluszaki dadzą radę wytrzymać przy Mini ;):D

Ha!

Ha!

W poniedziałek kupiłam im chrumkającą gumową świnkę. Po kwadransie musiałam zabrac bo Mini była w trakcie odgryzania nogi.. Hitem jest też gryzienie misek i prętów od klatki.

4 hours ago, elik said:

I bardzo dobrze  :)  O to lotto  :)  Takim okiem, czy nosem plastikowym zabawki, maluszek mógłby się zaksztusić

NIe tylko maluszek. Już kiedyś wytrząsałam takie oczko z 50kilowej psicy mojej kuzynki... Dlatego moim psom nie daję nawet zabawek wypełnionych groszkiem.

Miałam rano zrobić zdjecia maluchom ( obie urosły :)))  a Mini zarosła ), ale pomiędzy olejowaniem blatów, dezynfekcją transporterek i sprzątaniem ogrodu zwyczajnie nie zdążyłam.

Tola - Widziałam dziś kotkę, o której myślę, że jest mamą Adasia i tej kotki z listopada. Nie chcę krakać, ale chyba niedługo poznamy ich młodsze rodzeństwo...

Wetkę chyba odwiedzimy jutro, bo w sobotę nie damy rady. Ja pracuję od 9, a mój ojciec ma szkolenie.

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, DT-Karmelki napisał:

Ha!

Ha!

W poniedziałek kupiłam im chrumkającą gumową świnkę. Po kwadransie musiałam zabrac bo Mini była w trakcie odgryzania nogi.. Hitem jest też gryzienie misek i prętów od klatki.

NIe tylko maluszek. Już kiedyś wytrząsałam takie oczko z 50kilowej psicy mojej kuzynki... Dlatego moim psom nie daję nawet zabawek wypełnionych groszkiem.

Miałam rano zrobić zdjecia maluchom ( obie urosły :)))  a Mini zarosła ), ale pomiędzy olejowaniem blatów, dezynfekcją transporterek i sprzątaniem ogrodu zwyczajnie nie zdążyłam.

Tola - Widziałam dziś kotkę, o której myślę, że jest mamą Adasia i tej kotki z listopada. Nie chcę krakać, ale chyba niedługo poznamy ich młodsze rodzeństwo...

Wetkę chyba odwiedzimy jutro, bo w sobotę nie damy rady. Ja pracuję od 9, a mój ojciec ma szkolenie.

Jestem ciekawa maluchów, czekamy tu wszyscy na zdjęcia:)

Dzisiaj byłam z krótka wizytą u Emi i suni Poker (DT nazywa ją Kama;), zawoziłam żarełko.

Obie sunie urosły, pięknie się razem bawią:)

 

Koteczka z listopada to Marinka, jak trafił do nas Adaś z tej samem miejscowowości, to faktycznie wetka d razu mówiła, ze to rodzeństwo...

A to bezdomna kotka? Trzeba byłoby ją wysterylizować...

 

Zabawki i puszeczki dla maluchów już w lecznicy:)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Czy doba mogłaby być 2 razy dłuższa? Dzisiaj znowu nie zdążyłam zrobić zdjęć... Ale za to zbliżam się do skończenia remontu kuchni.

1. Kotka. NIe mam pojęcia czy ona ma dom. Znajoma, do której kotki przychodzą mówiła że one są dzikuskami, ale ta podbiega do mnie i domaga się żarełka. Być może jest kotką sąsiadów znajomej ale tam nigdy nie ma jak spytać.

Rzeczy dla maluchów odebrałam. Dziękujemy :)

Żarełko jest już w brzuszkach, od pluszaków odcięłam wszystko co niebezpieczne, wieczorem wrzucę do pralki. Owieczki maluchom nie dam, bo ma rozprucie i musze najpierw zszyć.

Od zespołu w lecznicy dziewczyny dostały chrumkającą świnkę :)

Badania krwi zrobione, jutro będą wyniki.

Uszka Mini czyste, mała waży 3,5kg - od soboty przybrała 700gr.

Kenya tylko 300gr ( waży 4,5kg); ma zaniki mięśni i trochę koślawe tylne łapki. Po zakończeniu leczenia trzeba będzie włączyć lepsze witaminy i suplementy na kości.

 

 

  • Like 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Poker said:

 

Mam pytanie , bo już całkowicie się pogubiłam. Kiedy jadą sunie z Izbicy i jeszcze dwie pod opieką Anuli i Bogusik ?

Wyjazd bzie logistycznie skomplikowany pod kilkoma względami.

1. To będzie cały dzień w podróży więc musimy mieć pewność, że nie zaszkodzi maluchom. Wetka powiedziała, że najwcześniej mogą jechać w środę - chyba, że coś jeszcze wyjdzie w badaniach krwi.

2. Ze względu na ich chororobę lokomocyjną, przed wyjazdem muszą dostać cerenię w zastrzyku. Problem polega na tym, że mój ojciec będzie chciał wyruszyć o 5-6 rano. Nie wiem czy moja mama zdecyduje się jechać. Jeśli nie, to ja będę musiała.

3. Kolejną kwestią są transporterki, w których psiaki miałyby jechać...

4. I właściwie nie wiem czy Kenya też miałaby jechać. W pierwotnym założeniu miała być moim tymczasem.

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Poker napisał:

Podam jak odnajdę.

Mam pytanie , bo już całkowicie się pogubiłam. Kiedy jadą sunie z Izbicy i jeszcze dwie pod opieką Anuli i Bogusik ?

Poker na razie termin jest nieznany.Jak zorientowałam się to w tej chwili nie ma już psiaków w Izbicy chyba.Twoja sunia i Emi(jasna) i dwie są zabrane do DT i tam czekają na dom( i Twoja i Emi nasza na transport).Mini jest w DT-Karmelki.

Wciąż mi chodzi po głowie myśl,czy warto transportować trzy psiaki do Nowej Soli i tam szukać im domu? Czy nie lepiej na miejscu porobić ładne zdjęcia je ogłaszać.Wszystkie psiaki w zasadzie mają DT są bezpieczne.A np.my zaopiekować się jakimiś innymi psiakami z Zamościa ze schronu.To jest tylko taki wolny temat oczywiście do przedyskutowania.

Link to comment
Share on other sites

No niełatwa ekspedycja.  Masz wspaniałych rodziców  tak chętnych do pomocy. Podziękuj im również.

Coś się zmieniło w sprawie Kenyi  ?

Anula, pisałyśmy w tym samym czasie.

Jeżeli byłoby to możliwe , to oczywiście ,że lepiej ,aby sunie zostały w obecnym DT. Szkoda robić im z mózgu wodę. Nadal podtrzymuję swoją odpowiedzialność za "moją" sunię, obojętnie gdzie będzie. Byle nie DT płatnym. Wtedy będę płacić na karmę i weta. Za opiekę NIE. W hoteliku tak.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Poker napisał:

No niełatwa ekspedycja.  Masz wspaniałych rodziców  tak chętnych do pomocy. Podziękuj im również.

Coś się zmieniło w sprawie Kenyi  ?

Anula, pisałyśmy w tym samym czasie.

Jeżeli byłoby to możliwe , to oczywiście ,że lepiej ,aby sunie zostały w obecnym DT. Szkoda robić im z mózgu wodę. Nadal podtrzymuję swoją odpowiedzialność za "moją" sunię, obojętnie gdzie będzie. Byle nie DT płatnym. Wtedy będę płacić na karmę i weta. Za opiekę NIE. W hoteliku tak.

 

1 godzinę temu, Anula napisał:

Poker na razie termin jest nieznany.Jak zorientowałam się to w tej chwili nie ma już psiaków w Izbicy chyba.Twoja sunia i Emi(jasna) i dwie są zabrane do DT i tam czekają na dom i Twoja i Emi nasza na transport.Mini jest w DT-Karmelki.

Wciąż mi chodzi po głowie myśl,czy warto transportować trzy psiaki do Nowej Soli i tam szukać im domu? Czy nie lepiej na miejscu porobić ładne zdjęcia je ogłaszać.Wszystkie psiaki w zasadzie mają DT są bezpieczne.A np.my zaopiekować się jakimiś innymi psiakami z Zamościa ze schronu.To jest tylko taki wolny temat oczywiście do przedyskutowania.

Dziewczyny to jest niemożliwe, aby suczki zostały tutaj gdzie są, przynajmniej Emi i sunia od Poker. 

Ja wiem, ze było spore zamieszanie, dwa wątki, ale chyba na obu pisałam, ze zabieram szczeniaki z Izbicy do bardzo awaryjnego DT, TZ wybłagał  znajomą-  pani ma 4 dzieci i już pyta kiedy zabierzemy szczeniaki...

Podobnie jest w DT Karmelka - p. Ola miała  tylko przetrzymac tylko maluchy do czasu transportu, wyszło parwo i tylko dzięki wielkiemu sercu p. Oli i Jej rodziny szczeniaki miały taką opiekę. 

Dt Karmelki jest bardzo zmęczona, maluchy zajmują gabinet czyli tak naprawdę miejsce pracy, a w domu spora liczba własnych psów i kotów, w tym dwa na DT:(

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Tola napisał:

 

Dziewczyny to jest niemożliwe, aby suczki zostały tutaj gdzie są, przynajmniej Emi i sunia od Poker. 

Ja wiem, ze było spore zamieszanie, dwa wątki, ale chyba na obu pisałam, ze zabieram szczeniaki z Izbicy do bardzo awaryjnego DT, TZ wybłagał  -  pani ma 4 dzieci i już pyta kiedy zabierzemy dziewczyny.

Podobnie jest w DT Karmelka - p. Ola miała  tylko przetrzymac tylko maluchy do czasu transportu, wyszło parwo i tylko wielkiemu sercu p. Oli i Jej rodziny zawdzięczamy, ze szczeniaki miały taka opiekę. 

Dt Karmelki jest bardzo zmęczona, maluchy zajmują gabinet czyli tak naprawdę miejsce pracy, a w domu spora lczba właśnych psów i kotów, w tym dwa na DT:(

Okey to w takim razie czekamy na ustalenia dalsze w sprawie transportu.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko rozumiem , w takim razie może szkoda ,że "moja" sunia nie pojechała dzisiejszym transportem do szafirki.

Wiem ,że macie urwanie beretu i trudno Wam ogarnąć wszystko. Ja też jak na razie nie potrafię ogarnąć sytuacji mojej suni.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Poker napisał:

Wszystko rozumiem , w takim razie może szkoda ,że "moja" sunia nie pojechała dzisiejszym transportem do szafirki.

Wiem ,że macie urwanie beretu i trudno Wam ogarnąć wszystko. Ja też jak na razie nie potrafię ogarnąć sytuacji mojej suni.

Ja myślałam o tym, ale kto wyjechałby do Katowic po maluchy, to byłby dla Was kolejny koszt...

Czekamy na ustalenia  Dt Karmelka i jej Rodziny.

A teraz bardzo dobra wiadomość - wyniki krwi b. dobre, dziewczyny są zdrowe!!!!!

taniec-emotikon-ruchomy-obrazek-0055
  • Like 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Poker napisał:

Wszystko rozumiem , w takim razie może szkoda ,że "moja" sunia nie pojechała dzisiejszym transportem do szafirki.

Wiem ,że macie urwanie beretu i trudno Wam ogarnąć wszystko. Ja też jak na razie nie potrafię ogarnąć sytuacji mojej suni.

Transport jest do Katowic dzisiaj.Ktoś by musiał sunię odebrać,natomiast nasz jest przewidziany do Wrocławia a z Wrocławia odbierze szafirek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...