Jump to content
Dogomania

DT-Karmelki

Members
 • Content Count

  122
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

DT-Karmelki last won the day on February 19

DT-Karmelki had the most liked content!

About DT-Karmelki

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dlugo mnie tu nie było, a tu tyle dobrych wiadomości :) Na świąteczne życzenia jest już zdecydowanie za późno, więc przesyłamy ciepłe, już prawie majowe pozdrowienia Kenya dziś w ogrodzie:
 2. Jestem na szybko w przerwie w pracy, więc wybaczcie, że nie rozpiszę się o Kenyi. Postaram się jutro wszystko nadrobić. Mam kilka sugestii odnśnie Kamy. Może niech Pani zostawia Kamie włączoną muzykę instrumentalną. Ja używam 6godz nagrań Mozarta z YT, jak się okazuje nie tylko poprawia koncentrację i wycisza dzieci, ale i łagodzi lęk separacyjny. No i muzyka jest sygnałem, że ludzie zaraz wyjdą, więc eliminuje zaskoczenie i chaos, a tego Kama ma chyba teraz bardzo dużo. Wprowadziłabym też osobne zabawki tylko na czas nieobecności Państwa. Kenya do klatki dostaje konga i taką zębatą piłkę na smakołyki, w sumie zębata zajmuje ją na dłużej. Fajne są też interakwtyne plansze na smaki. Jeśli pomysł Pana się nie sprawdzi to polecam tą bramkę. Pomyślałabym też nad jakimś sygnałem zapowiadającym zapięcie smyczy: przywołanie na gwizdek i smak w nagrodę, może konkretna zabawka w ręku... Jakie zajęcia Kama w ogóle ma niezależnie od ludzi? Bo jeśli spędza czas wyłącznie na obserwowaniu dwunożnych i czekaniu na ich nastepny ruch to niedobrze....
 3. Relacja z trasy: Toffik bardzo zadowolony z 'wycieczki', grzeczniutki, na postoju został sam w aucie i się nie stresował. Za to podobno puszcza bąki niesamowitej jakości ;)
 4. Rozmawiałam z panią adoptującą MiniLili i zasugerowałam jej zakup kennel klatki. Chciałabym jej podesłać namiary na dobry model/ producenta. Niestey firma, gdzie kupiłam nasze już nie istnieje. Czy możecie coś polecić?
 5. Jestem tak zabiegana m.in. organizacją wyjazdu ( przeprowadzki "na raty" to mój osobisty koszmar), że nie zdążyłam napisać. Toffik spotkał się wczoraj z moimi rodzicami i Kenyą u wetki. Fantastyczny kudłatek, prosił się o głaski i zachęcał małe tornado do zabawy :)) A mordka już zupełnie inna niż na wcześniejszych zdjęciach. Niestety nie miałam jak zrobić zdjęć, bo miałam ręce pełne szczeniąt.
 6. Nieprzyzwoicie długo na tym siedziałam, ale wreszcie jest... Ogłoszenie czarnego kcoiego rodzeństwa. Co myślicie? Nada się?
 7. Dostałam dziś informację o psie, który po śmierci właściciela błąka się w Jacni/Kaczórkach. Podobno miał być zaopiekowany przez znajomą rodziny, no ale... Mój kontakt postara się zdobyć rzetelne informacje oraz zdjęcie psiaka.
 8. A może dałoby się gołebiem pocztowym? Taniej pewnie będzie. No comment... Na pewno, że jest kotolubna - nie goni kotów ale wpatruje się w nie z uwielbieniem. Zaczyna już łapać podstawowe komendy i ładnie chodzi na smyczy. Potrafi zosatwać sama ( z Kenyą), przyzwyczajona do kennelklatki - ale nie wiem czy to powinno się pisać. W sumie to dość spokojny szczeniak, ALE ma tendencje do uciążliwego darcia dzioba gdy się zestresuje... No i pokazuje lęk separacyjny nastawiony nie na ludzi tylko na inne psy. Jesli Ava i Kenya 'znikają' z gabinetu to włącza się w/w darcie dzioba...
 9. Też mnie to niepokoiło, ale zeskrobina nic nie wykazała, może po prostu Lilka ma taką urodę... Obie dziewuszki dostały tabletki Simparica, działają nie tylko na kleszcze i pchły ale też i na nużeńca. Havanko - bardzo dobre ogłoszenie. Wydaje mi się, że ja coś istotnego pominęłam we wcześniejszym opisie, ale dziś nic mi się nie nasuwa. Chyba zbyt zestresowana jestem... Ava od wczoraj ma problemy jelitowe, a dziś po powrocie do domu znlazłam wymiociny i Hathor słaniającą się na łapach...
 10. Przy okazji nadrabiania zaległości moich psów, zabrałam dziś MiniLilkę do wetki, bo wróciło intensywne drapanie uszu. Wetka nic nie znalazła, na wszelki wypadek zrobiła jeszcze zeskrobinę z łysinki wokół oczka, ale też nic nie wyszło. Być może małą irytują łoski w uszach. Oba maleństwa dostaną dzis Simparicę, zobaczymy czy pomoże na drapanie.
 11. Nie w biegu, łapki jej się rozjeżdżają. Jest o tyle lepiej, że już nie drżą. Myślę, że z konsultacją na razie się wstrzymamy. Fakt, że do ortopedycznych historii szczeniąt mam duży dystans... Lata temu wzięłam na tymczas szczenię, które mając 7 tygodni z dnia na dzień przestało chodzić. Weci mieli różne teorie: operacje, wózek, eutanazja... Aż trafiłam na orto na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Tam 2 starszych profesorów znalazło przyczynę problemu (zatrzymay wzrost kości długich i niewłaściwe wykształcanie się panewek stawów biodrowych), ale stwierdzili że u szczeniąt najważniejsze jest odzywianie, odpowiedni ruch i czas. MIęli rację - Fredka stanęła na nogi w ciągu kilku tygodni i do dziś jest w pełni sprawnym psem.
×