Jump to content
Dogomania

Agresor Tofik w DT u Kasi.


Recommended Posts

1 godzinę temu, Patmol napisał:

a ludzie, którzy maja pojecie, wiedze i umiejętności, i chcą pracować z psem - to raczej dla siebie biorą psy, z którymi można wiele zrobić, które są stabilne , bezpieczne, rozsądne i przewidywalne

Dokładnie tak.

Toffi nie jest psem o łatwych do przewidzenia reakcjach. Warto poprosić obecną opiekunkę o skatalogowanie sytuacji, w których Toffi sygnalizuje gotowość ataku.  Tym bardziej, że przy ostatnim dokładnie opisanym ataku powód nie był ustalony z całą pewnością (ruch ręki? obrona miejsca na kanapie?) , ostrzeżeń nie było, a pies bardzo długo po pogryzieniu nadal zachowywał się agresywnie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minut temu, Sowa napisał:

Dokładnie tak.

Toffi nie jest psem o łatwych do przewidzenia reakcjach. Warto poprosić obecną opiekunkę o skatalogowanie sytuacji, w których Toffi sygnalizuje gotowość ataku.  Tym bardziej, że przy ostatnim dokładnie opisanym ataku powód nie był ustalony z całą pewnością (ruch ręki? obrona miejsca na kanapie?) , ostrzeżeń nie było, a pies bardzo długo po pogryzieniu nadal zachowywał się agresywnie.

P Kasia  jest zwykle bardzo zajęta,więc po nieudanym połączeniu wysłałam sms z pytaniem.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Bgra napisał:

P Kasia  jest zwykle bardzo zajęta,więc po nieudanym połączeniu wysłałam sms z pytaniem.

Dobrze by było, aby pani Kasia znalazła wolną chwilę i zrobiła "instrukcja Toffisia",czyli zalecenia, jego atuty, problemy i to o czym wspomina Sowa z Patmol. 

Toffiś to naprawdę trudny pies, od początku zdawałam sobie sprawę, że dom dla niego to rodzaj cudu - chciałąm wierzyć, że się mylę :( ale naprawdę nikt rozsądny nie bierze tak trudnego psa, z takimi zapędami. Może dobrze by było przyjrzeć się opisom w ogłoszeniach i je zaktualizować - bo na razie faktycznie nie ci ludzie się zgłaszają co trzeba.

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Dobrze by było, aby pani Kasia znalazła wolną chwilę i zrobiła "instrukcja Toffisia",czyli zalecenia, jego atuty, problemy i to o czym wspomina Sowa z Patmol. 

Toffiś to naprawdę trudny pies, od początku zdawałam sobie sprawę, że dom dla niego to rodzaj cudu - chciałąm wierzyć, że się mylę :( ale naprawdę nikt rozsądny nie bierze tak trudnego psa, z takimi zapędami. Może dobrze by było przyjrzeć się opisom w ogłoszeniach i je zaktualizować - bo na razie faktycznie nie ci ludzie się zgłaszają co trzeba.

U mnie taki tekst idzie z tym,że nie wiem czy warto ogłaszać Toffika bo wygląda na to,że nie jest do adopcji bo jest nadal agresorem.

Toffi 5-letni,radosny, przepiękny piesek o dłuższej sierści poszukuje pilnie domku. Toffika życie nie oszczędzało,przechodził z rąk do rąk,nawet był przetrzymywany w komórce. Radził sobie w swoim świecie tak jak umiał, broni swoich zabaweczek i miski.W obronie tych dwóch rzeczy gdy mu się zabiera potrafi ugryźć.A tak niewiele potrzeba aby to zachowanie wyprostować,zniwelować dając mu kilka lekcji u behawiorysty albo być odpowiedzialnym przewodnikiem,który nim odpowiednio pokieruje.Toffi ładnie chodzi na smyczy,zachowuje czystość w domu.Bardzo dobrze zachowuje się w samochodzie.Toffi lubi inne psy,kurki ale kotków nie toleruje,goni je .Preferowany dom z jedną osobą-kobietą,ponieważ mężczyzn nie toleruje,rzuca się do nóg.Dom wskazany bez dzieci.
Toffi jest wykastrowany i posiada szczepienia oraz książeczkę.W tej chwili przebywa w Hoteliku u szkoleniowca.
Pokochaj Toffika.Daj mu dom i to co najważniejsze,opiekę i miłość.
Więcej informacji o Toffiku można uzyskać pod podanym nr.tel. w ogłoszeniu. 

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Anula napisał:

U mnie taki tekst idzie z tym,że nie wiem czy warto ogłaszać Toffika bo wygląda na to,że nie jest do adopcji bo jest nadal agresorem. 

Anulu, Toffi zawsze, niezależnie od czasu spędzonego u kolejnych trenerów, będzie bardzo trudnym psem - nikt go na anioła wobec nowego właściciela nie przerobi. Jedyna szansa na dom dla Toffika to ktoś, kto od razu, od pierwszego dnia, podejmie pracę nad psem razem z trenerem, a jeszcze lepiej - zanim weźmie psa do domu, będzie przez jakiś czas pracował z nim pod okiem trenera.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Odpowiedź P Kasi " Tofik wysyła sygnały dystansujące w sytuacji kiedy czuje się zagrożony,lub kiedy nie życzy sobie już kontaktu z człowiekiem.Np zbyt długie głaskanie,zbyt długie czesanie,wycieranie oczu,jeśli czuje się osaczony,zapędzony do rogu,gdzie nie ma możliwości się wycofać,jeśli chce się coś zrobić na siłę,typu zamknięcie w kontenerze.Z psami wybiórczo.Zgadza się z  silnymi,dużymi osobnikami.Słabe,małe,uległe może atakować,lub te którym właściciel poświęca uwagę"

 

 

Link to comment
Share on other sites

No ale to byłoby bardzo czytelne - i łatwe do unikania konfliktów. Nie muszę psu narzucać się z głaskaniem ani na siłę wsadzać do kontenera; kontenera da się nauczyć bez używania siły. Toffik nie musi też kochać innych psów, nie musi ich przyjmować w domu.  Pies, który nie lubi być za długo głaskany może być jak najbardziej psem adopcyjnym, byle nie do domu z dziećmi, może być traktowany chłodno, aby sam prosił o czułość -  i tak byłoby najlepiej. Wszystkie wyrazy czułości mogą i powinny być w nagrodę, a nie dlatego, że człowiek ma na to akurat ochotę. 

Z opisu p. Kasi wynika, że Toffi nadaje się do adopcji.

Tylko mnie nie daje spokoju furiacki atak Toffika na Guccio. Bo w tamtej sytuacji pies nie był osaczony, nie był głaskany ani nie był poddawany żadnym zabiegom pielęgnacyjnym.

A skąd informacja w ogłoszeniu, że Toffi atakuje mężczyzn? Bo informację, że lubi inne psy, łatwo usunąć.

Co z pilnowaniem zabawek? Bo to miał być powód ugryzienia, zanim pies trafił do Guccio.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

W poprzednim domu w RŚ; było dobrze do czasu powrotu męża,czyli około tygodnia.Czy u Gcccio  nie wziął Jej syna pod opiekę ,a raczej uznał  za "swojego" i bronił komputera,który stał przy nim ?

Czy on pokochał P Kasię,czy uznał za "swoją" i broni do niej dostępu?

To by znaczyło,że dom tylko z jedną osobą,jeżeli psem to jednym,dużym i stabilnym ?

Rozglądałyśmy się z ewu  za dt,nawet płatnym.Nawet jak taki znajdziemy to zapsiony,a tego,że kieruje agresję na psy nie przewidziałyśmy.

Link to comment
Share on other sites

Trudna sprawa z Toffikiem. Bo on potrzebuje DT/człowieka, który sobie z nim poradzi.który ma doświadczenie z takimi psami.

Może jednak inaczej napisać to ogłoszenie, bo teraz to się tak czyta -jakby to było łatwe ogarnąć Toffika

np ten fragment

15 godzin temu, Anula napisał:

A tak niewiele potrzeba aby to zachowanie wyprostować,zniwelować dając mu kilka lekcji u behawiorysty albo być odpowiedzialnym przewodnikiem,który nim odpowiednio pokieruje.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia dwa razy ugryzła brata ,raz mocno kłapnęła i drugi raz dotkliwiej a stało się to w mieszkaniu gdy poszłam do łazienki. Ostrzegałam ,żeby się nie ruszał z miejsca ale mnie nie posłuchał. Zaatakowała nagle, bez ostrzeżenia, na innych gości wrogo patrzyła. Na spacerach rzucała się na wszystko i wszystkich i dopiero praca z behawiorystą dała rezultaty ale trwało to ponad rok. Kiedy poczuła ,że jest u siebie w domu ,jest kochana stała się psiakiem o cudownie łagodnym charakterze. Dodam ,że nie miałam doświadczenia jak postępować z takim psiakiem ale zależało mi na suni ,nie wyobrażałam sobie aby miała wrócić do schronu i dlatego zwróciłam się o pomoc do behawiorysty. Sowa ma całkowitą rację i pod tym się podpisuję.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję wszystkim dorzucającym się do puli Tofisia :) To ogromna pomoc :)

 

Jutro rodzina z Wrocławia ustala termin spotkania z Tofkiem.Państwo z 18-letnim synem.Mieli trudnego yorka,zmarł na nowotwór rok temu.Rozmawiałam z panią,gotowa jest dać na stałe dom  Tofikowi,wie o nim wszystko,chce współpracy ze szkoleniowcem. Jest jednak problem bo pani ma alergię nie na wszystkie psy,objawia się astmą.Pojadą do hoteliku poznać Tofika i sprawdzić reakcję na psa.

 

 

 

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ja też trzymam kciuki za Toffinka i za rodzinę.Oby spotkanie wyszło pomyślnie i aby P.Kasia nakierowała jak należy się opiekować Tofficzkiem.

Fajnie,że trochę się ruszyło w sprawie adopcji Toffika bo kwota w opłaceniu hoteliku była powalająca.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Nadziejka napisał:
Podobny obraz

Sciskam Ogromnie za psie serce 

Ewciu kochana :) trzymaj kciuki :)

1 godzinę temu, Jolanta08 napisał:

Trzymam mocno kciuki za wizytę ,oby to chłopak znalazł wreszcie swoją przystań i miłość.

Jolanto  dziękuję :)

1 godzinę temu, uxmal napisał:

Terz trzymam kciuki za Toffika i za rodzinę.

Jeśli by się zdecydowali to może warto dac im namiary na kilku dobrych trenero-bechawiorystów z doświadczeniem z trudnymi psami :( zdaję sobie sprawę że to będzie krotka lista :(

Dzięki za kciuki :)  bez tego nie będzie adopcji,to musi być rodzina ,która chce pracować,wtedy pies pójdzie z wytycznymi z hotelu,z namiarami do konkretnych specjalistów.

1 godzinę temu, Sowa napisał:

We Wrocławiu znam dobrą psią szkołę Agility de Luks.

Dziękuję !

49 minut temu, Anula napisał:

Ja też trzymam kciuki za Toffinka i za rodzinę.Oby spotkanie wyszło pomyślnie i P.Kasia nakieruje jak należy się opiekować Tofficzkiem.

Fajnie,że trochę się ruszyło w sprawie adopcji Toffika bo kwota w opłaceniu hoteliku była powalająca.

Dziękuję Anulko.

Kwota jest dla mnie teraz zabójcza,mam w skarpecie psa na tymczasie,niestety wczoraj wrócił z adopcji mój Rysio,tutaj też pójdzie sporo nakładów finansowych.Na Pomagam.pl 101 zł :(  ale jakoś musimy dać radę.

45 minut temu, Tyś(ka) napisał:

I ja trzymam kciuki za to światełko nadziei :)

Dziękuję :) tak jak napisałaś,jakaś nadzieja jest.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...