Jump to content
Dogomania

Mały plaskaty Gucio z wielkim guzem na pyszczku za TM – nie udało mu się pokonać choroby:(


Recommended Posts

Dnia 7.06.2018 o 20:05, bou napisał:

Jeśli są wątpliwości - można spróbowac przesłać płytę z wynikiem CT dr Jagielskiemu.obecnie najlepszemu onkologowi w Polsce.

Poza tym - zmian nowotworowych,rozsianych I zaawansowanych ,nie da sie pomylić z niczym innym,(to a propos lek.z ktorym kontaktowala się Poker.)Ani u ludzi,ani u zwierząt..."koń jaki jest,każdy widzi".O ile rozumiem dylemat - cierpi-nie cierpi,o tyle podważanie diagnozy radiologa jest chwytaniem się brzytwy...

Niestety nie mam nikogo, kto z taką płytką. dotarłby do samego dr Jagielskiego.

Próbowaliśmy z wynikami biopsji i zdjęciami RTG, wtedy pomoc oferowała Kasia od plaskatych,  udalo się jej pokazać to współpracownikowi dr Jagielskiego.

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Tola napisał:

Niestety nie mam nikogo, kto z taką płytką. dotarłby do samego dr Jagielskiego.

Próbowaliśmy z wynikami biopsji i zdjęciami RTG, wtedy pomoc oferowała Kasia od plaskatych, ale udalo się jej pokazać to współpracownikowi dr Jagielskiego.

Tolu,spróbuję się zorientować co mogę,a czego nie...nic nie obiecuję,odezwę się po niedzieli,ok?Co ( w jakiej formie) mogłabyś mi przesłać?

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, bou napisał:

Tolu,spróbuję się zorientować co mogę,a czego nie...nic nie obiecuję,odezwę się po niedzieli,ok?Co ( w jakiej formie) mogłabyś mi przesłać?

Bardzo dziękuję, będę czekała - mogę wysłać całość TK na maila (to co wysyłałam Poker) plus resztę badań (zdjęcia TRG, wynik biopsji, badania krwi)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem skąd te rozbieżności.A właściwie wiem. Ocena TK nieraz jest bardzo trudna , bo ludzkie oko nie jest doskonałe. Im większe doświadczenie, tym mniej błędów.

Nie zapomnę jak moja córka miała wadę układu moczowego i lekarz urolog widział jelito na rtg  ,a radiolog zobaczył rozdęty moczowód i miał rację.

Wyżarte kości u Gucia przedstawiają typowy obraz dla nowotworu.

Biopsja często nie daje jednoznacznych wyników, bo zależy skąd pobrany jest materiał. Trzeba by pobrać kawałek zniszczonej kości. Tylko po co?  Leczenia i tak nie ma.

Często jest tak ,że wyniki badań są dobre ,a pacjent umiera .A czasem jest odwrotnie.Wyniki są bardzo złe ,a pacjent żyje siłą woli.

Jeżeli Gucio czuje się dobrze, to super. Pozbawianie go życia w tym momencie nie znajduje uzasadnienia. Wymaga bacznej obserwacji i gdy będzie cierpieć, trzeba będzie mu pomóc.

Tolu , mogę wysłać pendrive bou priorytetem w poniedziałek.

Po co robić kolejne  i to drogie badania. Jeżeli to jest nowotwór  to leczenia nie ma. Jeżeli wada , to też nie ma leczenia. Potrzebny jest wtedy dr CZAS.

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Poker napisał:

Nie wiem skąd te rozbieżności.A właściwie wiem. Ocena TK nieraz jest bardzo trudna , bo ludzkie oko nie jest doskonałe. Im większe doświadczenie, tym mniej błędów.

Nie zapomnę jak moja córka miała wadę układu moczowego i lekarz urolog widział jelito na rtg  ,a radiolog zobaczył rozdęty moczowód i miał rację.

Wyżarte kości u Gucia przedstawiają typowy obraz dla nowotworu.

Biopsja często nie daje jednoznacznych wyników, bo zależy skąd pobrany jest materiał. Trzeba by pobrać kawałek zniszczonej kości. Tylko po co?  Leczenia i tak nie ma.

Często jest tak ,że wyniki badań są dobre ,a pacjent umiera .A czasem jest odwrotnie.Wyniki są bardzo złe ,a pacjent żyje siłą woli.

Jeżeli Gucio czuje się dobrze, to super. Pozbawianie go życia w tym momencie nie znajduje uzasadnienia. Wymaga bacznej obserwacji i gdy będzie cierpieć, trzeba będzie mu pomóc.

Tolu , mogę wysłać pendrive bou priorytetem w poniedziałek.

Po co robić kolejne  i to drogie badania. Jeżeli to jest nowotwór  to leczenia nie ma. Jeżeli wada , to też nie ma leczenia. Potrzebny jest wtedy dr CZAS.

Jeśli możesz, to bardzo proszę.

O rezonansie pomyslałam, bo w moim przypadku to dopiero on rozwiał wątpliwości.

 

Link to comment
Share on other sites

58 minut temu, Tola napisał:

A może próbować  zrobić rezonans?

 

 

12 minut temu, Poker napisał:

Nie wiem skąd te rozbieżności.A właściwie wiem. Ocena TK nieraz jest bardzo trudna , bo ludzkie oko nie jest doskonałe. Im większe doświadczenie, tym mniej błędów.

Nie zapomnę jak moja córka miała wadę układu moczowego i lekarz urolog widział jelito na rtg  ,a radiolog zobaczył rozdęty moczowód i miał rację.

Wyżarte kości u Gucia przedstawiają typowy obraz dla nowotworu.

Biopsja często nie daje jednoznacznych wyników, bo zależy skąd pobrany jest materiał. Trzeba by pobrać kawałek zniszczonej kości. Tylko po co?  Leczenia i tak nie ma.

Często jest tak ,że wyniki badań są dobre ,a pacjent umiera .A czasem jest odwrotnie.Wyniki są bardzo złe ,a pacjent żyje siłą woli.

Jeżeli Gucio czuje się dobrze, to super. Pozbawianie go życia w tym momencie nie znajduje uzasadnienia. Wymaga bacznej obserwacji i gdy będzie cierpieć, trzeba będzie mu pomóc.

Tolu , mogę wysłać pendrive bou priorytetem w poniedziałek.

Po co robić kolejne  i to drogie badania. Jeżeli to jest nowotwór  to leczenia nie ma. Jeżeli wada , to też nie ma leczenia. Potrzebny jest wtedy dr CZAS.

Tolu,kochana...

zgadzam się z każdą literką napisaną przez Poker.

Poker - rozejrzę się w sytuacji I dam Ci znać,od kilku lat nie mieszkam w W-wie,tu.w okolicy mam świetną wetkę I...mnóstwo 'ludzkich' lekarzy.

Pogadam z wetką,kogo ona poleciłaby,mże kogos z Olsztyna,w końcu to osrodek ademicki (mówię stricte o wetach.)Mołabym tam się umówić I podjechać.Odezwę się - jak wspomniałam po niedzieli - z konkretami,albo I bez nich.

przepraszam za literowki,klawiatura swoje,a ja swoje...

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Poker napisał:

TK można pokazać ludzkiemu radiologowi. Też potrafi ocenić czy to czy nowotwór .Obraz u ludzi i zwierząt jest taki sam w przypadku kości.

Czekam na sygnał czy mam wysłać pendrive.

Wiem to,oczywiście ( i nie omieszkałabym pokazać)..ale sądzę,że wszyscy zainteresowani zdrowiem Gucia chcieliby fachowca weterynarza,bo pewnie cieszyłby się większym autorytetem.Poza tym - nie wiem,czy nasz radiolog opisze tomogram I podpisze się pod nim. Pacjent jakby nieco ...inny.A na słowo,(inaczej mówiąc -przekazem ustnym) - to pewnie za mało....

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, auraa napisał:

mam nr tel. ale nie wiem czy aktualny

To może podeślij jak możB-besz

9 godzin temu, elik napisał:

7.06. na konto Gusia wpłynęła kwota 10,00 zł od b-b.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy

960038398_kwiatki3.jpg.153d49f5be3ed8c0e8e893250dcc7d6c.jpg

 

 

9 godzin temu, Jolanta08 napisał:

Poproszę o nr konta

Pięknie dziękuję za pomoc dla Guciastylowi_pl_ogrod_41928285.gif

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Bgra 605 989 789 napisał:

Tolu może warto spróbować zadzwonić wprost do dr Jagielskiego ?

Na pewno warto,  tylko tak się zastanawiam czy dr zechce rozmawiać o psie, którego nie widział,  jeszcze obejrzeć zdjęcia, jak problem z dotarciem do niego mają osoby, które zna?

Ale trzeba spróbować, bo to ważne.

Jak masz nr to podeślij mi jak możesz

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tola napisał:

Na pewno warto,  tylko tak się zastanawiam czy dr zechce rozmawiać o psie, którego nie widział,  jeszcze obejrzeć zdjęcia, jak problem z dotarciem do niego mają osoby, które zna?

Ale trzeba spróbować, bo to ważne.

Jak masz nr to podeślij mi jak możesz

Spróbowałabym :) http://bialobrzeska.waw.pl/o-nas/nasz-zespol/dr-n-wet-dariusz-jagielski/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...