Jump to content
Dogomania

* Bobiś odszedł w swoim kochającym domku [*]Mika -Sara już w swoim DS ! :D Mika nadal czeka na swój wyrozumiały domek. Bobiś już go ma! Wycofane psiaki - Mika i Bobi - kolejne zamojskie biedy liczą na cud.


b-b

Recommended Posts

Grześ z mojego podpisu też walczył i sie rzucał jak był zabierany z przechowalni, i to był jedyny moment agresji z jego strony, teraz nadal sie boi ale nie ugryzł ani razu, myślę że przytulisko i pracownik niedelikatnie sie z nim obchodził i bał się, że coś mu się stanie. Może Abi da sie przekonać za jakiś czas...

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

. . .
Mnie do suni pasuje Mika :) bo ona to taka Myszka Miki troszkę :)

Jak dla mnie, to Mika najbardziej do suni pasuje, choćby z uwagi na jej wygląd. Faktycznie taka myszka z niej :) I to takie jedno z psich imion

35 minut temu, Tola napisał:

A ja proponuje imię Gratka, bo suni zdarzyła się niespodziewana odmiana losuhttp://pu.i.wp.pl/k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,002_Rk_orig.gif

Gratka to imię bardzo związane z sytuacją, o której niewiele osób będzie wiedziało i o której wkrótce zapomnimy. Przyszli opiekunowie najprawdopodobniej zmienią na inne imię, bo to z niczym im się nie będzie kojarzyło. Natomiast Miki ma szanse na pozostanie.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

Biedactwo :( Okropnie musiała się bać tego co się z nią robi :(

Oczywiście,każdy pies źle reaguje na chwytak.Tam nie ma wolontariatu,nikt się nie cacka z psami,nikt nie ma kontaktu dotykowego,nawet nie jest wiadome,że psy wychodzą ze świerzbem w uszach,z ranami.Widzą tylko pole w dali i trawę za siatką.Kontakt żaden-mało powiedziane-zero.Napisałam o tym bo mnie szlag trafia,wybuchłam,nie wytrzymałam.

Dlatego staramy się pomóc tym biednym umęczonym psom pod względem psychicznym i fizycznym.

Niektórzy mają nam za złe,że tyle płacimy za transport pieniędzy,pies kilka miesięcy by miał opłacony pobyt w hotelu albo karmę.Takie spotykam zarzuty.A co niby mamy zrobić,nie pomagać tym psom.Zostawić je tam bez pomocy.W tamtym roku spora garstka psów otrzymała pomoc.

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Alaskan malamutte napisał:

Sofi ładnie.. A może Czika? 

Też fajnie :)

3 godziny temu, uxmal napisał:

Albo Sonia. MIka też ładnie.

no też :)

2 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Szkoda Abi, ale widocznie tak miało być... dobrze, że inna suńka pojechała.
Mnie do suni pasuje Mika :) bo ona to taka Myszka Miki troszkę :)

Szkoda...ale tego się obawiałam dlatego zapasowo wybrałam inną sunię aby skoro podjęłam się ratowania 2 przyjechały 2 :)

2 godziny temu, Tola napisał:

A ja proponuje imię Gratka, bo suni zdarzyła się niespodziewana odmiana losuhttp://pu.i.wp.pl/k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,002_Rk_orig.gif

Ślicznie :)

2 godziny temu, szafirka napisał:

Psiaki wyjechały po 8 ze schroniska. Jadą spokojnie, na razie cichutko, żadne nie zwraca, ani nie ma ślinotoku, więc z nadzieją korzystają z szansy, którą otrzymały. Napiszę wieczorem, jak już będą zabezpieczone w domu.

Co muszą biedaki przeżywać. Boją się pewnie bo to wszystko dla nich nie znane.

2 godziny temu, Alaskan malamutte napisał:

Trzymam kciuki za bezpieczną i spokojną drogę. 

I my też :)

2 godziny temu, Bogusik napisał:

Bardzo szkoda,że Abi podzieliła los Oli i została :( Druga sunia dostała swoją szansę i na pewno znajdzie dobry domek.Wszystkie imiona są bardzo ładne,więc trudny wybór...:)

Będziemy jeszcze mieli sunię na uwadze i jeśli tylko coś się zmieni pojedzie po swoją szansę po nowe życie.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Gratka bardzo mi się podoba :)

Bezpiecznej podróży!

:)

2 godziny temu, Olena84 napisał:

Grześ z mojego podpisu też walczył i sie rzucał jak był zabierany z przechowalni, i to był jedyny moment agresji z jego strony, teraz nadal sie boi ale nie ugryzł ani razu, myślę że przytulisko i pracownik niedelikatnie sie z nim obchodził i bał się, że coś mu się stanie. Może Abi da sie przekonać za jakiś czas...

I właśnie nie odpuścimy i będą Dziewczyny miały ciągle uwagę na Abi.

1 godzinę temu, Gabi79 napisał:

Biedna Abi, serce się kraje.

Ano kraje...

1 godzinę temu, elik napisał:

Jak dla mnie, to Mika najbardziej do suni pasuje, choćby z uwagi na jej wygląd. Faktycznie taka myszka z niej :) I to takie jedno z psich imion

Gratka to imię bardzo związane z sytuacją, o której niewiele osób będzie wiedziało i o której wkrótce zapomnimy. Przyszli opiekunowie najprawdopodobniej zmienią na inne imię, bo to z niczym im się nie będzie kojarzyło. Natomiast Miki ma szanse na pozostanie.

Trudny wybór bo wszystkie imionka są fajne :)

1 godzinę temu, elik napisał:

Biedactwo :( Okropnie musiała się bać tego co się z nią robi :(

Człowiek musiał jej dać  popalić :(

6 minut temu, Anula napisał:

Oczywiście,każdy pies źle reaguje na chwytak.Tam nie ma wolontariatu,nikt się nie cacka z psami,nikt nie ma kontaktu dotykowego,nawet nie jest wiadome,że psy wychodzą ze świerzbem w uszach,z ranami.Widzą tylko pole w dali i trawę za siatką.Kontakt żaden-mało powiedziane-zero.Napisałam o tym bo mnie szlag trafia,wybuchłam,nie wytrzymałam.

Dlatego staramy się pomóc tym biednym umęczonym psom pod względem psychicznym i fizycznym.

Niektórzy mają nam za złe,że tyle płacimy za transport pieniędzy,pies kilka miesięcy by miał opłacony pobyt w hotelu albo karmę.Takie spotykam zarzuty.A co niby mamy zrobić,nie pomagać tym psom.Zostawić je tam bez pomocy.W tamtym roku spora garstka psów otrzymała pomoc.

Zgadzam się z Tobą Anulko w 100%!

Przepraszam za to co napiszę...ale dla mnie to takie drugie Radysy.. I proszę nie wdawać się tu w dyskusję i porównywać te dwa schroniska co do ilości psiaków, warunków i nie wiem czego jeszcze.

Prawdą jest,że takich schronisk jest PEŁNO w całej Polsce. Pewnie i bliżej nas też coś się znajdzie. Tylko tak jak napisała Anula co z tymi? Zostawić je tam. Szczęście będą miały te zabrane na łańcuchy do budy lub nieliczna garstka do domu jako psiaki pupilki a reszta takiej "szansy" nie dostanie nigdy. 

Niestety wszystkim nie da się pomóc...ale chociaż ci szczęśliwcy  mają na to jedną swoją szansę.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Anula napisał:

Wiadomość w tej chwili od Toli: P.Piotr godzinę temu minął Opole. Jest już zapewne przed Wrocławiem albo mija.Bardzo dobrze jadą,być może jest mniejszy ruch na drogach.

To wspaniale.

Czyli niedługo ich zobaczysz :)

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, b-b napisał:

To wspaniale.

Czyli niedługo ich zobaczysz :)

Nie wiem czy ich zobaczę bo wczoraj wszystko przekazałam i widziałam się z P.Piotrem.W zasadzie to uzgadniałam aby zajechał wczoraj a nie dzisiaj.Zapewne będą gnać do domu bo są bardzo zmęczeni.

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Anula napisał:

Nie wiem czy ich zobaczę bo wczoraj wszystko przekazałam i widziałam się z P.Piotrem.W zasadzie to uzgadniałam aby zajechał wczoraj a nie dzisiaj.Zapewne będą gnać do domu bo są bardzo zmęczeni.

No tak. To zmienia wszystko.

 

9 minut temu, Poker napisał:

Takich schronisk jest pełno ,ale ludzi jak Tola i jej mąż nie jest za dużo. To ich obecność i determinacja zachęcają do pomocy psom właśnie z Zamościa.

Oczywiście. 

Wspaniale,że tam są!

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, b-b napisał:

Jolu Twoje imię dostanie mała :)

 

Joanno a nie Jolu oczywiście :)

15 minut temu, Jo37 napisał:

Bardzo się cieszę, że wybrałaś imię Mika. Fajna z niej sunia.

Fajna :)

 

A o Abi nie zapomnę.

Byle dała sobie pomóc.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Każda Psinka wyrwana z koszmaru niebytu jest ważna, ale przyznam Wam, że piszę i ryczę za Abi ...
Tak, zdjęcia oglądam i , jak mogę, pomoc kieruję, ale TAM jesteście Wy, Kochane Nieocenione Anioły!
Nie wyobrażam sobie, że mogłabym podejmować decyzje, które Wy musicie niemalże na co dzień.
Chapeau bass <3

ps. Abi, tak dla mnie pozostaje imię Abi, powodzenia Sunieczko ;)
 

Link to comment
Share on other sites

Kochani przepraszam ale zapomniałam Wam napisać, że Hania napisała mi rano po 8.00 a ja odczytałam SMS dopiero przed 11.00, że sunia, która jedzie ma roczek. 

To jeszcze takie duże dziecko!

Tym bardziej cieszę się, że ją właśnie wybrałam w razie awarii, która miałam nadziej nie nastąpi.

O Abi nie zapomnę. Nie ma szans.

Postaramy się jej pomóc...jeśłi nam tylko na to pozwoli. Oby!

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Anula napisał:

Oczywiście,każdy pies źle reaguje na chwytak.Tam nie ma wolontariatu,nikt się nie cacka z psami,nikt nie ma kontaktu dotykowego,nawet nie jest wiadome,że psy wychodzą ze świerzbem w uszach,z ranami.Widzą tylko pole w dali i trawę za siatką.Kontakt żaden-mało powiedziane-zero.Napisałam o tym bo mnie szlag trafia,wybuchłam,nie wytrzymałam.

Dlatego staramy się pomóc tym biednym umęczonym psom pod względem psychicznym i fizycznym.

Niektórzy mają nam za złe,że tyle płacimy za transport pieniędzy,pies kilka miesięcy by miał opłacony pobyt w hotelu albo karmę.Takie spotykam zarzuty.A co niby mamy zrobić,nie pomagać tym psom.Zostawić je tam bez pomocy.W tamtym roku spora garstka psów otrzymała pomoc.

Anulko,  niech ci, co mają Wam za złe zamiast się wtrącać sami pomagają.

Każdy ma prawo pomagać komu chce i w jaki sposób chce.

Róbcie swoje!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Gabi79 napisał:

Niektórzy mają nam za złe,że tyle płacimy za transport pieniędzy,pies kilka miesięcy by miał opłacony pobyt w hotelu albo karmę.Takie spotykam zarzuty.A co niby mamy zrobić,nie pomagać tym psom.Zostawić je tam bez pomocy.W tamtym roku spora garstka psów otrzymała pomoc.

Wedle "życzenia" sąsiadki - "uśpić wszystkie, po co TO komu?"
 

 

8 minut temu, Gabi79 napisał:

Anulko,  niech ci, co mają Wam za złe zamiast się wtrącać sami pomagają.

Każdy ma prawo pomagać komu chce i w jaki sposób chce.

Róbcie swoje!!!

Otóż to! róbmy swoje z tymi, z którymi nam po drodze, a reszta? .. reszty nie trzeba ;) :D

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nasze bidy zajechały do mnie aby się pokazać.Ledwo udało mi się cyknąć zdjęcia.Teraz już dzieli je tylko 48km od Hoteliku.Nie są wymęczone.Są wszystkie śliczne,zdjęcia nie oddają ich uroku.

Mikunia za Dunią w klateczce

IMG_0629.JPG

Bobik razem z Tofikiem.

IMG_0633.JPG

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...