Jump to content
Dogomania

IGUNIA. MA. DOM. STALY ! Maleńka Iga - byl zwrot z adopcji i schron!


MALWA

Recommended Posts

A ja jednak będę się upierała ,że za wyposażenie Igi pani POWINNA zapłacić. I tak by musiała wszystko kupić. same rozpuszczamy ludzi ,a potem się dziwimy ,że są roszczeniowi.

Nam nie może zależeć bardziej na adopcji psa niż przyszłemu właścicielowi. Nie może robić łaski. My wypruwamy flaki ,a ktoś dostaje psa gotowego w 100 %.

Więcej nie będę się wypowiadać, bo szkoda moich nerwów.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, MALWA napisał:

Z moich wyliczeń wynika, ze Iga ma teraz 635,91 zł. 

Koszt pobytu od stycznia do wyjazdu 417 zl.

Po zapłaceniu pobytu zostaje na koncie Igi.  218,91 zl.

Tym samym brakuje, by zapłacić za transport i wyposażenie Igi.....

:(

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, elik napisał:

Czyli zapadła ostateczna  decyzja, że Igunia pojedzie do tego DS.

Aneciu podaj więc ostateczną kwotę należności za pobyt suni w DT od 1.01. do dnia wyjazdu suni.

,. . .

 

51 minut temu, anecik napisał:

od 01.01 do 11.02 = 417 zł

 

Dziękuję Bardzo :)  Przed chwilą zrobiłam przelew na tę kwotę.

5a7c29d416f86_IgaDT.png.670d4a5608105c7874472cff7966f1f8.png

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

 

 

Dziękuję Bardzo :)  Przed chwilą zrobiłam przelew na tę kwotę.

5a7c29d416f86_IgaDT.png.670d4a5608105c7874472cff7966f1f8.png

Aktualny stan konta Igi to 228,91 zł. 

Jest o 10 zl więcej, niż podałam wcześniej, a to dzięki wpłacie od Agnieszki 103. 

Dziękuję. :)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Poker napisał:

A ja jednak będę się upierała ,że za wyposażenie Igi pani POWINNA zapłacić. I tak by musiała wszystko kupić. same rozpuszczamy ludzi ,a potem się dziwimy ,że są roszczeniowi.

Nam nie może zależeć bardziej na adopcji psa niż przyszłemu właścicielowi. Nie może robić łaski. My wypruwamy flaki ,a ktoś dostaje psa gotowego w 100 %.

Więcej nie będę się wypowiadać, bo szkoda moich nerwów.

Zgadzam się w 100 %, ale jednak nie będę zwracała uwagi, w szczególności starszej Pani, którą niewiele to interesuje. 

Wszyscy są tu rozanieleni, ze Iga idzie do domu, to skoro są na to jeszcze fundusze, to je wydamy. 

A może Pani jeszcze ssie ocknie i cokolwiek zwróci.....

Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, MALWA napisał:

Zgadzam się w 100 %, ale jednak nie będę zwracała uwagi, w szczególności starszej Pani, którą niewiele to interesuje. 

Wszyscy są tu rozanieleni, ze Iga idzie do domu, to skoro są na to jeszcze fundusze, to je wydamy. 

A może Pani jeszcze ssie ocknie i cokolwiek zwróci.....

Malwa czy Ty chcesz żeby Iga szła do tego domu?

Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, anecik napisał:

Malwa czy Ty chcesz żeby Iga szła do tego domu?

Dobre pytanie.....

Caly czas myślę o tym, ze dla Iguni to szansa i trzeba ja wykorzystać, i dlatego musze dac szanse i Pani i suczce. 

Anecik, próbowałam się dodzwonić, bo nie wiem co to jest zaczipowanie psa i czemu ma służyć ? 

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z Poker. Nigdy nie oczekiwałam zwrotu kosztów za pobyt moich tymczasow u mnie, ale... prosiłam aby sami kupili psu wyposażenie. I to było normalne. Większość Rodzin zwróciło chociaż część kosztów transportu albo zostawiła mi karmę; albo wciskała mi pieniądze za weta (miałam psy u siebie z parwo, z babeszjozą, w agonalnym stanie). Nie oddałabym psa w domu, ktory z łaską adoptuje psa i oczekuje, że będziemy całować po rączkach.
W schronisku też by zapłacili za psa. I czasem nie są to małe pieniądze... zwłaszcza jak rozbija się o psy w typie rasy.
Raz, tylko raz wydałam psa z pełnym wyposażeniem i nie chciałam pieniędzy - do Pani Tinusi, ale to była totalnei inna sytuacja.

Oczywiście, jezeli decyzja podjęta to szkoda ciągnąć tą dyskusję.

Czy Pan chętny na Igę wybrał innego psiaczka? czy czeka nadal an decyzję czy dostanie Igę?

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, anecik napisał:

Tajniki czipowania wytłumaczyłam Malwie. Jutro pojedziemy ją zaczipować a później zarejestruje się w bazie.

Niektórzy weci sami rejestrują, bo podobno oni za to nie płacą. Jak rejestruje osoba prywatna, to koszt wynosi 39,00 zł.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Poker napisał:

A ja jednak będę się upierała ,że za wyposażenie Igi pani POWINNA zapłacić. I tak by musiała wszystko kupić. same rozpuszczamy ludzi ,a potem się dziwimy ,że są roszczeniowi.

Mnie dziwi to bo przecież kupowanie wyprawki dla nowego domownika to sama przyjemność, wszystko czeka na niego, takie nowe i wiemy, że już niedługo będzie w domu. 

Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, Olena84 napisał:

Mnie dziwi to bo przecież kupowanie wyprawki dla nowego domownika to sama przyjemność, wszystko czeka na niego, takie nowe i wiemy, że już niedługo będzie w domu. 

Może Pani chce sama kupić wyprawkę.Przecież nie mówiła, że nie kupi.

Tu chodzi o  to, by Iga na czas podróży była wyposażona w szeleczki, smycz i adresatkę dla jej bezpieczeństwa.

Anecik nie weźmie Igi na sznurku.

A szeleczek Igunia nie ma.

Można było zapytać Pani, czy będzie miała smycz, tak aby anecik zabrała tą z którą Igunia przyjedzie.

U innych psiaków zbiera się na transport, na wyprawkę itp. i nikt nie robi afery.

Osoba decyzyjna powinna ustalić wszystko z Panią, przedstawić warunki adopcji, a nie teraz ciągle ktoś będzie do Pani dzwonił z różnymi sugestiami.

Mętlik się zrobił nieziemski i tyle.

 

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Mnie to już nic nie dziwi bo większość ludzi  udaje ,że nie wie ,że akcesoria kosztują i trzeba się upomnieć chociaż wielkie metki są przypięte i trudno ich nie zauważyć.

Ja to wszystko kupuję bo się boję o psiaka ale  głupio się upomnieć . Koleżanka jest bardziej asertywna więc często mówi za mnie wprost i generalnie jest szczere zdziwienie.

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie to szkoda naszego zdrowia i czasu na dyskusję w kwestii szelek dla Igi.

Iga powinna mieć guardy, obrożę podwójną smycz i adresatkę. Chodzi o jej bezpieczeństwo. Pani może kupić szelki , z ktorych Iga wyjdzie w ciągu sekundy, niewłaściwą smycz i źle dobraną obrożę bo najzwyczajniej nie ma doświadczenia. Udało się zebrać na utrzymanie Igi to i na akcesoria powinno się udać:)

Jak się Pani spyta ile się należy za wyposażenie to wtedy można powiedzieć , jeśli nie to nie warto zaogniać sytuacji.

Takie jest moje skromne zdanie. Wiem jak być powinno ale cieszmy się  tym co dobre . Najważniejsze żeby Iga była bezpieczna na spacerach i kochana przez Panią.

Zgadzam się z Poker ,że Pani powinna zapłacić i ,że rozpuszczamy ludzi ale jeśli to nie zostało wcześniej powiedziane to trudno.

Może Pani sama na to wpadnie i niepotrzebnie się martwimy.

 

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, ewu napisał:

Wg mnie to szkoda naszego zdrowia i czasu na dyskusję w kwestii szelek dla Igi.

Iga powinna mieć guardy, obrożę podwójną smycz i adresatkę. Chodzi o jej bezpieczeństwo. Pani może kupić szelki , z ktorych Iga wyjdzie w ciągu sekundy, niewłaściwą smycz i źle dobraną obrożę bo najzwyczajniej nie ma doświadczenia. Udało się zebrać na utrzymanie Igi to i na akcesoria powinno się udać:)

Jak się Pani spyta ile się należy za wyposażenie to wtedy można powiedzieć , jeśli nie to nie warto zaogniać sytuacji.

Takie jest moje skromne zdanie. Wiem jak być powinno ale cieszmy się  tym co dobre . Najważniejsze żeby Iga była bezpieczna na spacerach i kochana przez Panią.

Zgadzam się z Poker ,że Pani powinna zapłacić i ,że rozpuszczamy ludzi ale jeśli to nie zostało wcześniej powiedziane to trudno.

Może Pani sama na to wpadnie i niepotrzebnie się martwimy.

 

 

Basiu, masz całkowitą rację.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo Iguni i to, żeby była kochana i szczęśliwa

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem PDT powinien mieć "na wyposażeniu" kilka rozmiarów guard'ów, kilka obróżek i kilka smyczy. Zarówno do nauki chodzenia, jak i nowe na wyprawkę.

Guardy mają duży zakres regulacji, przydadzą się dla różnych psów. Trzeba powiadomić DS, że pies ma chodzić w takich szelkach (oprócz obroży), że rozmiar taki a taki i mogą albo sami kupić przed odebraniem psa i dopasować w trakcie przekazania, albo odkupią już dopasowane od DT, koszt tyle. To samo ze smyczą, obrożą, adresatką.

Link to comment
Share on other sites

43 minuty temu, rozi napisał:

Moim zdaniem PDT powinien mieć "na wyposażeniu" kilka rozmiarów guard'ów, kilka obróżek i kilka smyczy. Zarówno do nauki chodzenia, jak i nowe na wyprawkę.

Guardy mają duży zakres regulacji, przydadzą się dla różnych psów. Trzeba powiadomić DS, że pies ma chodzić w takich szelkach (oprócz obroży), że rozmiar taki a taki i mogą albo sami kupić przed odebraniem psa i dopasować w trakcie przekazania, albo odkupią już dopasowane od DT, koszt tyle. To samo ze smyczą, obrożą, adresatką.

A mnie nie wydaje się żeby PDT miał robić wyprawki z nowych szelek, obróżek i smyczy wszystkim psom które opuszczają jego progi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...