Jump to content
Dogomania

Benia już ma DS. Benia - kolejna ofiara człowieka, której musimy pomóc :(


elik

Recommended Posts

Dnia 11.12.2017 o 16:54, Sowa napisał:

No to dobra wiadomość, że nie szczeka pozostawiana.  o tyle będzie łatwiej:-)

A za kwiatki i miłe słowa bardzo dziękuję. Może udałoby się zorganizować nieodpłatnie dla prowadzących domy tymczasowe i ratujących zwierzaki coś w rodzaju 2-3-godzinnego spotkania informacyjnego ze szkoleniowcem - o podstawach porozumiewania się z psem. O tym, jak uczyc zachowań, które ułatwią adopcję. Szkoleniowca przytargam, byle nie za daleko od Krakowa. Byłyby chętne Panie do organizacji i uczestnictwa?

Benia dotychczas ani raz nie zaszczekała.

O rety, bardzo serdecznie dziękuję, ogromnie dziękuję. To wielka sprawa i dzięki, że chcesz, w dodatku nie odpłatnie, pomóc w socjalizacji trudnych psiaków. Ja sama chętnie wzięłabym udział w takich warsztatach choć nie prowadzę hoteliku, ale ciągle mam na DT jakieś, zazwyczaj trudne, psiaki. Tylko kompletnie nie przychodzi mi do głowy, jak to zorganizować. Na pewno także inne osoby też chciałyby skorzystać z Twojej propozycji, tylko jak to nagłośnić? Jak? Przychodzi Wam coś do głowy ?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, elik napisał:

Benia dotychczas ani raz nie zaszczekała.

O rety, bardzo serdecznie dziękuję, ogromnie dziękuję. To wielka sprawa i dzięki, że chcesz, w dodatku nie odpłatnie, pomóc w socjalizacji trudnych psiaków. Ja sama chętnie wzięłabym udział w takich warsztatach choć nie prowadzę hoteliku, ale ciągle mam na DT jakieś, zazwyczaj trudne, psiaki. Tylko kompletnie nie przychodzi mi do głowy, jak to zorganizować. Na pewno także inne osoby też chciałyby skorzystać z Twojej propozycji, tylko jak to nagłośnić? Jak? Przychodzi Wam coś do głowy ?

... ciekawe?  czy jest już taki wątek?  Pomoc dla DT ?   jakoś to ubrać w słowa?  trudne początki w DT?  Rady/Porady dla DT?  w sensie, żeby można było się podzielić problemami? uwagami? opiniami?  gdzie szukać pomocy?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, anica napisał:

... ciekawe?  czy jest już taki wątek?  Pomoc dla DT ?   jakoś to ubrać w słowa?  trudne początki w DT?  Rady/Porady dla DT?  w sensie, żeby można było się podzielić problemami? uwagami? opiniami?  gdzie szukać pomocy?

Dobre sugestie. Szkoda tylko, że poza Tobą, nikt nie podjął tematu. Czyżby wszyscy wszystko wiedzieli na temat sposobów, metod wychowywania psa ?

Link to comment
Share on other sites

Eliku, na pewno nie ma tu nikogo, kto wie wszystko o zachowaniach i porozumiewaniu się z psem. :-)

Na Dogomanii jest cały dział "Wychowanie" i tam ludzie dzielą się i radzą sobie nawzajem na wielu wątkach.

Sowa pisała chyba o szkoleniu w realu. Dla DT w Krakowie i okolicach. Konkretnie. 

Link to comment
Share on other sites

No to może niech ewentualni zainteresowani spotkaniem w realu  porozumiewają się na priv z Elik, a wątek niech dalej będzie dla Beni.

Tu miałabym tylko taką sugestię - na wielu fotkach, także z DT, widać człowieka pochylającego się nad psem i głaszczącego zwierzaka od góry po głowie. Dla większości psów taki gest jest co najmniej niemiły - domowy socjalny pies toleruje brak wychowania u człowieka, ale dzikusek czy półdzikusek boi się tego.   

Link to comment
Share on other sites

Przyjechalabym na takie szkolenie z wielka ochota. Tylko musialabym akurat byc w kraju.

Te proste rady (i nie tylko) sa bezcenne i na pewno biorac psa na dt, czulabym sie pewniej i nie musiala modlic, by mi sie trafil psiak bezproblemowy. 

Jak to teraz widze, zdarzalo mi sie robic kardynalne bledy, glupoty i tylko dzieki madrosci psa, nie narobilam sobie biedy... To, ze kocham zwierzeta I mam z nimi kontakt od dziecka, nie oznacza, ze wiem wszystko i poradze sobie z kazdym. A jeszcze do niedawna tak mi sie wydawalo. 

Czytajac rozne watki na Dogo, kiedy to doswiadczeni "psiarze" musza uciekac sie do fachowych porad szkoleniowcow czy behawiorystow, spuscilam mocno z tonu i nabralam pokory. Bo bylam glupia i mialam wielkie szczescie, ot co.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Sowa napisał:

No to może niech ewentualni zainteresowani spotkaniem w realu  porozumiewają się na priv z Elik, a wątek niech dalej będzie dla Beni.

Tu miałabym tylko taką sugestię - na wielu fotkach, także z DT, widać człowieka pochylającego się nad psem i głaszczącego zwierzaka od góry po głowie. Dla większości psów taki gest jest co najmniej niemiły - domowy socjalny pies toleruje brak wychowania u człowieka, ale dzikusek czy półdzikusek boi się tego.   

To akurat wiem i staram sie o tym pamietac :)

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Sowa napisał:

No to może niech ewentualni zainteresowani spotkaniem w realu  porozumiewają się na priv z Elik, a wątek niech dalej będzie dla Beni.

Tu miałabym tylko taką sugestię - na wielu fotkach, także z DT, widać człowieka pochylającego się nad psem i głaszczącego zwierzaka od góry po głowie. Dla większości psów taki gest jest co najmniej niemiły - domowy socjalny pies toleruje brak wychowania u człowieka, ale dzikusek czy półdzikusek boi się tego.   

Sowa, bardzo dziękuję za zaufanie :) Postaram się ogarnąć logistycznie zagadnienie. Chętni na takie warsztaty na pewno są, tylko trzeba do nich dotrzeć. Pomyślę o tym po świętach. Teraz pewnie dla większości święta są na pierwszym planie, potem Sylwester więc chyba po Nowym Roku. Oczywiście niczego nie zrobię bez porozumienia się z Tobą Sowa :)

3 godziny temu, Figunia napisał:

Przyjechalabym na takie szkolenie z wielka ochota. Tylko musialabym akurat byc w kraju.

Te proste rady (i nie tylko) sa bezcenne i na pewno biorac psa na dt, czulabym sie pewniej i nie musiala modlic, by mi sie trafil psiak bezproblemowy. 

Jak to teraz widze, zdarzalo mi sie robic kardynalne bledy, glupoty i tylko dzieki madrosci psa, nie narobilam sobie biedy... To, ze kocham zwierzeta I mam z nimi kontakt od dziecka, nie oznacza, ze wiem wszystko i poradze sobie z kazdym. A jeszcze do niedawna tak mi sie wydawalo. 

Czytajac rozne watki na Dogo, kiedy to doswiadczeni "psiarze" musza uciekac sie do fachowych porad szkoleniowcow czy behawiorystow, spuscilam mocno z tonu i nabralam pokory. Bo bylam glupia i mialam wielkie szczescie, ot co.

To jest nas już dwie, bo ja też bardzo chętnie wezmę udział w takim szkoleniu :)

Gdyby było kilkudniowe, to z przyjemnością  Cię przechowam :)

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, elik napisał:

Sowa, bardzo dziękuję za zaufanie :) Postaram się ogarnąć logistycznie zagadnienie. Chętni na takie warsztaty na pewno są, tylko trzeba do nich dotrzeć. Pomyślę o tym po świętach. Teraz pewnie dla większości święta są na pierwszym planie, potem Sylwester więc chyba po Nowym Roku. Oczywiście niczego nie zrobię bez porozumienia się z Tobą Sowa :)

To jest nas już dwie, bo ja też bardzo chętnie wezmę udział w takim szkoleniu :)

Gdyby było kilkudniowe, to z przyjemnością  Cię przechowam :)

Elikus, bardzo dziekuje! Mysle, ze to bedzie jeden dzien ale wazne, ze jest szansa na spotkanie i poznanie sie :) na co juz sie ciesze :)

Zobaczymy jednak, jak sytuacja sie rozwinie 

Link to comment
Share on other sites

43 minuty temu, Figunia napisał:

Elikus, bardzo dziekuje! Mysle, ze to bedzie jeden dzien ale wazne, ze jest szansa na spotkanie i poznanie sie :) na co juz sie ciesze :)

Zobaczymy jednak, jak sytuacja sie rozwinie 

.. ciekawe, ciekawe? bo ja też byłabym chętna ;)

17 godzin temu, elik napisał:

Sowa, bardzo dziękuję za zaufanie :) Postaram się ogarnąć logistycznie zagadnienie. Chętni na takie warsztaty na pewno są, tylko trzeba do nich dotrzeć. Pomyślę o tym po świętach. Teraz pewnie dla większości święta są na pierwszym planie, potem Sylwester więc chyba po Nowym Roku. Oczywiście niczego nie zrobię bez porozumienia się z Tobą Sowa :)

To jest nas już dwie, bo ja też bardzo chętnie wezmę udział w takim szkoleniu :)

Gdyby było kilkudniowe, to z przyjemnością  Cię przechowam :)

... to może i ja?zawstydzony.gif

Link to comment
Share on other sites

52 minuty temu, anica napisał:

.. ciekawe, ciekawe? bo ja też byłabym chętna ;)

... to może i ja?zawstydzony.gif

No to jest nas już 3 dziewczynki :)  Jeśli Sowa będzie chciała nas poduczyć, to na pewno będzie to dopiero po Nowym Roku. Do tego czasu pewnie więcej chętnych siezbierze :)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Figunia napisał:

Chyba musze sobie wybic z glowy to szkolenie, bo wracam najwczesniej z koncem marca... a byc moze pozniej...:(

Nie wybiegajmy tak daleko w przyszłość :) Byle do Nowego Roku, a potem się zobaczy. Tak, czy siak, życzę Ci jak najlepiej :)

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Elisabeta napisał:

Jak dobrze, że Benia ma jeszcze jedną stałą deklarację. :-)

Tak Elisabeta, bardzo się z tego cieszę :)

Równie mocno cieszę się z propozycji Sowa. Zaproponowała, że ponieważ teraz sama nie może, podeśle do hoteliku osobę, która obserwując zachowanie Beni, będzie mogła podpowiedzieć jak z sunią postępować. Jestem po rozmowie z panią Ewą, która bardzo chętnie skorzysta z pomocy. Pozostaje więc tylko ustalić termin dogodny dla obu Pan.

Sowa bardzo serdecznie dziękuję   5a32c2addc4da_kwiatkile1ra.gif.0ac49ee63ea171f3b34a29ba29dc24bd.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...