Jump to content
Dogomania

nieaktualny wątek. pozostała impreza dla internetówych hejterów


sylwija

Recommended Posts

18 minut temu, sylwija napisał:

psiak chyba jednak nie wreaca, jest nowy dom na horyzoncie, jest nadzieja, ze dobry bedzie szczeliwie dla niego

szukam na wizyte pa - Saka Kepa - pod ostatnia szczeniorke NIka

Sylwia trzymam mocno kciuki za zwierzaki. Ciesze się ogromnie z adopcji Gabi, teraz kibicuje Nikuni.

Smutno mi się zrobiło jak rano przeczytałam o tym pieski- to koszmar każdego z nas- zwrot psa po latach. Jednak dobrze, że jest nadzieja i ja wierze, że wszystko się dobrze ułoży!

:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ale jest dom zainteresowany tym psiakiem, wiec moze sie dobrze skonczy. on poszedl do adopcji jako szczeniak, ladnych pare lat minelo, bardziej go wlacicielka obecna zna,

ja rozmawialam z jej corka, to wyglada, ze dom dobry, zaangazowany, bardzo dlugo maja psa, ktory jest juz nieuleczalnie chory i musza sie zmierzyc z decyzja o eutanazji. ja powiedzialam, ze jesli obecna wlacicileka- ciezko chora i w szpitalu i na pewno nie bedzie mogla sie zajmwoac zwierzakami, wyrazi zgode na adopcje, to ja nie bede robila problemów. w ogole teraz te jej psy - 3 - sa w hotelu, sa jeszcze, chyba 6 kotów do adopcji..

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.09.2018 o 22:14, Aska7 napisał:

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców 

"Wsparcie wypłacane będzie przez okres nie dłuższy niż 18 miesięcy w wysokości równowartości rat kapitałowych i odsetkowych kredytu hipotecznego, ale nie więcej niż 1 500 zł miesięcznie.

Zwrot wsparcia przez kredytobiorcę następuje po upływie dwóch lat karencji, przez 8 kolejnych lat w równych, nieoprocentowanych miesięcznych ratach."

Szału nie ma : (

szału nie ma, ale jest cokolwiek..dla mnie 1500 to byloby  bardzo duzo

Dnia 26.09.2018 o 08:19, Patmol napisał:

bardzo ciekawy blog o wychodzeniu z długów https://pokonajswojedlugi.pl/ ( jest tez strona na FB https://www.facebook.com/groups/pokonajswojedlugi/- trzeba poprosić o dołączenie, bo to grupa zamknięta, ludzie sobie nawzajem radzą,  pomagają - konkretnie).

 

 

 Ja w wypowiedziach rozi nie widzę żadnej złośliwości.  ,

dolaczylam, poczytam, tam jest kurs, na szczescie bezplatny

 

Dnia 26.09.2018 o 15:38, rozi napisał:

To wszystko było w Dojczku? Masz pisemne odmowy udzielenia w PLN i JPY? Byłyby pomocne w ewentualnej rozprawie o udzielenie w złej woli.

db, zadnych pisemnych odmow

Dnia 26.09.2018 o 15:49, Aska7 napisał:

Ja brałam w 2006 i już wtedy były klauzule i ubezpieczenia. Mnie przetrzepali na wszystkie strony włącznie z odrzuceniem wyceny mojego biegłego, a miałam duży wkład własny. W sumie to miałam kłopot z uzyskaniem kredytu. Tylko mój kredyt w PLN, więc naprawdę coś musiało być na rzeczy z frankiem, że dawali na prawo i lewo.

mi jasno od rzu powiedzieli - ze nie ma szans na zlotowki, na franki namawiali - i posrednik z expandera i pracownik db

dokumentow musialam starsznie duzo przedstawic, kredyt tylko n a mnie - bo co cierkawe, z mezem razem tez nie mieslicmy zdolnosci nawet na franki

Dnia 26.09.2018 o 16:08, rozi napisał:

Niezależnie od wszystkiego jeśli ktoś dostaje informację, że - potrzebując ileś PLN - nie ma zdolności kredytowej w złotówkach, a ma w innej walucie, to przecież to śmierdzi na kilometr.

120% to i tak daje około 500tys wartość działki z 75m2 domkiem rekreacyjnym. Na zadupiu, nie wyczes w Mrągowie. Dziesięć lat temu.

 

Dnia 26.09.2018 o 16:21, Aska7 napisał:

Dziwne, hipoteka w takiej wysokości pod rekreacyjny.

zadoopie owszem, ale ja chyba nigdzie niue psialam, ze to dziala/dom rekreacyjne. poprzedni wlasciciel tgraktowal jak dzialke rekreacyjna. Ale to jest z podzialu siedliska

ja tu od p[oczatku jestem zameldowana i od poaczatku na stele mieszkam, z doejzdaniem do pracy do Wwy przez tyle lat o placeniem oczywioscie podatku tutaj, nie w wwie

Dnia 26.09.2018 o 21:13, Madie napisał:

Sylwia, mam możliwość sprawdzić Twoje zadłużenia w wiekszości legalnych "chwilówek" w kraju i dokladnie powiedziec co się z nimi stało/stanie. Daj znać jeśli będziesz potrzebowała w tym pomocy

 

 

bede wdzieczna za pomoc, napsize pw

Dnia 27.09.2018 o 07:36, Moli@ napisał:

moze swiatelko w tunelu, ciekawe, jaki bank

Dnia 27.09.2018 o 07:53, Nadziejka napisał:
Podobny obraz

 

Dnia 27.09.2018 o 08:04, Patmol napisał:

moim zdaniem to jeszcze by trzeba podzielić przez 4, bo frank zdrożał przynajmniej dwukrotnie

no i jak się brało kredyt, tez się przymierzałam w 2008 do kredytu, to bank brał drugie tyle w odsetkach i prowizji co wartość potrzebna na zakup nieruchomości

nie wiem ile kosztowały domki rekreacyjne, tam gdzie Syliwa mieszka,

ale w Warszawie w Ursusie , tam gdzie ja się przymierzałam do zakupu. metr kwadratowy w 2008 r. był ponad 8 tys za metr,  czyli np 50 metrowe mieszkanie kosztowałaby  ponad 400 tys zł, można było wziąć 120 procent - wiec teoretycznie można było pożyczyć ok 500 tys.

jak sie przeliczyło ile sie zapłaci przez te lata kredytu, czyli przemnożyło wszystkie raty, odsetki, i prowizje banku to wychodziło, że trzeba bankowi byłoby zapłacić dwa razy tyle co sie pożyczyło ; czyli pożyczało się 500 tys, a spłacało przynajmniej  dwa razy po 500 tys/ zależy w którym banku; w niektórych było nawet więcej niz dwa razy po 500 tys do spłaty

a jakby sie go miało we frankach, a mnie tez proponowali we frankach, to kwota skakała przy każdej podwyżce franka, czyli jesli frank zdrożał dwukrotnie - to do spłaty robiło się 4 razy 500 tys, czyli 4 razy tyle ile sie pozyczyło

czyli jest teraz do spłaty jest ok 600 tys,  a kredyt był we frankach, to wartość działki i domku mogła być ok 100-120 tys zł. W 2006 -2008 bardzo ceny nieruchomości poszły do góry. Trudno dzisiaj oceniać czy Sylwia przepłaciła czy nie.  Pamietam ze wtedy wszyscy kupowali, bo cały czas drożało, i mnóstwo osób kupowało za kredyt we frankach. Mieszkałam wtedy i pracowałam w Warszawie , i pamietam, że wielu ludzi wierzyło, ze ceny nieruchomości jeszcze dużo pójdą do góry i trzeba szybko kupić, bo będzie jeszcze drożej. Wiele osób mi wtedy mówiło, że gupia jestem, ze wynajmuję, zamiast szybko brać kredyt we frankach.

 

 

 

Dnia 27.09.2018 o 08:27, Aska7 napisał:

Dlatego ja podeszłam do kredytu od tyłu. Stwierdziłam, że mogę płacić ok. 1200 zł. raty przez 15 lat. I bank wyliczył, że mogę dostać tylko 150 tys. PLN. I trudno, przez jakiś czas mieszkałam na betonie i w jednym pokoju. Resztę kończylismy przez kilka lat, ale dom 300m2 na hektarowej działce. Swoją drogą o jakieś 150m za duży :/

jak bralam kredyt - w tamtych warunkach bylam go w stanie splacac, rata wynosila ponizej polowy mojej pensji

w pln nie mialam zdolnosci, za to w chf wieksza niz nawet te 120% wartosci

gosc, ktory sprzedawal nieruchmosc - kupil czesc siedliska, pobudowal dom - wg mnie i tego, co mi od jakiegos czasu, /odkad w ogole z nimi gadam, bo jak pracowalam, to tylko z daleka dzien dobry/ sasiedzi czy w ogole ludzie z okolicy mowia - on to zrobil z zalozeniem = na sprzedaz, nie tak, jak sie dla siebie robi. Zreszat juz na pcozatku sporo trzeba bylko wlozyc dodatkowo, mimo, ze dom byl chyba 2letni. Na pewno przepłaciłam, na pewno ta lokalizacja itd nie jest atrakcyjna - była dla mnie - brak bezposredniego sasiedztwa - ja nie przeszkadzam i mi nie przeszakdzaja.

ja kupowalam - z perspektywy czasu - w najgorszym momencie. on - sprzedawal w  najlepszym, bo doslownie za chwile w ogole by nie sprzedal, pewnie nawet za polowe..

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.09.2018 o 10:40, Jo37 napisał:

Z mojego bazarku dla Sylwiji jest 221,00 zł. Na jakie konto mam wpłacić.

idealnie byłoby jakby trafiły do mnie - na paliwo itp, bo wczoraj na oparach wrocilam. za 20zl tankowalam :(

napisze na pw, dobrze? chyba, ze masz zyczenie bezposrednio na zwierzaki to na subkonto RUNA

22 godziny temu, jankamałpa napisał:

Czy o Jamora nadal  nikt nie dzwonił?

a dzwonil wlasnie :) i juz mam ankiete i kombinuje na wizyte pa. ale to niedaleko moich rodzicow, wiec moze i sama zrobie, bo rodzice chyba grzybki dla mnie maja ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, sylwija napisał:

idealnie byłoby jakby trafiły do mnie - na paliwo itp, bo wczoraj na oparach wrocilam. za 20zl tankowalam :(

napisze na pw, dobrze? chyba, ze masz zyczenie bezposrednio na zwierzaki to na subkonto RUNA

a dzwonil wlasnie :) i juz mam ankiete i kombinuje na wizyte pa. ale to niedaleko moich rodzicow, wiec moze i sama zrobie, bo rodzice chyba grzybki dla mnie maja ;)

Ale  mam dobre wyczucie  sytuacji :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, sylwija napisał:

nie ma, jak sie uspokoje, to napisze

powiem tylko, ze caly mam samochod we krwi. jeszcze dizisja jestem roztrzesiona

edit: jest jeszcze gorzej niz wyglada :(

o matko

 jakie maluczkie bidunie  .....Sylwio

 pewnie wyrwalals biedunki z jakiegs koszmaru....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Niestety - nie mogę skopiować z FB

O uzasadnieniu uchwały składu 7 sędziów SN z dnia 20 czerwca 2018 r., sygn. III CZP 29/17

 
 

Ocenę niedozwolonego charakteru postanowień umownych dokonuje się według stanu jej zawarcia, czyli słów kilka o uzasadnieniu uchwały składu 7 sędziów SN z dnia 20 czerwca 2018 r., sygn. III CZP 29/17

– część I.

W dniu 6 września 2018 r. opublikowano uzasadnienie do uchwały Sądu Najwyższego z dnia 20 czerwca 2018 r.  wydanej w sprawie o sygn. akt III CZP 29/17. Uzasadnienie, choć dotyczące w istocie kwestii oczywistych, bowiem wypływających wprost z aktualnie obowiązujących przepisów, wyjątkowo cieszy, zwłaszcza pełnomocników kredytobiorców, którzy na co dzień walczą z powoływanymi przez banki w postępowaniach sądowych argumentami.

Sąd Najwyższy w sposób kategoryczny potwierdził to, o czym wielokrotnie wspominałam na kanwie prowadzonych przez naszą kancelarię spraw, że dla przypisania danemu postanowieniu niedozwolonego charakteru bez znaczenia pozostaje sposób wykonywania umowy – „oceny, czy postanowienie umowne jest niedozwolone (art. 3851 § 1 k.c.), dokonuje się według stanu z chwili zawarcia umowy.” To, co równie istotne i na co należy zwrócić szczególną uwagę to fakt, że w uzasadnieniu uchwały znaleźć można wiele istotnych treści. Sąd Najwyższy rzetelnie odniósł się do analizowanego zagadnienia i dokonał jego wykładni nie tylko z uwzględnieniem regulacji krajowych ale również poprzez pryzmat dorobku orzeczniczego TSUE i Dyrektywy 93/13/EWG.

W świetle treści przywołanego uzasadnienia „wykładnia językowa art. 3851 § 1 zdanie 1 k.c. nie stwarza podstaw do przyjęcia, że w ramach oceny abuzywności postanowienia istotny jest sposób jego stosowania przez przedsiębiorcę. Przeciwnie, skłania ona do wniosku, że decydujące znaczenie ma nie to, w jaki sposób przedsiębiorca stosuje postanowienie i dla kogo jest to korzystne, lecz to, w jaki sposób postanowienie kształtuje prawa i obowiązki konsumenta.” W sprawach tzw. frankowych bez znaczenia zatem pozostaje okoliczność w jaki sposób bank ustalał wartości kursów walut w stosowanych przeliczeniach. Irrelewantne jest to, czy kursy te odpowiadały w jakiejś mierze parametrom rynkowym czy też ekonomicznym. Wystarczające jest wykazanie, że w oparciu o kwestionowane postanowienie Bank był uprawniony do dowolnego ustalania tej wartości i gdyby chciał to uczynić w sposób zupełnie oderwany od czynników ekonomicznych nic go w istocie nie ograniczało.

W treści uzasadnienia znaleźć można także stanowisko dotyczące wpływu innych okoliczności, tj. zawarcie aneksu do umowy, niekwestionowanie skuteczności postanowienia przez konsumenta przez długi okres czasu czy też zmiany normatywne, które to są powszechnie podnoszone przez pełnomocników banków jako okoliczności rzekomo sanujące wadliwości w umowach. W ocenie Sądu Najwyższego, z czym z całą rozciągłością należy się zgodzić, jednostronna czynność prawna przedsiębiorcy dokonana np. w oparciu o wzorzec umowny (np. wprowadzenie zmian do Regulaminu) umowa (np. aneks dotyczący zmiany sposobu spłaty rat kredytu), na który konsument nie wywarł rzeczywistego wpływu nie konwaliduje abuzywności.  Podobnie, wyrażenie zgody na zmianę umowy przez wyeliminowanie niedozwolonego postanowienia (zastąpienie go innym, uzupełnienie itp.) – choćby zmiana ta była indywidualnie uzgodniona – nie może być traktowane samo przez się jako wyraz woli sanowania wadliwego postanowienia ze skutkiem ex tunc.

Reasumując, uchwała Sądu Najwyższego winna być oceniana pozytywnie, jako narzędzie znacząco ułatwiające dochodzenie roszczeń przez kredytobiorców.

Link do pełnej treści uzasadnienia: http://www.sn.pl/sites/orzecznictwo/Orzeczenia3/III%20CZP%2029-17.pdf

 
 
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem co się stało, mam nadzieję, że Sylwia napisze coś więcej, ale z jej wpisu na fb rozumiem, że w jakiś sposób trafiły pod jej opiekę cztery (!) psy w typie husky...

Cytat z Facebooka:

Cytat

Greta i Czina do adopcji, tylko do najlepszych domów i tylko dla osób, które są gotowe podjąć wyzwanie przyjaźni z huskim.
Koszty ogarnięcia ślicznotek będą niemałe, dodatkowo w Runie są jeszcze dwa bardzo chore szczeniaczki w typie tej rasy

Proszę o wsparcie
Przekaż choćby najmniejszą darowiznę na konto:
Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych
subkonto RUNA: 78249000050000460036017547
PayPal: [email protected]
Chętnie też przyjmę podkłady-jak największe- i mokrą karmę dla szczeniąt /suchą mam/..

I post Jamora, który razem z tym wpisem udostępniła Sylwia:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wysle i podam num listu

Posylam poleconym jutro do Ciebie Sylwio
pieniazki z zakonczonego kramku
                                                          Cegielenki Zycia suma 60 zl!
                                            fantuski suma 30 zl 30 gr !
                                                                   90 zl 30 gr razem !
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Poker napisał:

Gdzie?

Chyba kraj wariatów ,a właściwie potworów dla zwierząt.

Tutaj, w tym wątku.

Ja nie wiem, obudziłaś się, czy co? Nie pamiętasz serii psów z wyłupionymi oczkami? Taki jest świat. Moja przyjaciółka znalazła wczoraj w środku lasu karton ze szczeniakami, żarcie dla wron.

Odpadam. Nie da się rozsądnie pomóc Sylwii.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...