Jump to content
Dogomania

Mati-mały kudłaty piesek od 24.03.18 w nowym DS.


Anula

Recommended Posts

Byleby Państwo nie zapominali, że ogród nie zastępuje prawdziwych spacerów. Będzie dobrze :)

Proszę podziękować też Pani Beacie - znam takich, którzy wmawialiby sobie, że pies jest szczęśliwy u nich i już. Trzeba sporo odwagi, aby jednak przyznać się, że nie daje się rady i zdecydować o oddaniu psiaka - zwłaszcza w świecie, gdzie ludzie obrzucają błotem wszystkich, którzy decydują się oddac psiaka, bo widzą, że sobie nie dają rady...

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z Panem Józefem i powiadomiłam,że wizyta wypadła dobrze,więc jesteśmy na tak.Zapytałam,czy może chce najpierw pojechać i poznać Matiego,czy jednak informacje mu wystarczyły i jest zdecydowany? Odpowiedział,że jest zdecydowany i chce adoptować Mati ze wszystkimi zaletami i "wadami".Gdy zobaczył jego w ogłoszeniu,to wiedział,że to TEN psiak i będzie się o niego starał.Tak było z poprzednią sunią i tak też jest tym razem.Przede wszystkim przestrzegłam jeszcze raz aby uważali podczas otwierania bramy,bo Mati to kombinatorek i w sekundach może sie znaleźć po za posesją a wtedy wiadomo....:( Postawiłam warunek,że musi zamówić grawerowaną adresatkę i mieć ją ze sobą przy odbiorze,na co odpowiedział,że zaraz siądzie do internetu i wyszuka jakie sklepy w Gliwicach lub Dąbrowie G. robią to od ręki, czy też trzeba czekać i ile.Powiedziałam o czipie,który trzeba przerejestrować na jego dane,jako nowego właściciela.Tu będzie prośba do Tyś czy mogła byś to zrobić zaraz po podpisaniu umowy? Pan Józef nie bardzo się na tym zna ale bardzo będzie wdzięczny za pomoc i oczywiście zapłaci.Poruszyłam temat zabezpieczenia od kleszczy i będzie zakupiona obroża Foresto.Jak tylko Matiś się zaaklimatyzuje to odwiedzą fryzjera,który ma zakład w niedużej odległości od domu.Pan z Foksią jeździł tam systematycznie co 3 miesiące.Powiedziałam,że p.Beata da wszystkie rzeczy,które ma Mati aby coś swojego miał na początek.Po załatwieniu adresówki ma się ze mną skontaktować i podam mu nr tel. do p.Beaty w celu uzgodnienia terminu.Oboje wiedzą,że będzie przy tym Ela i bardzo się ucieszyli bo będą pewni,że wszystko zostanie dopełnione jak należy.Albo ja albo p.Beata powiadomimy Elę o planowanym spotkaniu.Wiadomości i zdjęcia obiecane bo Pan rozumie,że to z serca i w trosce o psiaka.Rozumie, bo sam kocha i zrobi wszystko ze swojej strony, aby Mati był u nich szczęśliwy:)

Jeżeli faktycznie Pan Józef w rzeczywistości jest/będzie taki jak w rozmowie,to Mati wygra los na loterii.Myślę,że to będzie dopasowany dom do Matiego i Mati do tego domu.

Na pewno będzie to trudny czas dla p.Beaty, ale również i dla nas.Miejmy jednak nadzieje,że wieści z aklimatyzacji Matiego w nowym domku będą dobre i chłopak szybko  przyzwyczai się do nowych i lepszych pod względem jego wymogów warunków

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Patmol napisał:

A żona pana Józefa tez chce psA? Bo to zony częściej sprzątają,  i jej zgoda tez wazna jest

Pani była również podczas wizyty p/a  i podpisuje się pod wyborem męża.Tu jednak  p.Józef jest głównym miłośnikiem rasy psiej,a żona nie ma nic przeciw temu.Wyadoptowałyśmy swego czasu Majeczkę do domku w Poznaniu.Pani i córka bardzo chciały i zakochały się w niej jak tylko zobaczyły ogłoszenie.Pan jak najbardziej zaakceptował  decyzję, ale ze względu na uraz z dzieciństwa, gdy został zaatakowany przez psa i pogryziony,wolał raczej już żadnemu nie wchodzić w drogę.Po kilku dniach pobytu Majeczki w ich domu Pan zmienił się radykalnie.Zaczął wychodzić z nią na spacery, a po powrocie opowiadał z takim entuzjazmem w głosie co też tam Majeczka robiła...:) A w domu to tak: czy dałaś Majce jeść?A może jej doleję wody bo jest mało,a może...:) Mati jest cudownym przytulakiem i nie da się go nie lubić...

3 minuty temu, Alaskan malamutte napisał:

Kciuki za Mati! Ale czuję, że to TEN domek!! 

Bardzo się kochana przydadzą i to jeszcze przez jakiś czas....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Brzmi bardzo obiecująco :)
Chip oczywiście w bazie przerejestruję - nigdy tego nie robiłam, ale wydaje mi się, że to nic trudnego i sobie powinnam poradzić ;) Baza SAFE-ANIMAL jest dość intuicyjna. Tylko Bogusik się przypomnij jak już zostanie podpisana umowa :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

Brzmi bardzo obiecująco :)
Chip oczywiście w bazie przerejestruję - nigdy tego nie robiłam, ale wydaje mi się, że to nic trudnego i sobie powinnam poradzić ;) Baza SAFE-ANIMAL jest dość intuicyjna. Tylko Bogusik się przypomnij jak już zostanie podpisana umowa :)

Bardzo dziękuję Tysiu :) Zdolna z Ciebie dziewczyna,więc na pewno sobie dasz radę :) Oczywiście dam znać,jak będzie już tak daleko....

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Anula napisał:

Dla P.Beaty zapewne to była bardzo trudna decyzja.Mam nadzieję,że się nie rozmyśliła i nie było by to huśtawką decyzji.

Wnioskuje,że raczej nie.Powiedziałam jej o propozycji ogłaszania Matiego i szukania mu innego domu,ale musi to sobie spokojnie przemyśleć i dać mi ostateczną i nieodwracalną odpowiedź.Wczoraj jak z nią rozmawiałam i opowiedziałam  o domku i podejściu p.Józefa do tej adopcji,to mi odpowiedziała,że Mati będzie tam chyba szczęśliwy bo się wreszcie wybiega,a on tegonaprawdę potrzebuje...Myślę,że dobrym pomysłem jest to,że Ela będzie przy przekazaniu Matiego i nie tylko w sprawach formalnych, ale także po to aby trochę wesprzeć p.Beatę.

Jestem Eli za to ogromnie wdzięczna bo przecież żadna z nas nie może tam być ze względu na dzielącą odległość....

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, AgusiaP napisał:

Moje kochane uparciuszki :) 

Wczoraj przyszła karta na paliwo.

Šlicznie dziękujemy, ale to bylo niepotrzebne dziewczynki.

W każdym razie pięknie dziękujemy !!!

Tylko tyle mogłyśmy zrobić :) Pięknie dziękujemy jeszcze raz za wizytę p/a :)

2 godziny temu, b-b napisał:

Pogubiłam się już...była czy będzie wizyta PA?

Bogduniu,wizyta była i Ela napisała o tym jedną stronę wcześniej,a ja kilka postów wyżej...:)

Link to comment
Share on other sites

Pan Józef zamówił w czwartek adresówkę dla Maiego i będzie po niedzieli.Ustaliliśmy odbiór na sobotę ok. godz. 10 Rozmawiałam z Elą i p.Beatą  i im też ten termin pasuje,także wstępnie wszystko ogarnięte. Pan Józef potwierdzi mi jeszcze odbiór adresówki.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Bogusik napisał:

Pan Józef zamówił w czwartek adresówkę dla Maiego i będzie po niedzieli.Ustaliliśmy odbiór na sobotę ok. godz. 10 Rozmawiałam z Elą i p.Beatą  i im też ten termin pasuje,także wstępnie wszystko ogarnięte. Pan Józef potwierdzi mi jeszcze odbiór adresówki.

No to czekamy cierpliwie do soboty.

A You to ja!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...