Jump to content
Dogomania

Braszka w DS


Recommended Posts

6 godzin temu, wiolhelm170 napisał:

Ma ataki duszności. Najpierw myślałam że jej gorąco, potem widziałam jak kot ja atakuje, bo robi to nagminnie. Podchodzi syczy i wali lapa a pies skulony i przestraszony zaczął się dusić. Miała też atak w nocy. Czy to z gorąca?  Ze stresu?  Co powinien zbadać wet?  Boję się bo u nas nie ma jakiegoś gabinetu z echo czy coś takiego. 

Biedna sunia :( Trzeba z nią iść do weta. Musi ją zbadać co się dzieje. Może to od serduszka ?

Co z tym kotem ? Czemu atakuje sunię :( ?

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, wiolhelm170 napisał:

Gdzie można kupić basen dla psa?  Nie przez internet. 

Jeśli nie przez internet, to trzeba szukać w sklepach zoologicznych lub w dużych marketach, gdzie jest dział dla zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

Straszna patowa sytuacja z tym Misiem :(
Nie wiem, co poradzić. Mam nadzieję, że uda Wam się umówić na tę sesję foto i ona pomoże w znalezieniu domku...

Wg mnie wet musi koniecznie przebadać Braszkę. Osłuchać może każdy wet. Nie wiem, czy w Zamościu jest jakiś kardiolog, ale chyba nie - my jeździmy do Zwierzyńca ze swoim kotem, więc myślę, że gdyby był bliżej... to by nas tam wet wysłał. Koty często atakują chore zwierzaki - tzn nagle zaczynają się dziwnie wobec chorych zwierząt zachowywać.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, wiolhelm170 napisał:

Gdzie można kupić basen dla psa?  Nie przez internet. 

Funkcję psiego basenu dobrze spełniają dziecięce piaskownice plastikowe. W linkach dwa przykłady. Może są w sklepach z zabawkami lub ogrodniczych? Dużo tańsze.

http://focusgarden.pl/basenikpiaskownica-125-515-p-288.html?gclid=EAIaIQobChMIlZ_B0qe21QIVArftCh31BwXSEAQYBSABEgJKMPD_BwE 

http://www.smyk.com/big-zabawka-ogrodowa-piaskownica-muszelka.html?gclid=EAIaIQobChMIlZ_B0qe21QIVArftCh31BwXSEAQYAyABEgKzs_D_BwE 

 

upalipies1401.jpg 

Link to comment
Share on other sites

byliśmy u weta.braszka ma bardzo powiekszone wezly chlonne i dostala antybiotyk.wedlug weta zaczyna sie choroba gardla, moze woda byla zbyt zimna? a moim zdaniem moj maz daje jej kosci z lodowki i to moze byc to.Kotka zawsze taka była, zawsze atakowala  psy.Wsrod kotow to ona jest ofiara.Nie potrafi sie zaprzyjaznic z innymi gatunkami, zreszta ludzi tez unika.Ona ma coś z psychiką.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

To faktycznie się przeziębiła... dobrze, że od razu poszliście do weta :) Aj, jakie ona ma szczęście, że spotkała Was na swojej drodze.

Gdyby tak jeszcze Misio zmienił lokum na swój domek...
W przyszłym tygodniu powinnam być już w lubelskim, więc w końcu może uda mi się do Was podjechać :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.08.2017 o 17:32, Dusia-Duszka napisał:

Nasza Duśka kiedyś, po jedzeniu lodów w upał, przeziębiła gardło. Stawała znieruchomiała i zaciągała nosem charcząc. Wyglądało jak atak duszności. Raptownie zaciągała powietrze. 

Dziękuję wiolhelm170, że tak szybko byłaś z nią u weta :)

Duszko kochana, lody to jeden z produktów całkowicie zakazanych dla psów, jak m.in. winogrona, czekolada ...

Link to comment
Share on other sites

Czekolada (i kawa) zawiera truciznę, której psy i koty nie rozkładają w organizmie w odpowiednim czasie, a człowiek tak.  Najgorsza jest gorzka czekolada z dużą zawartością kakao. Są nawet przeliczniki, jaka dawka jest śmiertelna dla jakiej wagi. Pies, jak zje może mieć uszkodzenia neurologiczne i uszkodzenia nerek. Moja kiedyś zjadła większą ilość, na szczęście była w miarę szybka nasza reakcja i nie było komplikacji, ale musiała mieć przepłukany organizm kroplówkami przez kilka dni. Bezpieczna jest biała czekolada, bo jej pies by musiał zjeść kilkadziesiąt kg, by coś się stało.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Dusia-Duszka napisał:

Skoro już zostałam "wywołana do tablicy" za te lody :) to dla wiedzy wszystkich warto zajrzeć np. tu:

http://www.zwierzosfera.pl/czego-pies-nie-powinien-jesc/ 

Dzięki za link :)

Na fb oglądałam filmik na temat czego psom nie wolno podawać i tam pokazane były również lody. Przykro mi, ale nie mogę sobie przypomnieć na czyim to było profilu. Jak na to znowu wpadnę, to tu wkleję link.

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, elik napisał:

Dzięki za link :)

Na fb oglądałam filmik na temat czego psom nie wolno podawać i tam pokazane były również lody. Przykro mi, ale nie mogę sobie przypomnieć na czyim to było profilu. Jak na to znowu wpadnę, to tu wkleję link.

Myślę, że może chodzić o chłód, tłuszcze, cukier, mleko - samo zdrowie :))) dla człowieków też.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Dusia-Duszka napisał:

Myślę, że może chodzić o chłód, tłuszcze, cukier, mleko - samo zdrowie :))) dla człowieków też.

Dokładnie tak. Zwłaszcza te przetwory mleczne i cukier są nie wskazane dla psiaków :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...