Jump to content
Dogomania

~ Od sylwestra błąkała sie po wsi - brązowa mała suczka Pyza


malagos

Recommended Posts

Upiekłam szarlotkę - mam w tym naszym maleńkim sadzie kilka jabłoni, w tym jedną antonówkę śmietankową, i robię na zimę dużo marmolady z jabłek. I porwałam się jeszcze  wieczorem na faworki, ale w jedną osobę to wyczyn...

No to zapowiada się ciekawy dzień u nas :)

Link to comment
Share on other sites

45 minut temu, malagos napisał:

Upiekłam szarlotkę - mam w tym naszym maleńkim sadzie kilka jabłoni, w tym jedną antonówkę śmietankową, i robię na zimę dużo marmolady z jabłek. I porwałam się jeszcze  wieczorem na faworki, ale w jedną osobę to wyczyn...

No to zapowiada się ciekawy dzień u nas :)

Mniam mniam... coś dla łasuchów ;)

W kuchni czuję się jak słoń w składzie porcelany hi hi usiłuję odtwarzać przepisy trzymać się przepisów ale efekty końcowe zdecydowanie odbiegają od pierwowzoru ;)

Wczoraj zrobiłam "domek" w wersji płaskiej... herbatniki przełożyłam masą serową - białą i kakaową udekorowałam wisienkami z konfitury...bez polewy (mniej kalorii) i do lodówki. Ciekawa jestem efektu :)

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny! Lejecie balsam na moje serce! Zawsze miałam kompleks na punkcie braków talentów kucharskich, zwłaszcza, że mam siostrę, która w kuchni robi po prostu cuda - zwłaszcza ciasta! A ja wkładam składniki do garnka, zalewam wodą i gotuję. No, dodaję sól i jakieś piramidki smaku z Lidla. Ostatnio jeszcze kurkumę, bo wyczytałam, że nadaje rosołowi ładny kolor. Fakt. I to by było na tyle. Kiedyś zaszokowałam własną matkę, ujawniając, że rosół gotuję z całego kurczaka, niepokrojonego na części. Podobno to kulinarna herezja. (Ten rosół, bo to najprostsze, nie muszę sobie łamać głowy).

Kolejnym talentem, którego mi całkowicie brak to ogrodnictwo. Są ludzie, którzy mają tzw. "zielone palce", posadzą suchą gałązkę, a wyrośnie im wspaniała roślina. Ja mam na odwrót: posadzę wspaniałą roślinę, a po krótkim czasie mam suchą gałązkę. Wiele razy już próbowałam, czytałam, dowiadywałam się, szperałam w internecie po porady - nic z tego! Brak talentu i już.

Link to comment
Share on other sites

Każdy  z nas ma jakiś talent, czasem bardzo widoczny, czasem skromnie ukryty. Przykładem jest Tomek, który weźmie udział w teleturnieju "The Brain", ze swoją umiejętnością patrzenia dwuocznego i który umie wyłowić zmianę w dwóch pozornie identycznych obrazach. Wczoraj była u nas TV Polsat i nagrywali tzw. wizytówkę. Zajęło to cały dzień, bo i u nas, i w lecznicy, i w gabinecie, i w Ostrołęce w galerii obrazów. Przyjechało 8 osób, w tym prowadząca Agnieszka Sienkiewicz (z "M jak miłość", Kasia). Ja też musiałam zabrać głos, i nasze psy się pokazały - na kanapie na najlepszej skórkowej narzucie, małpy jedne, brylowały jak gwiazdy). Nutka, aby była wreszcie cicho, wylądowała u mnie na kolanach :)

Z tych 8 godzin kręcenia i nagrywania będzie 1 minuta 40 sek pokazane.

Link to comment
Share on other sites

Nigdy, przenigdy nie powinnam się przyznać ale co tam...

kiedyś zamrożonego kurczak wrzuciłam do gara... zaglądam, wywar ciemny  dziwny zapach uderzył w nozdrza...hi hi hi okazało się że zapakowane w woreczek foliowy podroby były ukryte w środku ;D. Psom dogodziłam ;)

 

Kiedy emisja programu...w TVN?

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Moli@ napisał:

Nigdy, przenigdy nie powinnam się przyznać ale co tam...

kiedyś zamrożonego kurczak wrzuciłam do gara... zaglądam, wywar ciemny  dziwny zapach uderzył w nozdrza...hi hi hi okazało się że zapakowane w woreczek foliowy podroby były ukryte w środku ;D. Psom dogodziłam ;)

 

Kiedy emisja programu...w TVN?

Nadziewany kurczak Ci sie trafił :)

Co do emisji, powiadomią. Na razie czeka Tomka nagranie w studiu TV 1 marca.

Link to comment
Share on other sites

Wesoło się zrobiło. Fajnie. Ja na początku małżeństwa karmiłam męża zupą grzybową z torebki i budyniem na deser.Czasem udało mi się przerobić kotlety schabowe albo mielone na węgiel. Dzielny mąż jadł i chwalił mnie.

malagosku , podaj termin emisji występów męża.  Nie oglądam TV ,ale chętnie zrobię wyjątek. 1 marca będę trzymać kciuki, podaj tylko godzinę.

Link to comment
Share on other sites

A ja dzisiaj nabyłam drogą kupna Mezzo! Nie dość, że oglądam telewizję, to jeszcze lubię operę! Takie ze mnie dziwadło. Jakiś czas temu chciałam dokupić do mojego pakietu owo Mezzo, ale okazało się, że bez stu trzydziestu pięciu programów sportowych i taniej niż za 100 zł nie da rady. No to odpuściłam sobie. W końcu bez opery też można żyć. A tu nagle! Spłynęło na mnie chyba jakieś olśnienie, bo jak nigdy zajrzałam na stronę nc+ a tam... Mezzo za 5 zł miesięcznie! Nooo! Takiej okazji nie mogłam przegapić. I już dzisiaj, co prawda o dziwnej godzinie, bo o 12.30, obejrzałam "Makbeta" Verdiego w wykonaniu Opery Królewskiej z Londynu. Super! Godzina nieortodoksyjna, ale w końcu jest człowiek na tej emeryturze i może sobie pozwolić na takie ekstrawagancje.

A jeśli chodzi o Tomka: rozumiem, że on jak kameleon, każdym okiem potrafi patrzeć w inną stronę i dlatego  widzi stereoskopowo, tak? W takim razie to nie fair - nie znam nikogo innego, kto tak ma, czyli jaką on stanowi konkurencję dla innych konkursantów?

Link to comment
Share on other sites

Żeby zobaczyć dwa jednakowe zdjęcia czy obrazy, ułozone obok siebie, to trzeba zrobić zeza, żeby się nałożyły na siebie - a to umie chyba każdy z nas, z tym, ze jak Tomek ogląda tak zdjęcia od 40 lat, to wzrok wyćwiczył do perfekcji :)

A telewizję oglądam od zawsze, i będę nadal - oglądam swoje ulubione seriale, TVN, Teleexpress. Czy jest to jakieś dziwactwo? Mam w każdym razie pretekst - tego potrzebują moje zwierzaki, przychodzą wtedy na kolana, poprzytulać się, pospać :)

Link to comment
Share on other sites

U nas nie ma zwyczaju oglądania tv,  z wyjątkiem informacji na TVN 24 i Szkiełka.  Seriale oglądam rzadko i raczej historyczne, ale jestem mało zorganizowana i często przegapiam. W ogóle,  to my  mało telewizyjni jesteśmy z TZtem  i na działce  jej nie mamy od zawsze. A telewizji kurskiej,  nie oglądam że względów ideologicznych ;). 

Link to comment
Share on other sites

 

23 minuty temu, malagos napisał:

Żeby zobaczyć dwa jednakowe zdjęcia czy obrazy, ułozone obok siebie, to trzeba zrobić zeza, żeby się nałożyły na siebie - a to umie chyba każdy z nas, z tym, ze jak Tomek ogląda tak zdjęcia od 40 lat, to wzrok wyćwiczył do perfekcji :)

A telewizję oglądam od zawsze, i będę nadal - oglądam swoje ulubione seriale, TVN, Teleexpress. Czy jest to jakieś dziwactwo? Mam w każdym razie pretekst - tego potrzebują moje zwierzaki, przychodzą wtedy na kolana, poprzytulać się, pospać :)

Nie, to nie jest jakieś dziwactwo, ale panuje moda na nieoglądanie telewizji, bo to niby obciach. Niektóre programy mogą mi się nie podobać, więc ich nie oglądam, ale jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje. Na przykład razi mnie brutalność, z jaką się traktuje uczestników różnych konkursów - to, że komuś coś się nie udało, czy że czegoś nie wie, to jeszcze nie powód, żeby go wdeptać w ziemię. A to robią w tej chwili prowadzący w tych programach. I nie bardzo rozumiem, jakiego rodzaju przyjemność się czerpie z takich emocji.

Telewizji kurskiej też nie oglądam z tych samych względów, co Ty, Konfirmie. Ale nawet w innych programach można odczuć ten sam wstyd i to samo zażenowanie, czasami bez względu na poglądy i przynależność polityczną występującego - do czego to potrafi doprowadzić parcie na szkło i polityka! Dlatego najlepiej oglądać programy popularnonaukowe o ptaszkach, pieskach czy kotkach, tam co najwyżej zaszokować może obraz polowania na ofiarę i jej mordowania, ale kiedy człowiek sobie uświadomi, że one to robią z konieczności, a nie dla przyjemności czy sportu (jak ludzcy myśliwi), to jest jakby ociupinkę lżej. Lub opery i koncerty symfoniczne. Do nich polityka się nie miesza, przynajmniej na tym najbardziej widocznym i słyszalnym poziomie, chociaż pewno i w muzycznym świecie nie brakuje politycznego paskudztwa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...