Jump to content
Dogomania

~ Od sylwestra błąkała sie po wsi - brązowa mała suczka Pyza


malagos

Recommended Posts

19 godzin temu, malagos napisał:

A po poście owocowo-warzywnym :) kilka tygodni będę pożerać sałatę, buraki i marchewkę.

 

18 godzin temu, konfirm31 napisał:

Oj tam, oj tam. Jeszcze cebulę, czosnek, kapustę, brukselkę, dynię, pietruszkę, jabłka, grapefruity, cytryny i pieczarki, boczniaki i grzyby suszone! I fasolę szparagową z ogórka i i cukinią! Tylko psiankowate odradzam, że względu na romantyzmy ;), które łupią..... 

 

17 godzin temu, agat21 napisał:

Ha! Ależ dyskusyje tu odchodzą,a ja gupia tu nie zajrzałam tak dawno. 70 lat to cudny wiek i ludzie z dobrego zdrowego materiału - nie to, co dziesiejsze badziewie chemią pędzone. 

Co do diety-do-słomki-prowadzacej solidaryzuję się duchowo :)

Słomkowa dieta nie dla mnie, bom ja migrenowiec i ostrożnie muszę się zadawać ze zdrową surowizną... :(((
Chociaż różne takie tam jadam, nawet, jak nie powinnam, a potem... Sal Vichy. :D

 

17 godzin temu, agat21 napisał:

Nie zapomnę pytania ze wsi kieleckiej:  "ciebie się nie chce pić?" ;)

Pikne! :)

12 godzin temu, irenas napisał:

Z przypadkami to i w Warszawie mają problemy!

Masz na myśli misiownik...? ;)

6 godzin temu, malagos napisał:

A u mnie "pieczą cię stopy w tych butach?"

Pyza się tak pyta...? ;D

 

Link to comment
Share on other sites

A ja się nie zgadzam! Pyza to bardzo ładne imię, pasuje do psinki, a poza tym i ona i wszyscy dookoła się przyzwyczaili. Dlaczego nie może być Pyza, tylko jakaś zagraniczna Karinka? Co to za imię w ogóle?

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, Irenasie, to tylko na potrzeby ogłoszeniowe.

bo fajnie by było, jakby znalazła domek... boję się kolejnych psiątek w potrzebie w mojej gminie. Bo ciągle słyszę/widzę p[orzucone psy.

W środę pani w sklepie powiedziała mi, że "zabrałam tego białego pieska do domu". Jakiego pieska? A był taki, cały dzień siedział pod sklepem, wchodził , szukał kogoś, i nie znalazł do wieczora...

W piątek Tomek jechał po mnie do pracy, mijał małego kudłatego psa. Jak razem wyszliśmy go poszukać, wsiąkł, nie znaleźliśmy go. A szczytem wszystkiego są dwie suczki, zgłoszone w tygodniu przez kogoś ze wsi, które się oszczeniły w stodole u chłopa, i 10 szczeniąt! Już wychodzą na drogę...  Dwa znalazły domy, osiem do "zagospodarowania".... W poniedziałek ma się wyjaśnić, czy psy trafią do kojca gminnego, czy mogą zostać u rolnika, i szukamy im domu, czy ta osoba zgłaszająca sama im poszuka.

Link to comment
Share on other sites

Co się dziwić prostym wiejskim ludziom, skoro na przeciwko mnie młode małżeństwo,nauczyciele, i roczna sunia wilkowata, i dwójka szczeniąt piszczy w budzie... Dam głowę z resztą, że było ich więcej, bo ONki nie rodzą raczej 2 szczeniąt, a raczy 6- 8...A gabinet wet vis a vis....

Link to comment
Share on other sites

Problem w tym, że nie byłoby komu i jak sprawdzać czy nakaz obowiązkowego czipowania i sterylizowania jest przestrzegany. Nie pozostaje nic innego jak edukować to nieszczęsne społeczeństwo i liczyć na to, że za jakieś pół tysiąclecia coś do niego dotrze. I tak już jest coraz lepiej, bo w telewizorze - współczesnej wyroczni - pojawiają się programy lansujące modę na adoptowanie psów i zajmowanie się nimi. Pewno jakaś liczba ludzie się zachęci.

Czego nam brakuje jako nacji to tzw. "ciągu na bramkę" (wiem, bo sama mam ten problem). Tzn. zaczynamy coś robić z wielkim entuzjazmem, który bardzo szybko znika i to zaczęte ginie w mrokach niepamięci. Pamiętam, że w Chotomowie, pisywałam felietony do miejscowej gazetki. Po po tym, w którym pisałam o potrzebie uczenia dzieci, jak się zachowywać w obecności psów, tak jak się uczy zachowania na ulicy i drodze, policja zorganizowała w szkole pogadankę na ten temat. I super. Tyle, że było to zdarzenie jednorazowe. A powinno być po prostu w programie szkolnym. 

Link to comment
Share on other sites

Mamy na wsi jednego pana - poczciwiec, absolutna dobrota, trochę dziwak... To on zgłosił do mnie człowieka, który pod jego oknem wyrzucił psiaka w ubiegłym roku. Pan bał się iść sam na policję, bo kiedyś ZOMO go poturbowało, i poszliśmy razem. Facet miał psa, owczarkowatego, który był całym jego życiem. Nowotwór, przerzuty...Od kilku dni Tomek podawał leki przeciwbólowe, bu już nic się nie dało zrobić. Dziś rano Tomek uśpił psiaka. Miał 13 lat. Wzruszające było rozstanie tego prostego człowieka z najlepszym, jedynym przyjacielem... Za sprawa psa wyszedł z alkoholizmu, znalazł pracę.

Płakał jak dziecko :(

Pan chce, za namowa Tomka, kolejnego psa.

Link to comment
Share on other sites

Chyba nie powinno być problemu z nowym psem dla tego pana, prawda? Czego jak czego, ale tego "towaru" to w Polsce nie brakuje (jestem zgryźliwa, wiem!).

A wracając jeszcze do naszej dyskusji na temat wieku. Czytam teraz książkę Olgi Tokarczuk, na podstawie której został nakręcony "Pokot". Bardzo mi się podoba przede wszsytkim ze względu na rozważania głównej bohaterki i ciekawa jestem, jak tak "niefilmową" rzecz udało się pokazać w kinie! A piszę o tym dlatego, że pani Janina Duszejko, czyli właśnie główna bohaterka "Prowadź pług swój przez kości zmarłych" jest starszą panią "zwariowaną" na punkcie zwierząt, czyli jest podobna do znacznej części tu obecnych. Ja przynajmniej chwilami się czuję, jakbym czytała o sobie samej. No może poza astrologią, która jest mi całkowicie obca, aczkolwiek kiedy z ciekawości zaglądam czasem do swoich różnych horoskopów, pamiętając, że najczęściej są z głowy, czyli z niczego, zdumiewa mnie, że wiele się zgadza. Zakładam więc, że świat jest tak skomplikowany i ciągle jeszcze niepoznany, że nie potępiam niczego w czambuł. Jeśli ktoś jeszcze nie czytał tej książki, to szczerze polecam. Malagosku, to nie jest drastyczna opowieść o znęcaniu się nad zwierzętami, chociaż i o tym traktuje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...