Jump to content
Dogomania

AXEL mix goldena - już w DS. Powodzenia piesku :)


Sara2011

Recommended Posts

Poker, to są informacje o Axelu:

 

  • ·        Waga 33kg (ale jest dosyć chudy więc nie jest to docelowa waga-będzie większa),
  • ·        wiek 2-3 lata (wet Murki ocenił go na 2 lata)
  • ·        wykastrowany
  • ·        opis: miły, przyjazny, pro-ludzki, sympatyczny, wesoły, przyjaźnie nastawiony do ludzi i zwierząt, beztroski, pełen energii,  rozkosznie niezdarny,  gaduła (dość szczekliwy), w głowie mu tylko zabawa, szaleje, biega, uwielbia aportować, ugodowy charakter, zero dominacji
  • ·        „pociąga” go drób więc domek bez ptaków, ma instynkt myśliwski, tropiciel z niego
  • ·        kotki go nie interesują
  • ·        stara się już zachowywać czystość w boksie ale nie mozemy zagwarantować że nie będzie "wpadek"
  • ·        nie polecany do małych dzieci ale tylko ze względu na energię i żywiołowość
  • ·        potrafi wspinać się po płotach
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On u nas żadnego płotu nie przeskoczył, ale obmierza go i wspina się łapami. Bramę mamy 1,5 metra i tutaj raczej niewiele podziała, bo próbował ostro:) Czy by przeskoczył - nie wiem, ale wydaje mi się, że nie jest to dla niego nowość, skoro tak krótko u nas jest i już tak to ogrodzenie go interesuje. Na budę wskakuje jednym susem (wys. ok .90 cm). Na pewno trzeba go poobserwować pod tym względem. U nas luzem biega krótko i pod kontrolą, bo za ogrodzeniem kurki sąsiedzkie, więc w dzień wyprowadzam go na smyczy, wieczorem TZ go wypuszcza luzem.

Rozmawiałam o tym z zainteresowanym domkiem - pani mówiła, że nie ma problemu, bo nich Axel nie będzie nigdy zostawał sam w domu czy w ogrodzie.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Ewelciaaaa1989 napisał:

Kiyoshi nie z Radys. 

Probowalam ale pieska nie bylo. 

Ze sroniska innego zabieram dwa psiaki ;) juz czekaja na nas ;) 

Wyjątkowo rozsądnie - dwa psy o których nic nie wiadomo i troje malutkich dzieci.

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Poker napisał:

Już dzwoniłam. Odebrała bardzo miła, kulturalna i starsza po głosie pani. Powiedziała ,że czekają na mnie z utęsknieniem. Jesteśmy umówione jutro na. ok 14.

Jak mam rozmawiać w sprawie transportu Axelka?

Jak rozmawiałam pierwszy raz z Panią to jakoś dogłębnie kosztów transportu nie poruszałyśmy bo nie wiadomo czy to ten domek będzie. Owszem, coś tam było wspomniane , Pani powiedziała że może ktoś do połowy drogi by podjechał a oni wyjadą też do połowy drogi. Ale nie poruszałam kwestii jakiegokolwiek ponoszenia kosztów. Ale jak dzisiaj Pani do mnie zadzwoniła zmartwiona, że nikt nie dzwoni aby się umówić na PA, to powiedziała że sprawdzali odległość i że to ok.500km i tak rozmawiali, ze być może pojadą po Axela sami, bo nawet nie zakładają , ze Axel może do nich nie trafić a bardzo na niego czekają.

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Sara2011 napisał:

Jak rozmawiałam pierwszy raz z Panią to jakoś dogłębnie kosztów transportu nie poruszałyśmy bo nie wiadomo czy to ten domek będzie. Owszem, coś tam było wspomniane , Pani powiedziała że może ktoś do połowy drogi by podjechał a oni wyjadą też do połowy drogi. Ale nie poruszałam kwestii jakiegokolwiek ponoszenia kosztów. Ale jak dzisiaj Pani do mnie zadzwoniła zmartwiona, że nikt nie dzwoni aby się umówić na PA, to powiedziała że sprawdzali odległość i że to ok.500km i tak rozmawiali, ze być może pojadą po Axela sami, bo nawet nie zakładają , ze Axel może do nich nie trafić a bardzo na niego czekają.

Takie rozwiązanie byłoby dla nas dużym odciążeniem. Wprawdzie wizyty jeszcze nie było, ale wszystko wskazuje na to, że to odpowiedni domek. Trzymam mocno kciuki, żeby tak było !

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, Ewelciaaaa1989 napisał:

Nic nie szkodzi wzielismy 2duze psiaki golden i collie ;) beda miec cudowny dom. 

Pozdrawiam 

i trzymam kciuki za axela! 

Napisz czasami, co u Was słychać :) Poprzedni piesek był z Wami krótko, chyba około roku(

A wiadomo w końcu, co mu dolegało?

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, Murka napisał:

Zapomniałam wspomnieć pani o tym, że Axel ma niewielkie entropium (zawijające się powieki). Operacja nie jest konieczna, wystarczy czasem przemywać oczka (ja zakrapiam gentamycyną i sprawdza się super). 

Po weekendzie będziemy badali mocz ponownie.

Murko,ale gentamycyna to antybiotyk i nie można go stosować bez zaleceń lekarza i  do tego,bez terminowo...Czy Axel miał te krople przepisane przez weta?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...