Jump to content
Dogomania

RAMBI-SPANIELEK,POJECHAŁ DO DOMKU W KRAKOWIE.


Bogusik

Recommended Posts

6 minut temu, Poker napisał:

Zaznaczę na czerwono zbędne przecinki .Zmieniłam zdanie, jest wytłuszczone.

Spaniel Rambi, czeka na uśmiech losu.
Rambi - pięcioletni spanielek, zabrany ze schroniska i umieszczony w hoteliku, okazał się wspaniałym, bezproblemowym psem. Jego uroda idzie w parze z charakterem. To wspaniały, grzeczny pies. Pozostawiony sam w domu, niczego nie niszczy i nie szczeka. Spokojnie czeka na powrót opiekuna. Łagodny stosunku do innych psów Zna jazdę samochodem i dobrze ją znosi. W czasie badań u weterynarza jest spokojny, ale nie lubi zabiegów pielęgnacyjnych ( u fryzjera musiał mieć założony kaganiec).
Rambi zna smycz, ale potrzebuje jeszcze korepetycji w nauce chodzenia na niej, bo ciągnie.
Niewiarygodne, że takie psie perełki, zamieszkują schroniska i czasem latami, czekają na uśmiech losu.
Mamy nadzieję, że na tej ostatniej prostej do nowego życia, Rambi też będzie miał szczęście i znajdzie kogoś, kto go wkrótce pokocha.
Wszelkie informacje dotyczące spanielka, tylko pod podanym numerem telefonu.

A ja troszeczkę zmieniłam tekst,tj.dopełniłam:

Rambi - pięcioletni spanielek został zabrany ze schroniska i umieszczony w Hoteliku w Nowej Soli (woj.lubuskie).Rambi okazał się wspaniałym, bezproblemowym psem. Jego uroda idzie w parze z charakterem. To łagodny, grzeczny pies. Pozostawiony sam w domu, nie niszczy,nadmiernie nie szczeka,zachowuje czystość w domu. Spokojnie czeka na powrót opiekuna. W stosunku do innych psów, nie wykazuje agresji. Zna jazdę samochodem i dobrze ją znosi. W czasie badań u weterynarza jest spokojny, ale nie lubi zabiegów pielęgnacyjnych ( u fryzjera musiał mieć założony kaganiec).
Rambi zna smycz, ale potrzebuje jeszcze troszeczkę korepetycji w nauce chodzenia na niej, ponieważ lekko ciągnie.Jest wykastrowany i posiada pełny pakiet szczepień.
Niewiarygodne, że takie psie perełki, zamieszkują schroniska i czasem latami, czekają na uśmiech losu.
Mamy nadzieję, że na tej ostatniej prostej do nowego życia, Rambi też będzie miał szczęście i znajdzie kogoś, kto go wkrótce pokocha i już nigdy nie porzuci.
Szersze informacje dotyczące spanielka, pod podanym numerem telefonu w ogłoszeniu.
Podaruj Rambi dom,opiekę,a zyskasz wspaniałego najwierniejszego przyjaciela.
Kontakt:Hania

Link to comment
Share on other sites

Specjalnie zamieniłam nie agresywny na jest łagodny. Starałam się nie ingerować w treść. Przydałaby się chociaż waga.

I to zdanie poprawiam  :Pozostawiony sam w domu nie niszczy,nadmiernie nie szczeka i zachowuje czystość .

Napisałabym:  podaruj Rambi dom i serce ,a zyskasz wspaniałego  i najwierniejszego przyjaciela.

Link to comment
Share on other sites

A ja jeszcze troszeczkę poprawiłam i mam nadzieję,że nie na gorzej,bo u mnie już niestety z interpunkcją-na bakier :(

Rambi - pięcioletni spanielek został zabrany ze schroniska i umieszczony w Hoteliku w Nowej Soli (woj.lubuskie).Rambi okazał się wspaniałym i bezproblemowym psem,a jego uroda idzie w parze z charakterem. To łagodny,  grzeczny i przyjazny pies. Pozostawiony sam w domu nie niszczy, nadmiernie nie szczeka i zachowuje czystość. Spokojnie czeka na powrót opiekuna. W stosunku do innych psów jest łagodny. Zna jazdę samochodem i dobrze ją znosi. W czasie badań  u weterynarza jest spokojny, ale nie przepada za zabiegami pielęgnacyjnymi u fryzjera -myślę,że wzmiankę o kagańcu można pominąć i powiedzieć o tym w rozmowie telefonicznej
Rambi zna smycz, ale potrzebuje jeszcze troszeczkę korepetycji i korekty w nauce chodzenia na niej.Jest wykastrowany i posiada pełny pakiet szczepień.
Niewiarygodne, że takie psie perełki, zamieszkują schroniska i czasem latami, czekają na uśmiech losu.
Mamy nadzieję, że na tej ostatniej prostej do nowego życia, Rambi też będzie miał szczęście i znajdzie kogoś, kto go pokocha i już nigdy nie porzuci.Podaruj Rambi dom,a zapewne zyskasz wspaniałego i  najwierniejszego przyjaciela.
Szersze informacje dotyczące spanielka, pod podanym numerem telefonu w ogłoszeniu.
Kontakt:Hania

Link to comment
Share on other sites

Ależ się cieszę, że tylu jest specjalistów od interpunkcji! Myślałam, że tylko ja mam takie problemy. Czuję se pocieszona i proponuję usunąć z tekstu przecinki zaznaczone na czerwono (proponuję, bo pewności nie mam :( )

11 minut temu, Bogusik napisał:

A ja jeszcze troszeczkę poprawiłam i mam nadzieję,że nie na gorzej,bo u mnie już niestety z interpunkcją-na bakier :(

Rambi - pięcioletni spanielek został zabrany ze schroniska i umieszczony w Hoteliku w Nowej Soli (woj.lubuskie).Rambi okazał się wspaniałym i bezproblemowym psem, a jego uroda idzie w parze z charakterem. To łagodny,  grzeczny i przyjazny pies. Pozostawiony sam w domu nie niszczy, nadmiernie nie szczeka i zachowuje czystość w domu. Spokojnie czeka na powrót opiekuna. W stosunku do innych psów, nie wykazuje agresji. Zna jazdę samochodem i dobrze ją znosi. W czasie badań  u weterynarza jest spokojny, ale nie przepada za zabiegami pielęgnacyjnymi u fryzjera -myślę,że wzmiankę o kagańcu można pominąć i powiedzieć o tym w rozmowie telefonicznej
Rambi zna smycz, ale potrzebuje jeszcze troszeczkę korepetycji i korekty w nauce chodzenia na niej.Jest wykastrowany i posiada pełny pakiet szczepień.
Niewiarygodne, że takie psie perełki, zamieszkują schroniska i czasem latami, czekają na uśmiech losu.
Mamy nadzieję, że na tej ostatniej prostej do nowego życia, Rambi też będzie miał szczęście i znajdzie kogoś, kto go pokocha i już nigdy nie porzuci.
Szersze informacje dotyczące spanielka, pod podanym numerem telefonu w ogłoszeniu.
Podaruj Rambi dom,opiekę, a zyskasz wspaniałego najwierniejszego przyjaciela.
Kontakt:Hania

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Poker napisał:

Specjalnie zamieniłam nie agresywny na jest łagodny. Starałam się nie ingerować w treść. Przydałaby się chociaż waga.

I to zdanie poprawiam  :Pozostawiony sam w domu nie niszczy,nadmiernie nie szczeka i zachowuje czystość .

Napisałabym:  podaruj Rambi dom i serce ,a zyskasz wspaniałego  i najwierniejszego przyjaciela.

Poker,zawsze cenię Twoje uwagi co do tekstów ogłoszeniowych i bardzo za nie dziękuję :) Hania na pewno jeszcze poda nam brakujące dane do ogłoszeń

12 godzin temu, jolantina napisał:

Ależ się cieszę, że tylu jest specjalistów od interpunkcji! Myślałam, że tylko ja mam takie problemy. Czuję se pocieszona i proponuję usunąć z tekstu przecinki zaznaczone na czerwono (proponuję, bo pewności nie mam :( )

 

jolantina,jakim cudem nas tu odnalazłaś? Naprawdę,bardzo nam miło! :)

Tekst jeszcze modyfikowałam i obecnie jest taki:

Rambi - pięcioletni spanielek został zabrany ze schroniska i umieszczony w Hoteliku w Nowej Soli (woj.lubuskie).Rambi okazał się wspaniałym i bezproblemowym psem,a jego uroda idzie w parze z charakterem. To łagodny,  grzeczny i przyjazny pies. Pozostawiony sam w domu nie niszczy, nadmiernie nie szczeka i zachowuje czystość. Spokojnie czeka na powrót opiekuna. W stosunku do innych psów jest łagodny. Zna jazdę samochodem i dobrze ją znosi. W czasie badań  u weterynarza jest spokojny, ale nie przepada za zabiegami pielęgnacyjnymi u fryzjera -myślę,że wzmiankę o kagańcu można pominąć i powiedzieć o tym w rozmowie telefonicznej
Rambi zna smycz, ale potrzebuje jeszcze troszeczkę korepetycji i korekty w nauce chodzenia na niej.Jest wykastrowany i posiada pełny pakiet szczepień.
Niewiarygodne, że takie psie perełki, zamieszkują schroniska i czasem latami, czekają na uśmiech losu.
Mamy nadzieję, że na tej ostatniej prostej do nowego życia, Rambi też będzie miał szczęście i znajdzie kogoś, kto go pokocha i już nigdy nie porzuci.Podaruj Rambi dom,a zapewne zyskasz wspaniałego i  najwierniejszego przyjaciela.
Szersze informacje dotyczące spanielka, pod podanym numerem telefonu w ogłoszeniu.
Kontakt:Hania

 

Wszelkie poprawki,bardzo mile widziane :)

 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, dorcia2 napisał:

odwiedzam Rambusia, ale on śliczny 

Jolu,Rambi jest śliczny i gdyby Tola nie pokazała go na wątku zamojskim,to nie wiemy ile czasu tkwił by za kratami schronu....

1 godzinę temu, Gabryjella napisał:

Wpadam i do Rambiego, widzę, że chłopak już gotowy do pójścia na swoje. Pewnie za długo u Szafirki nie posiedzi. 

Mamy taką nadzieję,że znajdzie szybko dobry domek :)

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, jolantina napisał:

Znalazłam Was przez przypadek :) Ja w ogóle poruszam się teraz po Dogo po omacku.

Czasem coś znajdę, co zgubiłam a czasem znajdę coś nowego :)

Lubię takie przypadki :) Dogo to też dla mnie jakiś koszmar i nie zaglądam tu z taką chęcią,jak kiedyś...

Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, jolantina napisał:

Ja też. Ale ciężko byłoby mi porzucić psiaki, u których już jestem i te nowe biedactwa, które wciąż przybywają :(

Wiem i rozumiem,bo mam tak samo.Mimo tych wszystkich technicznych dogo - problemów, staram się jednak tu zaglądać i pomagać w miarę moich możliwości.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jeszcze raz .

W tym zdaniu 2 x jest dom  Pozostawiony sam w domu nie niszczy, nadmiernie nie szczeka i zachowuje czystość w domu. 

To zdanie zmieniałam , bo nie należy używać zaprzeczeń złych cech tylko pisać pozytywne określenia. Ludzie często nie doczytują.

W stosunku do innych psów, nie wykazuje agresji na :w stosunku do innych psów łagodny albo żyje w zgodzie z innymi zwierzętami.

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Bogusik napisał:

Nie ma na co czekać aneciku,bo kolejnych bidulek jest około mnóstwo,jak to mawia moja znajoma :)

Burza to dopiero jest na olx.:) Ok.godz. 19 było 140 wyswietleń, a teraz spojrzałam i jest ponad 240!

Dobrze, dobrze niech się dzieje :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Bogusik napisał:

Nie ma na co czekać aneciku,bo kolejnych bidulek jest około mnóstwo,jak to mawia moja znajoma :)

Burza to dopiero jest na olx.:) Ok.godz. 19 było 140 wyswietleń, a teraz spojrzałam i jest ponad 240!

Ja wstawiłam zamiast Pankracka - Rambi na OLX,ponieważ jeszcze idzie ogłoszenie opłacone,wyróżnione.Udało mi się tylko zlikwidować odsłony i są od zera,reszta pozostała po Kracku,nie dało się.

Poszedł przelew do Hani za fryzjera.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...