Jump to content
Dogomania

RAMBI-SPANIELEK,POJECHAŁ DO DOMKU W KRAKOWIE.


Bogusik

Recommended Posts

Dzwoniłam wczoraj i dzisiaj do Kasi, bo może jednak wyjątkowo przeprowadziłaby wizytę, ale nie odbiera. Cieszę się, że wizyta załatwiona na niedzielę, zaraz wysyłam do Poker dane rodziny.

Ja myślę, że tempo adopcji składa się jeszcze fakt, że wybierane są ze schronu ładne psiaki.

Link to comment
Share on other sites

Myślę,że każdy ma swój określony typ urody zwierzaczka.Charakter jest bardzo istotny,bo ciężko jest znaleźć tak szybko domek strachulcowi czy agresywnemu pieskowi.One wymagają długiej i cierpliwej pracy człowieka,a i tak nie zawsze uda się wszystkie złe zachowania wyeliminować.Okrutnie kiedyś skrzywdzone przez człowieka długo nie potrafią ponownie zaufać...

Czekamy na ustalenia co do wizyty

Link to comment
Share on other sites

Ja z Bogusik skupiamy się głównie na pomocy psiakom o dłuższej sierści.Przyjeżdżają do Hoteliku w nie najlepszym stanie pod względem wyglądu ale jak Hania weźmie je w swoje ręce,stają się śliczne.I tu tkwi chyba cała tajemnica,że znajdują w miarę szybko domki.Ogłoszenia też swoją rolę mają w tym np.OLX jest wyróżniony na miesiąc-5,99zł i dodatkowo wykupiona opcja za 6,00zł ukazywania się przez 7 dni ogłoszenia na pierwszej stronie.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, szafirka napisał:

 

Ja myślę, że tempo adopcji składa się jeszcze fakt, że wybierane są ze schronu ładne psiaki.

Też tak myślę ...ale nie ma w tym nic złego. Bo sami zobaczcie ile już psiaków z Zamościa się tu przewinęło :)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Poker napisał:

Jestem umówiona na niedzielę ok.g. 16.

Czy są jakieś szczególne sprawy, na które powinnam zwrócić uwagę? I czy jest coś szczególnego w Rambi oprócz tego ,że jest ładnym kokerkiem ?

Dziękuje Poker :) Będziemy trzymać mocno kciuki! Może Jeżeli coś jest szczególnego w Rambim,to Hania zapewne odpowie na to pytanie.Tak jak napisała b-b,też jestem tego ciekawa...

Link to comment
Share on other sites

Państwo znają tą rasę, bo pytałam i tak mi pan odpowiedział. Rambi nie jest wyjątkiem, zachowuje się typowo, ale nie niszczy i nie wyje jak zostaje sam. Powiedziałam też o ostrzyżonej sierści na uszach. Pan powiedział, że będą je nadzorować, niedaleko z resztą mają weta. Myślę, że Rambi niczym ich nie zdziwi i wszyscy będą szczęśliwi :)

Link to comment
Share on other sites

39 minut temu, Poker napisał:

Jakie sa typowe zachowania dla kokerkow

Poker mam jedną prośbę,zadaj dyskretnie pytanie,czy Pan lubi polowania,jeżeli tak to Rambi nie pojedzie do tego domu.

Tu wynalazlam troszeczkę o cocker spanielach.

Co o spanielach wiedzieć potrzeba ?
Jeśli zastanawiasz się nad kupnem cocker spaniela angielskiego, powinieneś wiedzieć kilka rzeczy (poniższe uwagi wynikają z mojej wiedzy i doświadczeń, nie wyczerpują tematu, ale mam nadzieję, że będą pomocne przy podejmowaniu decyzji).

Wady:

- BARDZO pracochłonna pielęgnacja - zwłaszcza jeśli zależy nam, żeby nasz spaniel ładnie i zgrabnie się prezentował. Spaniele wymagają: czesania (najlepiej codziennie), kąpieli, strzyżenia, trymowania, golenia maszynką tu i ówdzie... i nie są to tylko fanaberie, bo na przykład wygolenie ucha od wewnątrz sprzyja jego lepszej wentylacji, a więc i zdrowiu. Ponadto trzeba regularnie kontrolować stan uszu i czyścić w miarę potrzeby.

- NIEKTÓRE spaniele są szczekliwe.

- NIEKTÓRE spaniele są histerykami i reagują nieco przesadnie na drobne nawet i niebolesne zabiegi (czytaj: wrzask na całą lecznicę przy zakładaniu mikrochipa :o)))

- a co z osławioną agresją spanieli?
No cóż, najczęściej winę ponosi właściciel, który wzruszony słodkim spojrzeniem swojego ulubieńca zaniedbuje wpojenie mu elementarnych zasad posłuszeństwa i zapomina o konsekwentnym stawianiu mu wymagań. Cocker spaniel, jak każdy pies, potrzebuje stanowczego przewodnika i odpowiedniego ułożenia - nie zrzucajmy więc własnych uchybień na rzekomo agresywny charakter rasy. 
Owszem, u cocker spanieli angielskich opisano chorobę zwaną jako rage syndrome. Są to niekontrolowane ataki agresji skierowane najczęściej przeciwko domownikom, często połączone z bronieniem miski, zabawki czy posłania. W tej chwli choroba ta występuje bardzo rzadko. Jej przyczyny nie są do końca poznane, ale zauważono następujące zależności:
- najczęściej dotknięte nią są cockery jednomaściste, głównie złote.
- psy cierpiące na tą chorobę zwykle pochodzą z PSEUDOHODOWLI: były źle żywione w szczenięctwie, zostały zbyt wcześnie (przed ukończeniem ośmiu tygodni) oddzielone od matki, nie miały wystarczającego kontaktu z człowiekiem.



Zalety 
(tych na szczęście jest dużo więcej).

- wspaniały charakter. Prawdziwy cocker jest ciągle w świetnym humorze, bez przerwy macha ogonem, jest zawsze gotów do spaceru i zabawy, potrafi stroić miny i umie rozweselić swojego ukochanego właściciela. Poza tym jest pieszczochem, uwielbia się przytulać i być głaskanym :o)

- duża inteligencja. Wbrew krążącym o cockerach krzywdzącym i fałszywym plotkom, są to naprawdę bardzo inteligentne psy. Uczą się szybko i pragną sprawiać przyjemność swojemu właścicielowi. Jeśli zdołasz naukę uczynić zabawą, można je nauczyć prawie wszystkiego. Krótki wykaz tego co umie Sunday:
- podstawowe komendy z zakresu posłuszeństwa: chodzenie przy nodze na smyczy i bez smyczy, przychodzenie na wołanie do mnie i do nogi, rozkazy siad, waruj i stój na odległość (na komendę głosową lub optyczną), pozostawanie w pozycji siad i waruj, aportowanie, dawanie głosu
- sztuczki: otwieranie szuflady z zabawkami, przynoszenie butów, podawanie do ręki upuszczonych przedmiotów, odnajdywanie zgubionych przedmiotów, slalom między nogami właściciela, tańczenie na tylnych łapach, podawanie łapy, turlanie się, kłanianie się
- agility - Sunday ma najwyższy stopień wyszkolenia A3

- temperament - cockery tryskają energią, uwielbiają długie spacery, pływanie, aportowanie i wszelkie zajęcie, jakiego dostarczy im właściciel. Jeśli zapewni im się odpowiednią dawkę ruchu, w domu są bardzo spokojne i niekłopotliwe.

- rozmiar w sam raz :o) Cocker jest na tyle duży, by nie być nadmiernie delikatnym, a jednocześnie na tyle mały, że łatwo go wziąć na ręce czy na kolana, co pozwala go zabierać ze sobą prawie wszędzie. 

- wspaniała uroda - zdrowy zadbany cocker to widok radujący oko i serce: sportowa sylwetka, piękny ruch, błyszcząca sierść, merdający ogon i spojrzenie chwytające za serce
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Poker napisał:

A skąd taki domysł ,że pan może lubić polowania ?

Szafirko, co masz na myśli pisząc ,ze Rambi zachowuje się typowo? W sensie wad czy zalet?

Te psy także są wykorzystywane do tropienia,do polowań na lisy,ptaki.Pan nie musi być myśliwym ale może sobie należeć do Koła Łowieckiego i dla przyjemności zabijać zwierzynę.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, anecik napisał:

A czekoladka zamojska troszkę do niego podobna - może też będzie miała wzięcie :)

Nie mogę oferować czekoladki nic praktycznie o niej nie wiedząc.Napiszę tylko tyle,że przebywa w Schronisku z Zamościu to ludzi odstraszy,kto po nią pojedzie tym bardziej,że nie znając jej charakteru.Ogłoszenia są na Wrocław.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj otrzymałam smsa od Pana, że jest zmuszony zrezygnować z adopcji Rambiego. Nie dociekałam, odpisałam, że ma poinformować osobę, z którą umawiał się na wizytę - mam nadzieję, że to zrobił. Kolejka po spanielka jest, więc płakać na pewno nie będziemy. Interesowała się nim Pani z Nowej Soli, napisałam jej już wiadomość z zapytaniem, czy nadal chce adoptować Rambusia. Jeśli tak, to wypytam o szczegóły.

 

Link to comment
Share on other sites

52 minut temu, szafirka napisał:

Dzisiaj otrzymałam smsa od Pana, że jest zmuszony zrezygnować z adopcji Rambiego. Nie dociekałam, odpisałam, że ma poinformować osobę, z którą umawiał się na wizytę - mam nadzieję, że to zrobił. Kolejka po spanielka jest, więc płakać na pewno nie będziemy. Interesowała się nim Pani z Nowej Soli, napisałam jej już wiadomość z zapytaniem, czy nadal chce adoptować Rambusia. Jeśli tak, to wypytam o szczegóły.

 

Szkoda tylko,że cały tydzień czekał aby o tym powiadomić.No nic,czekamy na wieści z innych domków,które były zainteresowane Rambim

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Anula napisał:

Nie mogę oferować czekoladki nic praktycznie o niej nie wiedząc.Napiszę tylko tyle,że przebywa w Schronisku z Zamościu to ludzi odstraszy,kto po nią pojedzie tym bardziej,że nie znając jej charakteru.Ogłoszenia są na Wrocław.

Nie, ja nie w tym sensie. Myślę sobie ze podczas pobytu u szafirki może się okazać że szybko znajdziesz domek.

Dziwni są nieraz ludzie. Chcą, nie chcą....widać tak miało być. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...