Jump to content
Dogomania

3 kilogramowa sunia bez jednej łapinki szuka wspaniałych opiekunów. I znalazla, najwspanialszych, kochających ją Ludzi :)


elik

Recommended Posts

Jestem po rozmowie tel z Elą. Ela bardzo dziękuje za zainteresowanie i bycie na wątku malutkiej :-))).  U Nutelci wszystko ok. Były male wpadki, ale jak to Ela powiedziała, do wybaczenia, bo to stres i nowe miejsce :-))). Kruszynka już przybiega na głaski, daje brzuszek do mziania :-))) Teraz Ela jedzie z nią do wet na kontrolę ranki posterylkowej, jak wróci to wszystko sama napisze.     

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

Jestem po rozmowie tel z Elą. Ela bardzo dziękuje za zainteresowanie i bycie na wątku malutkiej :-))).  U Nutelci wszystko ok. Były male wpadki, ale jak to Ela powiedziała, do wybaczenia, bo to stres i nowe miejsce :-))). Kruszynka już przybiega na głaski, daje brzuszek do mziania :-))) Teraz Ela jedzie z nią do wet na kontrolę ranki posterylkowej, jak wróci to wszystko sama napisze.     

Najbardziej ucieszyło mnie zdanie, że "przybiega na głaski i daje brzusio do miziania". Bardzo się cieszę, ze już zaczyna akceptować nowe miejsce. Tzw. wpadki, schodzą teraz na dalszy plan. Mam nadzieję, ze wizyta u weta nie będzie dla niej stresująca. Trzymaj się maleńka !

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Havanka napisał:

Najbardziej ucieszyło mnie zdanie, że "przybiega na głaski i daje brzusio do miziania". Bardzo się cieszę, ze już zaczyna akceptować nowe miejsce. Tzw. wpadki, schodzą teraz na dalszy plan. Mam nadzieję, ze wizyta u weta nie będzie dla niej stresująca. Trzymaj się maleńka !

Dotarłam wreszcie i ja do Nutelci, radość wielka, że malutka daje brzuś do głaskania i już wie, ze ta zmiana z Asi na Elę to tylko dla jej dobra i ze jest równie cudownie :)

Wczoraj bardzo denerwowałam się, bo to podróż 3 suniek i dla każdej z nich  życie zaczyna się od nowa,w pracy o niczym innym nie myślałam...

Ale jak dzisiaj zajrzałam na wątek to wiem, że  najgorsze za nami :)

Biegnę na wątki  Abi i łaciatej sunieczki  :)

Będę zaglądać :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, Bogusik napisał:

Elu,chyba źle zrozumiałaś mój wpis.Oba płaszczyki juz są w drodze do polski bo dzisiaj wysłałam razem z fantami na bazarek.Ale one nie będą wystawione na żadnym bazarku,tylko jak dotrą do Anuli,to ona zaraz wyśle je do Ciebie.Jest to mały prezencik dla Nusi ode mnie.To jednak potrwa ok.tygodnia,więc Anula wysłała od siebie inny płaszczyk,aby kruszynka miała go "na już" i  to jest prezencik od niej.Myślę,że teraz już wszystko wyjaśniłam... :)

Wczoraj byłam zakręcona przyjazdem Nutelci, a dzisiaj jestem zagoniona z powodu Nutelci, ale ogromnie radosna, także z powodu Nuteolci i Waszej ogromnej życzliwości :) Prawie już zapomniałam, że są jeszcze Ludzie, a nie tylko ludziska. Ogromnie, bardzo ogromnie Wam dziękuję i życzę abyście Wy także miały często okazję czuć się tak szczęśliwe, jak ja teraz.

W ubiegłym roku na jesień, gdy zabieraliśmy z działki koteczkę pomyślałam sobie, że porywam się z motyką na księżyc, bo przy wydatkach na moje chore psiaka, to już prawie granica możliwości. Ale jak ujrzałam to maleństwo za kratami boksu, wiedziałam, że póki Ona tam będzie tkwić, ja nie zaznam spokoju. Musiałam coś dla niej zrobić :)

Dzięki łańcuszkowi dobrych ludzi, których z obawy, że kogoś przeoczę, nie wymienię, ale i tak wiadomo, kto w tym palce maczał :) maleństwo bardzo szybko zmieniło zimny boks na ciepłe mieszkanie i w kilka dni znalazło się u mnie :)  Zastanawiałam się jak podołam z nowymi obowiązkami finansowymi, bo brałam nawet pod uwagę, że trzeba będzie sfinalizować sterylkę. Tymczasem dzięki Waszej pomocy, okazuje się, że Nutelcia jest samowystarczalna. Mało tego, jeśli pani spotkana przeze mnie dzisiaj podczas powrotu od weta, spełni obietnicę, być może będzie jeszcze możliwa pomoc dla innych psiaczków bezdomniaczków. Wszystko wskazuje na to, że nad Nutelcią czuwa sam św. Franciszek. Już historia Jej zabrania ze schronu, to wyjątkowy łut szczęścia - dla niej. Tola pokazała Nutelcię przy okazji prezentowania łaciatej suni, której Gabi79 założyła wątek. Wcześniej nic nie wskazywało na to, że Nutusi tak nagle odmieni się los :)

Spotkanie na przystanku autobusowym tej pani, która chciałaby pomóc Nutelci, to też łut szczęścia. Od weta do domu mogę zajechać jednym autobusem bez przesiadania się i tak zwykle bywa. Dzisiaj,po raz pierwszy musiałam przerwać podróż, bo sunia nagle zaczęła bardzo się kręcić, chciała zeskoczyć mi z kolan. Domyśliłam się, że chodzi o siusiu lub kooo. Było i jedno i drugie. Dobrze, że przystanek był blisko, bo koopinka była baaardzo rzadka :( Pewnie stres w jakim była od wczoraj dał o sobie znać, a do tego dołożyła się dzisiejsza wizyta u weta. Gdy czekałyśmy na następny autobus podeszła młoda pani i zaczęła zachwycać się Nutelcią. Od słowa do słowa powiedziała, że chciałaby też pomagać bezdomnym psiakom, bo bardzo kocha zwierzaki, ale nie może, bo jej psiak jest bardzo zazdrosny i już kiedyś po miesiącu musiała szukać innego domu dla przygarniętego psiaka. Powiedziała, że bardzo chciałaby pomóc Nurtusi - wcześniej powiedziałam, że to bezdomna sunia, której będę szukać domu. Była gotowa dać mi pieniądze, ale powiedziałam, że jeśli rzeczywiście chce pomóc w utrzymaniu suni, to bardzo proszę, może kupi dla niej karmę. Jakąś wysoko kaloryczną, bo sunia jest bardzo chudziutka. Zapisała sobie mój nr telefonu. Zobaczymy :) Jeśli zadzwoni i będzie chciała pomagać, to poproszę o włączenie się do pomocy dla innych potrzebujących psiaczków. Karma od tej pani i 50,00 zł od Asi na weta w zupełności wystarczą, na utrzymanie suni :)

A jeszcze tyle prezentów od Was :)

Stokrotne dzięki

%2525C5%25259Ble%252520dwa%252520serca.g

 

Nutelcia u weta pokazała charakterek :) Wetka chciała zobaczyć ząbeczki, ale Nutelcia wcale nie miała ochoty ich pokazać i gdyby nie refleks, pani doktor byłaby dziabnięta :)

Nylonowy kagańczyk spacyfikował Nutelcię. Dostała 2 zastrzyki w dupencję - antybiotyk i  przeciwbólowy i mamy się zgłosić do kontroli we wtorek:)

Wiem, że rozwolnienie jest wynikiem stresu, tyle maleńka przez te ostatnie dni przeszła, ale może dobrze byłoby podać Jej coś, co unormuje stolec. Tylko co ?? Macie jakąś propozycję ? Proszę o podpowiedzi

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wczoraj napisałam tu na wątku klika zdań i post mi się nie zapisał, dzisiaj także. Zobaczymy, jak będzie teraz. Coś czuję, że Nutelcia, jak się rozkręci będzie rządzić całym stadem,

Przyłączam się do podziękowań elik, bardzo się cieszę, że Nutelcia ma taki wspaniały DT.

Po znajomości zapraszam na kolejny bazarek dla łaciatki

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Mysza2 napisał:

Eluś wreszcie znalazłam wątek.

Brawo dziewczynki kochane.

Eluś gdybyś potrzebowała wsparcia na karmę, weta to pisz:)

Elżuniu, bardzo, bardzo serdecznie dziękuję.  Jak już pisałam, jestem uszczęśliwiona faktem, że tyle życzliwych Ludzi zebrało się wokół mnie i Nutelci   gif%252520%2525C5%25259Ble%252520serdudz

Jeśli ta pani z przystanku faktycznie zamówi dla suni karmę, to Nulelka będzie zabezpieczona w żarełko. Jeśli jednak z tego nic nie wyjdzie, to,jeśli pozwolisz, uśmiechnę się do Ciebie :)

 

9 godzin temu, AgusiaP napisał:

Jaki z niej maluszek okruszek.

Na zdjęciach teraz doskonale to widać.

z tymi łapkami to moze tak być, ze po ściągnięciu szwów wszystko bedzie ok.

Tak, to maleńki okruszek :)

Też tak myślę, że może jak wygoi się rana po zabiegu, to będzie chodziła normalnie :)

 

8 godzin temu, Havanka napisał:

Przyszłam poczytać o kruszynce nowe wieści. Ciekawe, jak minęła noc?

Noc minęła spokojnie lecz nie bez niespodzianek, ale przecież niespodzianki takiej malizny są prawie niewidoczne :)

Link to comment
Share on other sites

Jak masz w domu Nifuroksazid to podaj jej 1/4tab. Nifuroksazid jest na dolegliwości żołądkowe,skutecznie przerywa biegunkę.Ja mam go zawsze jako dyżurny lek w domu dla ludzi a także dla psiaków.Inni proponują węgiel ale ja nie polecam,po węglu mój psiak wymiotował.

Link to comment
Share on other sites

O 9.01.2016o10:02, anecik napisał:

Dzień dobry Nutelko :)

Witaj :) :)

O 9.01.2016o10:17, Havanka napisał:

Najbardziej ucieszyło mnie zdanie, że "przybiega na głaski i daje brzusio do miziania". Bardzo się cieszę, ze już zaczyna akceptować nowe miejsce. Tzw. wpadki, schodzą teraz na dalszy plan. Mam nadzieję, ze wizyta u weta nie będzie dla niej stresująca. Trzymaj się maleńka !

Tak, to też mi się bardzo podoba, że maleńka jest tak pozytywnie nastawiona na nowości, ale niestety wizyta u wetki została (dosłownie) okupiona strachem  :)

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Tola napisał:

Dotarłam wreszcie i ja do Nutelci, radość wielka, że malutka daje brzuś do głaskania i już wie, ze ta zmiana z Asi na Elę to tylko dla jej dobra i ze jest równie cudownie :)

Wczoraj bardzo denerwowałam się, bo to podróż 3 suniek i dla każdej z nich  życie zaczyna się od nowa,w pracy o niczym innym nie myślałam...

Ale jak dzisiaj zajrzałam na wątek to wiem, że  najgorsze za nami :)

Biegnę na wątki  Abi i łaciatej sunieczki  :)

Będę zaglądać :)

Witaj Tola, sprawczyni  nowego życia trzech suczynek

  merci.gif

 

Zaglądaj do wszystkich, a do najmniejszej, najwięcej :)

 

2 godziny temu, Gusiaczek napisał:

Piękne wieści, bardzom rada. Serdeczności 0heart.gif

 

I dla Ciebie Gusiaczku wiele, bardzo wiele serdeczności  0heart.gif0heart.gif0heart.gif

 

12 minut temu, Anula napisał:

Jak masz w domu Nifuroksazid to podaj jej 1/4tab. Niuroksazid jest na dolegliwości żołądkowe,skutecznie przerywa biegunkę.Ja mam go zawsze jako dyżurny lek w domu dla ludzi a także dla psiaków.Inni proponują węgiel ale ja nie polecam,po węglu mój psiak wymiotował.

Myślę, że nie sprawy żołądkowe, tylko to stres zadziałał. W gabinecie bardzo się zestresowała, jak pani doktor Ją oglądała, no i te zastrzyki :( Wypróżnienie nastąpiło kilkanaście minut po wyjściu z gabinetu.Czy w przypadku stresu też zadziała ten lek ? Jeśli tak, to po prostu go kupię, jeśli jest bez recepty.

Link to comment
Share on other sites

0heart.gif0heart.gifwitajcie serdunka witaj przecudna krusztyneczko

  pr identyczniunia jak moja skarbunia , ale moja skarbunia wazy pr 10 kilo wiecej

 kokana cudna urocza , serce odrazu  kocha jak widzi sie taka krusztyneczke

 ciociu elikowa cudna , to u Ciebie u Was jest kruszyneszka ?

raduje i stokroc sciskuniam0heart.gif0heart.gif

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Nadziejka napisał:

0heart.gif0heart.gifwitajcie serdunka witaj przecudna krusztyneczko

  pr identyczniunia jak moja skarbunia , ale moja skarbunia wazy pr 10 kilo wiecej

 kokana cudna urocza , serce odrazu  kocha jak widzi sie taka krusztyneczke

 ciociu elikowa cudna , to u Ciebie u Was jest kruszyneszka ?

raduje i stokroc sciskuniam0heart.gif0heart.gif

Witaj Nadziejo :) :) :)

Nadziejka, co się z Tobą serce działo, martwiłyśmy się o Ciebie. Ne znikaj nam tak z pola widzenia :)

Tak u nas jest ta kruszyneczka słodka :)

Zaglądnij kochana do skrzyneczki. Wysyłałam Ci PW.

Link to comment
Share on other sites

Nowego Roku Cudownego

Zdrowiuskiego Spokojnego Ciociu Eluniu

Tobie Lapenkom  Wszystkim

ale te zmiany znow ojej ...juz oczyska bola

 ciociuniu wsycko u mnie sie psuje ...wsycko

 a najbardziej zdrowie

 ale ale sie zawezmem i nie dam siem o .... sciskam pozdrawiam0heart.gif

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, Nadziejka napisał:

Nowego Roku Cudownego

Zdrowiuskiego Spokojnego Ciociu Eluniu

Tobie Lapenkom  Wszystkim

ale te zmiany znow ojej ...juz oczyska bola

 ciociuniu wsycko u mnie sie psuje ...wsycko

 a najbardziej zdrowie

 ale ale sie zawezmem i nie dam siem o .... sciskam pozdrawiam0heart.gif

Nie daj sie Ewuniu kochana, nie daj sie :)

Zdróweczka i wszyćkiego najlepsiejszego Ci życzym :)

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, elik napisał:

A czy stoperan na sunię zadziała ?

Tamtego leku nie mam, a mam stoperan.

Czy Nutelka ma biegunkę,czy to było jednorazowe zdarzenie? Jeżeli tylko raz-owe to przecież nic nie trzeba jej podawać.Spokój,mizianka i lekko strawne pożywienie,powinny poskutkować :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...