Jump to content
Dogomania

3 kilogramowa sunia bez jednej łapinki szuka wspaniałych opiekunów. I znalazla, najwspanialszych, kochających ją Ludzi :)


elik

Recommended Posts

17 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

Zaglądam do Nutelki :-)) Elu, może jakieś zdjęcie bez koszulki? Pozdrawiam.  

Taką gołą Nutelkę ??? Oczywiście żartuję. Na pewno będą zdjęcia bez koszulki, ale to z zakrytą główką też wstawię. Kiedyś robiłam ogłoszenia psiaczkowi, ze zdjęciem, na którym spał na półce i głowa mu z niej zwisała. Znalazł domek ekspresowo. Takie śmieszne ujęcia, też przyciągają uwagę.

Link to comment
Share on other sites

Rozliczyłam transport trzech psiaków.Jak coś nie tak to krzyczcie.

0,49gr x 1454km = 715,50zł

Nowa Sól - Kraków - Zamość = 727km x 0,49gr = 356,23zł

Zamość - Kraków = 319 x 0,49gr = 156,31zł

Kraków - Nowa Sól = 408 x 0,49gr = 199,92zł

Razem: 712,46zł (pozostało do rozliczenia 3,04zł-jest to kwota ,która wynika z dalszych cyfr po przecinku)

Nowa Sól - Zamość: 356,23zł : 3 = 118,74zł

Zamość - Kraków: 156,31zł : 3 = 52,10zł

Kraków - Nowa Sól : 199,92zł : 2 = 99,96zl

Daszka : 118,74zł + 52,10zł + 99,96zł = 270,80zł [+1,01zł(3,04zł : 3) = 271,81zł + 0,01gr = 271,82zł

Abi : 118,74 + 52,10zł + 99,96zł = 270,80zł [ + 1,01zł(3,04zł : 3) = 271,81zł + 0,01gr = 271,82zł

Nutelka : 118,74zł + 52,10zł = 170,84zł [ + 1,01zł(3,04zł : 3) = 171,85zł + 0,01gr = 171,86zł

Razem: 715,47zł (dodając po 0,01gr (do transportu jednego psiaka) = 715,50zł

Dopłata do transportu na jednego psiaka wynosi w przybliżeniu : 80,50zł : 3 = 26,83zł (26,83 x 3 = 80,49zł)

Proponuję wyrównać kwotę do 26,84zł

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Bogusik napisał:

Anulko,dziękuję że rozliczyłas koszty transportu :) Końcową brakującą kwotę 80,50zł podzieliłabym tylko na Abi i Daszkę.Nie wiem tylko co na to inne ciocie?

Też o tym pomyślałam, albo, żeby podzielić Abi i Daszka po 30,- Nutelcia 20,-

Kwota nie jest duża, a przecież nawet jak któraś z suniek nie znajdzie szybko domu, to nie zostawimy jej bez grosza.

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Gabi79 napisał:

Też o tym pomyślałam, albo, żeby podzielić Abi i Daszka po 30,- Nutelcia 20,-

Kwota nie jest duża, a przecież nawet jak któraś z suniek nie znajdzie szybko domu, to nie zostawimy jej bez grosza.

Ja myślę,że też należy 80,50zł podzielić na Abi i Daszkę.Nutelcia jest w BDT i nie należy obciążać elik. To by wyszło po 40,25zł.

Ja tylko wstawiłam do wiadomości w miarę rzetelne rozliczenie transportu psiaków.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Anula napisał:

Ja myślę,że też należy 80,50zł podzielić na Abi i Daszkę.Nutelcia jest w BDT i nie należy obciążać elik. To by wyszło po 40,25zł.

Ja tylko wstawiłam do wiadomości w miarę rzetelne rozliczenie transportu psiaków.

Ok. świetnie, w takim razie poproszę elik o przelew 40,50 za Daszeńkę, Anulko przelej proszę  40,- nie będziemy się bawić w końcówkę 25 groszy

Link to comment
Share on other sites

Witam gorąco wszystkich :) Tych, którzy od początku i z sercem, tych, którzy od dzisiaj także z sercem i tych, którzy także od dzisiaj, ale bez serca :)

Przepraszam Was i moja małą tymczaskę, że nie było mnie tu dzisiaj cały dzień.  Ale mogę Was zapewnić, że pomimo mojej prawie całodniowej nieobecności w domu, maleństwo było bardzo dobrze zaopiekowane przez mojego TZeta. Gdy wróciłam na łono rodziny witaniom nie było końca :)

Maleńka bez szwów śmiga chyżo na tych swoich trzech łapinkach, że aż miło patrzeć :) Ktoś tak właśnie podejrzewał, że po zdjęciu szwów przestanie skakać, jak zajączek. I tak właśnie jest :)

W przyszłym tygodniu będę mogła Ją wreszcie wykąpać i w związku z tym przypominam się :)

O 14.01.2016o15:54, elik napisał:

...

Jak myślicie, jaki  szampon byłby dla Niej najlepszy ?

Biorąc pod uwagę, że jeszcze ma bardzo wrażliwy brzuszek. Szrama szkaradna :(

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Gusiaczek napisał:

Oj, Kochane Beksy ;) nie ma domku - źle, jest - burza mózgów :) Oczywiście piszę to z przymrużeniem oka

Elik, kieruj się głosem serca - ono  na pewno nie zwiedzie Was na manowce. Trzymam kciuki i moc serdeczności zostawiam :)

Osoby wrażliwe płaczą i ze szczęścia i z radości :) Jest jeszcze kilka powodów, dla których wrażliwi beczą, ale one nie mają tu zastosowania ;)

14 godzin temu, b-b napisał:

Ooo pani jest malarką to ogląda świat sercem :) 

I jakie miejsce  by się małej trafiło! Przyroda, świeże powietrze, ogród do dyspozycji :)

Miejsce wymarzona, a i ludzie zdają się być z tych z sercem :)

13 godzin temu, Gusiaczek napisał:

też o tym pomyślałam, ale ja mam słabość do artystów, więc niczego sugerować nie mogę ;)

Sugeruj Gusiaczku, sugeruj. Łaskawie pozwalam ;)

12 godzin temu, Anula napisał:

Jeżeli mogę wtrącić swoje trzy grosze to warto z Panią utrzymać kontakt i poszukać już osobę do przeprowadzenia wizyty p/a.Bez sensu jest utrzymywać kontakt jeżeli wizyta wypadnie źle.W jakiej miejscowości Pani mieszka?

Racja. Też myślę, że wizytę PA już trzeba byłoby organizować, bo gdyby okazało się, że nie jest do końca tak, jak pisze pani, to trzeba byłoby ogłaszać Nutelcię.

Pani mieszka w Olecku. Miasto na trasie Ełk, Gołdap oddalone po około 35 km od każdego z nich.

Kto jest z Mazur ?

9 godzin temu, b-b napisał:

Elu kurteczka dla maleńkiej poszła i mam nadzieję, że już w poniedziałek będzie u Was.

No i trzymam kciuki aby pasowała panience co by jej w dooopkę ciepło było :)

b-b bardzo dziękuję :) Doopinka mała się trzęsie wkrótce po wyjściu z domu. Wracając do domu, jak już zrobi wszystko to, po co wyszłyśmy, wkładam ja pod kurtkę, ale i tak telepie się do samego domu :(

9 godzin temu, Havanka napisał:

Zatrzymam sobie zdjęcie łóżkowe z odkrytą dupencją Nutelki. Będzie jak znalazł do ogłoszeń !

Bardzo proszę, zatrzymaj. Obiecuję znacznie więcej zdjęć w tym także na spacerkach w pięknych kubraczkach.

8 godzin temu, Alaskan malamutte napisał:

Zaglądam do Nutelki :-)) Elu, może jakieś zdjęcie bez koszulki? Pozdrawiam.  

Oczywizda :) Będą zdjęcia golaski :)

Buziolki :)

8 godzin temu, Havanka napisał:

Taką gołą Nutelkę ??? Oczywiście żartuję. Na pewno będą zdjęcia bez koszulki, ale to z zakrytą główką też wstawię. Kiedyś robiłam ogłoszenia psiaczkowi, ze zdjęciem, na którym spał na półce i głowa mu z niej zwisała. Znalazł domek ekspresowo. Takie śmieszne ujęcia, też przyciągają uwagę.

Gołą, gołą, wcale nie żartuję :) Zdjęcia "z marszu" są znacznie fajniejsze, a przy tym pokazują charakter zwierzaka.

4 godziny temu, ania75 napisał:

I ja Was w końcu znalazłam ..... fajnie Nutelka trafiła i na pewno wybierzecie domek najlepszy pod słońcem :)

Wiiiiitaj Aniu i już z nami zostań. Zaglądaj często :)

 

Bogusik, Anula, Gabi79 na wątkach Abi i Daszeńki dziękowałam Wam, ale i tu chciałabym.

Jesteście wspaniałe i wspaniałomyślne :) Bardzo serdecznie Wam dziękuję

z%252520tulipanami.gif%2525C5%25259Ble%252520dwa%252520serca.g

Link to comment
Share on other sites

Cudownym przedpołudniem witamy serdecznie, dzisiejszy spacerek to była bajka, magia zimowa :) Ovolinka szalała z patykami, tarzała się w puszystym śniegu i wcale nie chciała wracać do domku na śniadanie (sic!), a teraz siedzi przed drzwiami balkonowymi i tęsknie popiskuje. Zaraz jadę po odbiór książki (w rzeczy samej o psach) do antykwariatu i po powrocie jedziemy do parku póki zima trwa;)

Miłego dnia i wspaniałego śnieżnego szaleństwa :)

 

Link to comment
Share on other sites

Witam i ja serdecznie:-))

42 minut temu, Gusiaczek napisał:

dzisiejszy spacerek to była bajka, magia zimowa :)

U nas podobnie:-)) Mój 8 -letni malamut zachowuje się jak szczeniak;-)) Zabawom w śniegu nie ma końca:-))  Nutelcia pewnie, wprost przeciwnie, wcale z tego białego, co leży na trawce nie jest zadowolona ;-). Elu, pozdrawiam serdecznie Ciebie i Twojego TZ :-)))) Nieustanne głaski dla wszystkich Twoich zwierzaczków :-)))

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Alaskan malamutte napisał:

Witam i ja serdecznie:-))

U nas podobnie:-)) Mój 8 -letni malamut zachowuje się jak szczeniak;-)) Zabawom w śniegu nie ma końca:-))  Nutelcia pewnie, wprost przeciwnie, wcale z tego białego, co leży na trawce nie jest zadowolona ;-). Elu, pozdrawiam serdecznie Ciebie i Twojego TZ :-)))) Nieustanne głaski dla wszystkich Twoich zwierzaczków :-)))

Witam, witam, dziękujemy i także pozdrawiamy całą Twoja Rodzinkę. Dla Kazanka specjalne głaski i mizianka.

Masz rację Nuti wcale śnieg nie cieszy, a szkoda. Być może gdyby miała wszystkie cztery łapeczki to też by ochoczo brykała, ale zdarza sie Jej czasem tracić równowagę i pada wtedy na pysia :"( Na pewno taki stan nie zachęca Jej do zabawy :(

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, elik napisał:

zdarza się Jej czasem tracić równowagę i pada wtedy na pysia :

Też to zauważyłam :-((( Nieraz jak się rozpędziła i była jakaś nierówność to traciła równowagę...strasznie żal mi było jej wtedy  gif%252520%252520p%2525C5%252582acz.gif.

Ja myślę, że jak już tak na prawdę dojdzie do siebie, odzyska siły i wigor to i na zabawy przyjdzie czas ;-))   

Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

Też to zauważyłam :-((( Nieraz jak się rozpędziła i była jakaś nierówność to traciła równowagę...strasznie żal mi było jej wtedy  gif%252520%252520p%2525C5%252582acz.gif.Ja myślę, że jak już tak na prawdę dojdzie do siebie, odzyska siły i wigor to i na zabawy przyjdzie czas ;-))   

Też mam taką nadzieję, że jak nabierze sił, to będzie pewniej stała na łapinkach, bo faktycznie ogromnie przykry to widok, jak się przewraca  :(

Asiu, szeleczki, które Jej sprawiłaś są superowe. Nie dość, że skutecznie Ją kotwiczą na końcu smyczy, to jeszcze są dla Niej częściową ochroną przed zimnem. Nie otulają całego grzbieciku, ale lepsze to, niż nic  :) Czekamy na kubraczki :) Sporo osób zapowiedziało przysłanie maleńkiej kubraczka. Jeśli wszystkie zostaną dostarczone w poniedziałek, bo w sobotę poczta jest nieczynna, to będzie ciekawie :)

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Alaskan malamutte napisał:

To czekam z niecierpliwością na zdjęcia, na których nasza kruszynka będzie się lansowała w kubraczkach :-))) A jak przystało na kobietkę, im więcej ubranek, tym lepiej :-)))  A już na pewno cieplej :-))

No właśnie o to ciepełko chodzi najbardziej.

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, elik napisał:

Asiu, szeleczki, które Jej sprawiłaś są superowe

Szukałam informacji na ten temat w necie, co najlepsze dla małej suczki na trzech łapkach i znalazłam właśnie takie szeleczki jako najlepszą propozycję. Przeszukałam wszystkie sklepy zoologiczne w mieście aby je znaleźć :-)). No i udało się :-))Pani była tak miła, że dała mi dwa rozmiary do miary, jak usłyszała dla kogo potrzebuję. I te właśnie, które Nutelka ma były idealne.  Cieszę się, że spełniają swoją rolę :-)))  

Link to comment
Share on other sites

24 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

Szukałam informacji na ten temat w necie, co najlepsze dla małej suczki na trzech łapkach i znalazłam właśnie takie szeleczki jako najlepszą propozycję. Przeszukałam wszystkie sklepy zoologiczne w mieście aby je znaleźć :-)). No i udało się :-))Pani była tak miła, że dała mi dwa rozmiary do miary, jak usłyszała dla kogo potrzebuję. I te właśnie, które Nutelka ma były idealne.  Cieszę się, że spełniają swoją rolę :-)))  

To się napracowałaś, ale efekt jest znakomity.

Słuchajcie, słuchajcie, słuchajcie !!!

Dotarły do nas dwie przesyłki z kubraczkami !!!!

Nie wiedziałabym, że są w skrzynce pocztowej, bo wczoraj wróciłam do domu dość późno. Fantastyczne zabawa. Pięć babeczek i jeden facet, a bawiliśmy się znakomicie. Ze śmiechu bolał mnie brzuch jeszcze przez chwilę po powrocie do domu. Wracając w tak doskonałym humorze nie przyszło mi do głowy, żeby zaglądnąć do skrzynki pocztowej. I gdyby nie PW od Pepper-oni z zapytaniem, czy dotarła już przesyłka z ubrankiem i szeleczkami, kubraczki leżałyby pewnie w skrzynce pocztowej do poniedziałku, a maleństwo trzęsłoby się z zimna na spacerkach :( Dobrze, że Pepper-oni czuwa :) :) Dzięki :)

Od Pepper-oni maleńka dostała szeleczki i śliczny kubraczek w szkocką kratę na chłodne jesienne dni i od Ewy S. (przepraszam chyba z radości nie kumam kto to) ocieplany różowy, pikowany w serduszka z futerkiem na kołnierzyku.

Pięknie dziękujemy Pepper-oni i Ewie S.

gif%252520serduszka.gif

Maleńka już dzisiaj będzie paradowała w ciepłym kubraczku i już nie będzie się trzęsła.

Idziemy przymierzać ubranka !!!!

merci.gif
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Alaskan malamutte napisał:

Cudownie!!! To czekamy na sesję zdjęciową :-)))

W ubranku od Pepper-oni już dzisiaj będzie mogła wyjść na spacerek. Ubranko od Ewy S. musimy nieco zmniejszyć, ale już wiem jak. Będzie równię śliczne, po zmniejszeniu. Nutelcia jest wyjątkowo maleńkim psiaczkiem, a przy tym jest tak chudziutka, że każdy kręg kręgosłupka wyraźnie się wyczuwa :(  Doopinka, jak orzeszek, nóżki jak patyczki :) Koniecznie musimy Ją podtuczyć :)

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, b-b napisał:

No to teraz Ela musisz małej szafę sprawić bo jak dojdą jeszcze te w poniedziałek to będzie gdzieś trzeba je trzymać :D

No szafa mała :) :D

Maleńką zawiozę do DS na rękach, ale do szafy to trzeba będzie furgon zamówić :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...